Помогнете със съвет - не се вижда ембрион...

  • 120 744
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
Ех, момичета, невероятни сте!  HugТолкова ме успокоихте!
Мислех си и нещо друго нощеска докато се мъчех да заспя. Матката ми е обърната и лекарката за да види сакчето трябваше да ме натиска отгоре по корема, за да я намести. Бая ме обработи с този ехограф с надянат презерватив  Laughing Даже по едно време почнаха да се съмняват в извънматочна. Едва накрая видяха сакчето и даже едната лекарка помоли другата да дойде да увеличи резолюцията.
Явно и това има значение за "изгледа".
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78


Ми не може, много е рано!!! А знаеш ли кога ти е била овулацията, ако ти е късна, не си в 6 г. с. и всичко си идва на мястото, стига се психирай, потрай малко.  Peace Съвсем различно е да не се види ембрион 41 дни след закъснението, друго е 12 дни, просто 12 дни са много малко.  Peace

Зайче, не съм си правила измерване на базална температура или тестове за овулация, защото забременях за 3 месеца, но от предишно забременяване знам, че съм фертилна на 20-22 ден от началото на цикъла. Дори тогава не можах да повярвам, че съм могла да забременея по това време. Да, да, но нещата се променят, това беще преди 5 години, а през това време цикълът ми от 33-35 дни стана на 31-32.

# 16
  • Мнения: 647
Ех, момичета, невероятни сте!  HugТолкова ме успокоихте!
Мислех си и нещо друго нощеска докато се мъчех да заспя. Матката ми е обърната и лекарката за да види сакчето трябваше да ме натиска отгоре по корема, за да я намести. Бая ме обработи с този ехограф с надянат презерватив  Laughing Даже по едно време почнаха да се съмняват в извънматочна. Едва накрая видяха сакчето и даже едната лекарка помоли другата да дойде да увеличи резолюцията.
Явно и това има значение за "изгледа".
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78


Ми не може, много е рано!!! А знаеш ли кога ти е била овулацията, ако ти е късна, не си в 6 г. с. и всичко си идва на мястото, стига се психирай, потрай малко.  Peace Съвсем различно е да не се види ембрион 41 дни след закъснението, друго е 12 дни, просто 12 дни са много малко.  Peace

Зайче, не съм си правила измерване на базална температура или тестове за овулация, защото забременях за 3 месеца, но от предишно забременяване знам, че съм фертилна на 20-22 ден от началото на цикъла. Дори тогава не можах да повярвам, че съм могла да забременея по това време. Да, да, но нещата се променят, това беще преди 5 години, а през това време цикълът ми от 33-35 дни стана на 31-32.


Споко, вероятно след само няколко дни ще видиш и точицата! А и ако ехографа не е бил много качествен, да не мислиш, че може да си види толкова рано миниатюрна точица.  Wink
Иначе аз януари преживях мисед, на докторът от поликлиниката ми твърдеше, че не вижда ембриончето и че сака е празен, отидох на друг лекар с много по-добър ехограф и ембриончето се видя, но за съжаление нямаше пулс. Понякога се случват и такива неща, сега пак съм бременна и се надявам всичко да е наред, поне вече видяхме пулса. Мисля, че при теб няма да има проблеми. Твърде рано е да се види точицата според мен.  Peace

# 17
  • Мнения: 58
Благодаря ти да подкрепата, Зайче!

От сърце ти желая всичко да е наред този път! Simple Smile baby_neutral

Аз заминавам утре и като се върна в сряда може и да отида на друг ехограф.

# 18
  • Мнения: 443
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78


Ми не може, много е рано!!! А знаеш ли кога ти е била овулацията, ако ти е късна, не си в 6 г. с. и всичко си идва на мястото, стига се психирай, потрай малко.  Peace Съвсем различно е да не се види ембрион 41 дни след закъснението, друго е 12 дни, просто 12 дни са много малко.  Peace

41 ден от датата на   последния  МЦ и   12  дни   от  zакъснението  му ,не си ме  раzбрала  Рабит ,в3еми про4ети  пак какво съм писала   преди  да ме  обвинява6  4е не  ми е  ясно  ,.....

# 19
  • Мнения: 647
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78


Ми не може, много е рано!!! А знаеш ли кога ти е била овулацията, ако ти е късна, не си в 6 г. с. и всичко си идва на мястото, стига се психирай, потрай малко.  Peace Съвсем различно е да не се види ембрион 41 дни след закъснението, друго е 12 дни, просто 12 дни са много малко.  Peace

41 ден от датата на   последния  МЦ и   12  дни   от  zакъснението  му ,не си ме  раzбрала  Рабит

Ок, няма проблем.  Peace

# 20
  • Мнения: 443
датита  на  последния   ни Мц са иденти4ни  ,и   й ка3вам  4е ние  не  видяхме то4ка, с иденти4ни  дати  не можем да бъдем  с ра3ли4ни  дни    zакъснение,и не я  ШаШкам ,по добре да  го има  едно  наум, дано е с късна имплантация  както и  а3 и го писах  ,

# 21
  • Мнения: 14
И на мен последния ми цикъл беше на 7ми май и мисля да ида на лекар за първи път в понеделник-не мисля че е рано да се види нещо Thinking

# 22
  • Мнения: 58
И на мен последния ми цикъл беше на 7ми май и мисля да ида на лекар за първи път в понеделник-не мисля че е рано да се види нещо Thinking

Ако овулацията ти е на 14 ден от началото на цикъла, хич не ти е рано! Laughing

# 23
  • Мнения: 14
 Peace именно

# 24
  • Мнения: 136
Стискам палци да има "точка" другия път!  Praynig

# 25
  • Мнения: 13 798
Ами при един цикъл от 32 дена минус 14 , овулацията като най-рано е била около 18-ти ден от цикъла. Та с 12 дена закъснение плюс 14 е 26 дена. Принципно сърдечната дейност започва на 22 ден от оплождането а тук имаме 26, предполагам че трябва да има добър ехограф за да се види ембриона че и сърдечната дейност.А пък ако овулацията е била и по късно значи нещата съвсем се отместват.За сега трябва да се виждат сакче и в него може би малко мехурче.
Стискам палци следващият път всичко да си е на мястото.

# 26
  • Мнения: 66
и на мен ми се случи - ходих при трима доктори и те ме посъветваха да махнат празният плоден сак и след 6месеца да пробвам отново. в сегашно време се среща много често - казват , че е виновен стреса...

# 27
  • Мнения: 443
Иванета какво стана  с теб  ,пусна ли кръвен тест  ,..пи6и

# 28
  • Мнения: 617
и на мен ми се случи - ходих при трима доктори и те ме посъветваха да махнат празният плоден сак и след 6месеца да пробвам отново. в сегашно време се среща много често - казват , че е виновен стреса...
И на мен така...ама аз не го махнах, ами изчаках още....ето го в подписа ми.

# 29
  • Мнения: 58

Иванета какво стана  с теб  ,пусна ли кръвен тест  ,..пи6и
Момичета, ще ходя на преглед на 29.06., за да се види как се развиват нещата. Обнадеждена съм, гледам положително на нещата, пия си фолиевата киселина и това е.
Четох в един медицински сайт, че при 8 мм. сак няма какво да се види в него. Обезпокоително било, ако няма нищо в сак над 12 мм.

Ами при един цикъл от 32 дена минус 14 , овулацията като най-рано е била около 18-ти ден от цикъла. Та с 12 дена закъснение плюс 14 е 26 дена. Принципно сърдечната дейност започва на 22 ден от оплождането а тук имаме 26, предполагам че трябва да има добър ехограф за да се види ембриона че и сърдечната дейност.А пък ако овулацията е била и по късно значи нещата съвсем се отместват.За сега трябва да се виждат сакче и в него може би малко мехурче.
Стискам палци следващият път всичко да си е на мястото.
Предполагам, че ехографът в Тина Киркова не е от най-съвременните.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 22:03 от ivaneta

Общи условия

Активация на акаунт