Как да ги разделя?

  • 10 652
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте!

Не пиша като Гост, понеже не страдам от всеобщата параноична илюзия, че „всички ме познават”, освен това героинята, която знам, че чете тук и ще се познае, и през ум няма да и мине кой е Селтакис, защото в реалния живот изобщо нямам вид на човек, пишещ в женски форум.
Става дума за малкия брат на мой добър приятел по чашка, който според мен има сериозен проблем с връзката си и се налага спешно да му помогна.

Той е двадесет и петгодишен, наскоро завършил право, от стар адвокатски род. Собствен апартамент на „Д-р Вълкович” с кристални полилеи, сигурна и доходна кариера като парламентарен експерт, а по-нататък кой знае... Симпатяга, добре сложен, начетен и възпитан. Като седнеш да говориш с него няма да започне с това, че баба му била завършила Роберт Колеж, или чичо му е депутат, но веднага ти става ясно, че ако изобщо у нас има нещо подобно на аристокрация, то той е един млад и достоен представител. Пич с една дума.

Тя е двадесет и осемгодишна продавачка в „престижен” бижутериен магазин. Разведена, без деца. Родена и доскоро живяла в Обеля, с потекло от радомирските села. След първите три минути на запознанството с нея, вече ще знаете, че има „висше маркетинг от НБУ”. Една идея по-бъбрива от нормалното, един тон по-шумна от околните, с малко по-тежък грим от приличния, и един нюанс по-руса от приятното, непрестанно афишираща кого познава (т.е. на кого е продала някакво бижу), със самочувствие на собственичка (а не на продавач-консултант с 700 лв заплата). С една дума – експресивна, агресивна и напориста простакеса, с чар на разгонен питбул. Лоша кожа, въздълъг нос и сплескан задник, но винаги нагласена като за бал и със самочувстие на фотомодел.

Имат връзка от три месеца, но тя е обсебила нашия човек, командва го за всичко, вече е „планирала сватбата”. Държи се с него арогантно-настойнически като с дете и същевременно гальовно-фамилиарно, така че на околните чак им става неудобно.
В прав текст веднъж заяви, че ще направи всичко възможно да го откъсне от „старата среда на брат му” (т.е. нас), които били „шайка алкохолизирани и нашмъркани реститути”. Това вече преля чашата! Говорих с него, но колкото повече я клепам, толкова повече я защитава. Казах му „пич, зарежи тая селянка, ако искаш да те командват, ще ти платя една строга господарка с латексов костюм да те върже с белезници и яко да те нашиба”...Не!...Казва, че я обичал, че нещата не били така, както изглеждали и бла-бла. Егати зомбирания тип!

Сега съм решил да пробвам по-деликатно и по-бавно да вливам отрова в мозъка му, ще пробвам да изровя или да скалъпя някаква афера в бижутерията...и без това имам подозрения, че собственикът-турчин е минал поне веднъж през нея...или нещо с бившия и мъж, за когото знам само, че е бакшиш.

Помагайте със съвети! Как да ги разделя?

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 14:28 от Seltakis

# 1
  • Мнения: 6 991
Клин клин избива.
Намери му друга, от сой  Crazy

# 2
  • Мнения: 1 168
Малееее! От такива бъркащи се в чуждия живот сноби ми се повдига! Sick

# 3
Оффф всичко Мара втасала, тоя пък или тая пък се меси , там където ама изобщо не и работа.
Защо не оставиш хората да си живеят ?
С какво право се месиш изобщо? Аз лично ако знаех какви Интриги се мъчиш да завъртиш, бих те смазала като хлебарка  Laughing
Аман от такива навлеци ..

# 4
  • Мнения: 32
 Ами какво да ти кажа, май не е много твоя работа, обаче те разбирам. Сред познатите ми също има такива двойки да се чудиш какво единия е намерил в другия, но най-лошото е че в повечето случаи не става дума за любов а за чисто сметкаджийство. И аз съм се дразнила на подобни взаимоотношения но взимам една доза майната му и ги игнорирам. Според мен нищо не можеш да направиш, защото колкото повече му говориш против нея, толкова той повече ще я защитава. Между другото приятелят ти изобщо не е единствения случай, това е нещо като мода в Бг.

# 5
  • Мнения: 16
Жалко е че всеки път ябълките ги ядат прасетата.Защо го нападате ,просто е загрижен за приятел.И на мен ми се искаше да имам такъв досебеси ,преди да направя голямата грешка и сега си нося последствията.Успех ,дано успееш

# 6
  • Мнения: 12 648
Съчуствам ти, но не мога  да ти помогна. Това объркване на класите е..  мамата на няколко поколения. Ако имаше ред, такава и до поста държанка няма да може да се домогне.  Но след като първа дама на Франция стана една  певачка, която си размята голите цици...не знам накъде отиват нещата.

# 7
  • Мнения: 274
Малееее! От такива бъркащи се в чуждия живот сноби ми се повдига! Sick

С какво право се месиш изобщо?

Е как с кво право се меси?! Нали за това са приятелите - да ти дадат съвет, да те подкрепят в труден момент и най-вече да ти отворят очите за неща, които не можеш да видиш. Е и за да си поркате заедно мноо ясно.
И верно аман от подобни селянки.

# 8
  • Мнения: 593
Не му се бъркай.
Те ако не са един за друг, рано или късно сами ще се раделят.

# 9
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Имам чувството, че темата е пусната нарочно, с цел дискредитиране на въпросната персона. Толкова подробности са дадени, че няма начин да не се разпознае.
Има една приказка - "не прави непоискано добро", вредно е.

# 10
  • Мнения: 24
Не му се бъркай.
Те ако не са един за друг, рано или късно сами ще се раделят.

Това е малко като да ми кажеш "не му се меси на детето дали да бърка в контакта, нека само се научи"...или викаш, няма нищо по-сладко от това да го потупам по-гърба след няколко години и мъдро да изпъшкам "Ехххх, нали ти казвах!...ама не слушаш"

Казвам го ясно и просто - човекът има нужда от помощ и аз искам да му помогна!  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 233
Остави го да си строши глават.
Нали и бракоразводните адвокати трябва да ядат?
С приказки срещу нея нищо няма да постигнеш.
Накарай го поне да подпише предбрачно споразумение.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 173
Е лошото е, че очевидно човекът е наивничък.
В този ред на мисли, дори и да успееш да го разделиш от въпросната кака, няма никаква гаранция, че следващата няма да е от същата порода.
Единствената гаранция за успех е да му намериш интелигентна чаровница, в която да се влюби.
Но това си е трудна задачка с много неизвестни.

# 13
  • Мнения: 3 371
аз те разбрах и определено те подкрепям Simple Smile .
не че е твоя работа/нито пък моя, де/, но и на мен такива неща ми бъркат в очите.
не знам какъв съвет да ти дам, струва ми се, че докато не се "поизгори" младежът сам, няма да се подредят правилно нещата.
или може би среща, ей така случайно, с някое подходящо момиче  Grinning .
ако не е пързалка - успех  Grinning .

# 14
  • Мнения: 212
Изгледай няколко стотин серии на "Дързост и красота" от там може да черпиш мооого информация по темата Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт