FUROLIN

  • 41 937
  • 24
  •   1
Отговори
Моля  дайте ми  фуролин100мг.  В  България  го няма  не  го  внасят.На   дъщеря ми  го  изписаха  за  лечение  на  ИИП.Първо  пи  антибиотик  след  направена  антибиограма.От  миналата  година  се  мъчим   с   каката  тя  е  на  6 год.Все  дигаше  висока  температура   през  месец.Поддържаше я  3-4дни  докато  не  и  изпишат  антибиотик.Така сме  от  08.2008год.Накрая  отидохме  в  София  и  там  веднага  и   откриха   ентеро коки  в  урината.Преди  това  също  сме  изследвали  стер.урина  в  Бургас   3пъти  но  нищо.Ходихме  при  д-рБлагинова,д-рРадева,2консултацииУНГ,стоматолог ,ЕХО на  бъбреци  няколко  пъти.Защото  първо  имала  уголемено  легенче  и  удебелена   стена  на пикочния  мехур.В  Бургас  я  лекуваха  с  ZINAT  и   след  болницата  ,и   после   през  март-април.В  болницата  също  не  откриха   бактерии. Открихме  и   бактерии  в  гърлото.Пи  сумамед  форте.Чесно  да  ви  кажа  един  безкраен  ужас.В  СОФИЯ  ПАК  минахме  какви  ли  не  консултации  и   изследвания.И  НАКРАЯ  МИ  ТРЯБВА  ФУРОЛИН  100МГ.  ЗА  ДА  ГО  ПИЕ  6 МЕСЕЦА.НЕМОГА  ДА  ГО  НАМЕРЯ  САМА.

# 1
пишете  ми  на silv.aabv.bg  защото  нямам  време  да  чета   непрекъснато.

# 2
обърках  адреса  малкия  стана.silv.a@abv.bg.Много  ще  съм ви  благодарна  ако  ми  помогнете  някак.

# 3
  • Мнения: 74
МОЛЯ  ВИ  НЯКОЙ  ДА   МИ   ИЗПРАТИ   НА    ЛИЧНИ   ИНФОРМАЦИЯ   ЗА   ФУРОЛИНА.  НЯМАМ   НИКАКВО  ВРЕМЕ.  ПИТАХМЕ  ТУК  И  ТАМ   НО   КОНКРЕТЕН  РЕЗУЛТАТ   НЯМАМЕ  ЗА  СЕГА.  СТРАХУВАМ   СЕ   ПАК  ДА   НЕ   ЗАПОЧНЕМЕ    БЕЗКРАЙНОТО   ХОДЕНЕ  ПО  ДОКТОРИ.   А   МЕЖДУ  ДРУГОТО   СИ   СМЕНИХ  ДЖИ-  ПИТО.МАЙ  ТРЯБВАШЕ   ОТДАВНА  ДА  ГО  НАПРАВЯ.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако може някой да ви донесе от Гърция - ние от там го взимахме.

# 5
  • Мнения: 74
Намерихме  един  човек  който   пътувал  до  Гърция   всяка  седмица.  Дадохме  му   и рецептата   незнам   дали   ще   ни   я   върнат.Чувала   съ,че  ги  взимат   и   ако   ми  потрябва   пак   ще   трябва   да   ходя   да  се  моля   на   джи-пито   да  ми   я   изпише.Защото   не   ми  я   изписал  той.Искам  някой  да  ми   каже  от  опит  дали   лесно  се   е    отървал   от   тази   бактерия-ентерококи  в  урината.Така   и  не   разбрах  как  е  попаднала  там.     

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Намерихме  един  човек  който   пътувал  до  Гърция   всяка  седмица.  Дадохме  му   и рецептата   незнам   дали   ще   ни   я   върнат.Чувала   съ,че  ги  взимат   и   ако   ми  потрябва   пак   ще   трябва   да   ходя   да  се  моля   на   джи-пито   да  ми   я   изпише.Защото   не   ми  я   изписал  той.Искам  някой  да  ми   каже  от  опит  дали   лесно  се   е    отървал   от   тази   бактерия-ентерококи  в  урината.Така   и  не   разбрах  как  е  попаднала  там.     

На нас не са ни я взимали рецептата. Даже не знам дали изобщо са я показвали като са ни купували лекарството.

При дъщеря ми бяха ешерихия коли и ги получаваше многократно. Затова пи Фуролин 2 години. Когато разбрахме причината я оперираха и след няколко месеца нещата се оправиха.
Докато не се отстрани причината, бактерии по всяка вероятност ще се появяват  Rolling Eyes Затова е и Фуролинът - да покрива.

# 7
  • Мнения: 74
Искаш  да  кажеш,че  и   при   нас  може  да   се  случи  същото.То  никой  не  е  застрахован   от  това.Но  на  мен  хич  не  ми  се   иска  да   стигаме   до  операция.Ако  е   така   защо  не   ми  кажат  по   рано.Йоанна  я  гледа  на  ЕХО   доц.Лилова  миналия   месец   и   поне  тогава   не   каза   такова  нещо.Какъв  е   смисъла  да   блъскам  детето  си   с  лекарства.Сега  трябва  да  дадеме   стерилна  урина  /след  антибиотика/  за  да   видим   дали  има  още   от   тези   бактерии  и   ако   има   в   какъв  процент  са.   

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Искаш  да  кажеш,че  и   при   нас  може  да   се  случи  същото.То  никой  не  е  застрахован   от  това.Но  на  мен  хич  не  ми  се   иска  да   стигаме   до  операция.Ако  е   така   защо  не   ми  кажат  по   рано.Йоанна  я  гледа  на  ЕХО   доц.Лилова  миналия   месец   и   поне  тогава   не   каза   такова  нещо.Какъв  е   смисъла  да   блъскам  детето  си   с  лекарства.Сега  трябва  да  дадеме   стерилна  урина  /след  антибиотика/  за  да   видим   дали  има  още   от   тези   бактерии  и   ако   има   в   какъв  процент  са.   

Вашият случай е съвсем различен от нашия - дъщеря ми имаше рефлукс, а причината за него беше стеснение на уретрата, което се отстрани оперативно.
Лилова само блъскаше детето с Фуролин, без да търси причината за ВУР-а и накрая на своя глава потърсихме мнение на детски уролог и стана ясно какво е. Тъй че точно на нея й нямам абсолютно никакво доверие  Naughty Доста негативно мнение имам за нея  Close

# 9
  • Мнения: 74
Добре   де  Нати.Ами  чувала  ли  си   нещо  за  доц.Андолийска.Чела  съм   много   мнения   за   нея   и   Лилова.  За  сега  повечето  добри.Нас  при  Лилова   ни  прати  д-р.Дикова  от   ортопедията   в  Горна Баня.Тя  тогава  потърси  и  Андолийска   но   тя   отказа.Май   вече   не   преглеждала.Аз  съм   от   Царево.За   почти  всяко   нещо   по   сериозно  от  настинка   тярвбва  да  ходя  в  Бургас.И  понеже   съм   от  София/ от7год. в Царево/  накрая   взимам  децата/2/  и  отивам  там  по  доктори.А  билетите  ми  струват  99лева  и  нещо.Напрово  си  кошмар   да  живееш  далеч  от  по-големите  градове.         

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Добре   де  Нати.Ами  чувала  ли  си   нещо  за  доц.Андолийска.Чела  съм   много   мнения   за   нея   и   Лилова.  За  сега  повечето  добри.Нас  при  Лилова   ни  прати  д-р.Дикова  от   ортопедията   в  Горна Баня.Тя  тогава  потърси  и  Андолийска   но   тя   отказа.Май   вече   не   преглеждала.Аз  съм   от   Царево.За   почти  всяко   нещо   по   сериозно  от  настинка   тярвбва  да  ходя  в  Бургас.И  понеже   съм   от  София/ от7год. в Царево/  накрая   взимам  децата/2/  и  отивам  там  по  доктори.А  билетите  ми  струват  99лева  и  нещо.Напрово  си  кошмар   да  живееш  далеч  от  по-големите  градове.         

Не само съм чувала, но и е преглеждала дъщеря ми, че и в отделението й лежахме  Stop И при нея не бих завела детето си повече /да не се налага, де  Praynig
Препоръчвам Буева - от детските нефролози само от нея съм доволна и като отношение и като професионализъм.

# 11
  • Мнения: 1 677
Може би преди гадини доц. Анадолийска е била добър специалист.
Преди години Анадолийска лекува сина ми - не съм доволна, месеци го лекува и накрая видя, че единя му бъбрек е по-малък от другия и не работи както трябва и какво ли още не... Аз не бих завела повече детето си при нея, заради нея пропуснахме ценно време...
Спомням си, че тя беше изписала на сина ми Фуролин и ни го донесоха от Гърция, три опаковки бяха около 20 евро тогава.

# 12
  • Мнения: 74
Тия  дни  чакам  да   ми  дадът накрая  лекарството.Сега  пиеме   по  препоръка  мечо  грозде.Трябва  да  го  пием  до  края  на   октомври.Всяка  вечер  по  половин   чашка.Трябва  да  пие  и  много  вода,а   тя   не  иска.Едва   изпива  4  чаши  с  подканяне.ЗА  сокове  да  не  говорим.В момента  лекуваме  и  запек.Изхождасе  чак   на  3ден.Понякога  и  на4-я.Давам  и  дуфалак.Започна  да  ходи  по  голяма  нужда  през  ден.Но  като  го  спрях   пак  същото.Да  знаете  някакви  сиропчета  или  билки. 

# 13
  • Мнения: 74
Dнес  се обадих   в  ХЕИ-то  и  двата  резултата  на  стер.урина  за  бактерии  е  отрцателен.Много  се зарадвах,но  пак  има  капчица  съмнение.Като  знам , че   давахме  4-ри  пъти   стер.урина   и  нищо не  показа  докато  не  отидохме  в  София.Още  на  първата  проба   откриха  бактериите-ентерококи.Говорих  с   докторката   и   тя   ми   каза   да   направя   пак   изслед.  на   стер.урина   след  72час  след   започването  на  фуролина.

# 14
  • Мнения: 74
Момичета,помагайте!От  днес  на  обяд  Йоанна пак  е  с   температура 38.Тъкмо  малко  се  успокоих  и пак  се  започна.Много  се  страхувам  вече.От  коледа  хасам  сме  така.Преди  една   седмица   пи  Аугментин.Къде  да  ходя.Пак  казва,че  нищо  не  я  боли,не  кашля,не  киха,нея  боли  корем,кръст,глава.Мъжа  ми  вече си  мисли  да  не  е нещо  мозъчно.Направо  УЖАС.

Общи условия

Активация на акаунт