ФЕВРУАРСКА МАМА ЧАКА,ТОЧИЦАТА ДА ПОКАЖЕ ЕХОГРАФА

  • 14 778
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Здравейте, от няколко дена не съм влизала и вече гледам, че имаме нова темичка. За протокола на 30г от Варна, втора бременност, очакван термин -12.02. Аз тази седмица съм в болнични, че баткото е с възпалени лимфни възли и ще се възползвам да отида на лекар да видим как е точицата.
При мен засега всичко протича добре, нямам гадене, но пък нямам и никакъв апетит и нищо не ми се яде. Чувствам се много подута.  Grinning Е, като минем лекаря ще се обадя да кажа как сме.

# 16
  • Мнения: 943
Хайде и аз да се цопна с надежда да ми носи повече късмет новата темичка, да носи на всички ни голяяям късмет!
 И аз днес ще ходя да си взема направление за АГ,който работи със здравната каса, за да ми  даде болнични, че нали си стоя в къщи и си почивам . Надявам се да не ме тутка много и се чудя дали ще иска задължително да ме прегледа  newsm78

ДА ви питам ,според вас нормално ли е сутрин гърдите да не са ми толкова напрегнати ,колкото през 2-та половина на дена ?
Само се хващам като удавник за сламка и аз!

# 17
  • София
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен в новата темичка, успешен ден на всички.   bouquet

Харемче, бях ти писала още миналата седмица на лични, че съм с първа бременност, от София съм и съм на 30г., като имаш време да ми допълниш данните.  Grinning

# 18
  • Мнения: 72
Добро утро и от мен на всички.При мен гърдите сутрин са най напрегнати,защото може би не съм се движила,но предполагам че при всички е различно,така че не се притеснявай.Гади ми се ,но не мога да повърна ,само сутрин мога докато си мия зъбите. Simple Smile Mr. Green SickВ събота съм на лекар и трябва да се види ембрион и пулс,стискайте ми палци.Малко се притеснявам че във 6 г.с. плодния ми сак е 12 mm,дали не е малко големичък,как мислите?

# 19
  • Мнения: 0

Здравейте!. Страхотна първа страничка на новата тема!  newsm10

Аз все още, както писах на Харем стил, не си знам термина, но мисля, че не е толкова важно.


ДА ви питам ,според вас нормално ли е сутрин гърдите да не са ми толкова напрегнати ,колкото през 2-та половина на дена ?
Само се хващам като удавник за сламка и аз!



Момичета, не се втелясвайте /както има една дума/ . Просто нека бременеем красиво. Междудругото и моите са така, БЕБКА.

За изследванията - при първата бременностне съм правила никакви, извън обичайните изследвания. Никакви от тези "по-модерните". Нито бях ходила на 3D или 5 D  видеозон.


Пък и сме си говорили с мъжа ми няма нищо сигурно докато не се роди бебо. Ако не дай си Боже имам лоши резултати от изследванията ще махна ли плода? Едва ли......за всяко нещо си има обяснение.....както казах по-горе Природата и Бог си знаят работата, а аз просто ще се наслаждавам на бременноста си Simple Smile






И аз така мисля  newsm10

Така, че нека бъдем само положителни в емоциите си и тези прекрасни моменти от живота ни!

 Hug Hug Hug


# 20
  • Мнения: 25
Относно БХС + ултразвуков преглед в 11-13 седмица, според мен тожа е много важно изследване. Вярно е, че има голям процент грешка. Но все пак ти дава информираност-прави сте, че природата и Бог си знаят работата.
Обаче, сестра ми съвсем скоро роди детенце със Синдром на Даун, въпреки всички положителни ехографски тестове (не си е правила БХС) и въпреки това, че беше следена от няколко лекари, всеки месец по 2 пъти на преглед. И мога да кажа, че шокът, който изживяха, все още не могат да го преодолеят. На въпросите дали, ако знаеше би го махнала, тя отговаря 'да'. Всеки си преценява за себе си, но мисля, че това изследване е много важно и не е за пренебрегване. за протокола само- тя е на 30 год, 2 бременност, без никакви проблеми в родата- един вид- 'нерискова'.
Аз лично съм на 35 и за мен тези изследвания са задължителни.

пожелавам, разбира се, на всички от нас едни много здрави и палави бебчета!

# 21
  • Мнения: 262
Valyya мнго е непритно това което се е случило със сетсра ти  Sad
но пък си е тяхно бебче и ще си го обичат такова каквото е
а иначе в едни такива случай къде търсим вината  newsm78..кой е виновен..или изобщо има ли такива



сега забелязах...защо моите мнения все 0 стоят  Rolling Eyes Grinning

# 22
  • Мнения: 7
... Да ви се оплача и аз: получих всички екстри - гадене, умора и какво ли не. И света ми е крив поради тая причина. Няма днес да пиша, че ще взема да се скарам с някой.  Confused

# 23
  • Мнения: 41
Здравейте момичета.
И аз да се запиша при февруарските мами.
В четвъртък съм на първия си преглед и тогава може би ще ми кажат термина. Иначе според калкулатора на бг мама трябва да е 18.02.2010 г.
За протокола на 30 години съм, от София и това ми е първа бременност.

# 24
  • Мнения: 72
И аз да се запиша за протокола че забравих,на 27 години съм,от София,първа бременност  bouquet preggo

# 25
  • Мнения: 203
Здравейте, аз да допълня, че съм на 28 години, от София.
Относно изследванията – за мен те са изключително важни. Мисля, че когато имаме възможност да видим дали всичко е наред е редно да се възползваме. За последващия избор – ако не дай си Боже има някакви проблеми не мога да давам мнение. Всеки си решава индивидуално и дано никой да не изпада в такава дилема а всичките бебчета да са здравички.
Лично за себе си мисля да си правя изследванията, както и с предишната бременност. Въпреки че гаранция за нищо няма, важното е Бог да е с нас и да имаме вяра в себе си.
Видях назад в темата, че сте писали за цигарите.  Сега ще ви разкажа и моята история. Аз харесвам и обичам цигарите, винаги съм ги обичала и никога не съм искала да спра да пуша. Бях сигурна , че това не може да ми се случи. Пушех от 10 години най-малко по половин кутия на ден, като ходех на диско и по 2. НО.  В деня в който си направих теста бях изпушила вече 5-6 цигари, в момента , от в който разбрах че съм бременна до днес не съм палила цигара- нито съм дърпала от чужда, даже на задимено не съм стояла. И го направих с идеята, че ще продължа да пуша след като родя. Ако бях с идеята, че ги отказвам завинаги едва ли щях да успея. До сега вече повече от 3 години не съм вкусвала цигара (още ми се пуши), но се справих. Не можех да причина това на бебето си.
Писах толкова дълго по темата, защото знам какъв проблем е това и колко е трудно. И съм изключително горда от себе си.  Въпреки че пред мен това не е било никога дилема. Винаги съм знаела, че ако съм бременна няма да пуша. Така че мислете позитивно и всичко ще е наред и имайте вяра в себе си. За пушенето винаги има време. И – помолете и половинките да не ви се мяркат с цигара, че иначе никога няма да ги откажете.
За прегледите, аз бях минали вторник - видяхме плодното сакче и жълтата течност. На преглед съм към 5 - 6 юли.
Иначе в понеделник отиваме живот и здраве на море, макар че с постоянното ми повръщане не знам как ще е.
Много дълъг стана поста, но толкова неща имах да ви кажа, много се радвам , че ще сте част от живота ми следващите месеци,

# 26
  • Мнения: X
И аз се записвам при вас , термин - 08.02.2010г. Първа бременност. На 21 години от Враца  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 339
Ей няма такова чудо като мен да знаете : отвеяна - завеяна   ooooh! Преди малко се прибрахме от т. нр. "преглед"  Rolling Eyes Колко рев и нерви изхабих не е истина и то за нищо. Първо закъсняхме докато тръгнем от нас , че малкия се мотка неще да яде, сядаме в колата ( паркирана на 10 мин пеша от нас, а доктора е на 20) и се оказва че не съм взела адреса - викам карай нали му имам телефона в хендито ще звънна да питам , да ама не  Outta Joint тамън стигнахме и се оказва , че не съм си взела телефона пък и името му не помня bash помня само номера на блока 44А Мъжа ми издивя, че няма и къде да паркира и само обикаляме като луди, накрая слязох аз да ходя да го търся пък те да се моткат да паркират и по късно да дойдат. Е намерих го  - блока де, ама то такъв блок просто не може да има  - колкото блока ми в София плюс пазара и още два три блока около него, абе половин квартал doh То някакъв шопинк център заедно с два медицински центъра и спирка на метрото, ама егати лабиринта. Вървя аз, търся и даже незнам кого търся и колко съм закъсняла, незнам и как ще се намерим с мъжа ми като паркира и като ревнах за смях на гаргите. Питам и никой нищо не знае, накрая една дама в инвалидна количка успя да се сети , че преди 10 години ходила там някъде при един доктор и ме заведе , нищо че името на нейния било  с Е ,а не с Х оказа се точно моя . Поуспокойх се аз малко и звъна на вратата - никой не ми отваря, висях висях звънях нищо, пък и мъж ми с детето ги няма - айде пак рев. Реших да си тръгвам и ей ги двамата пристигат, той пък намерил информация че да пита ама и те се лутали като мен (поне не ревеше горкия  Mr. Green  ) Върнахме се, че да звънне на телефона от табелката и какво се оказа ми той доктора днес нямал приемни часове, защото е в болницата  tooth Всеки вторник бил там. Пък аз - ама как вторник днес не е ли сряда smile3506. И така утре пак и определено ще ползваме метрото.

# 28
  • Мнения: 219
Леле, мила!  Mr. Green, имала си бая премеждия очевидно! Нищо, сега ни е простено да сме такива  Peace Утре вече успех!

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 18:26 от Ralipo

# 29
  • Мнения: X
Roroana как ме разсмя само  Laughing То на теб не ти е било смешно, ама.... има и такива моменти  #Crazy Аз да ви похвля днес бях на първата си консултация  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт