All inclusive или резервирана само нощувка

  • 1 971
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 678
Здравейте. Предварително се извинявам, ако е пускана и друг път такава тема.
Въпросът се породи у мен, след като се оказа, че със съпругът ми трудно ще намерим пресечна точка, относно начинът на организация на тазгодишната почивка. За първи път ще ходиме с баткото на море и аз съм на мнение, че по-добрият вариант е all inclusive. Според съпругът ми, ако резервираме само нощувките и сме на изхранване, както намерим за добре, ще ни излезе същите пари, но няма да сме ангажирани.
ИНтересно ми е да видя и прочета вашите мнения, а също така и препоръки за конкретни местенца, на които сте били и сте останали доволни.

# 1
  • Мнения: 11 003
Гласувах с опция All inclusive за почивка с деца, тъй като с осигурена разнообразна храна е доста по-лесно. Откакто сме с дете предпочитаме тази форма на почивка. Когато бяхме сами, почти винаги тръгвахме на почивка без предварителна резервация и на свободно изхранване. Ако за в бъдеще ходим някъде без дете, този вариант напълно ни устройва, но с дъщеря ни държим поне нощувката да е осигурена и да няма изненади. Що се отнася до финансовата част, според мен с All inclusive излиза по-изгодно.
За подходящите местенца, виж тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389235.0

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 18:31 от Linofrina

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, но няма да сме ангажирани.

да, да, прав е...
Няма да сте ангажирани с:
- лошо обслужване;
- чакане да ви обслужат;
- изнанадващи порции от към грамаж, вид и миризма  Sick
- изненадващи сметки
- салмонела и т.н "ектри"...
- и други

Вярвам, ще му го прочетеш.  Twisted Evil

Гласувах с опция 1.

# 3
  • Мнения: 5 228
С деца е по-удобно на блок маса, независимо дали е AI, FB или HB. Аз предпочитам втория и третия вариант, защото никога не се възползваме от междинните хранения. Миналата година бяхме на HB, което е идеален вариант за мен, защото не се занимаваш да се чудиш какво ще закусва детето (и мъжът), за вечеря не се налага да се блъскаме и да чакаме по кръчмата, а на обяд ходим на различни места за разнообразие.

# 4
  • Мнения: 2 401
На мъжете им е някак през оная работа, че ти дори да не си гладна трябва да осигуриш на детето 4 хапвания дневно.  И моя настояваше до последно да се набутаме в хотел 16 звезди само със закуска, добре, че тук няколко мами се обадиха  колко лекомислено и неизгодно е да се храниш с  бог знае каква и колко престояла храна по кръчмите курортни.  Така, че задължително се обвържете.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 987
Нямам деца, но предпочитам да съм нa AI. Причини:
1. Храната в хотела е контролирана. Възможността да се натровиш с нея е малка.
2. В общия случай има разнообразна храна за всякакви вкусове. Вместо да си поръчам 1 салата, мога да похапна 3 вида.
3. В чужбина трябва да внимавам къде сядам, колко ще струва, каква е хигиената на ресторанта/държавата.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами зависи какво точно искам за конкретната почивка. Ако искам екзотично-романтично преживяване, с миткане насам-натам, екскурзии и пр. - само нощувка. Ако искам почивка, т.е. лежуркане по цял ден, кротко пийвайки и хапвайки - ол инкл. С деца пък инклузива е просто задължителен. Освен това винаги излиза по-изгодно Peace

# 7
  • Мнения: 485
За мен щом съм с децата на почивка варианта е AI. Пробвах един път да се самоизхранваме със сина ми - резултатът беше, че го върнахме със салмонела. Втори опит няма да има.

# 8
  • Мнения: 22 414
При мен е точно обратното, когато сме с детето предпочитам само нощувка.
Дъщеря ми спи до късно и почти винаги или изпускаме закуската, или ако случайно сме станали навреме тя все още не е гладна и не яде.
Обяда евентуално може и да го яде, но не е сигурно, защото ако е яла в 10ч е трудно да яде пак в 12ч.
За вечерята е същата работата.
Така или иначе за нея винаги поръчвам нещо след това.
Ако сме двамата с мъжа ми ми е все тая. )

# 9
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Винаги съм резервирала само нощувка, независимо дали съм с деца или не. Ако закуската е неизбежна съм я плащала, но винаги проспивала. Аз съм волна душа и скитня- не мога да се обвързвам с часове за хранене

# 10
  • Мнения: 656
Гласувах с опция All inclusive за почивка с деца, тъй като с осигурена разнообразна храна е доста по-лесно. Откакто сме с дете предпочитаме тази форма на почивка.
Що се отнася до финансовата част, според мен с All inclusive излиза по-изгодно.
Peace

# 11
  • Мнения: 4 965
Не разбирам защо ви притесняват часовете за хранене /освен откъм пропускане на нещо за "без пари"/ - повечето хранения са в такива часове, че винаги има сервирана храна и можеш по всяко време да отидеш да хапнеш - примерно, 1-ва закуска от 7:30 до 10:30; 2-ра закуска от 10:30 до 12:00; обяд от 12:00 до 14:00; следобедна закуска от 16:00 до 18:00 и вечеря от 18:00 до 22:00 ч. А междувременно имаш пълен достъп до минерална вода, сокове /разтворими, натурални и фрешове/, кафета и чай, твърд и лек алкохол, бира, сладолед, дребни сладки и соленки...
И това при едно сравнение със свободното хранене излиза в пъти по-евтино /казвам го от опит, защото пътувам постоянно и ползвам всякакви типове настаняване/. Пък винаги можеш да отидеш да се храниш навън за допънителни пари.
Това специално за храната.

Другите екстри на ОИ - обикновено започват от безплатен паркинг, минават през свободно ползване на всякакви съоръжения /фитнес, спа, басейн, собствен плаж и др./ и стига до постоянни възможности за включване в разни забавления с аниматорите. Когато нещо не ти е по вкуса, много лесно можеш да не се възползваш от него.

И още по-интересно е, че при всички пътувания - ОИ ми е излизало съвсем малко по-скъпо, а и няколко пъти дори по-евтин от В, BB, HB с др.

Та, специално с деца - вариант ОИ е идеален по мое лично мнение. Без децата предпочитам или отново ОИ, или ВВ - всяка нощ на различно място /обажда се скитническата ми душа, но в комбинация с търсенето на куп удобства/.

 Peace

# 12
  • Мнения: 4 784
С мъжа ми по този въпрос, Слава Богу, сме на едно и също мнение. Ол Инклузива е задължителен, особено на почивка с детето.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
И аз смятам че ОИ е за предпочитане независимо с или без деца .

# 14
  • Мнения: 1 417
При почивка с детето Ал инкл, когато сме само двамата зависи от дестинацията в повечето случай само нощувка със закуска.

# 15
  • Мнения: 1 983
Миналата година бяхме на нощувка със закуска, тази пак така ще е.  Peace

# 16
  • Мнения: 4 388
Детето ми е злоядо и капризно.Обикновено когато не съм на почивка влизаме в магазина/заведението/ и го питам какво му се яде.След като го е избрала хапва  няколко хапки  и ако имам късмет привечер ще хапне пак.
Самата аз не закусвам ако не броя кафето и през деня наблягам на плодове.Не употребявам алкохол.Но най-големия ми проблем е ,че съм страшно гнуслива и ако видя някой пред мен да бърника по чиниите дето и аз трябва да си сипя това може да е края на моя обяд.Да не говорим за кръжащи оси или други насекоми  Shocked.
Като имам в предвид ,че анимацията е за деца по-големи от моето и често е на друг език се оказва че и тази екстра не е за нас.
Имам най-палавото малко човече и се налага целодневно да тичам по дире му което неизменно се е отразило и на фигурата ми.Определено имам нужда от още някой друг килограм отгоре-отпада и фитнеса.
Като гледам как не винаги това дето е написано в обявата отговаря на истината и съвсем се убедих,че поне у нас няма да предплатя нищо дето не съм видяла  Crossing Arms.
Отивам ,ако ми хареса се настанявам ако ми допадне хигиената  и кухнята посещавам ресторанта ако ли не ...има и други.
Обидно ми е да ме пренебрегват като клиент и не бих посетила място,като онези хотели дето гривните на българите са с друг цвят....съответно и обслужването  Sick.
И изобщо съм против правилото всичко да платя предварително .Това ме лишава от възможността да изисквам и да получа това за което плащам.Може и да греша,но докато плащаме авансово всичко ще четем как натуралните сокове са в същност разтворима напитка от автомат или за ниска хигиена или за......провалена почивка.
Гласувах с последната опция.Естествено преди да тръгна за някъде ще позвъня поне в няколко хотела за да съм сигурна ,че има места.

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Гласувах с последната опция. Миналата година направих "грешката" да резервирам предварително. И накрая - изгорях с капарото.

# 18
  • Мнения: 216
Зависи къде е почивката,
защото от all-in do all-in разликата може да бъде много голяма;
Ако сме в България, предпочитам да си избираме ние къде да хапваме, ресторантчета колкото искаш и така разнообразието ми е по-голямо;

# 19
  • Мнения: 1 014
Обидно ми е да ме пренебрегват като клиент и не бих посетила място,като онези хотели дето гривните на българите са с друг цвят....съответно и обслужването  Sick.
Никога не ми се е случвало в хотел ALL, гривните на българите са в различен цвят newsm78. Написаното от личен опит ли е и кой е хотелът?
Гласувам с първата опция - разбира се в читав хотел. Много е важно освен със загар от морето да се върнеш и със здраво дете. Откакто ходим по този начин, не ни ловят летните вируси. Пу-пу.  Преди резервация проверявам мнения в Трипадвайзор-а, например.

# 20
  • Мнения: 4 406
Предпочитам само закуска.
В някои хотели ако си само с нощувка сутрин и кафе няма откъде да си вземеш.

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 07:48 от Jerry F

# 21
  • Мнения: 327
All inclusive е задължителен при лятната ни почивка Peace
За нас това е най удачния вариянт.

# 22
  • Мнения: 1 312
Зависи къде е почивката,
защото от all-in do all-in разликата може да бъде много голяма;
Ако сме в България, предпочитам да си избираме ние къде да хапваме, ресторантчета колкото искаш и така разнообразието ми е по-голямо;
Peace Peace

# 23
  • Мнения: 4 388
azira  Докато се чудих къде да почиваме попаднах на тази тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=312956.0 и на много подобни Shocked
Слава богу конкретния опит не е лично мой,но и аз съм имала лош опит в спа хотел 4 *,в който на 3 ет не достига налягане на вода и къпането в иначе разкошната баня е ...
Според мен идеята на форума е да споделяме опита си добър или лош ,за да не се налага всички да попадаме в едни и същи неприятни ситуации.
Докато преглеждах темите попаднах на какви ли не ужасии,но едно беше общото навсякъде:Платено всичко предварително,съсипана почивка,измамени туристи и за капак няма лесен и удобен механизъм да се накажат виновните.Излиза,че след като са ви ограбили трябва да отделите не малка сума ,време и нерви за да осъдите евентуално виновните.Това ми звучи като - прецакването е пълно,защото за да постигнеш възмездие ще тормозиш себе си и семейството си месеци наред.
Както казах у нас съм против на предварителното плащане ,с което е обвързан all-in .Не съм против варианта като цяло макар да е неприемлив за моето семейство конкретно но по други причини.
Много е възмутително,че управата на някои хотели спестява като наема не достатъчно персонал,а после четем как една камериерка не смогвала....Ми да наемат повече за по 200 лв на стая за едното спане...
Също ми направи впечатление,че при предварителна резервация хотела/говоря за Албена/ не се ангажира капарираната стая да е с изглед към морето.За мен това е неприемливо.Щом не могат да се организират и да гарантират че ще получа това което искам ....има и други места където да оставя парите си .А който не знае как да привлича клиенти да фалира и да върви на борсата.
Всеки сам преценява .Аз не мога да се доверя преди да видя какво ще получа особено когато гаранция няма.

# 24
  • Мнения: 1 014
Eто затова трябва да се проверява всичко предварително,  но да се заключава така набързо, че в Бг ALL-а не работи добре е леко пресилено. Спокойна ще си, ако избереш хотел на световна верига - те си държат на качеството. Аз така правя.
Както казах у нас съм против на предварителното плащане ,с което е обвързан all-in .Не съм против варианта като цяло макар да е неприемлив за моето семейство конкретно но по други причини.
Това не е вярно. Ако не правиш ранно записване с цел отстъпка, никой не те задължава да плащаш пердварително. Ако си готова  да платиш цена на рецепция, която в повечето случай е доста по-висока от тази на агенциите - заминавай, ползвай и на тръгване плащай. Аз този път така направих, но по други причини, не защото съм се съмнявала в коректността на хотела.
Също ми направи впечатление,че при предварителна резервация хотела/говоря за Албена/ не се ангажира капарираната стая да е с изглед към морето.За мен това е неприемливо.Щом не могат да се организират и да гарантират че ще получа това което искам ....има и други места където да оставя парите си .
Това,че на Албена не гарантират изглед море е политика на самия курорт, на повечето хотели изгледа е гарантиран, срещу заплащане разбира се.
И - права си, просто избираш друго място за почивка. В България има доста хотели, в които ще ти предложат ALL на много високо ниво - просто трябва да ги откриеш и да избереш подходящия за твоите изисквания.
Спирам, защото оспамихме темата.

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Оу инклузив единствено ако почивката е в чужбина.

Предпочитам да резервирвам нощувки със закуски, за да можем да обикаляме когато и където си пожелаем, независимо с или без деца сме  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 9 481
ОИ Peace
Разбира се внимавам къде какво се предлага-някои вериги са гаранция за качество Wink

# 27
  • Мнения: 4 388
Извинявам се за оспамването ,но се чувствам задължена да изясня една заблуда ..... може би моя
''..... на повечето хотели изгледа е гарантиран.....''
За голямо разочарование на почиващите при предварително внесени пари /капаро,резервация или както искате го наречете/ нищо ама нищичко не ви се гарантира.Ако греша напишете кой ще накара некоректния хотелиер да ви възстанови капарото ,ако услугата която предоставя на място не съвпада с това което е обещано в офертата!Естествено остава възможността да го осъдите ,но това е дълго ,ангажиращо с време и средства  и с доста несигурен изход.
Факт е че няма гаранции за абсолютно нищо.
Вярно има и коректни,но не за това ми е думата ,а за липсата на  работещ орган или механизъм който да санкционира  некоректните хотели.
Нека не правим преценка дали повечето или малка част са коректни или не.Проблема е ,че капарирайки почивка би трябвало да се чувстваме спокойни и сигурни ,но реалността е друга.На практика ставаме уязвими за некоректност от страна на прибралия вече капарото хотелиер.Греша ли ?
 

Общи условия

Активация на акаунт