И аз съм в шок - новородени за 3-5хил. лева?!

  • 2 102
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2234191

Ето я новината  Thinking вярно,че голям глад и криза в световен мащаб,вярно,че никога не съм гладувала,обаче........нямам думи  #Crazy поне да бяха 20-30хил.лева поне половин апартамент или нещо да ти промени живота ако чак толкова нямаш  Thinking ,но за 3-5хил лева................е.аси хората.........да, в шок съм  Crossing Arms

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не за първи път излизат такива новини, и не, те нямат нищо общо с кризата.

Много циганки ходят в Гърция, за да родят там и да си продадат детето, и след това се връщат тук.

Цялата тази история с трафик на хора ми е гнусна.

# 2
  • Мнения: 481
Да,гледах в Новините архив от 2000-та година.Това е престъпен бизнес.Няма нищо общо с кризата,освен с факта че се прави от хора смного нисък стандарт на живот и морал.
Но е потресаващо.....като помисля колко жени се молят за рожба....а други ги продават като... ,да не казвам по-добре,все пак са дечица.

# 3
  • Мнения: 1 547
Ами... има много родители, които ще направят огромна услуга на децата си, ако ги продадат. Даже ако ги подарят. Не се знае дали за тези бебета гръцкото семейство, което ги иска, чака и купува, не е по-добър вариант.

Доколкото разбирам, става въпрос не за трафик на органи, нали така? Децата са били продавани за 40 000 евро на хора, които от своя страна са били заблуждавани, че се включват в законна процедура. Те ми изглеждат най-потърпевши, впрочем.

# 4
  • Мнения: 5 539
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2234191

Ето я новината  Thinking вярно,че голям глад и криза в световен мащаб,вярно,че никога не съм гладувала,обаче........нямам думи  #Crazy поне да бяха 20-30хил.лева поне половин апартамент или нещо да ти промени живота ако чак толкова нямаш  Thinking ,но за 3-5хил лева................е.аси хората.........да, в шок съм  Crossing Arms
Искаш да кажеш, че 20-30 000 лв. повече се доближават до реалната цена, така ли? Пазарът явно е на друго мнение.

# 5
  • Мнения: 15
А незаконно ли е някоя жена да си "подари"(в кавички ,защото човешкото същество не се подарява,продава,купува) бебето на друга?Ако някоя жена иска да има дете ,но не може и някоя й роди? newsm78 Или единствената й алтернатива е да си осинови?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Да ме прости Господ, но мнението ми съвпада с това на crazy chick.
Щом си готов да си продадеш детето не ми се мисли какво ще му се случи тук ако не го направиш ooooh!...
Моля да се изтрие "романтичният" ореол на тема"хора в затруднено положение", които "нямат друг избор". Ако го имат всички знаем къде отиват тези деца...Е, аз поне знам.

# 7
  • Мнения: 1 547
Да ме прости Господ, но мнението ми съвпада с това на crazy chick.

Бря! Мигар мненията ми са толкова греховни, че чак и прошка да искат?  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Какви 5 хиляди, тази в новините каза, че и за 300-400 лева била готова #Crazy Не се втрещих, ми не знам какво...Да, и аз мисля, че ако децата биват осиновявани, а не нещо друго, за тях това си е чист късмет, отколкото да седят тук при тези...мизерници #Cussing out Питаха я тая мърла, не й ли е мъчно - Ми кво да ми е мъчно!- каза Confused 300 лева, представяте ли си, че това са едно обувки бе! А някои жени с години се борят за бебенце. Животът, както стана вече дума в другата шокова тема, е парадоксален - едни си дават душата и последните стотинки за поредния ин витро опит и спират на патки да пресекат, други минават през хора и не разбират, продават си децата, туй то Confused

# 9
  • Мнения: 6 713
Да, и аз мисля,че животът на някое бебенце може да е в пъти по-добър, ако живее в Гърция, ок. Rolling Eyes
Но какъв морал имат тези родители, които са закупили рожбата си в някаква мътна и тъмна схема за продажба на човешки същества?
Моралът на майките няма нужда от коментар..... Току що видях какво е писала белинда за 300-400 лв! #Crazy

# 10
  • Мнения: 5 710
Като оставим настрана сумите , които спрягате и грозния факт, че се продават човешки същества, въпреки, че не знам... за първи път ли чувате, че семейства от чужбина плащат стабилни суми за осиновяване?  Или когато става чрез шефката на дома, детското отделение или друг  не е същото...
мисля че за някои деца е по-добре да са по-далеч от биологичните си родители, да.

# 11
  • Мнения: 212
На мен друго ми направи особено впечатление. Цените на децата са различни - за момче се плаща повече отколкото за момиче... ето цитата
Цитат
Задържаните лица са обвинени, че са набирали бременни жени, убеждавани да продадат децата си срещу сумата между 3000 и 5000 лв. Впоследствие новородените са били продавани на гръцки семейства за сумата между 30 000 и 40 000 евро, в зависимост от пола на бебето (за момчета се е плащало повече).
това подсказва че момчетата наистина са по-ценни и желани рожби отколкото момичетата...

# 12
  • Мнения: 619
Хайде стига, просто ги снасят по поръчка, какво значение има цената?!...За кого точно ви е жал и от какво се възмущавате?! Че някой е готов да си ползва детеродните органи срещу заплащане?

# 13
  • Мнения: 6 417
Направо са си късметлии тези бебета с такива майки, които са ги изтъргували за един обяд в по-така ресторант. Поне със заможните осиновители няма да гладуват или да дърпат чанти по улиците.  Tired При законните осиновявания се получава така, че за чужбина заминават циганчетата, които тук никой не иска и хлапетата живот си живеят, а българчетата, които са най-желани от осиновителите тук, имат доста по-скромен живот.

# 14
  • Мнения: 8 999
Всеки човек сам преценява за колко да си продаде детето. Нищо шокиращо няма тук, някои дори безплатно ги дават. Други пък ги хвърлят в кофите за смет. Все пак по-добре да вземат някой лев, а детето да остане живо, нали.

Общи условия

Активация на акаунт