Лошите деца

  • 8 675
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Възпитанието е това, което формира поведението им...
Не е само това. Наблюдавам подобни процеси и при възрастни. Аз примерно не мога да плета интриги, не ми идва отвътре бе хора. И да се опитам, няма да стане, ноооо имам колеги, които са направо виртуози и се чудиш откъде ти е дошло.
Просто при децата манипулацията се разкрива във физическа грубост и обиди.

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Онзи ден се ядосвах заради едно такова дете, хем роднина ни се пада. Не знам лошо ли е, невъзпитано ли е или и двете. Беше ни на гости с майка си. Започна да рови навсякъде, да взема от ръцете на малката ми дъщеря собствените й играчки и да не й ги дава, обу й чехлите, че много й били харесали и разни подобни действия без никаква намеса от страна на майката. Търпях известно време, но чашата преля, когато това дете нарече дъщеря ми "нещастница" заради това, че си поискала играчката. Майка й чу, започна да се смее и рече, че това го била чула от един филм. Да, ама на мен ми беше писнало, насметох дъщеря й, а на нея казах, че по филмите може да чуе всичко, но от майката зависи дали ще го повтаря и употребява по нечий адрес.

# 17
  • Мнения: 2 011
Онзи ден се ядосвах заради едно такова дете, хем роднина ни се пада. Не знам лошо ли е, невъзпитано ли е или и двете. Беше ни на гости с майка си. Започна да рови навсякъде, да взема от ръцете на малката ми дъщеря собствените й играчки и да не й ги дава, обу й чехлите, че много й били харесали и разни подобни действия без никаква намеса от страна на майката. Търпях известно време, но чашата преля, когато това дете нарече дъщеря ми "нещастница" заради това, че си поискала играчката. Майка й чу, започна да се смее и рече, че това го била чула от един филм. Да, ама на мен ми беше писнало, насметох дъщеря й, а на нея казах, че по филмите може да чуе всичко, но от майката зависи дали ще го повтаря и употребява по нечий адрес.
вярно е , че децата са попивателни от всякъде. И аз се учудвам на сина ми какви  ги бръщолеви понякога ... Но в случая майката е трябвало да се намеси - децата винаги ще изпляскват  някоя и друга глупост ( без дори да  знаят значението на думата), но пък да му се радвам на това ....няма да стане. Помня веднъж сина ми употреби думата копелета за някакви деца .... Shocked Но когато обясних значението  на думата той се поправи , защото си мислел че копелета = бандитковци .

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
срещала съм,да-и то много такива деца...
обаче все си мисля,че децата не се раждат лоши,а някой ги прави такива...нали знаете:"децата са като бял лист хартия-каквото напишем върху него,това ще прочетем след време..."

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ей както се възмущавате ще кажете, че това явление за пръв път го виждате. Аз си спомням в моето детество съм попадала в подобни ситуации. Страдала съм, но съм си извеждала и поуки от случките. Дъщеря ми също като наблюдавам още в детската градина попада в подобни ситуации. Разговаряме, давам и съвети как да постъпи ако се случи отново. И моето детете е наранявало друго дете разбира се, но е било неосъзнато без злоба. За което получи първият си урок в живота-остана без приятелка... може би вече ще внимава в игрите с децата, но е възможно и да се случи подобна случка отново. Това не означава, че не взимам мерки, че ми е все тая. На нея също и се е случвало децата да се наговарят и да я отстраняват от играта. Тя се бори за да ги спечели като приятели. Контактна е и играе със всякакви деца, но че има караници между тях мисля, че е нормално.


Онзи ден се ядосвах заради едно такова дете, хем роднина ни се пада. Не знам лошо ли е, невъзпитано ли е или и двете. Беше ни на гости с майка си. Започна да рови навсякъде, да взема от ръцете на малката ми дъщеря собствените й играчки и да не й ги дава, обу й чехлите, че много й били харесали и разни подобни действия без никаква намеса от страна на майката. Търпях известно време, но чашата преля, когато това дете нарече дъщеря ми "нещастница" заради това, че си поискала играчката. Майка й чу, започна да се смее и рече, че това го била чула от един филм. Да, ама на мен ми беше писнало, насметох дъщеря й, а на нея казах, че по филмите може да чуе всичко, но от майката зависи дали ще го повтаря и употребява по нечий адрес.
В такива ситуации съм попадала и аз. Майката е трябвало да се намеси, но тук става въпрос вече за лушо възпитание според мен.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 16:04 от ivben

# 20
  • Мнения: 3 886
Срещала съм и още срещам такива въпросни идват да търсят синът ми  но му казвам да ги елиминира.Много са станали агресивни даже обиждат без причина ,но нали мойчкия си е глупак  и лесно прощава #Cussing out #Cussing out

# 21
  • София
  • Мнения: 38 476
И пак казвам - не говоря точно за агресия.

А примерно идва госпожицата, уж почва да си играе с нашите деца пред блока, а я гледам как ги събира и им говори нещо. И след малко те почват да отблъскват Габи. А Габи страда, защото те са и приятелчета и иска да играе с тях. И е готова да извърши някоя глупост, само и само да я приемат пак.

А като я няма тази, всички си играят задружно.

Май ще трябва да си поговорим за тези неща.

# 22
  • Мнения: 3 886
И пак казвам - не говоря точно за агресия.

А примерно идва госпожицата, уж почва да си играе с нашите деца пред блока, а я гледам как ги събира и им говори нещо. И след малко те почват да отблъскват Габи. А Габи страда, защото те са и приятелчета и иска да играе с тях. И е готова да извърши някоя глупост, само и само да я приемат пак.

А като я няма тази, всички си играят задружно.

Май ще трябва да си поговорим за тези неща.
ДА  аз пък казвам  че агресията е+ тези неща.Случката пък от при нас най прясната е че 2 деца го викат те са по голями карайки го да си вземе топка    в момента  в които слиза детето  другите 2 се прибират и го оставят сам долу,точно обаче преди тои да слезне децата ритат  топка и удрят стъкло на кола,при което другите като се скриват  моя оставя с неговата си топка (туку що излязло от вкъщи ) Е  познаите собственика на кой си го изкара добре че наблюдавах случката от балкона ............ После 2 те деца казаха че не било вярно че са го извикали а лично аз вдигнах домофона и че тои бил ритал топката  а те въобще не са излизали въпросния час

# 23
  • Мнения: 3 367
Ne poзнавам такива деца.
В описаната ситуация бих си махнала детето от там,не бих искала да се опитва да е част от групата за сметка на достойнството си.Бих използвала случая да обясня туй онуй,децата чуват и разбират много.Чужди деца не бих се заела да възпитавам или поучавам,моите са ми абсол.достатъчни и работата ми е да им осигуря градивна и положителна среда,разказаната по-горе не ми се струва такава.

# 24
  • Мнения: 1 567
Децата не се раждат лоши, те по принцип са обичливи същества. Възпитанието е това, което формира поведението им...

Именно.
Къде блеят тия родители... #Crazy
Давате пример за малките момиченца и какво е поведението? Запитали ли сте се какви да детските филмчета за тази възрастова група? И на какво учат децата?
Брац и от сорта дивотии.... Sick Sick
За това е много важна семейната обстановка и климат в семейството. Децата попиват и повтарят всичко. Даже и интонацията на възрастните...

# 25
  • Мнения: 11 607
Детските учителки на децата ми в ДГ се оплакват редовно, че има деца, с които не могат да се справят - свикнали да се налагат, да става по тяхната, да не търпят възражение и наказание, рушат дисциплината в групата и т.н. Тези деца рано или късно ще се превърнат в тартори, ще искат цялото внимание за себе си и няма да търпят други да са повече от тях.......И резулатата от това ще са интриги, мръсни номера и пр.

Общо-взето разпитвам децата, разговарям и с учителките и съм доволна, когато усетя,че те са спокойни.

Имахме подобен случай в училището с дъщерята, но благодарение на госпожата от занималнята, предотвратихме проблема още от зародиша.....Ставаше въпрос за злоупотреба с пари, моето момиче смятала,че помага най-искрено за закуските, а се оказа,че другото дете има значително повече пари от моята, но я използвала и харчела после парите за разни дрънкулки.......

Съгласна съм,че всичко си зависи от семейството и от климата в него. При най.малки съмнения за нещо нередно - приказвайте! Вкл. и с учителките, защото ние не можем да бъдем навсякъде с децата си, а децата понякога са наистина наивни.....

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
При най.малки съмнения за нещо нередно - приказвайте! Вкл. и с учителките, защото ние не можем да бъдем навсякъде с децата си, а децата понякога са наистина наивни.....
Това е самата истина. Peace Аз се опитвам да обясня всичко добро или лошо няма значение, но това не значи, че дъщеря ми е перфектна. И аз си имам неприятности с нея, но се старая да изгладим нещата заедно, дори мога да твърдя, че съм доста строга а не трябва чак толкова май  да се задълбочавам.

# 27
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
ПРеди малко ми се наложи да пообщувам по скайпа с една съученичка на дъщерями. Та това момиче не общува човешки с никого от класа им . Непрекъснато ги обижда и псува.

# 28
  • Мнения: 5 173
ПРеди малко ми се наложи да пообщувам по скайпа с една съученичка на дъщерями. Та това момиче не общува човешки с никого от класа им . Непрекъснато ги обижда и псува.
Блокирайте я, като не знае как се общува нормално - блок ooooh!.

# 29
  • Мнения: X
ПРеди малко ми се наложи да пообщувам по скайпа с една съученичка на дъщерями. Та това момиче не общува човешки с никого от класа им . Непрекъснато ги обижда и псува.
Блокирайте я, като не знае как се общува нормално - блок ooooh!.

В скайп е лесно, ама в училище?  Confused

Общи условия

Активация на акаунт