СЕПТЕМВРИ - 09'27

  • 12 564
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
Хах и аз съм поръчала на мъжо да ми донесе китайско че така го обичам. По едно време нещо от тез техните гъби ми прилошаваше, но ми мина и сега ще мога да си хапна с кеф. Иначе и аз последния месец много съм качила. На последната консултация бях 61 кг, днес се мерих в нас и кантара закова на 68, пък не ям уж толкова от къде тез килограми не знам. Успокояват ме тук че бебчето растяло, ама то не расте чак пък толкова. Мисля си аз че е от витамините, не че ги пия редовно по 1 на 2-3 дни, но не знам вече. Ще ги спирам, че то и без друго си хапвам плодчета и мисля няма нужда от тях...

# 31
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не се шашкайте от лежането в коридора, не е болка за умиране. Пък и тогава времето лети много бързо. Докато се обадиш на всички да се похвалиш и вече те качват  в стаята. Важно е да сте с нагласата, че всичко ще мине ок, ще си видите детето и това ще е най-хубавият момент в живота ви. Другото - мизерия, неприятни акушерки и тем подобни - минават на заден план. Ако обаче отидете с нагласата, че всичко ще е гадно - ами гадно ще е. Психологичната нагласа е ужаснио важна за раждането. Може би затова имам толкова хубави спомени от Шейново, защото не съм се заглеждала в тези подробности Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 183
tsveta, много добре казано. Точно това исках и аз да обясня, просто в държавните болници е така и не трябва да очаквате кой знае какво. Обаче аз отидох да раждам с нагласата, че поне съм си избрала лекарка, на която имам 100 процентово доверие и каквото и да става, тя ще ми помогне. Въобще не съм се трогвала от обстановка или друго нещо. Никой се е държал грубо с мен, всеки ден на визитация идваше различен доктор и всички се държаха страхотно с мен и другите момичета. Пък и чак да кажа, че е било мизерия - в никакъв случай. Просто обикновена болница. А вие знаете ли като лежахме с Хриси в Детско отделение в гр. Перник какво беше??? Пълно с хлебарки, ужасна мръсотия, безкрайно грубо отношение от докторките. Е тама вече плачех всеки ден. Та Тина Киркова е направо рай.

киара,ти нали  си от Радомир,там няма ли болница?


Да мила, има болница тук, но всяка здравомислеща жена би избрала да ражда където и да е, но не и тук или в Перник. То легенди се носят направо. Освен това моята докторка изражда само и единствено в ТК, така че отивам там, където е тя. Ако ми каже, че ще ме оперира в Бургас - отивам веднага.

Gorska_Kitka, въобще не се травмирай. Просто отиди с положителна нагласа и ще видиш, че не е толкова зле. Дано не се разочароваш и ти.

kriskata Simple Smile, много кофти е с тези килца, ама какво да се прави. Аз също напоследък ям предимно плодове, но въпреки това сега качвам най-бързо. Вече не се харесвам като се погледна в огледалото. Изглеждам направо разплута. Но се успокоявам, че остават само три месеца (дори по-малко) и ще мога да започна да свалям. Така че мисли и ти за това и не се шашкай.

# 33
  • Мнения: 158
Ето ме и мен Whistling
Цял ден не съм се спряла,ама първо да разкажа за Тина Киркова.Най хубавото от всичко беше,че се видяхме с gingerina и една бъдеща октомврийска мама много са готини и двете и ми беше много приятно с тях Grinning Жалко само,че трябваше да тръгна по-раничко тъй като акушерката ми звънна да отида да ми напише болничния-та им се  извинявам  публично,че не успяхме да си побъбрим повечко.
Та за ТК да напиша каквото съм запомнила:
1.Отива се в 205 каб. за приемане(в по-големите седмици след 30 и... незнам коя беше, ако не първо през 103 каб.)Та там следва измиване на гениталите,клизма...
2.Показаха ни 2 родилни зали(обикновенни) и 1 вип.Във вип-а освен гинекологичния стол има и легло и масичка за обработка на бебето след раждане(аспириране...
*Ако някой избере вип зала,направо отива там и всичко се извършва само там-следене на тонове,самото раждане(което преминава през 2 етапа-раждане на бебето и израждане на плацентата)и обработка на бебчо.
*В  нормалната зала-преди това тоновете се слушат в друг каб.(не разбрах точно кой)а в самата зала  протича раждането и обработката на бебето,след това бебето се пренася  в съседната зала(ако всичко е ок,ако не се слага в кувъоз) където престоява преди да го преведат в детско отделение.
*Залата за секцио е срещу 2-те зали и реанимацията до нея.
*Водно раждане се извършва 24ч.
Секциото се извършва само със спинална упойка,а естестеното раждане по преценка на лекаря(или както се разберете)
Работят с конци които се резорбират(не копринени),при секциото се свалят 2 крайни конеца,а при нормалното доколкото разбрах няма сваляне на конци.
Питах:
*дали мога да ползвам мое спално белъо(т.е. нощница/пижама)-казаха,че може
*за комплекта за изписване питах с дълъг или къс ръкав предвид сезона и дали е удачно бебчето да е с голи крачета и ръчички-казаха,че новороденото нямало собствена телесна температура а се влиае от климатичните условия(каквото и да значи това)-можело и с къс ръкав и да му се сложат чорапки.
24ч. са на  разположение:акушерка,лекар,педиатър,анастезиолог.
Ми това се сещам,надявам се да съм била изчерпателна,но и gingerina вече е казала най-важното.Надявам се ако нещо не съм разбрала както трябва тя да ме поправи.И аз като нея не съм очарована от обстановката,може би защото съм виждала много по-... но това се преживява.
/дано не съм станала досадна на мамите които няма да раждат в ТК/
Atrakcia току що казах на мъжа ми за вашият екстремен избор на име в последния момент и го предупредих,че вече трябва да помислим и за това.Обеща ми на 8-ми ако Марков потвърди пола да помислим.Имаме напредък благодарение на твоя пост Wink
Gorska_Kitka ето виждаш ли,няма да допусна да скучаеш Naughty "за" съм за разходките.Радвам се,е при мъжа ти нещата са ок,но при моя май няма да стане тъй като ще закрият цялата фирма Sad Надявам се да се оправим някак си Rolling Eyes
*clara* казах ти,че Адко бързо ще се адаптира Hug
kiαrrα добре,че ме подсети за 8-ми ми аз незнам за колко часа съм се записала и ътре ще се обадя да питам ooooh!Но беше следобяд към 15.00ч. така,че мисля,че ще се видим GrinningСега ще ти пусна номера ми на ЛС.
kriskata Simple Smile тия в Пирогов докъто не видят кръв значи всичко е ок..Следи си кръвното и пулса Peace и се радвай,че бебка е напред,пък то в тези жеги лесно ще се ограничиш с храната Wink
ksantipa много сте сладки,особенно ти в тази рокличка Simple Smile
И едно въпросче ако може:
Взех си олиото за душ на Юсерин за чувствителна кожа,видях,че има алкохол и ... съставки които май не са подходящи в този период,та въпросът ми е мога ли да го ползвам сега Rolling Eyes А гледам,че пише,че не се отмива напълно,а остава по тялото защитен липииден слой Rolling Eyes
Ето този е:
http://www.eucerin.bg/sensitive_skin_body_care/ph5_shower_oil.asp
Днес токова ми беше приятно с  gingerina и  октомврийската мама,че да питам кога ще си направим една среща Party








Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 20:14 от maliby

# 34
  • Мнения: 333
Nadina. ориентирала съм се към селена в пловдив.всички лекари там са добри.виж в интернет за телефони.
тринити. оправяй се бързо.
Моят ехограф мина добре  Peace

# 35
  • Мнения: 16
здравейте, момичета  Simple Smile да се запиша и аз в новата темичка. много ми е изморено. постоянно ми се спи и като заспя, сънувам предимно кошмари  Cry
въпреки, че и ние сме със заем, сме решили да раждам в частна болница. много момичета, коита преди мен бяха там, казват че няма да съжалявам за избора. надявам се.
понякога ми се приисква да споделя с вас списъка ми за бебче и за мен  Simple Smile до сега още не съм се решила  Simple Smile
дано всяка от нас има лека бременност и също леко раждане. всичко хубаво   bouquet

# 36
  • Мнения: 158
esim виждам,че си на линия Grinning Тъкмо днес като разгледах албума  и те видях и се сетих за теб.Отдавна май не си писала как си?
Между другото много мами не са писали отдавна newsm78

# 37
  • Мнения: 183
maliby, миличка благодаря ти за номера си. Опитах се да ти пратя лично съобщение, но кутията ти е пълна, затова ти пиша тук.  Laughing Беше много изчерпателна за ТК, ама недейте така да се разочаровате, моля ви се. Когато дойде момента, хич няма да ви правят впечатление тези неща. Знам, че е много по-добре всички да можем да си позволим да раждаме в частни клиники, където обстановката е дори луксозна, но за съжаление малко от нас могат да си го позволят. Затова гледайте по-ведро на нещата и нека всичко с нас и бебчетата ни е наред, пък другото са бели кахъри.  Wink

Относно това душ-олио, незнам какво да те посъветвам. Може би щом съдържа алкохол, не е много добре да го ползваш точно сега. Аз в момента си ползвам обикновени душ-гелчета, било то на Нивеа, било на Палмолив и не мога да дам отзиви за този, който си взела. Ако искаш по-добре изчакай за всеки случай и да го ползваш след раждането.

raver_ivi, аз също мисля в скоро време да направя подробен списък за мен и бебето, за да си направя сметка кои неща ще взимам от близки и кои ще купувам. Ама все ми се струва раничко и изчаквам. Единствено дето вчера купих стерилизатора на Авент от Продавалника, това е единственото което съм купила, другото ще чака.

Аз отивам да дам АБ на Хриси и ще си лягаме, че утре пак ще ме събуди още в 7 часа.  Laughing Лека вечер на всички!

# 38
  • Мнения: 158
kiαrrα изчистих си кутията Wink
Мен не ме притеснява обстановката,виждала съм и по-хубави и по-лоши зали,за мен е важно техниката с която разполага болницата както и специалистите Peace Просто споделих,тъй като за някой и това е важно Simple Smile
А за душ олиото и аз се замислих заради алкохола,но утре ще питам една дерматоложка и ще видим какво ще каже.Иска ми се да го ползвам,тъй като кожата ми е суха а хич не ми се маже с няк'ви мазила против стрий,така ми е по лесно да я поддържам  хидратирана,а чух много добри отзиви за това олио.

# 39
  • София
  • Мнения: 679
Запис да ви следя, дано ми остане малко време към края на седмицата и обещавам да се разпиша.
 Hug

# 40
  • Мнения: 66
 Здравейте и от мен  Heart Eyes

  Maliby ,стана ми много смешно като прочетох поста ти,защото тъкмо дочитах какво сте писали от 2 дена и смятах да пиша.

 Иначе при мен нищо ново. Не съм ходила скоро на док.че нямам пари (50-60лв.) Прегледа на ЖК по ЗК не го броя, на всички ви е ясно как протича. На всичкото отгоре като си взимах болничния днес разбрах,че са измислили нова такса за издаване на болничен с ЛКК - 5 лв.  Shocked Евала!

 Четох,че някои мами имат проблем със задух и сърцебиене. Ако приемате магнезий той може да доведе до това.При мен поне беше така и док ми каза да си вземам валидол като не се чувствам добре. Аз реших кардинално проблема - спрях магнето. Не само за това ,а и защото усещах,че ми пречи да усвоявам желязото,което пия. А то ми е по-важно,че хемоглобина ми е 93. Сега нямам сърцебиене и се чувствам по-добре.

  За  болница Света София имам лични впечатления. Преди 2 год.раждах там.Попаднах на свестен екип. Отнесоха се много професионално и внимателно,макар и да знаеха,че бебето е мъртво. След раждане наистина те държат в коридора 2 часа,но не мисля,че това е особен проблем. След това ме качиха на 3 ет. не при майките с бебета,така че нямам наблюдение  от 2 ет. Не е мизерия естествено не е и хотел. На мен ми допадна,че можеше да ми идват на свиждане по всяко време - поне на третия етаж.
 Казвам го,защото във 2 градска не позволяват свиждане и си като затворник.Преди 16г. беше така,но четох,че и сега е такъв режима. За патологичното отделение на 5 ет. на СВ.София,обаче нямам думи - бягайте далече!!!

  Добре дошли на новите мами  Hug Леко бременеене !

   На болните и с неразположения – бързо да се оправят  Peace

   А на тези дето ще ходят на море – весело изкарване. Да се топнете веднъж и за мен моля  newsm53 Аз не смея да ходя  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 19
Nadina. ориентирала съм се към селена в пловдив.всички лекари там са добри.виж в интернет за телефони.


Ей и аз за там се глася и термините са ни през 5 дена нищо чудно да се засечем  Grinning...

# 42
  • Мнения: 224
здравейте искам да се включа към вас Simple Smile моят термин е на 26.09.09 г. Ще си имаме момиченце Simple Smile))

# 43
  • Мнения: 224
От София съм на 24 години Simple Smile))

# 44
  • Мнения: 14
Добро утро,момичета!айде на кафенцето!

Добре дошла на bubole4e !Леко бременеене!

Общи условия

Активация на акаунт