Хистероскопия-какво е мнението ви

  • 19 076
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 453
Здравейте, аз преди няколко дни преживях оперативна хистероскопия. На тези, които им предстои искам да кажа, че не е нищо страшно. Аз го приех като нещо, което трябваше да премина по пътя към желаното бебче. Единствения ми страх остана от спиналната упойка, от поставянето и, при мен беше някакъв кошмар. Много ме тресеше от тази упойка след това, и докато излизах от нея също, но всичко мина добре и се надявам скоро време на положителни резултати. Пожелавам същото и на вас Hug

# 16
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета. Искам да попитам тези от вас, които са си правили оперативна хистероскопия в клиника "Малинов" каква упойка са им поставили. Венозна или спинална? Можеш ли да избираш или те решават каква да използват? Предполагам, че преди това разясняват и за двете какво представляват...Благодаря за отговора.

# 17
  • София
  • Мнения: 375
Здравейте, аз преди няколко дни преживях оперативна хистероскопия. На тези, които им предстои искам да кажа, че не е нищо страшно. Аз го приех като нещо, което трябваше да премина по пътя към желаното бебче. Единствения ми страх остана от спиналната упойка, от поставянето и, при мен беше някакъв кошмар. Много ме тресеше от тази упойка след това, и докато излизах от нея също, но всичко мина добре и се надявам скоро време на положителни резултати. Пожелавам същото и на вас Hug

и аз съм правила диагностична хистероскопия със същата упойка - чувствах се по същия начин

аз вече не бих се съгласила на такава упойка - и да раждам ще е с пълна - това е, такъв ужас не бях изживявала, а покрай ин витрото се подложих на какво ли не - но тази упойка беше черешката......

иначе никакви болки, тръгнах си на другия ден, защото упойката ме пускаше цели 8  часа  #Cussing outи не можах да си тръгна на същия

гледах си на мониторчето дори какво става  Mr. Green
аз нямах никакви проблеми и за това операцията беше точно 10 минути

# 18
  • Мнения: 172
Има ли някой, на който са му прекъснати тръбите чрез хистероскопия?
И може ли някой да ми каже каква е цената на хистерото и лапарото в кл. Малинов в момента?

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 16:14 от nikoniki4

# 19
  • Мнения: 453
Наистина не разбирам защо тогава спиналната упойка се води по-щадяща от общата. Аз съм била и под обща и излизането ми от нея не е било съпроводено с никакви трудности, камо ли пък поставянето и.

Момичета, искам да ви попитам нормално ли е след хистероскопията да имам кървене, розово на цвят. Вече е  8ми ден от операцията. Като кървенето си е монотонно вече няколко дни и няма намерение да спира.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 384
спиналната упойка е по-щадяща :
1.Сигурност. Избягват се рисковете от трудна интубация, бронхоспазъм , или регургитация на стомашно съдържимо, които могат да завършат с летален изход.
2. Намалена кръвозагуба
3.възстановяването е по-бързо
4. След оперативната болка е по-малка
Пълна упойка - пациентът не е съзнание,тялото му не усеща манипулациите,които му се извършват.По време на нея,пациентът не може да диша самостоятелно и се налага да се премине на контролно дишане-т.е.дихателен апарат.При някои пациенти има проблеми с излизането от упойка,други са алергични и се получават усложнения.Пълната упойка може да засили следоперативните болки
аз съм минала през 4-5пълни упойки и 1спинална-представете си ужаса който изпитах при убеждаването на последния вид упойка/спинална/
анестезиолога доста се постара да ме убеждава около 2ч Mr. Green и мисля никога да не повторя този ужас-щадяща не щадяща - предпочитам пълната въпреки неприятното усещане след интубацията

# 21
  • Мнения: 25

Момичета, искам да ви попитам нормално ли е след хистероскопията да имам кървене, розово на цвят. Вече е  8ми ден от операцията. Като кървенето си е монотонно вече няколко дни и няма намерение да спира.
keral, струва ми се, че е нормално да има такова нещо. При мен  беше 7 дена и премина в цикъл, за който се бях подготвила с всякакви обезболяващи, а се оказа, че няма нужда от тях. Затова си мисля, че не е нещо притеснително, но най-добре попитай лекаря, който те е оперирал.

# 22
  • Мнения: 63
на мен ми направиха хистероскопия на 05.10. с венозна упойка и наистина трудно се излиза от нея но всичко е минало успешно и вече нямам преграда на матката

# 23
  • Мнения: 63
Доктора каза че трябва да се пазим два месеца. При Вас как беше не е ли много.Нямам търпение да  съм  EFP

# 24
  • Мнения: 544
Момичета, на 13.10 съм на хистероскопия. Като се прибера, ще споделя как е минало.За сега е диагностична, и се надявам че ще  остане такава.

# 25
  • Мнения: 46
Здравей, Velka. Ще съм ти много благодарна, ако наистина разкажеш как е преминала при теб хистероскопията, защото и на мен ми предстои другия месец... Много се вълнувам...При мен ще е оперативна. В коя клиника ще ти я правят, ако не е неудобно да попитам?
Пожелавам ти всичко да мине успешно.

# 26
  • Мнения: 544
Кики, ще я правя в Селена.Правих инвитро, преди 10 дни завърши с неуспех,сега ще търсим причината за що не настъпва имплантация.Иначе съм добре, много бързо се възстанових ,на прегледа след като ми дойде цикъла док, каза че всичко е наред се едно преглежда млада жена,като се има в предвид че съм на 40 :Lil:   Във вторник ще пиша.Успех и на теб.

# 27
  • Мнения: 46
Здравей, Велка. Аз съм в Малинов, а за Селена съм чувала добри отзиви. Моя близка ражда там. Както и да е...Аз също съм на почти 40 без някой и друг месец. Simple Smile При мен проблема е ясен и дано след хистероскопията всичко е наред...Имам минимален шанс да забременея по естествен път, но по-скоро според лекарите инвитрото ми е шанса след премахването на възела...
Успех!

# 28
  • Мнения: 1 951
Ели на мен ми каzаха 3 месеца, при мен беше оперативна хистероскопията.

# 29
  • Мнения: 63
Марински-и моята беше оперативна и мисля днес да се обадя на доктора да питам че от упойката не помня всичко.На теб колко време ти кървеше

Общи условия

Активация на акаунт