дайте съвет - свекърва и зълва идват на гости

  • 3 810
  • 42
  •   1
Отговори
здравейте,

нямам избор, колкото и тактично да отбивах ударите идват и двете на гости - та те са като дупе и гащи, свекървата никъде не мърда без дъщеря си, тя й е вярното куче, шофьор, бодигард, всичко. Уж свекървата щеше да идва сама да помага за бебето, а сега и нея води. Какво да правя, как да се държа? Свекървата се изтрайва - тиха, особена, безхарактерна, беззащитна женица,  но зълвата - стара мома, гони 40-те, а с маниери и държание на 60 годишна, никога не е имала приятел или любовник, само редува цигара с кафе, пълна, разплута, и винаги за всичко е информирана, тя може да те поучава за устоите на семейството, за хармонията в отноешенията между мъжа и жената, за това как се гледат деца. Освен това  стъклени й сини очи никога не се усмихват и все гледат злобно. Да не говоря, че си позволява да говори неприятни неща пред брат си(моят мъж) и грешни определения за мен и семейството ми без да ни познава въобще. С две думи - не я понасям въобще, по принцип имам голяма търпимост към всякакви чишити, но трудно се среща по-ограничен, завистлив и неприятен човек. Чудя се и се мая какъв театър да играя 1 седмица , докато тя е на гости, Дайте съвети, моля.

# 1
  • Мнения: 1 045
ами разкарвай я за хляб,след това за кафе,памперси и така цял ден.Намирай и работа за да няма време да те дразни.Давай задачи нон стоп,за да не излезе че след това не си дала нищо,не си им позволила да се грижат за детето и виждаш ли ти си виновна.Ако пък почне да се оплаква че си я натоварила много излиза тя виновна или пък ако имаш късмет ще си тръгне по-рано.С две думи възползвай се да те глезят вместо да им се дразниш от присъствието.

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Кажи й, че като се роди бебето, в твоя дом няма да се пуши.  Naughty

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Съболезнования.
Изюркай мъжът ти той да се оправя с родата си.
На досадниците даваш работа и искаш пари - универсален начин за справяне, гарантирано помага  Peace

# 4
  • Мнения: 393
Уф,аз щеше да кажа да идете някъде по спешност,ама те идвали да гледат бебето....Излизайте повече с мъничето,сега е хубаво време-сутрин,вечер-ако може навън,говори си с майка си,тя ще те поуспокоява и се навий,че имаш 1 седмица, и има -няма 7 дни са,а я си представи,че някои хора живеят така ooooh!
 Не ги забялязвай,гледай си бебчо и не им се връзвай на приказките;абсолютно подкрепям забраната за пушенето ,старовремските методи и приумици и всякакви поучавания-отсвири ги още от сега да не си биеш главата по натам.Късмет!

# 5
  • Мнения: 25 571
Да не говоря, че си позволява да говори неприятни неща пред брат си(моят мъж) и грешни определения за мен и семейството ми без да ни познава въобще.

Е, сега вече ще се поопознаете!  Mr. Green
Виждам, че си предварително настроена и срещу двете, а не бива. Даже и да се държат прилично, ти вече си яхнала метлата и само дишането им ще те изкарва от кожата. Спокойно де, няма да умреш за една седмица - все ще изтърпиш. Или ще ги изгониш - може и това да се случи.  Rolling Eyes
Абе, толкова ли не можете да се оправите с едно бебе, та чак и помощ отдалече да ви идва? А после ревете - ма свекървата, ма зълвата, ма бабата... Гледайте си децата сами, да ви е мирна главата! Да не говорим, че малките бебета са най-лесни. Помощ трябва по-късно, да постои някой при детето, докато вземете глътка въздух на спокойствие или просто да се наспите, ама дотогова вече сте оплескали отношенията с помагачите и почвате да ревете, че никой не помагал... Мдаааам. Мили балкански нрави.

# 6
 Joy Joy Joy
ае стига с тез гости бе Joy
настани ги в хотел
пък и така като те чета не ми изглеждаш беззащитна Laughing
и без нас ще се оправиш

# 7
  • Мнения: 0
Хайде, хайде. Тоя мъж дето си го взела вярвам по любов е отгледан и възпитан от тази тиха и беззащитна женица - вероятно тя има голям принос да е такъв, какъвто е и какъвто си го харесала. Ще потърпиш малко, че и сестра му ще изтърпиш.
Чудно, всички искат като се оженят и мъжо да покаже на родата вратата. Дръж се добре с тях, една седмица не е целия живот! И половината живот дори не е.

# 8
  • Мнения: 9
Како Сийке, както винаги си право в десетката Peace И аз мисля така - не допускай никакво вмешателство от страна на двете в "помоща" за отглеждането на детето. На гости могат да идват, но не и да се бъркат там където не им е работа.

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
стара мома, гони 40-те, а с маниери и държание на 60 годишна, никога не е имала приятел или любовник, само редува цигара с кафе, пълна, разплута, и винаги за всичко е информирана, тя може да те поучава за устоите на семейството, за хармонията в отноешенията между мъжа и жената, за това как се гледат деца.

 Моята зълва гони 60-те. Системно изваждам секирата.
Оставиш ли я да  се бърка спукана ти е работата. Ами
бъди доволна, че не живеете заедно. Не се страхувай
от нищо. Стискам ти палци. Peace

# 10
  • Мнения: 269
ами разкарвай я за хляб,след това за кафе,памперси и така цял ден.Намирай и работа за да няма време да те дразни.Давай задачи нон стоп,за да не излезе че след това не си дала нищо,не си им позволила да се грижат за детето и виждаш ли ти си виновна.Ако пък почне да се оплаква че си я натоварила много излиза тя виновна или пък ако имаш късмет ще си тръгне по-рано.С две думи възползвай се да те глезят вместо да им се дразниш от присъствието.

Това е най - добрата тактика. Аз бих постъпила точно така.

И незабравяй да забраниш пушенето.

# 11
  • Мнения: 7 723
От друга страна пък една седмица можеш да си поживееш и да се поглезиш.
Отиди на фризьор, на козметик, на СПА, на но шопинг, на дискотека....
Кво ще правиш у вас, щом има кой да ти гледа бебето. Simple Smile

# 12
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Една седмица не е много, но може да ти оплеска доволно семейните отношения. От опит знам, че ако опиташ и успееш да се издигнеш над нещата, които те дразнят, ще си по-добре. Бъди учтива, не приятелски настроена, а учтива, а ако те се държат грубо-толкова по-добре. Ще може да му просветне на мъжа ти, че не е подходящо да гостуват за дълго в бъдеще, ако сега насадят напрежение между вас(а то обичайно се случва). Но ако ти постоянно се оплакваш от тях и ги очерняш пред него, най-често той заема отбранителна позиция, защитава ги и става още по-зле.
Кажи си още в началото правилата-в къщи не се пуши, съобразява се всичко първо с бебето и т.н. Да видим, дали ще им е толкова забавно тогава. Ако идват по-скоро на почивка, а не да ти помагат, бързо ще им омръзне тази ситуация Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 897
Уж свекървата щеше да идва сама да помага за бебето, а сега и нея води.

Помощта за бебето вие ли я поискахте или ви е натрапена?

# 14
  • Мнения: 2 161
След като не сте способни да се справите сами с бебето,можете да откажете помощта и да наемете гледачка за детето.Какъв ти е проблемът?Плащаш си и няма цигари,няма 40 годишни стари моми,няма безхарактерни свекърви.

Общи условия

Активация на акаунт