Аз ли съм стара консерва

  • 11 562
  • 204
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 167
Имах съученик, който имаше по-малък брат. Майката му беше пуснала дълга коса и го обличаше като момиче, защото е искала момиче  Crazy Дано сега да не се е превърнало в гейче  Praynig

# 46
  • Мнения: 998
Да консерва си, защото разсъжденията ти произтичат от предразсъдъци. Не е вярно, че дрехите определят съзнанието. Ако беше така, то доста мъже с друга сексуална ориентация, нямаше да са такива, тъй като едно време  като деца не са обличани с женски дрехи.
Оставете хората да обличат децата си както намерят за добре и както им е удобно. Явно на площадката при вас нямате други грижи освен да зяпате, кое дете какво крие в памперса си. Ей така от клюки, за това и онова дете тръгват кварталните легенди и няма да се изненадам, това дете да остане в историята на махалата, като обратно. Но и за облечените като истински мъже деца няма гаранция, като какви ще се проявят един ден.
Еее ,голяма работа ,че момичето се е впечатлило от нещо и е поискало мнение тук от други дали и те биха се изненадали толкова.Мисля ,че не го превръщаме в клюка ,а дискусия ,която не е чак толкова деградивна.
Лично аз преди две години имах среща с един професор ,когато ми отвори вратата на кабинета си и ме
посрещна бях очарована от облеклото му ,защото беше с розова риза и вратовръзка.Но съчетанието с останата част на облеклото и аксесоарите беше изключително стилно и издържано.
На мъжът си съм купувала розова тениска Puma ,но за да обличаш невръстно дете като момиче може би трябва
да си наясно ,че носиш отговорността дали детето ти няма да се олицетворява с нежния пол и за вбъдеще ,тъй като не  е оформена личност.Ето няколко момичета дадоха такива примери.

# 47
  • Мнения: 2 960
.
Оставете хората да обличат децата си както намерят за добре и както им е удобно. Явно на площадката при вас нямате други грижи освен да зяпате, кое дете какво крие в памперса си.


Да нека им е удобно на родителите.Имат пълното право да обличат децата си както намерят за добре,но в един момент -не става дума само за удобството на родителите.Дали на едно момче ,да кажем 9,10,11 години му е кеф да го спукват от базик ,че е "като момиче",да му подвикват "Ей женчо ,що не се подстрижеш ,плитки като на момиче лИ ще си плетеш" и тем подобни...ами да ,това момче се чувства 100% кофти.Не казвам ,че непременно е правилно,но е факт.
Едно е да си Антонио Бандерас и да минаваш през пламъци,дрънкайки си на китарата и развявайки победоносно черна грива .Далеч по различно е  да си подрастващ 5-токласник,който все още търси "своето място под Слънцето" bowuu

# 48
  • София
  • Мнения: 3 064
Не е нормално. Лоша е и причината за това поведение на родителите. Горкото дете.
Иначе, и моят син беше с дълга коса, и го бъркаха с момиченце само заради косата, но иначе си е бил винаги с твърдо момчешки дрехи и по нищо не прилича на момиче.
Колкото до играчките - това е съвсем друго нещо, изказах се и в оная тема.
Против съм да се налагат стереотипи  и полови модели като става дума за нормални човешки дейности.
Но момче с момичешки дрехи определено не е добре.

# 49
  • Мнения: 49
ana07, не мога да се съглася с теб, защото съм видяла с очите си до какво води подобно отношение от страна на родителите.В една толкова ранна възраст детето все още няма ясно изразена ориентация и е много податливо на влияния.А относно това кой е клюкар и кой не е, не смятам че загрижеността ни ни прави клюкарки.

# 50
  • Мнения: 2 011
...
Оставете хората да обличат децата си както намерят за добре и както им е удобно. Явно на площадката при вас нямате други грижи освен да зяпате, кое дете какво крие в памперса си.

Всъщност не е никак лошо да нямаме грижи  Grinning
Ако един родител намира за добре да облича момчето си в рокли?Дали момчето няма да страда заради родителя?И това оправдано ли е?
Тук не става въпрос за цвета,и мъжът ми носи розови блузи и има риза на цветчета,по която всички мъже припадат междувпрочем  Laughing  Но това е осъзнат избор на мъж,който не се съмнява в принадлежността си към мъжкия пол.А какво става с малкото момче,търсещо себе си и сравнявайки се по правило с връстниците си?Нали знаеш колко безмилостно откровенни са децата в критиката и присмеха си?!

# 51
  • Мнения: 1 473
Децата научават доста неща именно от родителите си и липсата им на такт, от клюките, които се разнасят за този и онзи. Колко деца на площадката вече коментират това дете?

А щом в Русе и други градове на България,  мъжката розовата риза не е вече табу и не предизвиква съмнения за сексуална принадлежност, значи сме свидетели на модна революция и напредък в мисленето. Вече съм спокойна и мога да пусна мъжа ми в България с розова риза, естествено само ако е подходящо съчетана.

Хубаво е разбира се, че всичко друго е наред и грижата за съседското дете и как е облечено то е най съществена.

Не искам да се заяждам, но не можете да си представите какви неща само споделяте...Всеки да си гледа неговото дете, че докато зяпаш дали еди кой си е момиче или момче, твоето дете кои знае какви ги върши.

Как се чувствало детето...
Щом носи още памперс, едва ли се замисля, как се чувства и защо е облечено така както е облечено.

По-добре се научете на толерантност и на това научете децата си, това ще им помогне да живеят без предразсъдъците на 19 век, в който май още живеят някой хората.

# 52
  • Мнения: 2 011
Приемам,че в чужбина са по-напред от нас,но не приемам поучителен тон от българи-чужденци  Wink
И в чужбина 3-4 годишните ходят с памперс.Дали и те не се замислят как се чувстват?Или чувствата идват след като махнеш памперса?  Thinking
И това,че си се тюхкаме тука по селски,че момчетата ходят с поли или туники не е предразсъдък,май?!

ПП. Имаш хубав подпис.  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 12 554
А щом в Русе и други градове на България,  мъжката розовата риза не е вече табу и не предизвиква съмнения за сексуална принадлежност, значи сме свидетели на модна революция и напредък в мисленето. Вече съм спокойна и мога да пусна мъжа ми в България с розова риза, естествено само ако е подходящо съчетана.

Ааааааа сакън. Дръж си го там. Ние сме назадничави в мисленето, добре че има отвреме навреме по някой емигрант да каже колко сме зле, че да си сверим часовниците.

# 54
  • Мнения: 2 960
Как се чувствало детето...
Щом носи още памперс, едва ли се замисля, как се чувства и защо е облечено така както е облечено.

.
Докато носи памперс то наистина не се замисля в истинският сисъл на думата ,но "събира"знания ,опитва се да разбере света ,стреми се да се впише в групичката от деца, търси мястото си ,сравнява се с момченцата.Още "с памперс"безпогрешно започва да си очертава границите -това е момче ,това е момиче.Нали така??Детето не гледа в памперса ,за да ги разпознава ,да подражава .Още с памперс децата осъзнават  например ,че мама и кака са момичета,а тати и той -момчета.
 А когато е престанало да носи памперс ,а носи вече бележник към школото -тогава вече наистина знае  много повече неща.Много повече и по объркани обаче ще са "онези"въпроси в главата му -"абе защо ме майтапят ,че съм като момиче"..и хиляди други вариации...
Толерантна съм ,да ..но не на гърба на децата си.
Нека на тях им е комфортно в обществото/днешното ,реалното/ ,пък моите "мераци"да ги "моделирам  ",заради себе си -да тънат в забвение. Peace

# 55
  • Мнения: 998
А щом в Русе и други градове на България,  мъжката розовата риза не е вече табу и не предизвиква съмнения за сексуална принадлежност, значи сме свидетели на модна революция и напредък в мисленето. Вече съм спокойна и мога да пусна мъжа ми в България с розова риза, естествено само ако е подходящо съчетана.
Драга ,професорът за който говоря е от Пловдив-този прекрасен български град WinkМоже би за теб е леко провинциален ,щом споменаваш Русе с лека иронийка ,леко неуместна струва ми се.
Ти моят мъж не го мисли ,с едно дете и едно на път няма как да се притесня за заложбите му.
Блузата ,която съм му купила е от последната колекция на Puma ,и е мъжка.
Явно ,за да я купуват мъже.
Виж синът си не бих накичила с панделки и дамски одежди ,защото аз съм човекът ,отговорен за развитието и възпитанието му.
п.п. Поласкана съм ,че си ровила назад в публикациите ми за да
разбереш от кой град съм и да използваш това като агрумент за
подмятания.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 17:09 от Бaмбина

# 56
  • Мнения: 3 483
Можем много да спорим и защо, аджеба, 4-годишно ходи още с памперс Shocked, ама не му е мястото тука. Само за сравнение ще кажа, че щерка ми на 4 годишна възраст много, ама много добре осъзнаваше  що е то да е красива, да е облечена добре и да й правят комплименти, да подбира и дрехите си дори по цветове Peace Правеше и разлика между половите белези Peace

За майките , които се притесняват, че синчето им бута детска количка (розова или не) , ще кажа - Евала! Защо пък един малък мъж да не развива нежността и грижата към по-малките (гуменото бебе) например? Peace Момиченцето, което стреля с детска пушка защо да не развива мъжкото начало в себе си - силата и самозащитата...

И моят мъж има розова риза Laughing (2 метра, 110 кг и две деца има Wink, ама кой знае..... newsm78   Wink)

# 57
  • Мнения: 672
И аз исках второто ми дете да е момиче, но то е момче. Като такова се облича и възпитава. Нататък - каквото сабя покаже.

# 58
  • Мнения: 943
Децата научават доста неща именно от родителите си и липсата им на такт, от клюките, които се разнасят за този и онзи. Колко деца на площадката вече коментират това дете?
Хубаво е разбира се, че всичко друго е наред и грижата за съседското дете и как е облечено то е най съществена.

Не искам да се заяждам, но не можете да си представите какви неща само споделяте...Всеки да си гледа неговото дете, че докато зяпаш дали еди кой си е момиче или момче, твоето дете кои знае какви ги върши.

Как се чувствало детето...
Щом носи още памперс, едва ли се замисля, как се чувства и защо е облечено така както е облечено.

По-добре се научете на толерантност и на това научете децата си, това ще им помогне да живеят без предразсъдъците на 19 век, в който май още живеят някой хората.

Все пак мисля,че не може да сме коне с капаци да не обръщаме внимание какво става около нас  Tired. А и искаш-не искаш,най-често ставаме свидетели неволно,едва ли авторката е следяла кога ще му сменят памперса,за да му види половите органи на детето.
Какво означава толерантност? Има си принципи, граници, нерегламентирани закони ,по които ние живеем! МИ да вземат да го облекат това момченце в пола, да му слагат горнище на бански  Laughing
Въпросът е каква е целта на подобно упражнение. newsm78 ,защото едва ли са много добре с главата ,какво демонстрират-те си знаят
Толерантност ?????????  #Crazy към кое? ,че природата е създала мъж ,а те го правят на момиче

п.п. и ако обръщахме внимание само на себе си и на нашите деца,нямаше да сме хора,а роботи с мисия

# 59
  • Мнения: 6 713
И за мен не е от най-нормалните неща, ама хора всякакви.
Гледам, че и за розовите мъжки ризи говорите. Аз честно казано много ги харесвам, но само определен тип розово и то много,много умело съчетано!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт