За разпределянето на менюто от детската кухня

  • 3 700
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 371
Когато синът ми се хранеше от ДК,за обяд ядеше основното и десерта,супата за вечеря.Двете закуски бяха от мен.

# 16
  • Мнения: 9 973
закуска
13ч.-обяда
16ч. десерта
21ч.-супата

# 17
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
закуска
13ч.-обяда
16ч. десерта
21ч.-супата
И час по-късно 200мл. мляко.

# 18
  • Мнения: 781
закуска
13ч.-обяда
16ч. десерта
21ч.-супата
И час по-късно 200мл. мляко.
Процедирам по същия начин и няма недоволни  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 225
Благодаря на всички, които споделиха, горе долу се ориентирах.
По коментара на DoGma_PrObe, че детето ми яде малко мляко, така е да, но от известно време, започна почти да не го иска въобще. Казах в началото, че си го пие -  да така е, но от доста време не го иска така както преди. С триста зора й го давам на два, три пъти дори. Отдавах го на никненето на зъби, защото четирите от горе бяха истински ад. Нищо не искаше да яде, нито мляко, нито пюрета, само попарата сутрин и кашата следобяд. От два три дни с триста зора изпива 150 мл. вечер. Просто не иска какво да направя Sad
А попитах за комбинацията от супа и мляко вечер дали е правилна, тъй като я къпя в 20.00 часа, яде и ляга и заспива, няма друго хранене след това, така че това мляко преди заспиване при нас го няма. Това ми беше чуденката.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 723
Диди моята пикла е на почти 9м и ето и нашето меню
07ч.-150АМ
10,30ч.-каша,кис.м-ко с бисквитки,кус-кус или грис
13ч.-обяда
16ч. десерта или нещо от закуската
19,30ч.-супата+2 сухара
00ч.-150АМ
понякога в 2-3ч.-120АМ Blush
Аз не я насилвам с нищо и караме по усет Peace


# 21
  • Мнения: 249
Ами при нас е така
7:30ч-8ч попара
12ч едното ядене от кухнята
16ч десерта от кухнята с половината от другото ядене от нея
20ч 270мл АМ
Между 1 и 2ч 190мл АМ
Не мисля че има проблем, че даваш супи и ам наведнъж Peace

# 22
  • Мнения: 225
Не мисля че има проблем, че даваш супи и ам наведнъж Peace
Ей това ми беше основния въпрос, благодаря ти  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 2 734
Щом не иска да пие мляко,трябва да й го предлагаш в другите храни.В закуската има сирене - това добре.Освен попара можеш да предлагаш грис,кус - кус и др.,в които да слагаш АМ.Слагай малко сирене и в супата на обед в дните,когато не даваш попара на закуска.Следобед кашата винаги трябва да е млечна,ако правиш кисел,също слагай АМ в него.

# 24
  • Мнения: 2 334
Давах ДК на дъщеря ми 2-3 месеца (до преди 1 месец) и тогава и давах за обяд основното ядене като добавях допълнително месо (понеже беше много малко)след обяд много рядко давах десерта,за вечеря към 19ч.супата и в 21ч.АМ.

# 25
  • Мнения: 6 713
Ще се включа в темата, въпреки че дечко ходи на ясла, но пък яде готвеното там.
сутрин пие АМ и по-късно яде йогурт/нещо друго млечно
12.00 супа  и основно
15.00 плодове/крем/йогурт
18.00-18.30 постна манджа, не правя супи вкъщи за вечеря
19.30-20.00 АМ


През нощта пие 2 пъти АМ също!!! #Crazy Whistling

# 26
  • София
  • Мнения: 44 018
почнах да давам на година и малко....ядеше второто на обяд, десерта следобяд, супата с 1 сухарче в нея вечер, после мляко....
по-късно мина на варианта второто и десерта на обяд, следобяд друго, супата вечерта и на запиване мляко.
като стана на 2 годинки, почнах да взимам по 2 порции и пак ядеше 2 основни на обяд, 2 десерта следобяд, вечер 2 супа с 2 сухарчета.....

никога не мога да го накарам да яде 2 различни яденета - супа и второ демек, на едно хранене....

# 27
  • Мнения: 1 217
На вашата възраст детето ми се хранеше повече с мляко,отколкото с кухня.
Почнах да давам истинска вечеря като отказа сам млякото,Калоян беше на 1.6 месеца.
Сутрин закусваше АМ,тук-таме разнообразявах с попара или кус-кус на Плазмон.
После имаше плодово домашно пюре,след 2 часа обед -второто от кухнята.
След обед ядеше само каша-просто сменях марките и вкусовете./за протокола детето ми е слабичко,но ящно/
И за вечеря пак АМ.

# 28
  • Мнения: 2 960
Когато синът ми се хранеше от ДК,за обяд ядеше основното и десерта,супата за вечеря.Двете закуски бяха от мен.
и при нас режимът на хранене беше такъв.Само ,че след супата -за приспиване си изпива порядъчно количество АМ.

# 29
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 994
Аз си вземам храна от частна кухня и не взимам десерта, а понякога и супата(ако е от карфиол или броколи, защото не ги харесва).Иначе давам яденето с месо на обяд,а другото- за след обедна закуска, нищо че е солено.

Общи условия

Активация на акаунт