Защо не е добре да се слагат децата в проходилка

  • 26 583
  • 160
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 275
Знам, че не съм по темата Embarassed, но само да споделя инфото, че да имат мамите с проходилки едно на ум - и от проходилките падали дечицата. Аз се учудих като разбрах, защото си мислех, че проходилката е облекчение за родителите, в смисъл слагаш детенцето там и си спокоен, че не може да се изръси поне, но вече от две места ми казаха, че се падало и с проходилка.

# 151
  • Мнения: 324
Знам, че не съм по темата Embarassed, но само да споделя инфото, че да имат мамите с проходилки едно на ум - и от проходилките падали дечицата. Аз се учудих като разбрах, защото си мислех, че проходилката е облекчение за родителите, в смисъл слагаш детенцето там и си спокоен, че не може да се изръси поне, но вече от две места ми казаха, че се падало и с проходилка.
Е, едва ли има абсолютна безопасност за бебета, където и да са и в каквото да са...очите на 4 покрай тях.

# 152
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Знам, че не съм по темата Embarassed, но само да споделя инфото, че да имат мамите с проходилки едно на ум - и от проходилките падали дечицата. Аз се учудих като разбрах, защото си мислех, че проходилката е облекчение за родителите, в смисъл слагаш детенцето там и си спокоен, че не може да се изръси поне, но вече от две места ми казаха, че се падало и с проходилка.

Много ясно, че се пада. Стабилността на проходилката не е като на лека кола все пак  ooooh!

# 153
  • Мнения: 666
То че се пада е ясно, въпроса е че падането е много по-лошо от нормално падане ако детето е просто изправено или подпряно.

Е, едва ли има абсолютна безопасност за бебета, където и да са и в каквото да са...очите на 4 покрай тях.

Изследванията показват, че повечето инциденти стават именно пред очите на родителите, защото в прходилката детето е много по-бързо и подвижно от нормалното за неговата възраст и няма време да реагираш. Ползвайте проходилки, но е важно да знаете, че нямат никаква полза за децата, а само малко спечелено време за нас уж, но има и други начини да си осигурим време за домакиснка работа или почивка.

# 154
  • София
  • Мнения: 6 011
Знам, че не съм по темата Embarassed, но само да споделя инфото, че да имат мамите с проходилки едно на ум - и от проходилките падали дечицата. Аз се учудих като разбрах, защото си мислех, че проходилката е облекчение за родителите, в смисъл слагаш детенцето там и си спокоен, че не може да се изръси поне, но вече от две места ми казаха, че се падало и с проходилка.
Ами падат, да. Сина ми за малкото пъти, в които е слаган успя два пъти да се закачи на една и съща врата в коридора и да падне директно върху главата си, на плочките, проходилката захлупена върху него. Лошото е, че нямаше никакъв шанс да се предпази. Затова се отказах да я ползвам.

# 155
  • Мнения: 1 219
Проходилка купихме единствено за мое лично облекчение,защото вече се нуждаех от такова.До 8-мия месец беше само,ама само на ръце!!!С нея ядях,готвих,чистех,пусках перялня,абе абсолютно всичко вършех с нея,държейки я в една ръка TiredИ това продължаваше с часове вече.Оставих ли я за малко почваше моментално да плаче.В началото само стоеше в нея после започна да се придвижва,но след месец вече,когато разбра,че може да се придвижва по мебелите категорично я отказа.Та така-имахме проходилка точно за месец LaughingПолзвах я по скоро,за да ми починат ръцете Peace

# 156
  • Мнения: 324
Може да се каже, че слагането в проходилка малко или много разнообразява ежедневието за детето - малко да поседи, малко да попълзи, малко да се потъркаля с "паяк"- мисля, че бебешоците се забавляват. На мен ми става приятно да го слушкам как се смее с глас. Разбира се не прекалявам със седенето в паяк, но така поне успявам да отида и до WC-то  Embarassed

# 157
  • Мнения: 342
И аз съм за проходилка>Дъщеря  ми като бебе беше много любопитна и щъкаше навсякъде, а проходилка хем и позволяваше да е навсякъде, хем малко я ограничаваше. не можеше например да преминава прагове. и така аз се къпех  на отворена врата а тя стоеше до прага на банята  Mr. Green

# 158
  • Мнения: 2 376
Според нашата педиатърка, най-тежките наранявания при деца на тази възраст, които е виждала, са именно от падане с проходилка и то е логично като се замислиш. 

# 159
  • Мнения: 3 483
Явно вече сме наясно за прохождането на пръсти Wink

# 160
  • Мнения: 3 034
simplyaven, от личен опит ти казвам, че е абсолютно безсмислено да се опитваш да спориш тесногръд и ограничен човек. Не се хаби, не си заслужава! Peace

знам  Peace затова с месеци не влизам, писна ми да превеждам като ненормална, за да ми се прави някой на интересен, обаче ако става дума за здравето на детето му после - хоп, изведнъж преводите на "група американски учени" стават интересни и необходими. ама че пари за изследвания на детското и бебешко здраве в България никой не дава - няма проблем. те ще си карат както преди 50 години. аман.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт