За разпределянето на менюто от детската кухня

  • 3 696
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 225
Много моля майките, които хранят децата си от детска кухня да споделят как разпределят храненията с нея.
Дъщеря ми е на 10 месеца (без няколко дни) и от понеделник е на детска кухня. Харесва я яде я с удоволствие, малко имаме проблем с киселите, но се надявам, че ще свикне Simple Smile
Чуденката ми е свързана  с това, че тя все още си пийва мляко вечер преди да заспи, като с него (150 мл) и додавам половината от останалата от обяд супа. Притеснява ме обаче дали това е правилно, тъй като супите са зеленчукови, млечни със сирене, кус кус и пр. и комбинацията с мялко да не навреди по някакъв начин.
Ето как се храни по принцип:
8.00 - попара със сирене, масло и чай;
12.30 - половината супа + основното от кухнята;
16.30 - кисел с бисквити, плодово пюре с бисквити или каша;
20.00 - 20.30 - другата половина от супата + 150 мл. мляко

Има ли майки, които по този начин дават супата с мляко и нали няма проблем, защото иначе това мляко няма  къде другате да й го сложа като хранене, а не искам да го спирам Naughtyтя си го пие, пък и трябва.
Благодаря Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
По-скоро бих "жертвала" половината супа преди вечерното мляко, отколкото млякото.
Не е задължително да наместиш всичката храна от кухнята. Котаго детето ти постне, ще си изяжда и супата, и второто за обяд.

# 2
  • Мнения: 27 524
По-скоро бих "жертвала" половината супа преди вечерното мляко, отколкото млякото.
Не е задължително да наместиш всичката храна от кухнята.

Именно  Peace

Аз давах супата на баба ми  Grinning, яденето за обяд и за следобедна или сутрешна закуска - десертът  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 740
Моят син се хранеше по същият начин като вас с изключение че заспива късно. В 20.00 часа му давах супата , а в 22,30 ч.преди лягане си пиеше млякото.
От известно време отказа да яде супата и вече не му я предлагам.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян ядеше сутрин попара или мляко с бисквити или каша.
На обяд изяждаше основното и някакъв плод
Следобяд - десерта
И на вечеря - супата
АМ пиеше преди лягане.

# 5
  • Мнения: 46 488
Храната от кухнята е изчислена според специалистите за 1 ядене - обяда. Натам всяка майка си решава кога ще ги дава, дали е првилно или не.

Режимът ви е странен (за мен), бебе ба 10 м., 12 часа без храна  newsm78 въобще ли не се буди до 8 ч. сутрин? Сутрин и вечер си давай мляко (ако го иска), пък твърдата я разпределяй, както намериш за добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
Храната от кухнята е изчислена според специалистите за 1 ядене - обяда. Натам всяка майка си решава кога ще ги дава, дали е првилно или не.

150гр. супа+190гр. второ+190гр. десерт-това прави 530гр. храна.
Това бяха грамажите в нашата кухня, а в Пловдив (когато взимах храна от там) бяха даже по-големи.
Не познавам много 1-2-3 годишни, които могат да се справят с такова количество храна на едно ядене.

# 7
  • Мнения: 46 488
Знам, аз написах как трябва да е, според тези, които са създали деткста кухня, а как ще процедират майките - това си е лично решение.

Тези порции, които си написала няма как да се постигнат (освен с вода и брашно), защото на готвачите им се дават продукти за: 100 първо, 150 второ и 250 трето.

100+150=250

Десертът не го приемам за ядене или имам чувството, че е за деца, злояди, които не да ядат първото и второто  Mr. Green за него съм склонна да се съглася да се дава следобяд. Но 150 грама супа за основно ядене (ако се дава самостоятелно) е прекалено малко  Rolling Eyes

Другите колко ядат нямам представа, не съм мерила, но буркаче и половина отупваше София, понякога и 2 бр., след което пиеше към 210 мл. мляко, но тя си беше прасенце, не е удачен пример ...

# 8
  • Мнения: 236
От началото на тази седмица и Ема е на кухня, като мога да кажа, че засега няма нещо, което да е отказала да изяде, напротив.
Аз разпределям храната така:
09:00 - десерта, който е бил предния ден от кухнята
01:00 - супата + 2 сухара в нея
18:00 - основното
21:30 - АМ
Между обедното и това в 6  давам пресен плод или от скоро кисело мляко Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Ето аз как давам:

Сутрин към 7ч - кисело мляко - 200мл
Към 10ч ако е гладна - попара, зърнена закуска или плод
На обед - супата от кухнята
Следобед - десерта от кухнята
Вечер към 20ч - основнто ядена от кухнята.

Повече храна не давам, след 20ч Naughty, корема има нужда от почивка.

# 10
  • Мнения: 46 488
...

Повече храна не давам, след 20ч Naughty, корема има нужда от почивка.

Ако беше вярно, не мислиш ли, че щеше да е задължителна препоръка навсякъде?

# 11
  • Мнения: 15 379
Храната от кухнята е изчислена според специалистите за 1 ядене - обяда.
Точно така!!!
На обяд, по избор синът ми хапва супата (без сухар или хляб) и/или готвеното (друг е въпросът, че ако не иска приготвеното от кухнята отварям меню от бурканче). Десертите изхвърлям абсолютно винаги. Вечерята е каквото е  сготвено за вечеря у дома, а преди лягане пие АМ.
Не разбирам разпределянето на 3-те бурканчета за целия ден, а и нишесте за следобедна закуска, при наличието на поне 100 пъти по-полезни и вкусни алтернативи!

# 12
  • гр.София
  • Мнения: 250
Ние от един месец сме на кухня и се храниме по следния начин:

8:00 часа - попара или 210мл. АМ (редувам ги)
12:00 часа - основното ядене от кухнята + половината десерт от кухнята
16:00 часа - кисело мляко с бисквити и плод
19:30 часа - супата от кухнята с един сухар и другата половината от десерта от кухнята
21:30-22:00 часа - 180мл АМ (преди лягане)

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Дъщеря ми ядеше половината от супата с малко сухар и цялото основно на обед,следобед десерта,ама покрай него и разни други неща.Тогава,а и до ден днешен пие мляко сутрин и вечер преди лягане също.Сега около 21 ч. яде и вечеря,после мляко след банята.Започна ДК след годинката.
Според мен няма особено значение как се разпределят порциите в различните хранения,най - вече както на детето му е добре.Друго,което ми направи впечатление е наистина малките количества мляко,които детенцето на авторката приема.За тази възраст количеството трябва да е най-малко 500 мл. и млякото да присъства във всяко хранене.

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 744
И аз хранех малката като теб,с тази разлика че давах втората половина от супата с кисела към 17-18ч,а вечер само мляко.Хляб не съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт