кърмата ми намаля драстично, а детето не иска АМ- кое да избера

  • 1 144
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
здравеите,имам нужда от съвет.моето момченце е на 4м и половина и не иска да приеме и глътка от АМ.кърмата ми драсти4но намаля и като му давам АМ го повръща.до сега сьм дала около 100 лева за: аптамил от 0-6м, фризолак,фризовом защото запо4на да повръща,нан ха.Моля за савет какво мляко да пробвам и какво да направя 4е да му хареса АМ.Проблема е 4е малкия не е захранен и не съм му давала нищо освен кърма до момента.искам да уто4ня 4е съм направила вс. възможно да увели4а лактацията но не става.Моля за спешен савет и помощ.Предварително Ви благодаря

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 09:20 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
на толкова малко бебе не е добра идея да се предлагат за малък срок толкова много видове мляко.
Вземи розов Хип или Лактана Био, мисля, че на този етап на пазара това са най-добрите млека. Повръщането, ако не се касае за рефлукс (досега повръщал ли е, преди предлагането на АМ?) вероятно е от насилване или от бързо изтичане на млякото от биеброна.
С какви шишета и биберони храниш - каучук, силикон и колко дупки?

# 2
  • Мнения: 690
нормално е  кърмено бебе да не иска АМ. Дай му време, за да свикне с адаптето - не е въпрос до марка, а просто до привикване с новия вкус  Peace
Какво имаш предвид под "повръщане"  newsm78 на фонтан или просто струйки от устата  newsm78

# 3
  • Мнения: 33
ползвам авент с две дупки а относно повра6тането до преди това не е повра6тал никога.зна4и да из4акам няаколко дни и пак да предложа

# 4
  • Мнения: 690
т.е. не става въпрос за повръщане, а за биберон с по-голяма дупка и глътките идват по-големи за бебето ли? ако е така - смени с по-малък биберон.
предлагай АМ на всяко хранене - то иначе ако нямаш кърма, какво да яде детето  newsm78

# 5
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Кърмачетата трудно свикват с АМ.
Трябва да предлагаш след всяко кърмене, ако не иска с биберон, тогава с лъжичка.
Така постепенно ще свикне с млякото, а и ще си дояжда.

# 6
  • Мнения: 2 960
Вземи розов ХИПП ,купи си шише с отвор на биберона една капка или най-много две капки....та да свикне бебето с потока,който тръгва от шишето.Той със сигурност е различен от очакванията  и опитът му с гърдата на мама.
Аз специално съм доволна от физиологичното шише на Чико/против колики/ и с каучуков биберон-с една капка.

# 7
  • Мнения: X
Кърмените бебета трудно свикват с АМ, някои така и не свикват никога.
Опитай с някой по-мек биберон или с друга форма, да речем каучуков на НУК.
За млеката, за съжаление, всеки ще ти хвали това, което дава, но то може да не е най-доброто за твоето дете. Бъди постоянна в предлагането.

# 8
  • Мнения: 3 621
За млеката, за съжаление, всеки ще ти хвали това, което дава, но то може да не е най-доброто за твоето дете. Бъди постоянна в предлагането.
  202uu
Моя син само веднъж е ял кърма, от самото начало сме с АМ, смених много млека, и Фризо и Милумил и Лактана био и Селия, сега сме на НАН. Винаги когато си помислех ето това е нашето мляко и той извднъж отказва да го яде. Аз много исках той да си хапва Лактана, но това е млякото което той изобщо не прие. Дано лесно да немриш млякото което твоето дете ще хареса

# 9
  • Мнения: 2 334
Опитай розов Хипп или Лактана био  ,както можеш да пробваш и каучуков биберон ако си пробвала вече силиконов и не иска.

Общи условия

Активация на акаунт