Малка миялна Midea

  • 52 235
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Има ли някой от тези малки миялни (за 4 комплекта) и по-конкретно Midea?Какви са впечатленията?От тази марка е микровълновата ми и не се оплаквам,ама за миялна...знам ли...да не протече отнякъде newsm78.Гледам,че са около 280-300 лв. в момента,което е наполовина на Бош или Електролукс...

# 1
  • Мнения: 4 343
нЕ си заслужава,защото не субира тави и тенджери а те са най-неприятни за миене.По -добре потърпи и си купи по-голяма.Аз съм фен на Беко

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 058
нямам нищо против марката-климатик и микровълнова, но по-добре си вземете голяма поне за 9 компл. иначе половината от нещата не можеш да ги пънеш вътре а разходите по консумативи са едни и същи.

# 3
  • Мнения: 4 202
Въх, ни мой!
Толкова си изпатих от една такава, че направо ...  ooooh!
Не знам защо бях решила, че като сме двама и малката миялна ще ми върши перфектна работа, изобщо не е така.
Но не там е най-големият проблем. Това чудо се разваляше 3-4 пъти, добре че беше в гаранция. Последното разваляне наводни помещението, в което я държах. То добре че е малко по-ниско от останалата част на етажа, та се беше образувало нещо като легенче с размери 3м х 4 м с дълбочина 10 см  Mr. Green
Слава богу в сервиза я забавиха повече от 30 дни и на 31вия бегом в магазина ,с жалба и с жалба до КЗП, и ми върнаха нещастните 270 лв., които бях дала за този боклук.
Ако имаш място за голяма си вземи такава, тези малките са супер неудобни, а за качеството ти споменах вече.

# 4
  • Мнения: 126
И аз съм против тази марка миялна машина - имаме я и не съм доволна. Преди това имахме Бош (издържа 10 години и миеше перфектно) но се развали, ремонта излизаше около 300 лева и купихме за тези пари нова Мидеа - ами не може да става сравнение - в температурата, която поддържа ли е разликата не знам, но понякога ми се налага да пускам по 2-3 пъти за да извадя перфектно измита чиния. Сега съжалявам че не дадох тези 300 лева за ремонт на Бош-а. Ако сега трябва да купувам - Бош е марката въпреки наистина почти двойната разлика в цената. 

# 5
  • Мнения: 79
по добрият вариант е Електролукс,Мидейките доста често дават дефекти в сравнение с Електролукс

# 6
  • Мнения: 8 999
Имам Мидея за 12 комплекта от 2 г. Няма проблеми засега. На една приятелка майка й си купи такава, но за 9 комплекта - ползва я вече над 5 г. Също няма проблеми.
Сега за вилата си взех втора употреба Миле /това бил мерцедесът на миялни-перални, нови са по 2-3-4 хиляди лева/, много ги хвалеха в една друга тема, та се престраших. На всичкото отгоре е с две години гаранция. Ако ми допадне как работи, ще си сменя Мидеята вкъщи.
Но все още нямам основателна причина да я заменя с друга машина. Предишната ми беше Канди /купувана около 2000 г./, все още работи, но е в друго жилище. Не бих казала, че намирам някаква съществена разлика в качеството на измиване между тези двете.
На вилата пък до миналата година бяхме с Бош, но стана малко пожарче и миялната ми прилича на добре окадено огнище, а не на ел.уред, та затова се налага да я сменям. Та, този Бош също не мие по-добре от Кандито или от Мидеята. По-скоро е въпрос на препарат.
Но, каквато и да е марката, никога не бих си взела от най-малките миялни. Все някакъв компромис може да се направи и да остане място поне за една миялна за 9 комплекта.

# 7
  • Мнения: 745
Ами ние имаме две малки съдомиялни Мидея.От две години и половина ги ползваме.Взехме гизаради липса на място и цената разбира се.Нямам никакви оплаквания нито от мойта,нито от тази на родителите ми.А са два различни модела.Определено е по-добре от нищо.Нямам оплакване от качеството на измиването.Но истината , е че наистина не събира тигани и тенджери.И това е доста неудобно.Ако причината да се спрете на тази марка е финансовата,а не липсата на място,бихте посъветвала да пообилиш магазините за стоки с транспортни дефекти.Онзи ден се нагледах на страхотни намаления в един от тях.И то на неща дори и с нарушена опаковка.Ако те интересува на лични,за да не възприеме за реклама.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 975
нямам нищо против марката-климатик и микровълнова, но по-добре си вземете голяма поне за 9 компл. иначе половината от нещата не можеш да ги пънеш вътре а разходите по консумативи са едни и същи.
Peace И аз съм на същото мнение.

# 9
  • Мнения: 1 919
 Crazy  4 комплекта закъде по -напред....по- добре с 12 комплекта, но д аима опция 1/2 зареждане, а за Мидея нямам отзиви, дано някой се включи който ползва същата/

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Има ли някой от тези малки миялни (за 4 комплекта) и по-конкретно Midea?

на едната ми братовчедка е изгоряла с пламък  ooooh!
Боклук и половина.
Има защо Сименс/Бош да са по-скъпи. Но като цяло малките машни не мият добре.

Малките Мидеи си късат уплътнението около нагревателя. Официалния сервиз не смята за нужно да има тези уплътнения винаги в наличност, макар цената им да е по-малка от 10лв. И се чака внос... 2-3-4-5-6-7 седмици... Когато дойдат.

# 11
  • Мнения: 82
Ние имаме Мидеа за 9 комплекта. Много сме доволни, ползваме я от една година. Събира всичко. Направо я изнасилвам.  Grinning Включително тенджери, тигани, малки тави.
Успех в избора.  Peace Съотношението качество-цена е  Peace

# 12
  • Мнения: 4 202
Има ли някой от тези малки миялни (за 4 комплекта) и по-конкретно Midea?

на едната ми братовчедка е изгоряла с пламък  ooooh!
Боклук и половина.

На нашата дупката от прегоряло отдолу беше колкото юмрук  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 209
Аз имам, т.е имах, щото не работи, за 4 комплекта- MIDEA WP-5GW, ето такава:   



Дълго се съпротивлявах на миялнята, струваше ми се излишна, но една приятелка ми подари и се родих. Вградена е в 1 шкаф. Пуска се всеки ден и събира тенджери, тигани и тави.

Не робувам на марки, т.е у дома има скъпи неща и евтини, но към този модел на Мидеа имам конкретна забележка.

Другарите от Китай са ползвали кофти пластмаса за панела с управлението, цепи се и се откачи, а не понася никакво натоварване. Директно се откачи и раздроби. Проблемът е, че е непосредствено под водосъдържателя, където въпреки изолацията от температурните разлики има влага. Относно качеството на кабелите и изолацията в панела - според мен са слаби, но докато не разглобиш, която и да е техника , независимо от марката, не може да си наясно с това- т.е обикновено подобни слабости стават ясни пост фактум.

Иначе откъм функционалност - никакви забележки, вдига добра Т и вместимостта е отлична - напълно достатъчна за 3 членно семейство и домакиня, която цапа много съдове.

# 14
  • Мнения: 52
Ееее,добре че го има форума...Разубедихте ме.Явно не става Midea-та.Ще търся алтернатива за друга малка миялна.Просто нямам място(живея на 40 квадрата).Ама много скъп тоя Бош беее...
bobb,исках да ти пиша на лични относно уредите с транспортни дефекти.Пълна ти е кутията и не получаваш съобщения...

Общи условия

Активация на акаунт