За момченцата и момичешките играчки

  • 4 960
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 763
Моят син, както и много други момченца, има количка за кукли. Често разни познати и непознати ме критикуват за това, че съм му купила момичешка играчка. Днес едни жени от блока ( на средна възраст, не с малки деца) седяха на една пейка и обсъждаха как всеки трети е луд, ето и децата са се побъркали, момченцата си играят с колички за кукли ( тъкмо минавахме покрай тях), нататък не чух. Най-странното е, че и родители, чиито момчета взимат чужди колички, за да си поиграят, пускат разни коментари по повод количката на сина ми. По принцип чуждото мнение точно за такива неща не ме интересува, но днес нещо се впечатлих и реагирах по-остро на някои подобни забележки, което не е в стила ми. Както и да е, интересно ми е какво мислите по въпроса, бихте ли купили или купували ли сте момичешки играчки на момченцата си?

# 1
  • Мнения: 46 434
Че що да е момичешка играчка количката за кукли? Като порасне няма ли да си бута бебето си и да се грижи за него?

Преди време в продавалника една майка продаваше детска прахосмукачка, защото мъжът й забранил момченцето й да си играе с подобни играчки. Това за мен не е възпитание. Да възпитаваш един човек, без значение от пола, че някой е длъжен да му слугува  Crazy

Дъщеря ми не я ограничавам, има мотори и коли наравно с куклите, включва се в поддържането на дома (доколкото може), останалото имитира в нейната стая в детски кът, оборудван нато истински дом, ако имах момче, щях да постъпвам по същия начин.

Няма женски и мъжки играчки, и децата го усещат, лошото е, че възрастните се опитват да им насадят някакви техни си разбирания, които по-късно носят единствено вреда.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Че що да е момичешка играчка количката за кукли? Като порасне няма ли да си бута бебето си и да се грижи за него?

Преди време в продавалника една майка продаваше детска прахосмукачка, защото мъжът й забранил момченцето й да си играе с подобни играчки. Това за мен не е възпитание. Да възпитаваш един човек, без значение от пола, че някой е длъжен да му слугува  Crazy

Дъщеря ми не я ограничавам, има мотори и коли наравно с куклите, включва се в поддържането на дома (доколкото може), останалото имитира в нейната стая в детски кът, оборудван нато истински дом, ако имах момче, щях да постъпвам по същия начин.

Няма женски и мъжки играчки, и децата го усещат, лошото е, че възрастните се опитват да им насадят някакви техни си разбирания, които по-късно носят единствено вреда.



Много добре казано! Това са остарели полови стереотипи, и не виждам нищо добро в тях. Моят син няма количка за кукли, но смятам да му дам една моя ходеща кукла, защото съм сигурна че ще му хареса. И не виждам нищо лошо в това. Остави бабетата да си кудкудякат. А тоя баща с прахосмукачката отглежда паразит, да ме прощавате!
Сина ми си има пералня пък  и много и се радва!

# 3
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Аз не смятам, че количката за кукли е типично момичешка играчка!
Моят син винаги е обичал и все още обича да играе с такива. Защо ли? Загледайте се как малките момченаца малко над годинка застават до някоя количка със спящо бебе, разглеждат гумите и искат да ги завъртят, и ще разберете.
Същото е и с количките на куклите. Те просто имат гуми за въртене! А гумите каква играчка са - момичешка или момчешка? Трябва ли всичко, което има гуми, да го причислим към мъжките играчки? И куклите да са само момичешки? Не смятам така. Моето момче има и комплект тенджери с прибори за готвене. Много обича да играе с тях. Че и солници и ръкохватки има даже - както си му е редът. И защо да няма кукли - те така добре се "возят" на моторите и колите му...  Laughing ?
Та да се върна на количките за кукли и самите кукли - много обича да ги вози и да "обгрижва" бебетата в тях. Е какво лошо има в това? Лошо ли е, да се учи да се грижи за околните? Или като е момче трябва да го науча да ругае и да се бие с другите?
reme , не обръщай внимание на празните приказки!  Wink
  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
На твое място на висок - подчертавам висок - глас бих казала на детето "Виж, миличък, какви невъзпитани и глупави бабки има в блока ни!"

# 5
  • Мнения: 9 776
Аз на този етап не бих купила такава количка за сина си. Но не се знае един ден, като поотрасне малко, дали сам няма да поиска. Тогава може и друга песен да запея Laughing. Всъщност вече нищо не може да ме изненада. Преди 2-3 години на работа дойде една позната с малкият си син и ноктите на ръцете му бяха лакирани в ярко лилаво. Еми искал човека, и това е. Деца.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 634
Точно за тази количка бях спорила с доста познати, след като видеха сина ми с нея. как можело да му купя количка за кукли  Crazy, и защо да не му купя. така или иначе като отидем на площадката и като започнат да разменят играчките и той пак бута количка за кукли, каква е разликата дали е наша или не . Не виждам никакъв проблем в това .

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз на този етап не бих купила такава количка за сина си. Но не се знае един ден, като поотрасне малко, дали сам няма да поиска. Тогава може и друга песен да запея Laughing. Всъщност вече нищо не може да ме изненада. Преди 2-3 години на работа дойде една позната с малкият си син и ноктите на ръцете му бяха лакирани в ярко лилаво. Еми искал човека, и това е. Деца.

Какво точно е общото между количката за кукли и лакираните нокти?

Прощавайте, ама педераско ли ви изглежда мъж бутащ бебето си в количка?
А мъж с лакирани в лилаво нокти?

Ето това е разликата!

Лошото е, че насадения в поколения българи стереотип е, че не е "мъжествено" да се гледат бебета, да се чисти, пере и готви. Затова и ДиС е пълен с теми - "Милото не  помага вкъщи, не ще един памперс да смени, помощ!".

Като си ги възпитавате така, това е положението!

# 8
  • Мнения: 1 800
За мен играчките не се делят по този начин, особено за тази възраст.
Сина ми е на 2 и за РД му подарихме колело, книжки и съдове за детска кухня(планирам кухнята за Коледа Laughing) Има си гердани, редовно рови в чекмеджето ми за гланц и пудра, мажем се с крем и т.н. в същото време не минава кола по улицата без да сме я обсъдили, както и с кубчета, колички и топки се играе всеки ден. Ако утре иска кукла, ще му купя.
Децата така разкриват света.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 878
и аз му бях купила на сина ми като беше на възрастта на твоя и много играеше с нея, никога не съм робувала на хорското мнение и затова си живея хубаво Peace
да не ти пука Wink

# 10
  • Мнения: 1 212
Хе - хе  Simple Smile
Синът ми има точно две такива колички и пак ако съзре нечия чужда
веднага започва да се увърта около притежателя и'.
Други "момичешки" играчки не съм му купувала . Давах една моя стара кукла като беше по - малък,
но той си ограничи игрите с нея да и обува и събува обувките . После я прибрах.

Да светът се промени като цяло :
Жени ръководят партии, карат автомобили, играят мъжки спортове ....
Мъже взимат отпуск по майчинство, готвят, епилират се и се поддържат също толкова , колкото и дамите .

Който не го е осъзнал , просто не е в крак с времето  Grinning

Няма драма, обзалагам се , че 99 % от майките на момченца споделят това мнение ! Hug

# 11
  • Мнения: 3 205
Както и да е, интересно ми е какво мислите по въпроса, бихте ли купили или купували ли сте момичешки играчки на момченцата си?

Купувала съм такава количка за първия ми син, сега чакам да ми донесат подобна и за втория. Смятам, че са много ценни при децата, защото ги научават как да си координират движенията. ПО повод на делението на момичешки / момчешки играчки - скоро четох едно наблюдение от някакъв психолог точно за тези колички - момичетата ги използват, за да возят кукла в тях, т.е. да обгрижват друго същество, спират количката, наместват бебето и въобще за тях самото возене е второстепенно. Докато момчетата се интересуват от самия акт на бутането, не какво има вътре в количката, т.е. за тях важно е движението в пространството. И действително е така, всички момиченца, които съм наблюдавала с колички, си имат нещо вътре в количката, докато момченцата, вкл. и моите синове - само возят и бягат, не ги интересува има ли кукла вътре, големият даже  махаше играчките, ако аз реша да му сложа нещо.

# 12
  • Мнения: 1 763
И действително е така, всички момиченца, които съм наблюдавала с колички, си имат нещо вътре в количката, докато момченцата, вкл. и моите синове - само возят и бягат, не ги интересува има ли кукла вътре, големият даже  махаше играчките, ако аз реша да му сложа нещо.

И моят син  не търпи да има играчка в количката му. Обаче я кара в пясъчника и я пълни с пясък  ooooh!

# 13
  • Мнения: 9 776
Маре, къде написах, че ми се е сторило педерастко?
Написах, че нищо вече не ме учудва. Сега децата са толкова отворени за всичко, времената са други. Не са като нашето поколение едно време / леле как прозвуча ooooh!, да не ме вземеш за престарила сега, на 33 съм, млада и зелена Laughing/ - задръстени и ограничени. Интересуват се от всичко, порастват бързо / със съжаление го пиша /, отворени са за нови неща, експериментират. Плюсове и минуси ще има винаги.
Мила reme, извинявай за спама, но е неизбежно. Винаги се намира кой да коментира коментарите Laughing.

# 14
  • Мнения: 2 479
На всички момченца са им интересни тези колички. Моят син също си играеше. Дори сестра си наместваше вътре и твърдеше, че тя е бебето, а той бащата. Кое му е ненормалното? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт