Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

В какво състояние са парка или градинката във вашият район,квартал,село?
От кои зависи да имаме хубави чисти и подържани зелени площи?

# 1
В чудесно състояния са всички градинки и площадки в районът, където живея. В непосредствена близост, преди година иградиха огромен спортен комплекс с игрища, ледена пързалка, детски кът. С една дума, кварталът ни е облагороден, интересен и разнообразен за децата. За сравнение, родителите ми живеят в район, който според мен е по-красив, до морето е, има повече къщи, свободни тревни площи, а нито големият морски парк, нито площадките са обновявани и поддържани, поне от моето детсво не са пипани.

От общинският бюджет и от отпускането му за такива цели.

# 2

[/quote]

От общинският бюджет и от отпускането му за такива цели.

Може би има значение как се усвоява бюджета на различните места???

# 3
Живея на две места,та ще кажа за двете.
В Пловдив - пълна трагедия,всичко е от времето на соца,старо,изпочупено и опасно.Тук-там реновират по някоя площадка,но не напълно,а колкото да отбият номера.Хубавите,нови и безопасни площадки се броят на пръстите на ръцете ми.
В Несебър - всички площадки,без изключение,са нови и направени както трябва,обезопасени с меката настилка и поддържани.Е там се раждам,като отида с детето,кеф ми е да я извеждам.Новият кмет обаче леко взе да занемарява зелените площи,което отговаря на последния ти въпрос:
...

Естествено и ние носим отговорност за чистотата,но това май е друга тема.  Wink

# 4
Нашата градинка е в перфектно състояние, чисти се по два пъти на ден и почти не личи как я засипват с фасове и опаковки от джънк фууд.

# 5
  • София
от тази година имаме две чудесни и поддържани градинки, със съвсем нови съоръжения, пейки, поддържани зелени площи и чистички...имаме и чудесно игрище за по-големите деца (за футбол и баскетбол), с хубава ограда - съвсем новичко и осветено за игри, когато се стъмни.
заради това съм много доволна от кмета Mr. Green

# 6
  • Между гори и планини
До нас няма близки градинки.
Добре, че има 2 заведения с парзалки и люлки отперед и всички деца са там. Състоянието на едната площадка е малко по-добро, но там има поне 30 майки с деца и е пълна лудница. Всичко наоколо е само блокове, кооперазии и коли.

# 7
ние една люлка нямаме в нашия квартал,направо обита работа,няма къде да си заведеше детето да играе,пълна скръб сме,атолкоз много деца имаме в кв.,уж сега обещаха да направят нещо си, но то за кой по напред.нямам думи просто тва детето ти да няма къде да го заведеш.ако някой е любопитен става въпрос за град стара загора,а кв. е севера Sad Sad Sad Sad Rolling Eyes

# 8
Най добре ще е да казваме коя градинка в кои град/район/квартал е. За да си направим изводи нещо като статистика каде е най добре и къде не Simple Smile.
Дори по този начин можем да подемем кампания за по-добри паркове и зелени площи за нашите деца.

# 9
Горе-долу биват. Поне се чисти редовно и има пейки и кошове за боклук. Не знам дали да се радвам, или да ми е криво, че наскоро демонтираха люлките и пързалката. Там доста сакатлъци станаха, та май е по-добре без тях.

# 10
  • Sofia
До нас миналата година направиха детска площадка. Съораженията смея да твърдя, че са по скоро опасни за децата отколкото безопасни. Стъпалата на пързалката са счупени вече....Самата площадка се почиства от майките, но и мизерията се създава от същите Wink. Имаме футболно и баскетболно игрище нови и хубави. Дъщеря ми много обича да играе в баскетболното игрище, защото има изкуственна трева и като паднела не боляло Mr. GreenА е затворено и кучета в него не влизат.  Като цяло градинките са мръсни, засипани с изпражнения на домашни любимци и улични кучета, тревата я окосиха през пролетта и предполагам това ще е за годината. Обикновенно лятото достига до метър....

# 11
  • София
Най добре ще е да казваме коя градинка в кои град/район/квартал е. За да си направим изводи нещо като статистика каде е най добре и къде не Simple Smile.
Дори по този начин можем да подемем кампания за по-добри паркове и зелени площи за нашите деца.

добре, отчитам се - хубавите градинки, които така хваля се намират близо до Пирогов, в квартала зад Капитан Кук...от двете страни на ул. "Константин Иречек".
има чудесна нова градинка (реиновираха я и откриха скоро) до офиса ми - зад Министерство на Земеделието и Храните, ул. "Ивайло"
искам да похваля и градинката на баня Мадара, където също редовно детето играе, защото ни е в квартала - също поддържана и реиновирана Peace

# 12
  • ул. "Мечтание"
Стават горе-долу!

Ремонтираха парка ни - нова настилка, сложиха бордюри.... Отначало много се зарадвах, че правят ремонт. Но постепенно, докато правеха ремонта, пейките започнаха да изчезват... и все още почти няма пейки... А минаха повече от два месеца. По-добре да не го бяха пипали!  Crossing Arms

Иначе кошчетата ги изпразват редовно, което все е нещо.

# 13

Лошо. Обеля - София. Миналата година район Връбница се опита да направи нещо. В квартал Обеля /селото/ монтира една нова пързалка за по-малките и две люлки, множество пейки. Незнам защо й беше на фирмата , спечелила обществената поръчка да подравнява терена и да го засипва с пръст, която наподобява глина. Газихме цяла есен и ранна пролет кал, която при изсъхване се превръща в прах.
Другата голяма градинка в Обеля-2 . Заградена с мрежа частично. Две нови пързалки , пльоснати сред нищото - според мен не най-подходящото място. В тази градинка няма почти дървета и лятото е безумие да стоиш с дете там, защото ще получи слънчев удар.Е, засадиха борчета - за моите внуци или правнуци, ако оцелеят, може и сянка да правят.

Според  мен да имаме хубави и чисти градинки зависи както от кметовете на община/район, така и от ежедневните посетители.
Докато общинарите не мислят как ще се изразходват целево определени средтва, а се стремят да спечели обществена поръчка фирма "Х", резултат няма да има.
Същото е и когато тийновете шарят с маркер, чупят се  пейки, крадат се люлки, хвърлт се отпадъци /включително и насрани детски гащи, за което вече имаше една тема във фопрума/. Резултата е пак плачевен.

# 14
  • Sofia
В Овча Купел направиха последните години паркче, с люлки и пързалки за по-малки и по-големи деца, с нещо като къщичка и полегата стена за катерене. Ами с очите си видях две 8-9 годишни момчета, които се опитваха и почти бяха изкъртили една пейка. Вече състоянието на градинката за игра е плачевно, пейките са пооткъртени, люлките за големите деца липсват, голямата пързалка май също е посчупена, стената за катерене няма издутините, за които се хващаш (не ги знам как се казват).

Така че определено мисля, че от посетителите зависи хубостта на парка...

Големи дървета и при нас няма и е доста неприятно в следобедните часове, нооо чакаме да пораснат засадените... ако не бъдат изтръгнати от някое иначе много добро и възпитано дете  Crazy (мда, и това съм виждала)

# 15
В Младост 1 в София.Има много зеленина ,градинки(все още),но състоянието им е тргедия.
Всички детски съоражения(ако могат така да се нарекат,стърчащи железа и рамки от люлки)са от моето детство.
Мърсотия и кучешки работи.
Една единствена площадка е ремонтирана,но доколкото зная хората от блока са си платили за всичко.

# 16
  • Earth
искам да похваля и градинката на баня Мадара, където също редовно детето играе, защото ни е в квартала - също поддържана и реиновирана Peace

Аз не съм съгласна. Градинката е добре изчистена, но има твърде много забележки по самите съоръжения. Например - видно е, че   някога е имало поне 2 бр. люлки с по 2 места. Сега в наличност са 1 бр. с 1 място. Пързалката пък има най-лошите "стълби" за катерене, срещани досега от мен. Детенцето ми едвам се държи и много трудно се качва. И другите съоръжения хич не са в час. И те са счупени.

# 17
  • София

Аз не съм съгласна. Градинката е добре изчистена, но има твърде много забележки по самите съоръжения. Например - видно е, че   някога е имало поне 2 бр. люлки с по 2 места. Сега в наличност са 1 бр. с 1 място. Пързалката пък има най-лошите "стълби" за катерене, срещани досега от мен. Детенцето ми едвам се държи и много трудно се качва. И другите съоръжения хич не са в час. И те са счупени.

разбира се, винаги има забележки, дори и у дома е така, все има нещо за оправяне, но е много по-лесно да се плюе, нали?
кой ще си сложи ръката на сърцето и ще признае, че това е единственият кмет на София, който направи нещо за децата ни през тези 2 години. погледнете го така, погленете доброто, поне един път Peace

# 18
Не само че не е ремонтиран, ами и го няма!!! На около 200 м има парк с площадка, която също не е ремонтирана от доста време, но децата ми не могат да ходят сами до там, защото трябва да се пресича оживено кръстовище, на което няма светофари.

# 19
Да, ремонтираха го миналата година. Живея в Младост 2. Грижат се за парка всекидневно. Всяка сутрин почистват кошчетата и метат  Peace

# 20
В Лозенец (на Миджур и Света Гора) направиха една детска площадка - май едно време е била двор на детска градина. За малки деца е супер - много готини и обезопасени люлки, пързалка, разни други неща за игра. Има ограда и врата, кошчета и пейки, никакви помияри не влизат и май всеки си събира боклука и е чисто. Има и сянка. С кеф си водя детето там, дано се запази така дълго време! Разбира се е пълно с деца и често е лудница Simple Smile.

В Красно село също има 2 нови площадки (едната от миналата есен). Тази същата (на Дойран и Г. Делчев) е малко мислена-недомислена за мен - малко са й съоръженията и пясъка, но пък е безопасна и новичка и синът ми се  радва. Другата - с/у 36 СОУ-  е съвсем нова и не сме ходили, само съм я виждала, добре изглежда.

А иначе за да няма боклуци си зависи много, ако не и основно от родителите. Те кошчетата не са за красота. пък ако ги няма и едно пликче върши работа Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 21
Да. Живея в Хиподрума и съм възхитена от сегашните общинари, все ми е тая от коя партия са. Но успяха да построят/обновят две градинки, а поляните в парка се косят и пръскат за кърлежи и т.н. вече втори път от началото на пролетта. Пейките са зациментирани, сложиха и кошчета, почистват се редовно. Сега само чакам да се уреди въпроса с кучетата - да не им е разрешено да ходят на всякъде, без каишки и да а..т навсякъде по тревата.

# 22
  • София
Ние ходим в Заимовата или в Докторската. И двете са добре, в Заимовата има нова площадка с хубави съоръжения, чисто е. В Борисовата също е много добре!

# 23
Аз живея в Бургас- Славейков и до нас е точно кварталния парк. Има много места за игра на децата. Доста от катерушките са от старите, но поне са здрави. Зад блоковете обновиха доста площадки и всичко за сега е много хубаво. Но тъй като известно време от лятото изкарваме в Ямбол , там пък е точно обратното. В целият квартал няма нито едно място за игра на по-малки деца и казвам по-малки защото има асфалтирана площадка с баскетболни кошове точно до нас, но и тя е единствена за квартала. Ако искаш детето ти да се забавлява, т. е. да ползва люлка , пясъчник или катерушка трябва да отскочиш до градския парк , който съвсем не е близо до въпросния квартал. Миналата година като бяхме там го водих в близката детска градина и мога да кажа , че вечер имаше повече деца от колкото през работното им време , тъй като се събираше половината квартал там това го забраниха . И така сега  предстои 2 седмици да прекараме там  и аз отново съм в чудене къде ще го водя. В Бургас е свикнал когато не е на детска градина да излизаме преди обяд и вечер.

# 24
  • София
Да. Живея в Хиподрума и съм възхитена от сегашните общинари, все ми е тая от коя партия са.

а защо ти е все едно от коя партия са? никакво значение ли няма КОЙ го е направил или има значение само какво е то? newsm78

# 25
  • Sofia
Живеем в близост до "Западен парк". Вече има  доста подобрения, като тези подобрения продължават и в момента. Става страхотно и е истинско удоволствие да го посетиш. Но все пак говоря за главните алеи. В самата вътрешност на парка всичко все още е разбито и порутено. Оставам си и с надеждата, че все пак това, което сега се прави, ще се задържи по-дълго.

# 26
Кварталният парк е много зле, да не кажа, че положението е трагично. За да заведа малката на прилични люлки ходим до Ботевата градинка. Надявам се с наближаването на изборите някоя партия да се сети да я оправи.

# 27
  • София
Кварталният парк е много зле, да не кажа, че положението е трагично. За да заведа малката на прилични люлки ходим до Ботевата градинка. Надявам се с наближаването на изборите някоя партия да се сети да я оправи.

това зависи от Кирил Йорданов и компания, парламентарните избори нямат нищо общо с него Peace

сега се сещам, че наистина много харесвам Парка Заимов и с удоволствие го посещаваме...както и Борисовата градина, стана много хубаво местенце Peace

# 28

това зависи от Кирил Йорданов и компания, парламентарните избори нямат нищо общо с него Peace

Напротив с наближаването на изборите масово се ремонтират детските площадки и се появява табела- това е дарение за варненските деца от...../тук е имено на партията/

# 29
Живеем в близост до "Западен парк". Вече има  доста подобрения, като тези подобрения продължават и в момента. Става страхотно и е истинско удоволствие да го посетиш. Но все пак говоря за главните алеи. В самата вътрешност на парка всичко все още е разбито и порутено. Оставам си и с надеждата, че все пак това, което сега се прави, ще се задържи по-дълго.

Това е и моето мнение.
Другата близка градинка е "Св. Троица" - още тече ремонт в нея и става много хубаво. Друг е въпросът, че чистотата зависи основно от ползващите градинката, защото съм виждала доста майки, които изхвърлят памперса или пакетчето от гризини под пейката, когато до пейката има кошче...

# 30
Ремонтирана е но не доремонтирана смениха пеиките и махнаха съоражения нямало обаче да се сложат други .На една от катерушките е сложен от гумения предпазител за обезопасяване.За  СВ.НИКОЛА става дума ConfusedЦиганите изпочупиха витата пързалка и люлки  сега ни люлки ни пързалки като хората

# 31
  • София
Нашият квартал е рай за малки деца.Градинки много-някои от съоръженията са нови,но и старите люлки се използват.Най-голямата ни градинка се чисти редовно,а за чистотата са отговорни и не само тези,които чистят,но и ние, които сме по цял там.Общината е Красно село.Даже не знам кой е нашия кмет Embarassed,но съм доволна.

# 32
  • София
Инка, нашият кмет (аз също съм в община "Красно село") е Пламен Църноречки от ГЕРБ. много съм доволна, никога не е имало толкова положително развитие в квартала. мои съседи кандидатстваха за малка обществена поръчка, не знам точно по кой закон, но хората подадоха молба за субсидии по една програма, отпуснаха им средства и сега цял блок си подържат градинките и инфраструктурата около входовете и общите части с тези средства. но трябва голям ентусиазъм и желание и аз им се възхищавам, то са кирки, лопати, почистват, кой кога върнал инструментите, които взел, кой какво свършил, пишат доклади, за да защитят средствата и си е хамалогия. но от сърце им се радвам, че имат желанието. ние не можахме да се организираме от нашия блок.
оправиха и осветлението в квартала, а най-голяма радост за подрастващите е това хубаво игрище, заградено и осветено, където децата до късно сега летните вечери могат да играят футбол и баскетбол, вместо да се занимават с глупости.

# 33
  • София
Малко извън темата,но оправиха и улиците еднопосочни,че нашата беше станала като булевард. ooooh!
В голямата ни градинка даже поливат и цветята.
Браво на кмета!Ще му запомня името и без това е специфино. Laughing
А иначе от по-старите блокове и хората са пенсионери и имат време и също мн. поддържат градинките.

# 34
Да, преди 2-3 седмици оправиха изцяло люлките, сложиха нови пейки, но......можеха още малко да облагородят района...Но и това не е малко - всичко обезопасиха, сложиха пясък, боядисаха, нови ремонтираха...дано ги опазим...че за нас е направено.

# 35
  • Earth

разбира се, винаги има забележки, дори и у дома е така, все има нещо за оправяне, но е много по-лесно да се плюе, нали?
кой ще си сложи ръката на сърцето и ще признае, че това е единственият кмет на София, който направи нещо за децата ни през тези 2 години. погледнете го така, погленете доброто, поне един път Peace

Не ми преиначавай думите. Писах, че е много чисто. Аз доброто го виждам. Но от това съоръженията по-добри не стават, нали ? Нека просто да погледнем обективно на нещата .  Peace

# 36
Аз съм в Младост 3 и скоро направиха много хубава площадка.С люлки,пързалки(едната даже е спираловидна),пясъчници в които и пейки.много е приятно като изключим че нямаме кошче за боклук и котките се изхождат в пясъчниците.А колкото до чистотата...Ние майките си поддържаме чисто  и от нас зависи да си остане така.

# 37
Ние майките си поддържаме чисто  и от нас зависи да си остане така.
Peace
Аз съм от провинцията, а площадката си я направихме сами Peace.
Затова си я и пазим много.Косим райграса, поливаме и гледаме големите деца да не чупят люлките.Сложили сме кошчета и за отпадъците Party.

# 38
  • sofia
Гео Милев,или поне 4аст от него е в ужасно състояние Close
Около мен има прекрасни зелени площи и малки площи за игра със съоръжения.Вси4ко е изпо4упено и опустошено.Сами си поправяме доколото можем поне пейките,боядисвали сме катерушките.......От години не са пипани ,писали сме десетки писма последните години,свързани със зоните за игра,тревните площи и проблемите с паркирането.НИЩО!!!!!!!!!!!!!

Има 1-2 големи площадки ,които са ок,но квартала е голям .
Редута е добре поддържан  Peace,но там се изсипват жители на 2 квартала и е лудница Rolling Eyes

Има много междублокови пространства с много зеленина,има и стари съоръжения в тях ,но са занемарени до безумие.

Като цяло съм на мнение,4е е работа на общината да ги създаде ,а наша работа е да го поддържаме 4исти и здрави.
Много пъти сме самоинициирали по4истване и ремонт в района ,но ИСКАМ и общината нещо да направи най-накрая.

# 39
Постепенно го обновиха- пътечки, цветенца, катерушки, пясъчник, фонтанче...Последната придобивка- нова красива чешма (дарение), която за жалост не се оттича добре, та може и рибки да пуснат скоро  Wink Mr. Green

# 40
Аз лично съм много доволна от квартала, в който живея и възможностите за децата в него. Първо съм на 10мин.пеш от Борисовата градина. Дъщеря ми предимно там израсна. Но в кв.Яворов има и поне 7-8 градинки между блоковете. С подобрения и модерни съоражение е само една за съжаление / и то тази най-близо до шосето/. Съораженията не са от най-качествените обаче - люлките и пързалките боядисват детските дрешки, а и пързалките ми се виждат опасни. Но нейсе, аз съм много доволна. Близко ни е и градинката пред Райфайзенбанк на Иван Асен. Там за съжаление не смогват да изчистят на наплива от народ.

# 41
Да. Живея в Хиподрума и съм възхитена от сегашните общинари, все ми е тая от коя партия са.

а защо ти е все едно от коя партия са? никакво значение ли няма КОЙ го е направил или има значение само какво е то? newsm78

Първо ми е все тая, защото темата е за площадките, и второ защото наистина е важно какво се прави за тоя град, за децата, а не толкова кой точно го е направил, така е според мен - да естествено че при следващи избори ще гласувам за тези, които обещаха на майките в квартала да оправят площадките и го изпълниха, но това не бе предмет на обсъждане тук

# 42
  • София
Общината:
частично ремонтирана и подновена.
Смениха едната пързалка, другата ремонтираха, поставиха нова въжена люлка, няколко нови пейки.
Косят 1-2 пъти лятото.

Ние:
купихме дъски, и подновихме, където имаше счупени - пейки, метални съоръжения: коли/лодки
Боядисваме вече 3та година.
Купуваме пясък всяка година.
Почистваме почти всяка седмица.
Косим тревата поне 4 пъти допълнително (плащаме, събираме пари - който даде).
Купихме си общи играчки за пясъка.

# 43
  • София

Живея в Люлин, поне в нашата част е кошмар, градинките не са пипани от моето детство. На вторият ти въпрос искам да отговоря. Онзи ден бяхме в парка на кв. Надежда. Направени са нови детски градинки със съоръжения - пързалки, люлки, катерушка.  Браво на кмета и на общината, погрижили са се за децата, единственото, което ми направи лошо впечатление, е че настилката вместо да е гумирана (която според мен е и по-евтина) е с плочки. Около самата детска площадка( площадката е доста малка) има пейки, между всеки две пейки хубави каменни кошчета, на които от страни има издълбани дупки специално за фасове. Цялата площадка беше осеяна с фасове, за 30 минути, които прекарах с детето си там видях 7 майки, които изхвърлиха фасовете си на земята - до пейката, до пързалката, до кошчето   newsm78. В този ред на мисли, според мен общинарите са прави, че не влагат пари в построяването и подръжката на детски площадки (друг е въпроса, че тези пари се открадват), ние родителите просто не ги заслужаваме.
P.S. Пушач съм.

# 44

Живея в Люлин, поне в нашата част е кошмар, градинките не са пипани от моето детство. На вторият ти въпрос искам да отговоря. Онзи ден бяхме в парка на кв. Надежда. Направени са нови детски градинки със съоръжения - пързалки, люлки, катерушка.  Браво на кмета и на общината, погрижили са се за децата, единственото, което ми направи лошо впечатление, е че настилката вместо да е гумирана (която според мен е и по-евтина) е с плочки. Около самата детска площадка( площадката е доста малка) има пейки, между всеки две пейки хубави каменни кошчета, на които от страни има издълбани дупки специално за фасове. Цялата площадка беше осеяна с фасове, за 30 минути, които прекарах с детето си там видях 7 майки, които изхвърлиха фасовете си на земята - до пейката, до пързалката, до кошчето   newsm78. В този ред на мисли, според мен общинарите са прави, че не влагат пари в построяването и подръжката на детски площадки (друг е въпроса, че тези пари се открадват), ние родителите просто не ги заслужаваме.
P.S. Пушач съм.
Браво точно казано .Аз съм в центъра никуде няма читава градинка всичко е изпочупено  и  няма люлки където да си полюлея детето АЗ ли трябва да плащам??Защо кмета и общините от далечните квартали стоят и обновяват а тук само пейки сложиха??

# 45
  • София
В момента /предизборно/ кипи усилен ремонт на всички площадки в квартала ни  Laughing При това не е само козметично, а из основи. На нашата площадка например разкопаха и сложиха чимове, освен всичко останало. Сега сме като на футболно игрище  Crazy

# 46
  • Бургас
Само удрят по една боя на люлките наесен и това е. Иначе всичко си е от 100 години едно и също - скърца, клати се, даже пързалката я няма, само стълбите са останали   ooooh!

# 47
  • София
Аз искам да похваля община Връбница за обновяването на Северен парк,където от 20г.нищо не бе пипано,като инфраструктура.Направиха няколко площадки за децата,игрище.Поддържат добре зеленината.Дано продължат в същия дъх.

# 48
Аз съм в Младост 3 и скоро направиха много хубава площадка.С люлки,пързалки(едната даже е спираловидна),пясъчници в които и пейки.много е приятно като изключим че нямаме кошче за боклук и котките се изхождат в пясъчниците.А колкото до чистотата...Ние майките си поддържаме чисто  и от нас зависи да си остане така.
Брех, къде е това? Я кажи по-конкретни координати.

# 49
Не е ремонтиран, но поне тревата окосиха

# 50

Разбира се че има значение кои го е направил !!
Според мен точно това трябва да правим да подкрепяме тези които правят неща които са полезни за нас. И всички да се противопоставим на тези които ни използват и нищо не правят за нас!
Точно за това да ги назоваваме с имена тези които носят отговорност за нашият парк или зелена площ!

# 51
  • София
В Дружба1,където кмет е Йордан Томов ,мисля,че е втори,ако не и трети мандат,преди кметските избори по-миналата година минаха само и боядисаха лостовете и металните съоръжения.Тук-таме и пейките,като лисица с опашката.Направиха  подобие на детска площадка до районното и пазара,която площадка вече на нищо не прилича(за 2г).В района,където аз живея не е пипано нищо ,освен въпросното "боядисване" от поне 15г.Всяка година редовно "тормозим" еколожката на район Искър да бъде окосена тревата,миналата година това стана в края на август,а тази-за наше всеобщо щастие-миналата седмица.А ако бъде и напръскано против бълхи и кърлежи,направо ще трябва да черпим.Събрахме молба-подписка до кмета-г-н Йордан Томов с молба да облагородят малко и нашата площадка,поне 1-2 пързалки и люлки да сложат и да демонтират една стара пързалка-слонче,която е много опасна и без перила.Отговорът беше,че на територията на община Искър имало около 120 такива площадки,нуждаещи се от облагородяване,ПАРИ НЯМА,те знаели,че има опасни съоръжения,но и за демонтирането им също НЯМА ПАРИ!
Така че,за нашите деца и преди избори няма да има нови пързалки и люлки,остава надеждата в кметските избори... Mr. Green

# 52
Така че,за нашите деца и преди избори няма да има нови пързалки и люлки,остава надеждата в кметските избори... Mr. Green

На нас точно предизборно ни ги направиха.Ние пишем писма от миналотолото лято и едва сега се взеха мерки.Добре че на една от мамите в речника и влизат думи като:"мамка му" и "писна ми" Mr. Green

# 53
  • София

На нас точно предизборно ни ги направиха.Ние пишем писма от миналотолото лято и едва сега се взеха мерки.Добре че на една от мамите в речника и влизат думи като:"мамка му" и "писна ми" Mr. Green
радвам се за вас,не сме използвали въпросните реплики,но явно в нашата община се чувстват достатъчно сигурни и силни за тези избори,че не се впечатляват от хорските молби и желания...

# 54
Искам и аз да похваля общината, която поддържа Северния парк. Направо съм възхитена, направени са много площадки, чисто новички с мека настилка и нови съоръжения, обезопасени, кошчета, пейки. Навсякъди из парка не само на едно място. Направо не мога да повярвам, моето дете всеки ден е на различна площадка и не може да се нарадва. Обикаляме го целия с голяма удоволствие. Когато се роди нямаше нито едно съоръжение, а сега е толкова хубаво. Направиха и едно заградено игрище за футбол и баскетбол , за по големите, до него хубаво заведение. Не се сещаме да ходим на други места из града, тук ни е достатъчно.Пак да БЛАГОДАРЯ на общината. Hug

# 55
  • София
Дано и следизборно пак има същата грижа.И дано гамените не изпотрошат всичко.

# 56
Посещавам два парка в София - Света Троица и Западен парк. В Света Троица оправиха настилките и евентуално се гласяха да подменят детските катерушки. Засега по-скоро стърчат опасно, а и пейките поизчезнаха  Rolling Eyes

Западен парк - там сложиха нови детски площадки, пейки... Добре става  Peace Но наистина определени части на парка не са за разхождане на майка с количка.

В Търново - няма промяна в парковете, та дори в близкия парк няма сянка  sweating Как така всички пейки са все на слънце  Thinking

# 57
  • София
В последно време позападна нещо. Ние основно в Докторската градина седим, по-рядко играем в Заимов, но пък минавам често от там.

Докторската преди беше много подредена и чиста, но в последно време... Едната площадка се счупи, поне я изнесоха, сигурно ще сложат нови съоръжения или, знам ли, може да ремонтират старите и да ги върнат.

Заимов ми прави впечатление на чисто и уютно място. Сега подмениха и асфалта.

На фона на други паркове и градинки и двете места са много добри. Другото са си бели кахъри.

# 58
Ние сме м-у парковете на Света Троица и Боримечката. И двата са с нови асфалтирани алеи, но няма пейки. Sick

# 59
Ние сме м-у парковете на Света Троица и Боримечката. И двата са с нови асфалтирани алеи, но няма пейки. Sick

това за света тройца е голям смях.защото изкъртиха асвалтираха стана супер. Само дето не предвидиха че старите пеики ще останат безполезни. А нови не са предвидили. Сега има обещания че септември ще монтират нови.

Но да видим дали ще има подходящи кандидати на търга за пейки!!И какви съответно ще са пейките.
И едно ми е чудно колко точно струва на месец ако в всеки парк има по двама човека които подържат чистотата и зеленината?
Едва ли повече от издръжката на един служебен автомобил във въпросното кметство! Само където автомобила го ползват 1-3 служители. А парка хиляди като нас !

# 60
Парка при стадион Герена е доста замърсен

# 61
  • София
БолнА тема. Живея в Орландовци...Парка е под всякаква критика. Преди 2 години започна ремонт, разкопаха за да полагат кабели за осветление ...и до там. Има една градинка, която е до тн. Последна спирка в квартала - масово сборище на "роми", да не засегна някой. Декември положиха асвалт, нови люлки, пързалки, пейки....През март вече нямаше нищо. Тъпите цигани изкубаха люлките, коритата на пързалките...Мизерията личи от далече, защото просто те кошчета не използват. Няколко пъти съм си водила детето там и все съм се молела да не хване дизинтерия...В парка поне не се събират от малцинствата, но след "започналия" ремонт никой и не ходи. Жалко, че заради това страдат моите деца, но такъв е манталитета на квартала. За мое огромно съжаление. Честно казано, аз лично съм ЗА парка да се отдаде под наем на фирма, която да направи от тези летните заведения, с клауза да поддържа и парка. Чувала съм, че в доста градове това е практиката....И решението е бетонни съоръжения - бетон все още не изкупуват #Cussing out

# 62
  • София
Живея в кв. Гоце Делчев,община Триадица! След всичките обещания миналата година преди кметските избори,няма никаква промяна!Сами събираме пари за косене по 2 пъти в годината.Нямаме дори здрави пейки по площадките,да не говорим за облегалки на тях!Миналата есен само боядисаха някои от старите метални соц катерушки,които по-добре да ги изтръгнат според мен!На една от старите площадки в квартала почина детенце...........Просто съм бясна на кмета,за когото всъщност гласувах!Продажници.........А уж са отпуснати милиони за реконструкции и нови детски площадки за общините в Сф,а Евтимчо спи.................. и  дори не се явява на събранията за разпределяне на парите.
Съжалявам за негативния пост

# 63

... нито пък сносни детски съоръжения, поне в Св. Троица е така. За цялата градина има една единствена люлка, коята на всичкото отгоре не изглежда особено безопасна, а останалите съоръжения са доста старички по мое наблюдение. Иначе е много приятен и сравнително поддържан, но последният път като бях ми се стори доста мръсен  Rolling Eyes

Другата градинка близо до нас е на църквата Св. Никола. Там също асфалтираха и на скоро сложиха и нови пейки, но за сметка на това няма никакви съоръжения, само един пясъчник направиха. Имаше и един детски кът с две люлки, дарение от някаква фирма, които вече са счупени и за нищо не стават. Преди беше сравнително чиста и поддържана, но в последно време се навъдиха страшно много цигани и наркомани в района и дори да се сложат нови съоръжения се опасавям, че няма да останат здрави дълго време...  Sick

# 64
Долу-горе е добре състоянието на градинката/площадката зад блока ни. Поне е чисто. Хората от блока се грижат за чистотата около него. Поляните са окосени от хора, наети от общината. Има пейка - само една за съжаление. Има катерушки, пясъчник и пързалка. Има доста деца в блока ни, които играят отзад, затова и ние основно си поддържаме околоблоковото пространство.

# 65
  • София
Банди,направеиха няколко нови площадки в Гоце Делчев,но са по протежение на бул.Тодор каблешков,около Била.

# 66
Да - в Лозенец Прошко Прошков направи много!

# 67
  • Перник
В близкия ни парк пребоядисват през 2 - 3 години пързалки, люлки и катерушки, които са от времето, когато аз бях дете Rolling Eyes

# 68
  • София
Банди,направеиха няколко нови площадки в Гоце Делчев,но са по протежение на бул.Тодор каблешков,около Била.
Е,Деси,пак е нещо. Thinking Но си мисля,че като цяло в кв. Гоце Делчев не се прави много от общината в тази насока!А това,че нямаме асфалт на улицата,е друга тема... ooooh!

# 69
Зимата откриха съвсем нова площадка. В момента тревата отстрани е висока близо половин метър и направо си е потенциален змиярник. Градинката я чистим самоинициативно майките. Нямаме намерение обаче и да косим.
Става въпрос за краен квартал. Почти всички се отказахме  да ходим, гостуваме си по къщите, там децата си играят.

# 70
  • София
Е,Деси,пак е нещо. Thinking Но си мисля,че като цяло в кв. Гоце Делчев не се прави много от общината в тази насока!А това,че нямаме асфалт на улицата,е друга тема... ooooh!
Сигурно си в новата част на квартала,която е ужасна. Confused  Старта част има много градинки,но тях ги поддържат родителите на децата,играещи та.Скоро май не са реновирали.

# 71
Зимата откриха съвсем нова площадка. В момента тревата отстрани е висока близо половин метър и направо си е потенциален змиярник. Градинката я чистим самоинициативно майките. Нямаме намерение обаче и да косим.
Става въпрос за краен квартал. Почти всички се отказахме  да ходим, гостуваме си по къщите, там децата си играят.

Май ако не го направите вие няма кой!Ние си плащаме на един човек от блока по 20 лв и той коси тревата.

# 72
Моите впечатления са от Софийските кв. Манастирси ливади поне около кооперацията ни няма друго освен строителни площадки, има някаква пародия на детски кът до магазин Била; кв.Хиподрума въпреки хубавия парк и опитите на общината да реновира нещата също са плачевни, а финансирания от някаква си частна фирма детски кът е по скоро опасен съоръженията са много близко, от неподходящи материали, няма възрастова деференциация, не е ограден, настилката е също неподходяща; кв. Стрелбище карето Йордан Йовков, Деде Агач има няколко между блокови градинки, но за съжаление не се поддържат.

Наличието на детски площадки, в добро състояние, безопасни и направени с мисъл зависи от местната администрация. За мен е е оправдание липсата на средства в бюджета, на всички ни е ясно че дупки за запълване много, приходи малко, но при условие че към настоящия момент има възможности за финансиране по различни програми финансирани от Еврофондове, смятам че по скоро причината е липса на концепция и хаотизъм.
От друга страна за да има такива "социални придобивки" до голяма степен зависи и от нас ползващите ги, от нас живеещите в даден квартал. Трябва да се научим да ценим и пазим това което имаме. Трябва да се научим, че да получиш нещо трябва да дадеш. Много е лесно да се спряга глагола искам, да се крием зад фрази "аз плащам данъци". Един пример : в близост до кооперацията ни има стара градинка стари детски съоръжения, терена е общински. Преди година направихме разговор с районната администрация, имахме принципното съгласие на районния кмет да обединим усилия от една страна общинската администрация, от друга ние родителите и потенциални ползватели на това съоръжение, изготвихме проекти, събрахме оферти, стигна е до там да се съберат средства, тогава болшинството родители се дръпнаха, с мотива аз плащам данъци, а ставаше дума за някакви си 120 лева на сем. Всичко пропадна. А общината ни предоставяше терена безвъзмездно, имаше идея в перспектива да се направи малък дневен център почасова занималня на задръжка на общината, с квалифициран персонал. Сега тази площадка седи така, сборище е на кварталните пиандета и клошари, вместо да може да се ползва от децата ни.

# 73
Според мен сумата за подръжка на един парк е съвсем поносима от всяка община ! Не говорим за някакви луксозни изпълнения.
Има доста примери със съвсем елементарни бетонови съоражения-пейки,пясъчници и малко люлки пързалки.
И най вече подръжка на зеленината и чистотата което може да се прави от 1-3 човека. Които всъшност могат да отговарят и за реда на парка. Нещо като уредници .

# 74

Има доста примери със съвсем елементарни бетонови съоражения-пейки,пясъчници и малко люлки пързалки.

Аз за пейките мога да кажа,че когато искахме да се сложат на площадката поне още 3,ни обявиха цена на едната 25 лв.И да си купим цимент за да се циментират-още 5-6 лв за торба.Не вярвам да е непосилно за общината.Но ние намазахме и с нова площадка и оправиха пътищата из Младост 3.добре че има избори. Laughing

# 75
  • Кацнала на едно дърво.
Борисовата градина (със слончето) е в добро състояние. До езерото детския кът не става - голямата пързалка е с увиснали бордове и е опасна, а бебешките люлки са счупени.
Градинката срещу БСФС е в окаяно състояние. Срамота е.  Crossing Arms Освен срамотно, е и опасно за децата.

# 76
нашата градинка ние си я поддържаме-сутрин чистим кучешки акита,купуваме пясък,косим си я...

# 77
  • София
В квартала има доста ремонтирани градинки и построени игрища. За част от градинките плаща общината, друга част поемат живеещите наоколо (обикновено с пясъчниците). Общински работници косят тревата. Кошчетата за боклук не достигат, и често се препълват. Една майка преди няколко дена прави уборка на градинката. Аз й помогнах, но малко  Embarassed

# 78
Аз да се похваля с парка в гр.Драгоман  Laughing Laughing Laughing
Направиха го миналата година по програма от Еврофондовете и е рай за децата.Почти всички пътеки и алеи са от гумени плочки,същата настилка е и под люлките и катерушките,които са обособени на кътчета за различни възрасти от най-малките до тинейджърите,както и да падне детето не може да се нарани.Има много беседки  и  масички със столове като за пикник,а също и баскетболно игрище и футболно.Навсякъде има нови пейки...всичко е много красиво,разноцветно и приятно.Понеже това място си е било парк още през социализма/но в последните години се беше превърнало в пасище за животни/има много дървета и борове,които създават сянка през лятато.Насадиха много цветя-рози,теменужки и разни храсти.
....НО ние българите нямаме съзнанието да пазим това което ни се даде и усещам как скоро ще започне всичко да се руши и погрознява,общината не си дава много зор да го поддържа,а и ние не го пазим както трябва-ДАНО НЕ СЪМ ПРАВА Rolling Eyes Rolling Eyes,защото децата така се радват да прекарват там времето си.Големия ми син можех да го разхождам само по улиците и сега така се радвам на парка,че като видя нещо нередно много се ядосвам #Cussing out

Тези дни ще направя снимки за да го видите.

# 79
аз съм от Варна- район Приморски- сладкарница Синчец
площадката ни е почти в окаяно състояние,но поне люлките стават...пясъка в пясъчника е ужасна смесица от остатъци от пясък,праах и акита...на самата площадка "живее" през деня една баба,която рови из кофите и после храни 2 кучета на площадката .Близките обрасли храсти,пълни с паяжини се ползват за тоалетна от нея и други лица.Трева няма.Иначе слънцето огрява люлките и счупената пързалка.всеки път все по- трудно отделям децата си оттам...как да обясниш,4е може да се нарани на люлката?Ако искат - ще помогна да се ремонтира и облагороди,но кой ще ми гарантира,4е няма да се занемари след това....
Иначе след инициативата на Комисията за защита на потребителите , ми изпратиха писмо,4е са информирали общината и ще следят за промените!! ще чакам....

# 80
Не видях дали е писано за Северния парк - обитавам го всекидневно вече близо година, от раждането на сина ми. Впечатлена съм от непрекъснатите грижи през тази последна година за парка - чисти се редовно, засаждат се цветя, дървета и храсти, коси се тревата редовно, изпразват се кошчетата. Също така се нароиха детски площадки там - сигурно има поне 5 нови детски площадки на територията на парка, плюс едно чисто ново игрище за баскетбол и футбол.
Хубав ни е паркът, но ние, обитателите му, не се грижим достатъчно за него. Редовно се погнусявам от купищата фасове и люспи от семки пред пейките около детските площадки.

# 81

Аз съм от Пловдив и ходим в градската градинка. Там е много хувабо и се поддържа. Зад блока също имаме градинка, но там рядко ходя защото масово майките си хвърлят фасовете по земята. Отвратително е! Иначе жените от чистото минават редовно да чистят, но малко след тях всичко става във фасове. Отделно, че си хвърлят и чашките за кафе, хартийки и т.н. на земята. Така, че най-много зависи от самите майки и деца.

# 82
  • вкъщи
не е добро положението пускат и кучета и хвърлят боклуци

# 83

майките си хвърлят фасовете по земята. Отвратително е! Иначе жените от чистото минават редовно да чистят, но малко след тях всичко става във фасове. Отделно, че си хвърлят и чашките за кафе, хартийки и т.н. на земята. Така, че най-много зависи от самите майки и деца.
[/quote]
 Peace
И при нас е същото. Пред блока не я вадя точно заради това плюс акитата на разни животни в пясъка.
А ако общината или някой друк реши да направи нещо за някоя градинка всичко е съсипано точно за едно лято. Имам предвид изпочупени люлки, пейки... Тук пак се връщаме на агресията... ooooh!

# 84
Така като гледам в София пак горе долу нещо се случва и доста паркове поуправиха. Но найстина трябват хора и средства които да подържат парковете. И дисциплина на посетителите разбира се.
Но май в другите населени места в България рядко има някъде подобрения в кварталните паркове.
Но наистина според мен ни трябва национална политика спрямо децата в тази държава. Защото на едно дете му трябват родители,храна,училище,паркове и страна която да го създаде и използва след това като пълноценен човек. А не да опираме само до прехвъряне на топката от едните политици на другите.

# 85
  • София
Днес откриха най-новата площадка в Заимовата градина, срещу Младежкия дом. Невероятна е Hug
Чисто, спретнато, заградено, със страхотни съоръжения.
И един час след като я отвориха, една майка осра пейзажа, без извинение за 15 минути. Люпи семки на земята, угаси си фаса в пейката и го хвърли пак там, и след като една жена й направи забележка, си хвърли чашата от кафето, прескочи през насадените цветя и се чупи.
Е, май този народ нищо хубаво не заслужава да се прави.
А градинката е финансирана от община "Оборище", уредите са немски, датски и английски.
Дано оцелее по-дълго!

# 86
И един час след като я отвориха, една майка осра пейзажа, без извинение за 15 минути. Люпи семки на земята, угаси си фаса в пейката и го хвърли пак там, и след като една жена й направи забележка, си хвърли чашата от кафето, прескочи през насадените цветя и се чупи.
Тази наистина ли беше майка?!  Shocked Rolling Eyes Ужас, ужас и срам!
Аз днес видях в един от пясъчниците, дето имах намерение да почна да пускам детето си да си играе, как се въргалят безметежно два огромни песа и си представих какво има в този пясък  Sick

# 87
В Пловдив ходим в парка срещу "Каменица". За ремонтиране е ремонтиран, но има още много какво да се желае за хигиената, включително и от майките и децата, които го посещават.

# 88
  • София
Е, май този народ нищо хубаво не заслужава да се прави.

нямам думи...наистина "не сме народ, а мърша".

# 89
Парка до нас е голям, сенчест и.....много, много мръсен Sad
Катерушките и люлките са стари, пясъчниците и тревните площи са осеяни е кучешки акита, стъкла и много мръсотия Sad
А всичко може да бъде страхотно, защото има даденост за това-да се обновят детските площадки, да се сложат повече кошчета за боклук, хората да спрат да си изхвърлят боклуците от терасата, да спрат да хранят бездомните котки и да почистват след кучетата си, но......едва ли в скоро време ще се случи #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 90
.......... да спрат да хранят бездомните котки и да почистват след кучетата си, но......едва ли в скоро време ще се случи #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Не разчитай че ще се случи.Изобщо не им пука че децата си играят там.Днес бях свидетел как една котка най-безцеремонно се "изтропа" в пясъчника.А отговора на тази дето ги храни беше:Ми аз к'во да направя?и те имат нужди.
Ми да,и те имат нужди,но моето  дете няма нужда от болести,тении и бълхи. Naughty

# 91
.......... да спрат да хранят бездомните котки и да почистват след кучетата си, но......едва ли в скоро време ще се случи #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Не разчитай че ще се случи.Изобщо не им пука че децата си играят там.Днес бях свидетел как една котка най-безцеремонно се "изтропа" в пясъчника.А отговора на тази дето ги храни беше:Ми аз к'во да направя?и те имат нужди.
Ми да,и те имат нужди,но моето  дете няма нужда от болести,тении и бълхи. Naughty

точно така алма. До нашата кооперация имаше една която събираше по 10 котки и ги хранеше те серяха и мяучеха Simple Smile.Но след като и обясних да си избере по кои да стрелям по нея или котките. обстановката бързо се промени!

# 92
  • Abu Dhabi
Днес откриха най-новата площадка в Заимовата градина, срещу Младежкия дом. Невероятна е Hug
Чисто, спретнато, заградено, със страхотни съоръжения.
...
А градинката е финансирана от община "Оборище", уредите са немски, датски и английски.
Дано оцелее по-дълго!

хубава е, да, посетих я днес два пъти.
При каменните животни също е нова площадката, нали - но там е много по-мръсно, чакълът, с който е насипана, няма изчистване от фасове.

В Борисовата при слона и костенурката, преди да се появят децата, кучкарите разхождат големи песове, които спокойно си вършат нуждите в пясъчника в средата на площадката.

# 93
На площадката в Заимов  ( новата) днес надвечер една майка си загаси фаса на земята. След забележка - Ами те и другите така правят Rolling Eyes

# 94
да и съм много доволна

# 95
  • София
Градинката до блока е ремонтирана от няколко месеца. Наблизо е и Заимов -видях че вече са открили новата площадка Peace

# 96
До нашия блок направиха нова детска площадка, хубава, но необезопасена. Една от пързалките е на сериозна височина, а отдолу е цимент. Би било добре да е с настилка или поне върху трева.
Вече имаше неприятен инцидент.

# 97
мисля че е добре преди да обурудват някои парк или детски кът. Да направят една бърза анкета в парка сред хората които ще го ползват. И дори и да има нередно нещо то ще се изчисти.
Пък и така хората ще имат по голямо доверие в тези които изпълняват ремонтите.

# 98
Това е добро предложение.
При нас например пътеките от плочки в парка ги направиха точно там, където хората бяха минавали през тревата.
Но пък чешмата , която поставиха не е домислена- децата трудно я ползват,защото е широко коритото и не могат да я стигнат Crazy

# 99
  • ул. "Мечтание"
Днес не повярвах на очите си!
Ходих в нашия парк (Боримечката в Красна поляна).... Сложили са пейки!!!  Crazy Аз тъкмо мислех да се оплаквам в общинята, че са задигнали старите, а нови не са сложили.

# 100
Продължавам да се хваля с нашия квартал - още две градинки правят, сложиха в парка соларни лампи по всички алеи, запълниха дупките по две от улиците, кошчетата в парка ги изхвърлят редовно, тези по градинките между блоковете - не, но те били ангажимент на живущите в блоковете. косят тревата за 4 път от плолетта, пръскат против кърлежи всеки път след косене, е какво да искам повече. Сега, просто трябва да се пази това, което го има и да не го разрушим живеещите в квартала, много се надявам - майка съм на две дечица и прекарваме много време по градинките и в парка и много ми се ще хубавото да остане, а не да се счупи/надраска/ ос..ре за отрицателно време. Говоря за Хиподрума.

# 101
  • Разпиляна във въображението
Благодарение на мами от форума, в Плевен няколко градинки бяха оправени и благоустроени, включително и една в нашия квартал. Единственото, което липсва са люлки, но има други достатъчни катерушки, пързалка и пясъчник.

# 102
Благодарение на мами от форума, в Плевен няколко градинки бяха оправени и благоустроени, включително и една в нашия квартал. Единственото, което липсва са люлки, но има други достатъчни катерушки, пързалка и пясъчник.

Ако мимите и татковците го вземем присърце доста неща ще се променят към добро.
Но май трудно загряваме Simple Smile))

# 103

Посещавам два парка в София - Света Троица и Западен парк. В Света Троица оправиха настилките и евентуално се гласяха да подменят детските катерушки. Засега по-скоро стърчат опасно, а и пейките поизчезнаха  Rolling Eyes

За съжаление в парк Света Троица си останаха само с оправянето на настилката,старите съоръжения ги забиха в тревата и очакват да играят там децата,където ходят кучетата и е пълно с кърлежи.Пълно безумие

# 104
  • на странно място ......
Да градинката в която ходим когато сме в София е ремонтирана, но не благодарение на общината а благодарение на майките и хората от околните блокове!!! Писахме до общината, но дори не си направиха труда да окосят тревата!!!!
Затова извикахме неволята и тя свърши работата вместо държавата!!!!

# 105
  • Разпиляна във въображението

Ако мимите и татковците го вземем присърце доста неща ще се променят към добро.
Но май трудно загряваме Simple Smile))

Майките инициираха подписка, приложиха се снимки на градинките. Общината ги оправи Peace

# 106
Ние ходиме в Заимов,не само,че направиха нови площадки,но и асфалтираха доста алеи. Радвам се,че поддържат парка,аз съм израстнала там,а от както се е родила дъщеря ми и с нея сме все там.

# 107
  • sofia
Към кого да се обърна,тъй като незнам,много искам да се погрижа за нашата градинка зад блока.Живея в София,в Б.Брези,адски много майки се събираме,ноооо нямаме никакви съоражения,пясъчник,имаме едни пейки и тва е,а децата ни ще са адски щастливи ако имат градинка newsm78,благодаря ви за отговора предварително Hug

# 108
трябва да отидете в общината.На нас от там ни съдействаха за площадка. Peace

# 109
трябва да отидете в общината.На нас от там ни съдействаха за площадка. Peace

след общината -информация в форума за резултата! Simple Smile)))

# 110
  • Abu Dhabi
новата площадка в парка Заимов много бързо се амортизира  Tired днес до едната клатушка намерих голям метален болт, не видях откъде е изпаднал. А бебешката люлка скърца заплашително и напречната греда се движи.
Вила Вилекула  пък вече е много мръсна с този чакъл.

# 111
  • край голямата локва
При нас усилено работят от няколко години. Още при стария кмет почнаха с градинките и парковете и няколко от площадките , а сега за няма две години оправиха и почти всички други детски площадки, нови и разнообразни игрушки, люлки, пейки. Най-важното че всички са обезопасени с подложки /не знам как се казват/.  bouquet
 Друга екстра с която се сдобихме са външни площадки с железни  фитнес уреди- колела, преси и разни др. - аз знам за три, но сигурно има и други. Има голям интерес и към тях, лошото е , че вече се чупи.

# 112
в нашия район площадките са в чудесно състояние

# 113
в нашия район площадките са в чудесно състояние

А къде е това?

# 114
При нас хората от общината много се стараят, ама пусти му пубери.. все имат потребност да рушат Tired Направиха нови площадки, сложиха пейки, оградиха игрища...е няма пък да е така!Пейките издържаха точно 1 год. и вече на повечето липсват дървените решетки, кошчетата се счупха,а мрежите от игрищата скъсаха. Но хората са упорити, смениха на скоро мрежите, вчера сложиха нови кошчета..да видим до кога...
Е, ние сме си виновни,че нямаме..такъв ни е манталитета Sad Да не говорим,че всеки ден жените минават да метат,а нагли майки си вдигат краката да изметат под тях и продължават да люпят семки, само дето в лицето им не се изплюват..

# 115
Градинката пред блока ни е трагична.  И цялото междублоково пространство на квартал "Надежда". Но Северният парк, който е в близост е в много добро състояние. Поддържа се и има много нови обезопасени площадки.
Сега лятото сме при моите родители в Казичене. И там построиха хубава детска площадка с разнообразни съоръжения за игра.

# 116
Надявам се не е проблем, че повдигам стара тема.
Възмутена съм от състоянието на парка до стадион Славия Shocked Живея в Павлово и тук няма нито една градинка, да не говорим парк, мъка ми е да гледам майките с количките да висят прави в двора на едно училище... Този парк ни е горе-долу близо, но е в окаяно състояние. Има остатъци от детски съоръжения, обрасли във висока трева - като порасне синът ми още ще го водя да му ги покажа като забележителност, аз от моето детство не помня такива Shocked Rolling Eyes Пейки, алеи, състояние на растителността - под всякаква критика. Много ме стана яд, защото иначе паркът е много хубав, голям. При тази липса на градинки наоколо  #2gunfire
Звъннах в Столичен инспекторат, те само строителни отпадъци събирали - казах им за една купчинка почти до детската градина в края на парка, ама дали са ги събрали...
Май имало нещо със собствеността на парка, да бил на клуб Славия, някой знае ли нещо?

# 117
Нашата градинка наскоро я оправиха.

# 118
Simple Smile и като цяло според вас за свършената работа. Кои райони кметове в софия ще помогнат на ГЕРБ да спечели втори мандат в софия?
Защото наистина тези паркове не бяха пипани повече от 20 години . И май това си е добър показател за свършената работа.

# 119
  • На морето!
При нас- в Бургас, много усилено се ремонтират градинки, дворове на детски градини, училища и алеи. Съоръженията за децата са прекрасни, за всякакви възрасти. Но по комплексите детските площадки са привлекателни не само за малките деца, но и за 10-14 годишните батковци и каки, които умират от кеф да къртят въпросните подложки, да чупят люлките и най-новото да палят пластмасовите съоръжения. Точно по този повод скоро щях да звъня на 112, но реших, че няма да ме приемат на сериозно, въпреки че по този начин голяма част от приходите на Общината заминават за часове.

# 120
Не е ремонтирана скоро(от 2 год. ходим там и не е мръднала),ама си плаче за ремонт-изкъртени люлки,тези които са останали нямат дъски,тунела на пързалката е изкривен навътре и децата,лазещи в него си удрят главите в стърчащата ламарина,пясък е от някакъв строеж лятото,понякога има разни животински ,,находки'' в него,пейките са малко,почти не се почиства,пияници много,разни мацки,предлагащи всякакви услуги,дебнат на всички краища на градинката.

# 121
  • На морето!
разни мацки,предлагащи всякакви услуги,дебнат на всички краища на градинката.
E, това ме втрещи. Как точно успяват да си намерят клиенти на такова място?

# 122
Ми градинката е близо до Централна гара,там винаги си е имало такива.Имаше и доста наркомани по едно време(още не бях родила) и под пейките имаше спринцовки и игли.

# 123
Изобщо не съм доволна от състоянието на нашия парк /Бургас, к/с"Славейков"/ И пързалките и люлките и катерушките са меко казано опасни, пясъчниците са почти празни, много е мръсно.
Много ми харесва обаче ремонта който направиха в "стария" парк  вдясно от басейна. Дано скоро всички бургаски паркове да запрлиличат на него. И да се обособят места за разхождане на кучета, че иначе няма да стане.

# 124
Да, Южния парк е прекрасен.
Градинките около кооперацията ни също.
Даже от скоро улицата мият със сапун всяка седмица- това чудо не бях виждала, но относително лесно свиквам  Laughing

# 125
Нашият парк е хубав и благоустроен - градинки, пейки, пързалки, люлки и т.н.
Обаче! Като ти бръмне косачка на 1 метър от количката или "хигиенистките" решават да метат отгоре ти, докато си храниш детето, заявявайки че ТИ не им пречиш.... хич не ти е до цветенца и тревички и други подобни.  Mr. Green
Ама ни е хубав паркът, де, много.

# 126
  • София
Да, Южния парк е прекрасен.
Градинките около кооперацията ни също.
Даже от скоро улицата мият със сапун всяка седмица- това чудо не бях виждала, но относително лесно свиквам  Laughing
Вълшебница,изуми ме...В коя част е прекрасен парка?
Защото аз съм от страната на правителствена болница(входа откъм Козяк),вече 2год съм в тази градинка,и вярвате или,не ,но за този период е почиствана точно десетина пъти,пейките са изпочупени,няма нито една пързалка,нито една люлка,пясък ние си слагаме,ние си чистим,мамка му...това нормално ли е за един от най-хубавите паркове в столицата?
Някой по-напред похвали Прошко-бил направил много за Лозенец...какво,като най-хубавото на тоя парк не е пипано от години?

# 127
Откъм Стрелбище е хубаво.
Обаче мен не ме касаят пързалките и люлките, та не съм се взирала в подробностите. Алеите са чисти, тревата- поддържана, пейките здрави и боядисани, дървета, градинки...
Това ми е достатъчно.

# 128
  • София
в нашата градинка, кварталната туриха кофи, по настояване на майките и ред писма до общината ooooh!
и какво от това-няма кой да ги чисти-кофите де Naughty
ние си слагаме найлонки и ги изхвърляме-ако преди това бесните тийнове и кварталните пияндета не са си изпробвали прз нощта силите и бойните изкуства върху тях. #Cussing out
Изпочупиха ги за нула време #2gunfire #2gunfire
една люлка ни направиха, е, онзи ден прибирам децата и какво да видя-едната люлка откъртена-а се стичеха деца и от околните градинки да се люшкат Sick Sick
та това си мисля-хубаво-и да направят ремонти или подобрения-кой ще извизва боклука в тези градинки и паркове и ще бди да се пазят съоръженията newsm78 newsm78

# 129
  • София
В Люлин е ужасно положението. Не се сещам да има хубава площадка в радиус от няколко километра от мястото, на което живеем.

# 130
е това е имоята мисъл -кои ще чисти и пази ред в тези граднинки?

# 131
Зад нашата кооперация има голяма тревна площ с остарели катерушки и пързалки от соц-а.Тук играят децата на около 2000 души от блоковете наоколо.Наблизо няма друг парк или детска площадка.Направихме подписка преди месец с искане към районния кмет,поне една площадка да се направи,една люлка да има...
Една съботна сутрин пристигна багер,разкопа градинката,събори пързалките... и си замина...Брей,викам си,колко бързо откликнаха от Общината,не е за вярване.Следващите две седмици никой не се появи,градинката си стоеше цялата разкопана,пързалките съборени,децата изчезнаха... то в окопите не върви да играят.И ето че днес,две седмици по-късно,се появиха работници.Започнаха да оправят.  newsm44  Е,върнаха старите пързалки...явно няма да ни огрее с нови,но поне криво - ляво ще закърпят положението... Пък може и люлка да сложат... Сигурно ще има опашка за нея,при толкоз деца наоколо... Дано поне това,което направят сега,не бъде изпочупено от озлобени тийнове и наркомани... Ще видим...

# 132
Абе кога ще започнат да глобяват хората с кучета в парковете?? всичко се превърна в една кучешка тоалетна. Дори е хубаво да им дават изправителен труд- кучешко ако= 5 дни почистване на парка .

# 133
  • София
 В Дружба 1 парка около Езерото е приятно място за разходки,но детските съоръжения са метални ръждясали и опасни. Има нова площадка на алеята срещу културния дом.
 За градинката зад блока е ужасно положението. Мръсен пясъчник с пързалка,близо са кофите с боклук и тревата е замърсена,майките люпят семки и не пазят,кучета много и така...

# 134
  • София
Абе кога ще започнат да глобяват хората с кучета в парковете?? всичко се превърна в една кучешка тоалетна. Дори е хубаво да им дават изправителен труд- кучешко ако= 5 дни почистване на парка .
Peace Да глобяват те4зи,които не си чистят след любимеца.

# 135