Празнуване на рожден ден в кварталната градинка?!

  • 3 977
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 800
Може би за да забравя как се почувствах аз, а и те да позабравят емоциите си от снощи.

# 16
  • Мнения: 6 206
Мен пък ми е много чудно като хиляди пъти съм го виждала този вариант - предимно по заведения където сме били наети
Дори веднъж майката на доста по-голямо дете се беше заела като разпоредител - вместо да си гледа гостите, детето й си играе и няма нищо против, а тя се наредила при децата и ги пъди - ти не си от рождения ден, ти не си, махайте се, тук играят само наши гости. Идва при мен и махнете тези деца, нали за това ви плащам.  Simple Smile
И като всеки, който познавам се възмущава, откъде се намират толкова много майки, който го правят всеки ден.
Друг път пък бяхме в една детска градина в малко градче и кога са виждали там пиленцата аниматори и забавление и се наредиха цялата градина, сигурно 70 деца, да ги рисуваме. Ами то рождения ден мина в рисуване и детето нищо не разбра... Майката пак ядосана, как да му кажа на това другото дете от другата група - няма да те нарисувам, рисувахме 2 часа до откат, 2 часа след края на рождения ден. Но пък и госпожите ги разбирам - обичат си децата и искат и на тях да им е хубаво.
Да, има места където се празнуват рождени дни и където се събират много други деца. Не можеш да обясниш, че не са част от рождения ден, но не можеш и да развалиш празника на детето, защото не можеш да забавляваш, рисуваш, правиш балони на още 40 деца.
Така че възрастните трябва да си преценяват - и тези, които организират и тези които случайно се озовават на такива места.
Истината е, че с интелигентни хора и от двете страни не съм имала проблеми. Проблемите идват от другите.

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
 #Crazy #Crazy #Crazy  егати простотията     #Crazy #Crazy #Crazy
уча и него
аз бих си трьгнала веднага по най-бьрзия начин ooooh!

аз не давам на детето си да яде пред другите деца, ако нямам достатьчно да ги почерпя и тях, опитвам се да го науча да дава играчката си когато някое детенце плаче и иска да я види, защото и мен така са ме вьзпитавали навремето

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Не е лоша идеята РД на площадка, но аз бих направила пикник с храна и напитки на по-нецентрално за площадката място. Ще повикам поканените деца специално да похапнат и след като свършат, ще раздигна нещата, даже и не всичко да е изядено и изпито  Grinning
аз не давам на детето си да яде пред другите деца, ако нямам достатьчно да ги почерпя и тях
Аз давам. Когато е хубаво времето, редовно си правим пикник на поляната до площадката, а понякога просто сядаме на пейка на площадката и пропускаме обяд или вечеря в къщи.

# 19
  • Мнения: 22 430
Подобно поведение със сигурност е неприятно.
Но ми е чудно как могат да съществуват и такива родители...
Както и да е, проблемът понякога идва от това, че няма детски клубове с открито място, където да се направи РД. (поне в нашият град няма).
Тъй като РД на дъщеря ми е през август, аз също съм принудена да мисля някакъв вариант, в който да сме на открито, но не и по този начин.
Ами няма такова място където да се отиде, седне, да има съоръжения за игра на децата, но и да не дразним други деца.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Голяма простотия. И азбих си тръгнала веднага. А тази майка нищо нямаше да и стане ако почерпи децата от площадката с по един бонбон или с някоя сладка или солетки... абе с нещо. Ама тя простотията по хората ходи. Аз не бих се чуствала комфортно моето дете с още няколко да се тъпчи и да ги наобиколят другите деца за да гледат ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 735
Вярно е много грозна картинка,а и самото дете да има такъв р. ден-само разправии!?
Или майката да почерпи всички деца или въобще да не го прави там.
Иначе ние миналата година бяхме на р.ден, като пикник в Западния парк и наистина беше много приятно.На открито е страхотно и на по-закътано,почти не минаваха хора.

# 22
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 337
Идеята е добра. Ама мястото хич го няма. Как ще идеш на детска площадка и ще черпиш само определени деца. Представям си някое дете като мен което вдига температура замо защото нещо си е помислило че му се яде. Оле направо се ядосах не може така защо не и го казахте.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Друг път пък бяхме в една детска градина в малко градче и кога са виждали там пиленцата аниматори и забавление и се наредиха цялата градина, сигурно 70 деца, да ги рисуваме. Ами то рождения ден мина в рисуване и детето нищо не разбра... Майката пак ядосана,
И аз бих се ядосала, все пак плащам, за да разбере моето дете, че има рожден ден... Доста неуместно е било да заведат в помещението и останалите деца от цялата градина. В нашата също при рожден ден се викат аниматори, но се празнува в помещението на групата, така другите деца дори и не разбират, че е имало РД и всички са доволни.

А относно рождения ден в градинката - майката може би не е преценила добре къде да се позиционира, но едва ли са й неограничени възможностите, че да черпи всички със сокчета и тортички (не бонбони). Но на мен лично ще ми е неудобно да пропъждам децата, колкото и да ме дразни това "просене". Преди 1-2 седмици купих на дъщеря ми тебешири, още не бях отворила кутийката и ме налазиха деца да дам на тях - е какво е това нещо! Дадох, разбира се, не ми е проблем, но не мисля, че така трябва да се оставят децата да искат и да взимат от чужди хора (пък макар и майки).  Naughty

Също така - ако правя сватба в градината на ресторант, но не съм го резервирала целия, т.е. в незаетата част има и външни хора, трябва ли и тях да черпя, защото не е мой ресторантът??  newsm78

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Също така - ако правя сватба в градината на ресторант, но не съм го резервирала целия, т.е. в незаетата част има и външни хора, трябва ли и тях да черпя, защото не е мой ресторантът??  newsm78
Това е сьвсем различно Stop, тук става вьпрос за деца, пред очите на които група други деца хапват бонбони , сладки и пииват сокчета ooooh!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Съмнявам се, че позволяваш на детето си абсолютно всичко, което види, че други правят.  Peace

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не му позволявам всичко и не обичам да нахалства, но това не означава че не би отишло и то при останалите Peace, пак повтарям това са деца и за мен не е редна тази постьпка Naughty и никой не може да ме разубеди, независимо какви доводи ще изтькне Peace

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Мда, нормално е да отиде, но нали затова е майката - да го спре Wink
Не се опитвам да те убеждавам, аз също не бих направила точно в малката градинка рожден ден, в някой по-голям парк на по-закътано, както някой беше писал, съм по-склонна.
Но все пак явно има хора, които го правят и не мисля, че е чак такава трагедия.
Моето дете и по всички "сладки" щандове в магазините се хвърля, но я възпирам и вече почва да става по-разумна. Не може да очакваме от хората да скрият всички изкушения (от торта, та ако щеш до най-обикновена пръчка или листо) заради чуждите деца.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Или ако види, че друго дете ближе сладолед, да се лепне и да го сподели с него  Sick
Идеята на майката да сложи хапването на такова централно място не е била добра, но пък и това, че непоканени деца са се самопоканили, също ми се струва грозно  Rolling Eyes

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 955
че непоканени деца са се самопоканили, също ми се струва грозно  Rolling Eyes
грозно би било ако са деца на по 10 год, а не за деца на по 2-3 год

Общи условия

Активация на акаунт