Боледуват ли близнаците повече от другите деца?

  • 3 954
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 555
И аз поддържам мнението че близнаци или не всичко опира до гени и чувствителност на самото дете. Е това е за нормално износена бременост. Много ясно че при деца родени в 6 или 7 месец - организмът е по-чувствителен и трябва да се пазят повече.

# 31
  • Мнения: 50
Аз също смятам, че не боледуват повече от другите просто са две и при мен боледуват една след друга.Simple Smile

Иначе от 2 години са на Сингулер, заради алергии.

# 32
  • Мнения: 3 336
И аз вероятно ще склоня най-накрая да дам този сингюлер, макар че никак не ми се искаше Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 770
И Криси от половин месец вече е на Сингюлер, надявам се на ефект... Въпреки, че чета че има доста странични действия, което ме притеснява Confused
Ще видиме с времето как ще му се отрази...

# 34
  • Мнения: 3 336
Аз в петък ще ги водя на един билкар, горещо препоръчан ми от няколко различни човека, така че е надявам да избегна пак сингюлера Praynig

# 35
  • Варна
  • Мнения: 506
Krassi 76, не е вярно, че не можем да излизаме повече. И не ги броят за едно дете - поне в този случай. На мен са ми давали последователни болнични, първо за единия, после за другия.
Моите разбойници боледуваха по-често в яслата и първата година в детската градина. Първо се разболява единия, след два-три дни и другия. Едната зима всеки месец, като с мъжа ми се редувахме за болничните. Но когато те бяха болни обикновено отсъстваха и половината деца от групата. Така че едва ли  е повече. Може на нас да ни се вижда повече, защото е двойно. Simple Smile А шарка хванаха чак в четвърта група при условие, че за тези шест години поне по два пъти имаха и варицела и скарлатина в групите.
А колкото до алергиите - единият ми син получаваше астматични пристъпи, но само като се разболее. След профилактично вземане на Флексотид, вече от две години му се е случвало само по веднъж и много леко. Но го има и в двата рода като заболяване и то доста по-тежки случаи. Другият пък получава някакви странни пъпки по два пъти годишно, обикновено пролетта и лятото, но лекарите не могат да разберат от какво са. Минават за три дни и няма други оплаквания.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не мога да преценя дали е често или рядко, защото едно дете не съм гледала, а и не общувам с толкова много майки, че да са статистически значими. На мен ми се вижда честичко. Тази зима например изкараха по 4 вирусни инфекции. В интерес на истината само една беше по-тежка и с АБ, другите леки и кратки. Винаги боледуват заедно моите.
Това в началото дето майката разделяла имунитета на две ми се струва глупост. Това да не е парче сирене? Имунитета е въпрос на количество кръвни клетки и майката може да произведе колкото им е нужно. А че им е по-нисък, защото са недоносени повечето, това е вярно. Но то според мен важи само за първите няколко месеца.
Във всеки случай, аз откакто открих клеевата тинктура се родих направо. Не знам дали на всички така действа, но като им дам в началото (вътрешно, да я пият) се разминава само с малко температура и някой друг сопол. Последния вирус им мина за 1 ден с нея. А ако им дам преди да се разболеят (примерно като някой от нас е болен) изобщо не се разболяват.

# 37
  • Мнения: 770
Давала съм им и на двамата клеева тинктура, още от края на миналата година когато почнаха ясла, и в носа им капех (физиологичен разтвор с капки клеева тинктура), но честно казано не виждам никакъв резултат.
 Сега, известно време след престоя в болницата, взех Колактив и вече няколко дни пият по една капсула дневно. Вече не знам, готова съм да изпробвам всичко, което е натурално, само да не пият АБ, въпреки че не им вярвам особено на тези продукти Rolling Eyes
mishlentze как мина при билкаря, препоръча ли ви някакви билки? Сподели, моля те! Наскоро в едно предеване един билкар каза за билката Ветрогон (вид трън), че е за възпалителни процеси на белите дробове и отхрачване, прави се чай и се пие...

# 38
  • Мнения: 7 803
аз напоследък давам едно билково профилактично или ако някой даде симптоми за кашлица или Т, казва се umckaloabo, скъпичко е около 20 евро. давам още рибено масло и понякога някакви полени. засега върши работа, да видим

# 39
  • Мнения: 3 336
Десинчо, ходих, даде им билки да им варя всеки ден и да пият сутрин, обед и вечер преди ядене. Ама съм шматка и днес забравих д им сваря ooooh! Даде ми и един мехлем, който се бърка с  мед и така се дава. Гадничко и мазничко е, но аз им давам след това по един дъвчащ бонбон и те са щастливи. Освен това вчера им взех и течно алое, което е обработено по специален начин и става и за хора с алергии, астма, бронхит и какво ли още не. С вкус на праскова е и го пият с кеф. На същата фирма взех и течна коластра, има си вкус на истинска, опитах Peace Мешам двете неща в една лъжица, за да не им е гадно и така давам. Днес кашлят по-малко от вчера, дано всеки ден са все по-добре. Няма да мога да кажа обаче дали от билките или от това е ако подейства добре схемата.

Рибено масло и аз давам като се сетя, засега не гълтат, само дъвчат, а то си е гадничко Sick

Клеева тинктура съм давала само веднъж и Ники започна да кашля, не знам дали е било съвпадение, но не смея да повторя newsm78

Колактив давах и аз на капсули, както и зелена енергия и есенциални мастни киселини. Вкъщи не ми боледуваха, обаче пуснех ли ги есенно-зимния и пролетния период на ясла си беше същата стара изпитана схема - 3-ти ден сопол, 5-ти кашлица, 7-ми антибиотик Tired Въпреки едната година прием. Затова сега взех тези неща да ги пробвам, тази коластра ми се струва по-истинска, дано и ефекта е по-добър Praynig

# 40
  • Мнения: 52
Има ли ги в аптеката тези капки  umckaloabo?  Някой ми каза , че само от чужбина /например в Германия или Швейцария/ може да се купят без рецепта. Имал светкавичен ефект при първи симптоми и след спиране на АБ за засилване на имунитета......

# 41
  • Мнения: 7 803
не мога да ти кажа, аз съм в Германия

Общи условия

Активация на акаунт