Ремонтиран ли е парка в вашият район??

  • 11 065
  • 265
  •   1
Отговори
# 165
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Градинката при паметника на Съветската армия (бившата зоологическа градина) е в ужасно, ама ужасно състояние. Поне хората от "Озеленяване" си вършат работата, но детските съоръжения са в плачевно състояние.
Хем ги оправиха преди три години, махнаха старите, сложиха нови, но това е оживено младежко сборище и за нула време видяха сметката на всичко новичко и здраво.
Да не говорим за празното езеро и цялата мръсотия.  ooooh!

# 166
  • София
  • Мнения: 3 672
В градинката където се събираме да играят децата ,преди 2г смениха пързалките ,но вместо с нови просто ги "поправиха" с ламаринени плоскости закачени на дървени страници с болчета ooooh!
Представете си какви станаха- тук там откачени болчета от постоянно скачащите и тичащи надолу по пързалката по- големи деца
Не дочакахме общитната на ги поправи -ние се заехме преди някое дете да си отреже някое пръстче или да си счупи крак като се пързаля
Така и люлките ще трябва да си поправим с нови седалки....

# 167
  • sofia
  • Мнения: 176
Знам че е градинка, а не парк, но искам да я похваля. Градинката при баня Мадара или още Мадарската градинка. Миналата година смениха всички пейки, махнаха старите опасни съоръжения и сложиха нови, асвалтираха алейките, поправиха фонтана - направо не е за вярване.  Посещаемостта е голяма и понякога е лудница, но е чисто и приятно и децата са доволни. Разбират се намират се и кучешки остатъци, но за това се иска и малко самосъзнание. Peace

# 168
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Паркът Заимов е най-добрият парк в София според мен.
Постоянно се чисти, полива, засажда с цветя. Подменят се чешмички, миналото лято сложиха напоителна система за тревата, ремонтират се фонтаните всяка година, три големи градинки има за децата и огромни алеи за кучета. Даже писах благодарствено писмо до община "Оборище" - бяха приятно изненадани и ми благодариха, защото обикновено до тях се пращат само оплаквания и се лее недоволство.

Хайде сега - най-хубавия... Да не би да са оправили детските съоръжения откъм театъра? Хайде малко да вдигнем критериите вече, а? Пък извън България какви паркове има... Защо да не се сравняваме с тях, а?
Нашата кочинка - най-хубавата кочинка... А това, че няма една свястна работеща обществена тоалетна?

# 169
  • Мнения: 22
Живеем в Карнобат.В града има две места където да заведеш детето,като едното място е със съоръжения от моето време Sad
Да отбележа,че в града няма детски кът,детски център или каквото и да било детско което да е на закрито  Confused
Всичко на всичко - тези 2 площадки за които споменах  newsm78

# 170
  • Мнения: 7 947
Знам че е градинка, а не парк, но искам да я похваля. Градинката при баня Мадара или още Мадарската градинка. Миналата година смениха всички пейки, махнаха старите опасни съоръжения и сложиха нови, асвалтираха алейките, поправиха фонтана - направо не е за вярване.  Посещаемостта е голяма и понякога е лудница, но е чисто и приятно и децата са доволни. Разбират се намират се и кучешки остатъци, но за това се иска и малко самосъзнание. Peace
Да, там е чисто - ние живеем там и аз работя наблизо - всяка сутрин на път за работа минавам през нея - всяка сутрин я чистят. Липсват обаче съоръжения за мен. А наличието на детска градина до градинката я прави недостъпна вечер, няма такава лудница, същото е събота и неделя. И много кучета разхождат също  Tired

# 171
  • Мнения: X
Хайде сега - най-хубавия... Да не би да са оправили детските съоръжения откъм театъра? Хайде малко да вдигнем критериите вече, а? Пък извън България какви паркове има... Защо да не се сравняваме с тях, а?
Нашата кочинка - най-хубавата кочинка... А това, че няма една свястна работеща обществена тоалетна?

Кои детски съоръжения откъм театъра, не разбрах? Има два театъра там. Ако говориш за театър София - махнаха старите люлки, оправиха пясъчниците и асфалтираха миналата пролет. Ако говориш за театър Сфумато - там никога не е имало детски съоръжения, но и там оправиха една счупена чешма и сложиха нови пейки.

Като искаш да вдигаш критериите, можеш да пишеш на общината кое не ти харесва. Хората отговарят кое и как се предвижда да се оправи, приемат съвети. Аз поне така направих. А като на ти харесва нашата кочинка, извън България какви паркове има...

# 172
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Хайде сега - най-хубавия... Да не би да са оправили детските съоръжения откъм театъра? Хайде малко да вдигнем критериите вече, а? Пък извън България какви паркове има... Защо да не се сравняваме с тях, а?
Нашата кочинка - най-хубавата кочинка... А това, че няма една свястна работеща обществена тоалетна?

Кои детски съоръжения откъм театъра, не разбрах? Има два театъра там. Ако говориш за театър София - махнаха старите люлки, оправиха пясъчниците и асфалтираха миналата пролет. Ако говориш за театър Сфумато - там никога не е имало детски съоръжения, но и там оправиха една счупена чешма и сложиха нови пейки.

Като искаш да вдигаш критериите, можеш да пишеш на общината кое не ти харесва. Хората отговарят кое и как се предвижда да се оправи, приемат съвети. Аз поне така направих. А като на ти харесва нашата кочинка, извън България какви паркове има...

Говоря за тези откъм театър София - не съм идвал в района в последния месец, но преди това имаше една счупена и опасна пързалка, както и метална катерушка. Ако са ги сменили - добре, но не мисля, че са сменени.
Не се заяждам с теб - да, всяко добро трябва да се поощрява, но не мисля, че трябва да си "измисляме" добрите неща - те просто трябва да се случат. И ако си мислиш, че извън България няма "кончинки" - много се лъжеш... Но това не може да ни бъде оправдание, да не полагаме грижи тук, нали?
По-скоро съм критично настроен, защото виждам че нещата не са наред и ако всички само кимаме в захлас, парите ще продължават да бъдат "усвоявани", а паркове и съоръжения за нас и децата ни няма да има. Имам конкретни примери за които говоря.

# 173
  • Мнения: 7 947
Мен най- ме е яд за зологическата градина да ви кажа  Tired

# 174
  • Мнения: X
Говоря за тези откъм театър София - не съм идвал в района в последния месец, но преди това имаше една счупена и опасна пързалка, както и метална катерушка. Ако са ги сменили - добре, но не мисля, че са сменени.
Не се заяждам с теб - да, всяко добро трябва да се поощрява, но не мисля, че трябва да си "измисляме" добрите неща - те просто трябва да се случат. И ако си мислиш, че извън България няма "кончинки" - много се лъжеш... Но това не може да ни бъде оправдание, да не полагаме грижи тук, нали?

Посочих конкретни примери за добрите грижи в парка. Поводът да пиша на общината беше счупената чешма при Сфумато, която в последствие оправиха. Да, не беше веднага, но ми обясниха кога ще стане и защо. Не си измислям добрите неща, които са направени в парка, те просто са направени. Тези, които не ни харесват, можем да си настояваме да ги оправят, аз поне така направих. Достатъчно съм пътувала и живяла в чужбина, за да знам, че не всичко е зветя и рози, затова не обичам да се прехласвам по "чужбината", а просто да взаимствам добрите примери от там. А като те дразнят пързалката и катерушката, знаеш как да намериш мейла на общината, можеш и на място да отидеш, за да поискаш промените. Това може да е добро начало за полагане на грижи, не мислиш ли?

# 175
  • Мнения: 7 947
Какъв мейл, какв иписма? Говорим за чистотата и поддържането на парковете, а не кой какво и как прави така, щото да подръчква общината. Ми не са чисти парковете ни, не са поддържани, не са приветливи в по-голямата си част.

# 176
  • Мнения: X
Какъв мейл, какв иписма? Говорим за чистотата и поддържането на парковете, а не кой какво и как прави така, щото да подръчква общината. Ми не са чисти парковете ни, не са поддържани, не са приветливи в по-голямата си част.

Е как Заимов не е поддържан, като всяка сутрин с очите си виждам бригадите, които събират боклуци, метат, плевят, подрязват храсти и косят трева? Това, че към 4-5 часа вече е мръсно, не е грешка на общината, а на хората, които не пазят чисто и смятат, че трябва да има мобилни бригади, които да ходят след тях. И това го наблюдавам 5 години, откакто живея в района. За другите паркове не мога да кажа как се поддържат. А след като си говорим какво не ни харесва, можем и да поддръчкваме, защото от мрънкане и нищоправене сме стигнали до тук.

# 177
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Говоря за тези откъм театър София - не съм идвал в района в последния месец, но преди това имаше една счупена и опасна пързалка, както и метална катерушка. Ако са ги сменили - добре, но не мисля, че са сменени.
Не се заяждам с теб - да, всяко добро трябва да се поощрява, но не мисля, че трябва да си "измисляме" добрите неща - те просто трябва да се случат. И ако си мислиш, че извън България няма "кончинки" - много се лъжеш... Но това не може да ни бъде оправдание, да не полагаме грижи тук, нали?

Посочих конкретни примери за добрите грижи в парка. Поводът да пиша на общината беше счупената чешма при Сфумато, която в последствие оправиха. Да, не беше веднага, но ми обясниха кога ще стане и защо. Не си измислям добрите неща, които са направени в парка, те просто са направени. Тези, които не ни харесват, можем да си настояваме да ги оправят, аз поне така направих. Достатъчно съм пътувала и живяла в чужбина, за да знам, че не всичко е зветя и рози, затова не обичам да се прехласвам по "чужбината", а просто да взаимствам добрите примери от там. А като те дразнят пързалката и катерушката, знаеш как да намериш мейла на общината, можеш и на място да отидеш, за да поискаш промените. Това може да е добро начало за полагане на грижи, не мислиш ли?

Мишленце, аз като се обадя... те се опитват само да прехвърлят топката от Общината - на Зелени системи и пак обратното. Едните твърдят, че другите били отговорни, другите - че първите са отговорни... Отдавна съм минал през "доброто начало"... Не води до резултати - това ме дразни. И да - парковете ни не се поддържат и не се чистят! Истинската грижа е, когато посетителите не забелязват ако има проблеми... а сега, те са на "всяка крачка".

# 178
  • Мнения: 7 947
Какъв мейл, какв иписма? Говорим за чистотата и поддържането на парковете, а не кой какво и как прави така, щото да подръчква общината. Ми не са чисти парковете ни, не са поддържани, не са приветливи в по-голямата си част.

Е как Заимов не е поддържан, като всяка сутрин с очите си виждам бригадите, които събират боклуци, метат, плевят, подрязват храсти и косят трева? Това, че към 4-5 часа вече е мръсно, не е грешка на общината, а на хората, които не пазят чисто и смятат, че трябва да има мобилни бригади, които да ходят след тях. И това го наблюдавам 5 години, откакто живея в района. За другите паркове не мога да кажа как се поддържат. А след като си говорим какво не ни харесва, можем и да поддръчкваме, защото от мрънкане и нищоправене сме стигнали до тук.
Заимов не е парк. Не съм казала, че не е чист. С него не се изчерпват парковете в София.
Говоря общо и именно това имах впредив, което Тигар е написала: "Истинската грижа е, когато посетителите не забелязват ако има проблеми... а сега, те са на "всяка крачка".
Скоро имаше тема кой какво прави за страната си. Но това тук е малко по-различно тема.

# 179
  • София
  • Мнения: 462
Какво беше това парк ? ... Лошо - Младост -4 . Детските площадки, доколкото ги има са със стари и разбити съоръжения.
Бяха направили една "показна" площадка от общината - сега е ограбена и разбита. Няма кошчета и майките периодично
сами си слагат и изхвърлят. А, направиха доста нови пейки, но това е по-скоро за по-възрастните хора, а не за майките с
деца.  Кучешките лайна не ги коментирам, че ми е болна тема.

Общи условия

Активация на акаунт