FUROLIN

  • 42 187
  • 24
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 308
Според мен тази бактерия е следствие от запека.Моята дъщеря много страдаше от запек и температура е вдигала.Сега пие зелен чай, топла вода с кафява захар и нещата са много по-различни.Та моя съвет е-обърнете внимание на запека.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Според мен тази бактерия е следствие от запека.Моята дъщеря много страдаше от запек и температура е вдигала.Сега пие зелен чай, топла вода с кафява захар и нещата са много по-различни.Та моя съвет е-обърнете внимание на запека.

Много вярно! На същото нещо постоянно ни обръщаше внимание Буева и беше права - дъщеря ми имаше упорит запек и съм сигурна, че до голяма степен и това оказваше влияние за бактерясването.

Момичета,помагайте!От  днес  на  обяд  Йоанна пак  е  с   температура 38.Тъкмо  малко  се  успокоих  и пак  се  започна.Много  се  страхувам  вече.От  коледа  хасам  сме  така.Преди  една   седмица   пи  Аугментин.Къде  да  ходя.Пак  казва,че  нищо  не  я  боли,не  кашля,не  киха,нея  боли  корем,кръст,глава.Мъжа  ми  вече си  мисли  да  не  е нещо  мозъчно.Направо  УЖАС.

Дъщеря ми вдигаше така температура, когато направи острия пиелонефрит. Заведете детето да го видят непременно!

# 17
  • Мнения: 74
Моля  някой  да  сподели  как  се  прави  цветна  снимка  на  отделителната  система. При  проблеми  като  нашия и  къде  в  Бургас  мога  да  я   направя.Можели  частно, колко  струва ,ставали  бързо.Искам  да  знам  дали  е   болезнено.Йоанна  е  на  6год.  няма   да  стои  ако   боли  дори  малко.Между  другото  тя   продължава  да   вдига  Т. 39,2.-вече  двапъти.Ходихме   пак  до  джпито.Аз   и   занесох  на  своя   глава   за   изследване  урина.Оказа  се   пълна   с   бактерии,10-12левкоцита,3-4 еритр.,слуз.СУЕ-8.Направо  съм  в   някакъв   порочен  кръг.Не  мога  да  изляза  от  него.     

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Моля  някой  да  сподели  как  се  прави  цветна  снимка  на  отделителната  система. При  проблеми  като  нашия и  къде  в  Бургас  мога  да  я   направя.Можели  частно, колко  струва ,ставали  бързо.Искам  да  знам  дали  е   болезнено.Йоанна  е  на  6год.  няма   да  стои  ако   боли  дори  малко.Между  другото  тя   продължава  да   вдига  Т. 39,2.-вече  двапъти.Ходихме   пак  до  джпито.Аз   и   занесох  на  своя   глава   за   изследване  урина.Оказа  се   пълна   с   бактерии,10-12левкоцита,3-4 еритр.,слуз.СУЕ-8.Направо  съм  в   някакъв   порочен  кръг.Не  мога  да  изляза  от  него.     

Микционна цистография, ако имаш предвид - не е приятно  Rolling Eyes Слагат катетър и после пускат контрастното вещество и карат детето да се изпишка.

# 19
  • Мнения: 74
Благодаря  ви  за  съветите.Сега  пак  даваме  две  поредни  стерилни  урини.Тук  си  ги  плащам.Не  ми дават  никаква  бележка  или  направление.Единственото  ми  желание  е  всичко  да   свърши по  бързо.Сега  съм  заета   почти  през  цялото  време  с   нея  и  през  2 дни  мога  да   чета  отговорите.Не  съм  се  отчаяла  напълно   боря  се  заедно  с  Йоанна.     

# 20
  • На точното място
  • Мнения: 298
Никакво отчайване!Взимай детето и в  София!
Направо не знам когато имаш възможност да се лекувате в София, какво правиш при Бургаските доктори???? newsm78
 Освен да те объркат / и изследвания и диагназа/ , незнам дали ще помогнат.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Никакво отчайване!Взимай детето и в  София!

Най-добре наистина да доведеш детето в София. Аз бих ти препоръчала доктор Буева - поне от нея останахме най-доволни. Става въпрос за детски нефролог. Можеш и на уролог да я заведеш - има добри в Правителствена болница, също и в Пирогов - в детската урология.
Виж тази тема

# 22
  • Мнения: 74
Нати,безкрайно  благодаря  за  предоставената  информация.След  толкова  чакане  накрая  ни  донесоха  фуролина.Започваме  го,надявам  се  Йоанна  да  се  почуства  по  добре.Не,че  е  легнала. Но   това непрекъснато  следене  на  Т.  май   и   дотегна  вече.Вчера  беше  само  37,5.  За  мен   това  е   направо  музика  за  ушите  ми.А в   София  нали  бяхме  заради  по-горе  посочените   здр.проблеми.Казаха  ни   какво  да   правим  и   т.н.,  но  тукашните  доктори  явно  не  ме  разбират  или  нарочно  не  искат  да  ми  съдействат.Показах  и   оставих   копия   от  всички  изследвания   и   прегледи  на  Йоанна  направени   в  София.На  джи-пито  задачата  му  беше   да   продължи наблюдението  и   лечението   на  детето.Но  както   разбрахте   той    реши,че  това  е   вирус   само  с  един   секунднен   поглед  на   гърлото.Нито  пусна  урина  за  изсл.,  нито  кръв.Когато   на   вторя   преглед   го  споменах   той  ми  каза  да   си  платя  изследванията.Обадих  се  на  докторката   в   София  и   разказах  как  процедират  тукашните   лекари.Тя   ме  попита   дали  е  удобно   да  говори  с   него.Помолих  я   да  не  го  прави,защото  ще  ме  направят  на  нищо.Дане  говори,че  тук  нямам  избор  за  личен  лекар.Незнам  момичета   но   да  им  носиш  на   крака   готови   изследвания   и  прегледи  които  ясно  показват  какъв  е  проблема  на  детето  и   те  да  ти  казват  не  е   това.Половината  ми   останали  нерви  се  изпариха  вече.Да  не  говорим,  аз  като  софианка  нещо  все  ги  дразня  или  не  ме  приемат   на  сериозно.Да  от  София  съм   но  и  аз   и   цата  ми  сме  нормални  хора.Отношението  и  знанието  на   лекарите   тук   е   напълно  ограничено.Било  то  заради  слабо   финансиране  или   недостик  на  информация.Знаете  ли ,че   чак  сега   тук   в  лабораторията   можеш  да   направиш   изсл.  на  стер.урина .До  сега  правеха  само   най-обикновенни   изсл.Нямаха   и  доктор лаборант.Редовно  и  давам  дуфалак  и   започна   да  се   изхожда  всеки  ден.Продължавам  да  давам   и   мечото   грозде. 

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
silv.a, разбирам те  Rolling Eyes То в София не е лесно да попаднеш на добър специалист, пък какво остава в дълбоката провинция. Започвайте Фуролина, пък по-нататък доведи детето в София за прегледи.

# 24
  • Мнения: 74
Момичета  знаете  ли  какво   си   мислех  за  този  фуролин.Аз  го  купих  за  4,40евро  значи  8 лева.В  България  продават  някакво  лекарство  подобно   на  него   и  струва  54лева.Виждате   каква  огромна  разлика  в   цената  има.Защо   по  дяволите  не   внасят  това   лекарство  след   като   се   изписва  от  всички   урплози  на  деца   с   нашите  проблеми  и подпбни.Не  виждам  никаква логика  в  това .Всички   ние  търчиме  като  луди  и  се  молиме  на  чужди  хора  да  ни   доставят  лекарството.Ако  има  начин  да  накараме  здравната  каса   да  изкара  наредба  или  да  вземе  решение  фуролина  да  го  внасят  и  да  го  продават  в  наште  аптеки  аз се  подписвам  с   две  ръце.Дайте  да  направиме  подписка  или  искане   това  нещо  да  стане.Незнам  точно  как  да  го  измисля.Но  направо  е  абсурдно.Четох,че  ПАНАДОЛА  в  Гърция  струва   0,60  евроцента./табл./  ,а  в  България  е  10-11лева.Излиза,че  ако  си  го  вземеш  от  Гърция  ще  дадеш  1лев.  и  нещо.Айде  сметнете  по  колко  панадоли  и  подобни  само  копувате  на  година.

Общи условия

Активация на акаунт