Мъже възпитани от майки-учителки

  • 3 481
  • 61
  •   1
Отговори
Здравейте,

имам вече доста наблюдения по темата и въз основа на тях стигам до следното заключение - в БГ възпитанието на мъжете от майки с професия на гимназиални учителки е много подобно, това се отнася до:

липса на отговорност и сериозност, както към личните, така и към семейните ангажименти и задължения;
почти никакво участие в домакинските работи, освен пазаруване и готвене понякога, но това е защото са научени от малки да си хапват добре и доста;
никакви амбизии за по-добър живот
задоволяват се  с работа, където няма стрес, но няма и повишения и много пари, стига да им носи спокойствие;
мързеливи са;
непостоянни
никаква инициатива за мероприятия, това е свързано с по-горе спомената черта, тъй като изисква време и старание за организиране на такива;
обичат да прекарват дълго време я с книга, я с компютър в ръка, местейки се от стола на дивана;

Споделете мнения. Моля предварително да ме извинят изключенията от това правило, който евентуално ще прочетат моя постинг.

Лека вечер

# 1
  • Мнения: 2 590
Специално за гимназиални учителки ли става на въпрос? Grinning
Ами на учителка в детска градина? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 471
Професията на майката, какво общо има с характера и навиците на детето, като възрастен?
Ако майката е боксьор - какво се случва?
А, за жените  важи ли същото - майката е начална учителка, дъщерята не е амбициозна, чете книги....

# 3
  • Мнения: 2 590
И аз се зачудих защо точно тази професия избра, ама айде.

# 4
Професията на майката, какво общо има с характера и навиците на детето, като възрастен?
Ако майката е боксьор - какво се случва?
А, за жените  важи ли същото - майката е начална учителка, дъщерята не е амбициозна, чете книги....
Не, по принцип не би трябвало да има, но се изненадах да установя колко подобно възпитават децата си. А това какви навици има детето зависи предимно от това на какво е научен първите 6-7 години.

# 5
  • Мнения: 2 471
Едва ли, някоя майка създава навик на детето си, да стои на дивана пред ТВ... Както и да е.

За мен остава загадка, какво общо има конкретната професия на майката в случая.

# 6
  • Мнения: 13
Значи при мен едната ми баба(на баща ми майката, че и баща му) е учителка. Също така на приятелят ми майка му е даскалица и не отговарят на нито една от описаните черти. Това каква е професията на самия родител не влияе, може би при деца на учители възпитанието е по стриктно(и аз съм го опитала на гърба си Simple Smile )

# 7
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
А при жените какви са отклоненията?
Моля ви, спешно е...
Моите и двамата са даскали ooooh!

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
пишеш глупости mamanna

# 9
  • Мнения: 156
мъжете, отгледани от учителки - било то и гимназиални - вероятно не се различават много от мъжете, отгледани от жени с различна професия. за "общо" нещо едва ли може да се говори... имах приятел, чиято майка беше отгледала гимназиална учителка. той има сестра. е повярвай ми - нищо общо нямаха двете деца. и двете не бяха в пубертета, да кажеш, че едното е неадекватно зараси това... приятелят ми също е отгледан от учителка, обаче детска. при това, разведена. има брат. ако нямаше някакви външни белези на тяхното роднинство, едва ли доре майка им щеше да е убедена, че са братя наистина. говоря ти за коренна разлика във всичко - отношение към ученето, начин на говорене, характер, маниери, светоглед - абе всичко.

# 10
  • Мнения: 25 564
Много оригинален начин да се оплачеш от милото и същевременно да оплюеш майка му.  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 008
Отгледана и възпитана съм от баба ми,
която е учителка. Нямам общо с характеристиките,
които си описала.Може би защото съм жена newsm78.
При мъжете явно е друго.....
Айде моля те Stop

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аман от обобщения.  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 897
Недоволна си от половинката, но смяташ, че майка му, поради професията, която упражнява е причина за всичките кусури, които си изброила.  Правилно ли разбрах?Stop

# 14
  • на майната си
  • Мнения: 425
Мразя квалификациите и обобщенията. Човека няма нищо общо с професията си. Има и от читавите и не-читавите във всяка една - въпрос на личност е, не на професия.

# 15
  • Мнения: 12 662
Ега ти, верно ще трябва отделен свекървински форум с разрези по зодии, професии и нам кво още.

# 16
Здравейте,

имам вече доста наблюдения по темата и въз основа на тях стигам до следното заключение - в БГ възпитанието на мъжете от майки с професия на гимназиални учителки е много подобно, това се отнася до:

липса на отговорност и сериозност, както към личните, така и към семейните ангажименти и задължения;
почти никакво участие в домакинските работи, освен пазаруване и готвене понякога, но това е защото са научени от малки да си хапват добре и доста;
никакви амбизии за по-добър живот
задоволяват се  с работа, където няма стрес, но няма и повишения и много пари, стига да им носи спокойствие;
мързеливи са;
непостоянни
никаква инициатива за мероприятия, това е свързано с по-горе спомената черта, тъй като изисква време и старание за организиране на такива;
обичат да прекарват дълго време я с книга, я с компютър в ръка, местейки се от стола на дивана;

Споделете мнения. Моля предварително да ме извинят изключенията от това правило, който евентуално ще прочетат моя постинг.

Лека вечер

Ха ха, по-голям виц не бях чела...

# 17
  • Мнения: 2 448
Че с колко мъже, възпитани от майки учителки си имала лични отношения, че чак статистически да обобщаваш.  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 13 204
Егати глупостта!  Laughing

# 19
  • Мнения: 4 965
Че с колко мъже, възпитани от майки учителки си имала лични отношения, че чак статистически да обобщаваш.  Mr. Green


 Party

Не знам откъде този навик да се обобщава - всички са еди-какви си...
Няма такова нещо. Имам приятели и познати с майки-учителки и не отговарят на описанието. Имам приятели и познати с майки с други професии - някои от тях отговарят на описанието. Характерът и възпитанието нямат общо с професията.
Замислих се - като бях дете, майка ми беше директор на училище (отдавна се занимава с друго), но как ли ми се е отразило и дали изобщо влияе или важи само за учителките???

# 20
  • Мнения: 1 793
 Joy Joy mamanna,  предлагам да се върнеш и да прочетеш пак какво си написала. Извинявай, но това са такива съвършени глупости, че нямам думи. Как пък ги направи тези обобщения не знам.

# 21
  • Мнения: 24
Абе накрая ще излезе, че единственият проблем на синовете на гимназиални учителки са малките им пениси, а?  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 622
Леле, притесних се чак от тази представителна статистика, че в моето семейство- все даскали- и мен даскали са ме възпитавали, а и аз сега мъж възпитавам  Shocked Бърза смяна на професията помага ли (преди края на първите седем)?

# 23
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Малиии, къв бил моят мъж, пък аз да не знам! Тежко ми и горко, бедната и нещастна аз!
Ще те разочаровам, ама по всички точки, които си изброила, мъжът ми е пълна противоположност на описаното, пък е учителско чедо. Отдавна съм признала на свекърва си огромната заслуга за възпитанието му и съм й много благодарна, че е успяла да го направи такъв, какъвто е. Моля се да има повече майки, които да възпитават децата си по този начин.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 258
Ще те разочаровам, ама по всички точки, които си изброила, мъжът ми е пълна противоположност на описаното, пък е учителско чедо. Отдавна съм признала на свекърва си огромната заслуга за възпитанието му и съм й много благодарна, че е успяла да го направи такъв, какъвто е. Моля се да има повече майки, които да възпитават децата си по този начин.

Същото е и у нас  Peace
 Peace

# 25
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Пълни глупости!

# 26
  • Мнения: 24
  Shocked Бърза смяна на професията помага ли (преди края на първите седем)?
И аз това да питам

# 27
  • Мнения: 463
 Joy Joy Joy довечера ще се обадя на свекърва ми да и се накарам, как може да възпита така лошо сина си.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Аз предлагам на авторката да разшири малко изследването и да категоризира мъжете отгледани от майки от следните професии:
- Лекар
- Педагог - детски заведения
- Счетоводител
- Преподавател във ВУЗ
- Касиер
- Секретар
и до тук /авторката не е машина все пак/. После когато някоя дама реши да се зажени на база на направеното проучване ще знае с какво чудо мамино си има работа.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 258
И след това да навърже професиите в матрица със зодиите - за да е по-пълно изследването.
Понеже, съгласи се, че касиер на кабелна телевизия-телец е коренно различно от касиер на кабелна телевизия-лъв.
Сериозен трябва да е подхода, мдам

# 30
  • Мнения: 917
Малиии, къв бил моят мъж, пък аз да не знам! Тежко ми и горко, бедната и нещастна аз!
Ще те разочаровам, ама по всички точки, които си изброила, мъжът ми е пълна противоположност на описаното, пък е учителско чедо. Отдавна съм признала на свекърва си огромната заслуга за възпитанието му и съм й много благодарна, че е успяла да го направи такъв, какъвто е. Моля се да има повече майки, които да възпитават децата си по този начин.

Все едно аз съм го писала  Grinning

# 31
  • Москва
  • Мнения: 164
Имам си татко,отгледан от майка учителка.Или по- скоро оставен на частично самоотглеждане,защото смените им в училище така и не са съвпадали никога.Еми откаkто се помня той готви,чисти,мие чиний,помага на мама с всичко възможно.Не се задоволява с работа,в която няма стрес,а гледа да изкарва колкото се може повече пари.Не е мързелив.И да, обича книгите.Но не мисля,че това е лоша черта.Така че-не, не съм съгласна с написаното от теб.

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Здравейте,

имам вече доста наблюдения по темата и въз основа на тях стигам до следното заключение - в БГ възпитанието на мъжете от майки с професия на гимназиални учителки е много подобно, това се отнася до:
...

И на теб някой ти е седнал на опашката...

Повечето деца и без това навремето са отгледани от детската градина, така че си насочи оплакванията натам.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 735
Тъй като и аз съм учителка,съм изучила децата на много мои колежки и честно си признавам,че само едно дете имаше ужасно възпитание.Другите се изучиха вече са и студенти,много добри деца.Аз самата съм се чудила дали да сменя професията се, тъй като имам възможност,но времето през което ще работя в къщи смятам,че ще ми помогне да отгледам,даже и да контролирам по-добре детето си.Това,че майката е учителка не мисля,че може да води до такива отрицателни черти на характера.

# 34
  • Мнения: 1 897
Стига де,направо се засегнах , а аз рядко се засягам.Възпитавам две момчета и съм начална учителка.Смея да твърдя,че децата ми дори на тази възраст 8 и 10 са много отговорни личности,на които често се налага да разчитам,по причина,че на баща им му липсва всякаква отговорност-възпитаван е от майка телефонен техник.И изобщо не мисля,че професията на майката има значение за това как възпитава децата си, а нейното възпитание и дорасналост тя да възпитава NaughtyНо мисля,че създателката на тези писания е разочарована и търси причината,за което и желая успех Peace

# 35
  • Мнения: 237
  Ами аз имам малко по-различни наблюдения. Мъжът ми е възпитаван в изключителна строгост и сега ми помага, отговорен е, само се дразни като става въпрос за амбициите ми към децата. Или по-скоро като ги карам да правят нещо  "по-сложно". Иска да си живеят детството на воля. И да не се меся във взаимоотношенията на децата. Дори и на детската площадка. Трябвало сами да се научат да се справят, нещо, от което той е бил лишен.
   Иначе аз си имам мнение за друг синдром; "майка на двама сина". Тези жени могат да управляват цялата китайска амия.

# 36
  • Мнения: 112
Незнам, но и моите наблюдения са такива.Но пък аз  не съм статистическо бюро...ама пък фактите говорят Whistling

# 37
Че с колко мъже, възпитани от майки учителки си имала лични отношения, че чак статистически да обобщаваш.  Mr. Green


 Party

Не знам откъде този навик да се обобщава - всички са еди-какви си...
Няма такова нещо. Имам приятели и познати с майки-учителки и не отговарят на описанието. Имам приятели и познати с майки с други професии - някои от тях отговарят на описанието. Характерът и възпитанието нямат общо с професията.
Замислих се - като бях дете, майка ми беше директор на училище (отдавна се занимава с друго), но как ли ми се е отразило и дали изобщо влияе или важи само за учителките???

Е добре, а това "мъжете са такива, пък жените такива" не е ли също обобщение и то неправилно?
Примерно "мацките са по-разговорливи" и т.н. безпочвени твърдения, срещу които мога да ти дам много примери за обратното?

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А теб кой те възпита да правиш толкова глупави заключения, изхождайки от частен случай?

Ще сложа на челото на сина ми табела: "Внимание! Майка му е учител и хапе!"

# 39
  • Мнения: 702
Иначе аз си имам мнение за друг синдром; "майка на двама сина". Тези жени могат да управляват цялата китайска амия.
[/quote]

Не, на тях само им се иска да управляват, но не успяват, защото попадат на снахи като мен и циркът пълен!Тогава почват да изпадат в истерии и кризи!А синовете им посягат на бой, защото сме разстроили мама!

# 40
  • Winterfell
  • Мнения: 590
За "майка на двама сина" съм напълно съгласна newsm10,но пък наблюденията ми(така като се замисля) за учителските синове съвпадат с тези на авторката!Баба ми е била учителка,и това,че единия ми вуйчо не отговаря на тези рамки на възпитание, се дължи на майка ми,която го е отгледала(става въпрос за най-малкия,с който имат голяма разлика).Иначе просто не познавам учителско синче което да е учено,тудолюбиво,подредено и пр.В интерес на истината няма логика това да е така,защото учителите все пак са педагози и би трябвало да възпитават децата.Но нали знаете-моето гардже е най-хубаво,ама толкова добричко и хубаво,че всичко си може и няма нужда от въспитаване,то така сие родено.все пак ще спомена,че всяко правило си има изключения..

# 41
съгласна съм с постинга на маманна. И аз съм виждала доста такива мамини синчета

# 42
За "майка на двама сина" съм напълно съгласна newsm10,но пък наблюденията ми(така като се замисля) за учителските синове съвпадат с тези на авторката!Баба ми е била учителка,и това,че единия ми вуйчо не отговаря на тези рамки на възпитание, се дължи на майка ми,която го е отгледала(става въпрос за най-малкия,с който имат голяма разлика).Иначе просто не познавам учителско синче което да е учено,тудолюбиво,подредено и пр.В интерес на истината няма логика това да е така,защото учителите все пак са педагози и би трябвало да възпитават децата.Но нали знаете-моето гардже е най-хубаво,ама толкова добричко и хубаво,че всичко си може и няма нужда от въспитаване,то така сие родено.все пак ще спомена,че всяко правило си има изключения..

Браво, ей това чаках да чуя. Това е основната причина за такъв вид възпитание. А как ще реагирате ако сте станали от рано да правите ядене на малкото, да чистите и оправяте, идва свекървата към 1 часа на обед и пита къде е сина й. Казвате, че още спи, а тя: Ах, ами сега ще го събудим и обезпокоим.
Впечатленията ми на базата , на които е писанието  са от четирима мъже - моят, и тези на 3 приятелки. Не съм обобщавала и не съм искала да засягам никой. Много ще се радвам ако има повече мъже с черти противоположни на описаните. И наистина бих искала да мога да благодаря и целувам ръка на свекърва за труда и усилията по възпитанието, но уви не мога.

# 43
  • София
  • Мнения: 17 258
Ако мъжът ти в събота спи до 1 часа, докато ти шеташ и гледаш детето, това какво е казала майка му, е последния ти проблем.
И не го е научила тя така, ти си го научила.
Пиша ти от опит с бившия ми мъж. Глупава и малка бях, та така си го научих, ходехме му непрекъснато на пръсти сакън да не нарушим свещения му сън.
Е за това свекървата няма как да я обвиниш, не тя спи с него.

# 44
  • Мнения: 2 471
mamanna не мислиш ли, че по скоро е до манталитета на мъжът ти и майка му, от колкото до образованието на свекърва ти? Щото образование всеки може да вземе, но останалото не се научава във ВУЗ.
 

# 45
  • Мнения: 655
Много оригинален начин да се оплачеш от милото и същевременно да оплюеш майка му.  Laughing
Joy И аз това си помислих. hahaha

По темата - пълни глупости си писала, mamanna.Извинявай,но откакто прочетох поста ти,не спирам да се смея.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 840
Като прочетох описания мъжки профил, се замислих колко майки са всъщност гимназиални учителки, без дори да подозират.

# 47
  • Мнения: 5 173
Имам 1 познат, женен с дете на 4-5 години, живеят при мама, мама им купи климатик, мама им плаща тока, мама готви. Мама е учителка по български, а синчето (на 38 г) дори не може да напише личното местоимение от 1 л. ед. ч. правилно Shocked, за какво говорим Rolling Eyes.
Други наблюдения нямам.

# 48
  • Мнения: 1 558

Много оригинален начин да се оплачеш от милото и същевременно да оплюеш майка му.  Laughing
 Joy И аз това си помислих. hahaha

По темата - пълни глупости си писала, mamanna.Извинявай,но откакто прочетох поста ти,не спирам да се смея.
Peace То и аз имам педагогическо образование. Добре, че засега имам само дъщеря ooooh!

Имам 1 познат, женен с дете на 4-5 години, живеят при мама, мама им купи климатик, мама им плаща тока, мама готви. Мама е учителка по български, а синчето (на 38 г) дори не може да напише личното местоимение от 1 л. ед. ч. правилно Shocked, за какво говорим Rolling Eyes.
Други наблюдения нямам.
То разни паразити винаги има. Що да си разваля момчето рахата - мама и жена го гледат, да не е луд като мен сам да си купи климатика (дъщеря съм на учителка - сега е директор на гимназия, а и имам брат.....значи положението е трагично, а на всичкото отгоре родителите на мъжа ми също са били учители).

# 49
  • Мнения: X
Малиии, къв бил моят мъж, пък аз да не знам! Тежко ми и горко, бедната и нещастна аз!
Ще те разочаровам, ама по всички точки, които си изброила, мъжът ми е пълна противоположност на описаното, пък е учителско чедо. Отдавна съм признала на свекърва си огромната заслуга за възпитанието му и съм й много благодарна, че е успяла да го направи такъв, какъвто е. Моля се да има повече майки, които да възпитават децата си по този начин.
Съгласна съм с поста ти, а авторката наистина си е търсила "оригинален начин", както спомена някой да оплюе свекърва си  Joy Joy

# 50
  • Мнения: 463
Ама то много такива мъже има, където мама и тати ги хрантутят и на дърти години, че и децата им гледат и почивките им плащат и внуците си образоват, но защо трябва задължително да са учителки.Просто защото някои хора са обидени на някой мъж и по случайност майка му е учителка. Що за логика и генерални заключения? Ами сърдете се на мъжете си, че са такива безотговорни, несериозни, неамбициозни, станали по на 40 години все майките им виновни Naughty  

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 17:01 от *Star*

# 51
  • Мнения: 2 471
Пък и да не забравяме - и ние сме бъдещи свекърви и тъщи. Хубаво е преди да плюем майките на половинките ни,  да си го напомняме!

# 52
  • Мнения: 655
Имам 1 познат, женен с дете на 4-5 години, живеят при мама, мама им купи климатик, мама им плаща тока, мама готви. Мама е учителка по български, а синчето (на 38 г) дори не може да напише личното местоимение от 1 л. ед. ч. правилно Shocked, за какво говорим Rolling Eyes.
Други наблюдения нямам.
Значи според теб въпросният познат нямаше да е такъв мухльо ,ако майка му беше ватманка,например,така ли? Laughing. Моля Ви,не пишете такива глупости - някак  много идиотски звучат подобни обобщения. Naughty

# 53
  • Мнения: 5 173
Сигурно щеше, но тук въпросът е фокусиран върху синовете на учителки.
Иначе, за мен и жена му не е мн стока, най-малкото не е никаква домакиня Sick.

# 54
  • Мнения: 28
Не знам за мъже с майки гимназиални учителки, но бившата ми свекърва е учителка в детска градина, та си има доста професионални деформации ... Като се запознахме се опита да ме строи и да ми обясни каква кариера да имам, в колко да ставам, колко да ям и така нататък ... вече си подобрихме отношенията, но пък се разведох ... като баба не е лоша изобщо.

А и бившия ми съпруг е наследил любовта да ме строява и да знае какво е добро за мен ... и с него сега имам добри отношения Peace.

# 55
ЦЯЛ ЖИВОТ ТЪРСЯТ МАЙКИТЕ СИ Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 471
Явно темата става - да оплюем свекървите си... Момичета има вече такива, повтаряте се.

# 57
  • Мнения: 2 386
Има минимална доза истина в поста, повтарям - минимална. Учителките са властолюбиви, силни жени и често доминират (подсъзнателно или не) над децата си, като не ги оставят да се развиват като отделни личности, а се отнасят към тях като с малки деца, дори когато пораснат. Там се появява един конфликт м/у детето и възрастния - хем иска да е самостоятелен, отговорен и т.н., хем не знае как, защото не е имал възможността да се научи.

Има хиляди изключения, разбира се, но определено се срещат честичко горните случаи. Не ми се ползваше термина ''мамино синче'', защото звучи обвинително, а децата не са виновни за нищо.

# 58
  • София
  • Мнения: 622
Ева, описаният от теб образ на учителка е образът на "лошата, соц. учителка" и няма нищо общо с веруюто на всеки, който смята учителската си професия за призвание. Такива учителки рядко се срещат, поне според моя скромен опит  Crazy Всяка жена, майка, учителка, учила педагогика, методика на обучението и т.н. не би се вписала в този стереотип. И в тази и във всяка друга професия ще се срещат властни жени и лоши свекърви  Laughing Странно защо точно тази професия се смята за предразполагаща към професионални изкривявания, а не се хващаме за държавната чиновничка или всички лелки, които цял живот работят "шеф" (това иронично казано). Не обиждам тези професии  Naughty , давам пример.

# 59
  • Мнения: 2 386
Сигурно защото именно децата на тези учителки, за които и двете говорим, в момента са в детеродна възраст.
И повтарям, в никакъв случай не обиждам и не поставям всички под общ знаменател.

# 60
  • Мнения: 214
Здравейте,

имам вече доста наблюдения по темата и въз основа на тях стигам до следното заключение - в БГ възпитанието на мъжете от майки с професия на гимназиални учителки е много подобно, това се отнася до:

липса на отговорност и сериозност, както към личните, така и към семейните ангажименти и задължения;
почти никакво участие в домакинските работи, освен пазаруване и готвене понякога, но това е защото са научени от малки да си хапват добре и доста;
никакви амбизии за по-добър живот
задоволяват се  с работа, където няма стрес, но няма и повишения и много пари, стига да им носи спокойствие;
мързеливи са;
непостоянни
никаква инициатива за мероприятия, това е свързано с по-горе спомената черта, тъй като изисква време и старание за организиране на такива;
обичат да прекарват дълго време я с книга, я с компютър в ръка, местейки се от стола на дивана;

Споделете мнения. Моля предварително да ме извинят изключенията от това правило, който евентуално ще прочетат моя постинг.

Лека вечер

Омъжена съм за мъж, възпитан от майка - гимназиална учителка, и определено е пълно изключение на твоето правило.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 14:20 от emmily.m

# 61
  • Варна
  • Мнения: 246
Свекито е учителка и смятам мъжа ми за най-възпитания човек на света. Не че защото си е мой ама е вярно. Според мен е до човека, а не до профеята.

Общи условия

Активация на акаунт