Помогнете със съвет - не се вижда ембрион...

  • 120 747
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета!
Сега идвам от лекаря и съм много притеснена. Последният ми МЦ беше на 07 май. Днес, на 18.06. би трябвало да ми е 12 ден от закъснението . Вагиналният ехограф показа, че има само плоден сак с размер 8,5 мм, но вътре не се вижда нищо. На самата разпечатка от ехографа пише, че съм в 5,1 гестационна седмица плюс-минус 1 седмица (около 2 седмици отклонение от реалната г.с., ако я смятаме от началото на МЦ). МЦ ми е през 31-32 дни и явно овулацията ми е късна. Лекарката ми каза да дойда след 10 дни отново "да видим дали има нещо".
Много съм притеснена. Нормално ли е при тази големина на сака да не се вижда нищо вътре в него? Има ли някое момиче, преживяло подобен проблем? Thinking

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 08:31 от ivaneta

# 1
  • Мнения: 647
Здравейте, момичета!
Сега идвам от лекаря и съм много притеснена. Последният ми МЦ беше на 07 май. Днес, на 18.06. би трябвало да ми е 12 ден от закъснението . Вагиналният ехограф показа, че има само плоден сак с размер 8,5 мм, но вътре не се вижда нищо. На самата разпечатка от ехографа пише, че съм в 5,1 гестационна седмица плюс-минус 1 седмица (около 2 седмици отклонение от реалната г.с., ако я смятаме от началото на МЦ). МЦ ми е през 31-32 дни и явно овулацията ми е късна. Лекарката ми каза да дойда след 10 дни отново "да видим дали има нещо".
Много съм притеснена. Нормално ли е при тази големина на сака да не се вижда нищо? Има ли някое момиче, преживяло подобен проблем? Thinking

Първо се успокой, с вагинален ехограф ли те гледаха или през корема, ако е било през корема, естествено, че не се е видяло нищо, много е рано. Аз съм с последна менструация на 20. 04. и пулс видяхме на 11.06 през корема, бях в 8-а седмица. Вагинално евентуално се вижда в 6-та седмица и то към края и зависи от ехографа, не се тревожи, изчакай!

# 2
  • Мнения: 58
Гледаха ме с вагинален ехограф в Тина Киркова. Но не се вижда дори точката, която би трябвало да е ембриончето ooooh!
Ревах после в едно кафене и не знам как ще изчакам тези 10 дни.

# 3
  • Мнения: 647
Гледаха ме с вагинален ехограф в Тина Киркова. Но не се вижда дори точката, която би трябвало да е ембриончето ooooh!
Ревах после в едно кафене и не знам как ще изчакам тези 10 дни.

Според мен на 12-я ден от закъснението не може да се види точицата, ако пък си с късна овулация, ще почакаш още. На мен на десетия-единадесетия ден се видя само околоплодният сак и докторът каза, че на този етап няма какво друго да видим, извика ме след 7 дни, вече се видя нарастване на сака, беше станал 35 мм., и на следващия път видяхме и пулса. Не бързай да се тревожиш, ако не можеш да чакаш 10 дни, направи си кръвен тест, после нов след 48 часа, ако резултатите са се удвоили, всичко е ок. Peace

# 4
  • Мнения: 58
Благодаря ти, Little Rаbit!
Звучи ми окуражаващо това, което ми пишеш. За съжаление утре пътувам и се връщам в сряда, така че няка как да се изследвам. Божа работа, ако трябва да стане, ще стане!

# 5
  • Мнения: 3 641
Мила, изчакай още.закъснението е малко. Стискам силно палци  Praynig Praynig

# 6
  • Мнения: 4 589
Спред мен закъснението е много малко и е нормално на този етап да се види само плоден сак.
Кръвен тест на 24ч ще покаже как се развива бременността.

При мен след ИСКИ се бяха хванали 3 ембриона, като третия се видя в 9 г.с. Спокойно, не реви, защото това е зле както за теб, така и за бебето. Вярвай и не губи надежда.

# 7
  • Мнения: 58
Благодаря ви, момичета!  Heart EyesЩе се постарая да мисля положително.
Това ми е първата желана бременност и като се има предвид, че не съм в първа младост, много ми се иска всичко да е наред.
 

# 8
  • Мнения: 443
Иванетамоя последен МЦ бе на 06.05 ,след инвитро  имах  положителни тестове,но на  15.06  на  41 ден от 3акъснението  вагиналния ехограф не 3асе4е то4ката,веднага кръвен тест  ,4хг спада,ка3аха ми да спирам  вси4ки медикаменти ,а аz  вzемах единствено утрогестан  вагинално,спрях ги и  днес 44 ден ми дойде с ужасни  болки....не искам  в никакъв слу4ай да те  от4айвам и пла6а,но  понякога се  слу4ва ,и  както  Ники  Пики  ти е  написала не 4акай 10  дена  а  оЩе утре пусни  кръвен  тест и в понеделник  пак  zа да  види6   спада  или не,все пак  ти   май не  си инвитро доколкото  ра3бирам и е  въ3можна  много  късна имплантация при твоя цикъл,неприятно е  много наистина но  поне до теста се опитай да  3апа3и6 спокойствие,днес две моми4ета  в  10 г.с.3агубиха бебетата  ,...желая ти много късмет  ,дано при теб е  наред  вси4ко Hug

# 9
  • Мнения: 58
Иванетамоя последен МЦ бе на 06.05 ,след инвитро  имах  положителни тестове,но на  15.06  на  41 ден от 3акъснението  вагиналния ехограф не 3асе4е то4ката,веднага кръвен тест  ,4хг спада,ка3аха ми да спирам  вси4ки медикаменти ,а аz  вzемах единствено утрогестан  вагинално,спрях ги и  днес 44 ден ми дойде с ужасни  болки....не искам  в никакъв слу4ай да те  от4айвам и пла6а,но  понякога се  слу4ва ,и  както  Ники  Пики  ти е  написала не 4акай 10  дена  а  оЩе утре пусни  кръвен  тест и в понеделник  пак  zа да  види6   спада  или не,все пак  ти   май не  си инвитро доколкото  ра3бирам и е  въ3можна  много  късна имплантация при твоя цикъл,неприятно е  много наистина но  поне до теста се опитай да  3апа3и6 спокойствие,днес две моми4ета  в  10 г.с.3агубиха бебетата  ,...желая ти много късмет  ,дано при теб е  наред  вси4ко Hug

Да, не съм ин витро. При теб кое не се видя - сакчето или ембриона? Иначе датите ни са почти идентични. Съжалявам за това, което ти се е случило Sad

# 10
  • Мнения: 58
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78

# 11
  • Мнения: 443
ИВАНЕТА последния  У3 направих на  15.06 пада6е се то4но  28 ден от оплождането на яйцеклетката(пункцията) ,на мен  цикъла ми трябва6е да дойде на 03.06  при 28 дневен  цикъл  което 3на4и  4е при 12 дневно zакъснение у3 не пока3а то4ката/сака,  ако  доле горе предполага6  датата на  zа4еването  брой  25 до 28 дена  до днес ,при  28 дни се вижда не  само  то4ка но  и  сак, аz не те  раzбрах  един  път раzбирам 4е е  имало  сак при теб  ,втори път 4е то4ка не   се  е видяла,док на мен ми каzа  тогава  или и3вънмато4на ,някъде другаде се  е имплантирало или е спряло да се  ра3вива 3астото не  е  било  достатъ4но  годно,zатова е важен теста  той сте покаже навреме  спад или понижаване,не съм срестала досега някой да е писал 4е са  видели несто  в  сака на  такъв ден  което е  добре  zастото е   рано ембриона става  по късно,дано ти е наред  вси4ко    ,но  обеzателно направи  утре  кръвен  тест и    в понеделник ,май  объркано писах  ама  дано се  подраzбира Hug

# 12
  • Мнения: 443
между другото   мен  ме водят днес  в 6.2 г.с което  трябва да си  и ти  по принцип ако гледаме датата н а цикъла.

# 13
  • Мнения: 647
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78


Ми не може, много е рано!!! А знаеш ли кога ти е била овулацията, ако ти е късна, не си в 6 г. с. и всичко си идва на мястото, стига се психирай, потрай малко.  Peace Съвсем различно е да не се види ембрион 41 дни след закъснението, друго е 12 дни, просто 12 дни са много малко.  Peace

# 14
  • Мнения: 647
ИВАНЕТА последния  У3 направих на  15.06 пада6е се то4но  28 ден от оплождането на яйцеклетката(пункцията) ,на мен  цикъла ми трябва6е да дойде на 03.06  при 28 дневен  цикъл  което 3на4и  4е при 12 дневно zакъснение у3 не пока3а то4ката/сака,  ако  доле горе предполага6  датата на  zа4еването  брой  25 до 28 дена  до днес ,при  28 дни се вижда не  само  то4ка но  и  сак, аz не те  раzбрах  един  път раzбирам 4е е  имало  сак при теб  ,втори път 4е то4ка не   се  е видяла,док на мен ми каzа  тогава  или и3вънмато4на ,някъде другаде се  е имплантирало или е спряло да се  ра3вива 3астото не  е  било  достатъ4но  годно,zатова е важен теста  той сте покаже навреме  спад или понижаване,не съм срестала досега някой да е писал 4е са  видели несто  в  сака на  такъв ден  което е  добре  zастото е   рано ембриона става  по късно,дано ти е наред  вси4ко    ,но  обеzателно направи  утре  кръвен  тест и    в понеделник ,май  объркано писах  ама  дано се  подраzбира Hug

Първо трябва да се види сака, после точката! Не обърквай момичето, явно не са ти ясни нещата, не я шашкай допълнително. Още повече, че ако овулацията е късна, това значи, че и оплождането е станало по-късно и тогава не е в 6-та г. с. седмица!

# 15
  • Мнения: 58
Ех, момичета, невероятни сте!  HugТолкова ме успокоихте!
Мислех си и нещо друго нощеска докато се мъчех да заспя. Матката ми е обърната и лекарката за да види сакчето трябваше да ме натиска отгоре по корема, за да я намести. Бая ме обработи с този ехограф с надянат презерватив  Laughing Даже по едно време почнаха да се съмняват в извънматочна. Едва накрая видяха сакчето и даже едната лекарка помоли другата да дойде да увеличи резолюцията.
Явно и това има значение за "изгледа".
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78


Ми не може, много е рано!!! А знаеш ли кога ти е била овулацията, ако ти е късна, не си в 6 г. с. и всичко си идва на мястото, стига се психирай, потрай малко.  Peace Съвсем различно е да не се види ембрион 41 дни след закъснението, друго е 12 дни, просто 12 дни са много малко.  Peace

Зайче, не съм си правила измерване на базална температура или тестове за овулация, защото забременях за 3 месеца, но от предишно забременяване знам, че съм фертилна на 20-22 ден от началото на цикъла. Дори тогава не можах да повярвам, че съм могла да забременея по това време. Да, да, но нещата се променят, това беще преди 5 години, а през това време цикълът ми от 33-35 дни стана на 31-32.

# 16
  • Мнения: 647
Ех, момичета, невероятни сте!  HugТолкова ме успокоихте!
Мислех си и нещо друго нощеска докато се мъчех да заспя. Матката ми е обърната и лекарката за да види сакчето трябваше да ме натиска отгоре по корема, за да я намести. Бая ме обработи с този ехограф с надянат презерватив  Laughing Даже по едно време почнаха да се съмняват в извънматочна. Едва накрая видяха сакчето и даже едната лекарка помоли другата да дойде да увеличи резолюцията.
Явно и това има значение за "изгледа".
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78


Ми не може, много е рано!!! А знаеш ли кога ти е била овулацията, ако ти е късна, не си в 6 г. с. и всичко си идва на мястото, стига се психирай, потрай малко.  Peace Съвсем различно е да не се види ембрион 41 дни след закъснението, друго е 12 дни, просто 12 дни са много малко.  Peace

Зайче, не съм си правила измерване на базална температура или тестове за овулация, защото забременях за 3 месеца, но от предишно забременяване знам, че съм фертилна на 20-22 ден от началото на цикъла. Дори тогава не можах да повярвам, че съм могла да забременея по това време. Да, да, но нещата се променят, това беще преди 5 години, а през това време цикълът ми от 33-35 дни стана на 31-32.


Споко, вероятно след само няколко дни ще видиш и точицата! А и ако ехографа не е бил много качествен, да не мислиш, че може да си види толкова рано миниатюрна точица.  Wink
Иначе аз януари преживях мисед, на докторът от поликлиниката ми твърдеше, че не вижда ембриончето и че сака е празен, отидох на друг лекар с много по-добър ехограф и ембриончето се видя, но за съжаление нямаше пулс. Понякога се случват и такива неща, сега пак съм бременна и се надявам всичко да е наред, поне вече видяхме пулса. Мисля, че при теб няма да има проблеми. Твърде рано е да се види точицата според мен.  Peace

# 17
  • Мнения: 58
Благодаря ти да подкрепата, Зайче!

От сърце ти желая всичко да е наред този път! Simple Smile baby_neutral

Аз заминавам утре и като се върна в сряда може и да отида на друг ехограф.

# 18
  • Мнения: 443
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78


Ми не може, много е рано!!! А знаеш ли кога ти е била овулацията, ако ти е късна, не си в 6 г. с. и всичко си идва на мястото, стига се психирай, потрай малко.  Peace Съвсем различно е да не се види ембрион 41 дни след закъснението, друго е 12 дни, просто 12 дни са много малко.  Peace

41 ден от датата на   последния  МЦ и   12  дни   от  zакъснението  му ,не си ме  раzбрала  Рабит ,в3еми про4ети  пак какво съм писала   преди  да ме  обвинява6  4е не  ми е  ясно  ,.....

# 19
  • Мнения: 647
Момичета, имате ли представа дали при плоден сак 0,85 см изобщо вагиналният ехограф може да засече ембрион? Като гледам други снимки от по-късна бременност, ембриончето си плува свободно в сакчето, което спрямо неговия размер ми изглежда огромно.  Искам да кажа, че ембрионът е в десетки пъти по-малък от сака. И в тоя ред на мисли ми се струва, че в сак под 1 см. едва ли може да се види ембрион.
Е, друг е въпросът, че за края на 6 г.с. не би трябвало сакчето да е толкова малко, ама нали трябва да си обясня накак-си нещата newsm78


Ми не може, много е рано!!! А знаеш ли кога ти е била овулацията, ако ти е късна, не си в 6 г. с. и всичко си идва на мястото, стига се психирай, потрай малко.  Peace Съвсем различно е да не се види ембрион 41 дни след закъснението, друго е 12 дни, просто 12 дни са много малко.  Peace

41 ден от датата на   последния  МЦ и   12  дни   от  zакъснението  му ,не си ме  раzбрала  Рабит

Ок, няма проблем.  Peace

# 20
  • Мнения: 443
датита  на  последния   ни Мц са иденти4ни  ,и   й ка3вам  4е ние  не  видяхме то4ка, с иденти4ни  дати  не можем да бъдем  с ра3ли4ни  дни    zакъснение,и не я  ШаШкам ,по добре да  го има  едно  наум, дано е с късна имплантация  както и  а3 и го писах  ,

# 21
  • Мнения: 14
И на мен последния ми цикъл беше на 7ми май и мисля да ида на лекар за първи път в понеделник-не мисля че е рано да се види нещо Thinking

# 22
  • Мнения: 58
И на мен последния ми цикъл беше на 7ми май и мисля да ида на лекар за първи път в понеделник-не мисля че е рано да се види нещо Thinking

Ако овулацията ти е на 14 ден от началото на цикъла, хич не ти е рано! Laughing

# 23
  • Мнения: 14
 Peace именно

# 24
  • Мнения: 136
Стискам палци да има "точка" другия път!  Praynig

# 25
  • Мнения: 13 800
Ами при един цикъл от 32 дена минус 14 , овулацията като най-рано е била около 18-ти ден от цикъла. Та с 12 дена закъснение плюс 14 е 26 дена. Принципно сърдечната дейност започва на 22 ден от оплождането а тук имаме 26, предполагам че трябва да има добър ехограф за да се види ембриона че и сърдечната дейност.А пък ако овулацията е била и по късно значи нещата съвсем се отместват.За сега трябва да се виждат сакче и в него може би малко мехурче.
Стискам палци следващият път всичко да си е на мястото.

# 26
  • Мнения: 66
и на мен ми се случи - ходих при трима доктори и те ме посъветваха да махнат празният плоден сак и след 6месеца да пробвам отново. в сегашно време се среща много често - казват , че е виновен стреса...

# 27
  • Мнения: 443
Иванета какво стана  с теб  ,пусна ли кръвен тест  ,..пи6и

# 28
  • Мнения: 617
и на мен ми се случи - ходих при трима доктори и те ме посъветваха да махнат празният плоден сак и след 6месеца да пробвам отново. в сегашно време се среща много често - казват , че е виновен стреса...
И на мен така...ама аз не го махнах, ами изчаках още....ето го в подписа ми.

# 29
  • Мнения: 58

Иванета какво стана  с теб  ,пусна ли кръвен тест  ,..пи6и
Момичета, ще ходя на преглед на 29.06., за да се види как се развиват нещата. Обнадеждена съм, гледам положително на нещата, пия си фолиевата киселина и това е.
Четох в един медицински сайт, че при 8 мм. сак няма какво да се види в него. Обезпокоително било, ако няма нищо в сак над 12 мм.

Ами при един цикъл от 32 дена минус 14 , овулацията като най-рано е била около 18-ти ден от цикъла. Та с 12 дена закъснение плюс 14 е 26 дена. Принципно сърдечната дейност започва на 22 ден от оплождането а тук имаме 26, предполагам че трябва да има добър ехограф за да се види ембриона че и сърдечната дейност.А пък ако овулацията е била и по късно значи нещата съвсем се отместват.За сега трябва да се виждат сакче и в него може би малко мехурче.
Стискам палци следващият път всичко да си е на мястото.
Предполагам, че ехографът в Тина Киркова не е от най-съвременните.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 22:03 от ivaneta

# 30
  • Мнения: 136
ivaneta, стискам ти палци  newsm17! На 29.06 обезателно пиши!

# 31
  • Мнения: 6
Здравейте,
При мен ситуацията е следната - след инсеминация съм с положителен тест за бременност, но вече втора седмица лекарката не вижда нищо в матката. Закъснението ми е 11 дена и мисля, че вече би трябвало да се види нещо. Казаха ми да изчакам още 1 седмица и тогава ако няма нищо означавало, че е извънматочна и следва лапароскопия. Но все пак имало надежда да се появи. Някой имал ли е такова закъснение без да се вижда нищо?

# 32
  • София
  • Мнения: 2 908
Таня по принцип на 20 дни закъснение се вижда със сигурност,ако има нещо,а при теб са минали 11 дена така че изчакй още седмица,както ти е казала лекарката.Стискам плаци. Praynig

# 33
  • Мнения: 3 066
И при мен бе така само ембрионален сак и без ембрион! След 2 седмици мъчителни мисли  на скенера видях сърчицето й да тупти и сега бяга наоколо лазейки! Изчакай си скана!

# 34
  • Мнения: 58
И при мен бе така само ембрионален сак и без ембрион! След 2 седмици мъчителни мисли  на скенера видях сърчицето й да тупти и сега бяга наоколо лазейки! Изчакай си скана!

Дай Боже и при мен да е така! Понеделник наближава и се надявам да не се налага да чакам още седмица (и)! Тогава ще ми е 23 ден от закъснението. Дори и при моята късна овулация трябва да се види и точицата в сакчето. Ще ви пиша.

# 35
  • Мнения: 3 066
И при мен бе така само ембрионален сак и без ембрион! След 2 седмици мъчителни мисли  на скенера видях сърчицето й да тупти и сега бяга наоколо лазейки! Изчакай си скана!

Дай Боже и при мен да е така! Понеделник наближава и се надявам да не се налага да чакам още седмица (и)! Тогава ще ми е 23 ден от закъснението. Дори и при моята късна овулация трябва да се види и точицата в сакчето. Ще ви пиша.
Стискаме палци! Hug Praynig

# 36
  • Мнения: 443
Здравейте,
При мен ситуацията е следната - след инсеминация съм с положителен тест за бременност, но вече втора седмица лекарката не вижда нищо в матката. Закъснението ми е 11 дена и мисля, че вече би трябвало да се види нещо. Казаха ми да изчакам още 1 седмица и тогава ако няма нищо означавало, че е извънматочна и следва лапароскопия. Но все пак имало надежда да се появи. Някой имал ли е такова закъснение без да се вижда нищо?

прили4а ми на моя слу4айно  мен  ме  гледаха   с У3  на   12  ден zакъснение  ,не  видяхме  ниЩо ,последваха 3,4  теста 4гх докато се  установи 4е  е  паднало  ,просто спира рано ра3витие..съжалявам  ,дано не е така   и да  видите  то4ката ,а3 спрях вси4ко и  след 4 дни ми  дойде ве4е 10 ден продължава и  няма да спре скоро ,ка3аха 4е е  от прогестерона,не се от4айвай и не  мисли  негативно,.. Hug

# 37
  • Мнения: 6
Shanna, а до операция не се стигна, така ли? Аз си слагам утрогестан, лекарката каза че ако няма бременност заради него не ми идва, но според кръвния и уринарния тест /до сега 6 от тях/ има бременност. Само не се знае дали е извънматочна, тъй като нищо не се вижда. Ще чакам до 30.06, тогава ще ми е 15 ден закъснение и ако не се виждало нищо и тогава следвала операция. Чудя се дали да не изчакаме още Thinking

# 38
  • Мнения: 255
това ми е много познато Laughing Миналата година по това време и аз така се бях ошашкала. Закаснями, отивам на ехограф 11 дни след закъснението на цикала и нищо няма  Thinking .След седмиоца отивам пак вече се виждаше сакчето без ембриома newsm78. Направо се бях побъркала накрая излезе че просто съм имала късна овулация и буквално съм заченала 3-4 дни преди цикала. И бебка все вървеше с три седмици назад от тяхните изчисления.  Grinning

# 39
  • Мнения: 13 800
Таня
знам че изчакването е трудно но просто запази спокойствие, каквото и да се е случило вече е факт, просто ти трябва време за да узнаеш.
Разбира се всички се надяаме да видиш точицата следващия ехограф.
  bouquet

Иванета чакаме и от теб добри новини .
 Hug

# 40
  • Мнения: 6
при мен овулацията беше стимулирана и забременях след инсеминация - така че деня би трябвало да е ясен. Пък знам ли, нали всяко правило си има изключения Simple Smile

# 41
  • Мнения: 31
Здравей Ivanetka,
И при мен ситуацията октомври месец беше същата. След няколко теста с блди втори чертички ходих при трима доктори #2gunfire, кой от кой с по умни съвети докараха ме и с извънматочна,имаше сакче без ембрион(единия и сакче не видя), но да изчакам 10ина дни. Тези дни бяха най-ужасните от както се помня-ни жива ни умряла. Сега погледнах следващия преглед съм била в 7гс+3дни, тогава вече се видя ембриончето и дори сърчицето биеше(на 3Д ехограф). Почуствах се най-щастливия човек на света Heart Eyes Сега сам последна седмица на бременността си и всеки момент очаквам малкия мъж да се появи след толкоа очакване stork-boy Искренно се надявам че ситуацията при теб е същата и цялото чакане си е заслужавало Hug

# 42
  • Мнения: 443
Shanna, а до операция не се стигна, така ли? Аз си слагам утрогестан, лекарката каза че ако няма бременност заради него не ми идва, но според кръвния и уринарния тест /до сега 6 от тях/ има бременност. Само не се знае дали е извънматочна, тъй като нищо не се вижда. Ще чакам до 30.06, тогава ще ми е 15 ден закъснение и ако не се виждало нищо и тогава следвала операция. Чудя се дали да не изчакаме още Thinking

не  не  се  стигна,по дати  бях  в 5 седмица и няколко  дни когато не  видя док  то4ка и каzа да спирам  вси4ко,съЩия ден направих 4ГХ  240 покаzа ,спрях  вси4ко  тест  след 1 седмица каzаха ,дойде ми  след  4 дни   ,теста след  седмица покаzа 274,бе6е се пока4ил,но съЩетвременно кървях ,и  понеже то4ка нямаШе,трябва6е да направя оЩе един тест  след оЩе 5 дни  с надеждата 4е с кървенето си е  оти6ло,направих пак  тест и  ве4е стойностите бяха 169,сега на  2ри трябва да направя оЩе един  тест,неждувременно 10 ден  кървя нормално ,и ако някой след  спонтаннен може да ми каже колко време  продължава това кървене имайки се впредвид 4е органиzма сам  си го  иzхвърли ,не се приеснявай  има6е  оЩе едн а жена с  съЩата  диагно3а   и док  каzа 4е се  слу4ва доста  4есто  както при  Инвитро ,инсеминации  така и при  естествените zабременявания...просто недотам ка4ествена  яйцеклетка. Hug

# 43
  • Мнения: 9 973
имай надежда,в началото често стават грешки

# 44
  • Мнения: 58
Момичетаааааааааааааааааа! Laughing Laughing Laughing
Днес бях на преглед и се видя биещото сърчице на 23 ден от закъснението. Всичко е наред.
Пожелавам на всички момичета в моето положение да видят същото. Чудото става и когато си на 35!
Благодаря ви за подкрепата!

# 45
  • София
  • Мнения: 2 908
Иванета,браво и Честито   bouquet
Да е лека и щастлива бременноста до края.

# 46
  • Мнения: 58
Ааааа, забравих да ви кажа - терминът ми е точно в Деня на влюбените - 14 февраури!
Иванета,браво и Честито   bouquet
Да е лека и щастлива бременноста до края.
[

Благодаря ти, Ninka!  Hug

# 47
  • Мнения: 3 641
Браво, миличка толкова се радвам за теб! Лека бременност и здраво бебче Hug

# 48
  • Мнения: 443
еее бравооо    bouquet па3ете се  с  беб4о много Hug

# 49
  • Мнения: 3 066
Иванета нали ти казах:)Simple Smile Hug! Пазате се  и си почивайте с повод и без повод! Hug

# 50
  • Мнения: 136
Ivaneta, страшно се радвам за теб!  Hug
Желая ти лека бременност без грам стрес повече!   bouquet

# 51
  • Мнения: 13 800
Ivaneta
Хайде от тук нататък безпроблемна бременност.
 Hug

# 52
  • Мнения: 58
Благодаря ви, момичета! Laughing
Целувам ви! Heart Eyes Hug

# 53
  • Мнения: 647
Момичетаааааааааааааааааа! Laughing Laughing Laughing
Днес бях на преглед и се видя биещото сърчице на 23 ден от закъснението. Всичко е наред.
Пожелавам на всички момичета в моето положение да видят същото. Чудото става и когато си на 35!
Благодаря ви за подкрепата!

Браво, радвам се за теб! Ето, че всичко се оказа ок! Леко бременеене и сладко бебче водолейче на финала ти пожелавам!  Hug Peace

# 54
  • Мнения: 1 325
Ох , и аз съм притеснена поради същата причина.
В 5г с и 3 дни плодният сак беше 5,1мм.Отидох пак след десет дни, днес(точно 7г сед) плодният сак беше 11,1мм, но не видяхме сърдечна дейност и ембрион.Според ехографа отговарям на 6гс 1ден а не на 7г с.
Овуто ми е било някъде към 19юни.
Според вас дали е кухо яйце?

# 55
  • Мнения: 13 800
Ох , и аз съм притеснена поради същата причина.
В 5г с и 3 дни плодният сак беше 5,1мм.Отидох пак след десет дни, днес(точно 7г сед) плодният сак беше 11,1мм, но не видяхме сърдечна дейност и ембрион.Според ехографа отговарям на 6гс 1ден а не на 7г с.
Овуто ми е било някъде към 19юни.
Според вас дали е кухо яйце?

Мари рус,  миличка,
На този етап всичко зависи от самия ехограф. При мен нещата се развиваха горе долу като при теб, но там където ходих си е квартален медицински център с най прост 2Д ехограф. Първо на 5с и 5 дена бях според ехографа като 4 седмици и 6 дена - само сакче с една сянка в ъгъла. После след две седмици според ехографа отново бяхме с няколко дена закъснение от реалните ми седмици виждаше се ембрион но не и сърдечна дейсност а аз понеже се бях начела в интернет че с добър ехограф се вижда в 7-ма седмица много се притесних. Лекарката ме извика отново в 10 седмици и няколко дена и тогава вече дори на обикновенния ехограф всичко си беше наред.

Мога да те посъветвам да опиташ в клиника с по добър ехограф но дори и там да не видят нещо в момента всеки лекар ще те извика около 10-та седмица. Всичко зависи както ни е ясно от самата овулация. При един цикъл от 28 дена може да е в 10-ти а може и на 14 -ти ден, а ако самото забременяване стане на 16-тия ден- виждаш как всичко се разгъва в цяла седмица и закъснението в развитието на сакчето е повече то нормално.

Прегръщам те, кураж, кога те викат следващият път?

# 56
  • Мнения: 1 325
re_ge, благодаря ти много Hug
Док ме вика отново след седмица, ще отида точно в 8г седмица.Дано всичко е наред Praynig

# 57
  • Мнения: 647
re_ge, благодаря ти много Hug
Док ме вика отново след седмица, ще отида точно в 8г седмица.Дано всичко е наред Praynig

Не се притеснявай, всичко ще е ок.  Peace

# 58
  • Мнения: 13 800
Стискаме ти палци , дано ни зарадваш с добри новини.
 bouquet

# 59
  • Мнения: 65
Ох , и аз съм притеснена поради същата причина.
В 5г с и 3 дни плодният сак беше 5,1мм.Отидох пак след десет дни, днес(точно 7г сед) плодният сак беше 11,1мм, но не видяхме сърдечна дейност и ембрион.Според ехографа отговарям на 6гс 1ден а не на 7г с.
Овуто ми е било някъде към 19юни.
Според вас дали е кухо яйце?
Миличка аз също съм със същия проблем но на мен ми направиха чхг и днес установиоха от резултатите на изследването че бебчето върви много добре просто сме малки за да се видят на видеозона азсъщо бях на 6седмици и сега ще изчакам до петък да стана на 8 и отиваме на първа среща така че не се безпокои всичко е наред Hug Hug

# 60
  • Мнения: 26
Ох и при мен са същите притеснения. В 5-та г.с. и 3 дена съм, плодния сак ми е 15 мм., но ембрион не се видя. И аз се надявам другата седмица да се види. Аз съм преживявала кухо яйце, тогава в 10 г.с плодния сак беше нарастнал на 40 мм., но ембрион нямаше  и последва кюретаж. Слава Богу с втората бременост всичко си беше наред и си имам един прекрасен син на 4 годинки, но сега пак тези притеснения, ужасно е. Тогава в болницата ми казаха, че кухите яйца не се повтаряли, но тук чета, че много момичета са имали няколко пъти кухи яйца.
Мари рус, трябва да мислим положително, че всичко ще е наред и да вярваме, че чудото ще е станало и при нас.  Hug

# 61
  • Мнения: 13 800
Magdalin , ами много е рано още за ембриончето да се види мила, на мен в 5 и 4 дена ехографа отчете като за 4 и 5 дена и не се виждаше нищо, две седмици след това пумпалето си беше на място.Хайде споко и кураж.
Стискам палци за теб и Мари_рус.

# 62
  • Мнения: 1 325
Magdalin* , при теб е твърде рано да се види, ами аз какво да кажа като днес бях на преглед и не видяхме ембрион.Според цикъла съм в 7гс и 5дни според ехографа в 7гс 2дни, сака е 18 , 2мм има си и жълто тяло.Не изключвам и овуто да ми било по-късно.Все още обаче не съм се предала, надявам се другата седмица да видим.

# 63
  • Мнения: 13 800
Mari rus- дано мила, има надежда винаги,  последно, с теб сме.

# 64
  • Мнения: 1 325
момичета, искам да ви питам, дали при кухо яйце може да има в плодният сак жълто тяло?

# 65
  • Мнения: 647
момичета, искам да ви питам, дали при кухо яйце може да има в плодният сак жълто тяло?

На мен отначало ми казаха кухо яйце, имаше жълто тяло, но после другият ми лекар видя, че е имало ембрион, който се разпадаше, просто пулс не се е появил изобщо и сака беше започнал да се смалява и сплесква и в 9-та седмица ми правиха кюртаж. В крайна сметка диагнозата ми беше - мисед аборт.

# 66
  • Мнения: 13 800
момичета, искам да ви питам, дали при кухо яйце може да има в плодният сак жълто тяло?

За съжаление да възможно е...Но недей си мисли най-лошото стискаме ти палци.

# 67
  • Мнения: 1 325
Питам защото док каза, идеално виждам жълто тяло, значи и ембрион трябва да се появи newsm78
Незнам дали е нормално в 7г сед 5дни да не видим ембрион, според ехото съм в 7гс 2дни newsm78 , размера на сака беше 18, 4мм, но пък според една таблица 18мм отговаря на по-малко от 7г сед.Съвсем се обърках вече.

# 68
  • Мнения: 647
Питам защото док каза, идеално виждам жълто тяло, значи и ембрион трябва да се появи newsm78
Незнам дали е нормално в 7г сед 5дни да не видим ембрион, според ехото съм в 7гс 2дни newsm78 , размера на сака беше 18, 4мм, но пък според една таблица 18мм отговаря на по-малко от 7г сед.Съвсем се обърках вече.

Не се притеснявай, вероятно овулацията ти е по-късна, направи си кръвен тест, ако имаш възможност.  Peace

# 69
  • Мнения: 1 325
little rabit , ами рабрах , че ако си направя кръвен тест резулатите ще пристигнат след 3дни, тъй като пращат кръвта в сф, пък и нали през няколко дни се правеше , дълга и широка става, по-добре да си изчакам следващият преглед.
Иначе след аборта ми дойде на 31-32ден, по това съдя , че овуто може и да ми по-късно, то и по принцип си ми е на 30-31ден.

# 70
  • Мнения: 13 800
Питам защото док каза, идеално виждам жълто тяло, значи и ембрион трябва да се появи newsm78
Незнам дали е нормално в 7г сед 5дни да не видим ембрион, според ехото съм в 7гс 2дни newsm78 , размера на сака беше 18, 4мм, но пък според една таблица 18мм отговаря на по-малко от 7г сед.Съвсем се обърках вече.

Мари_рус, казвам че е възможно защото и про мен миналата година беше така имаше жълто тяло нооооо си останахме с надеждата.
Наистина, ако направиш кръвен тест, не стига да го направиш веднъж, нивото на хормона трябва да се повишава и за да има база за сравнение , така че се налагата да се правят поне два, три теста. Не знам от къде си, но тук във варна ти ги правят бързо по частните лаборатории.

# 71
  • Мнения: 1 325
в момента съм си в бг, но тук, във горна оряховица и велико търново изпращат резултатите в софия, така , че за три теста ще ми трябват около 9дни.
А иначе при теб плодният сак нарастваше ли и до кога ти дадоха надежда , че може да се види?моят док хич не е притеснен!Вика ми, спокойно всичко е наред.А като чета и момичета , които са видели ембрион чак 8-9г сед ми става по-спокойно.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 220
С кръвен тест веднага може де се разбере дали е куха бременност.
Стойностите са ниски и не отговарят на седмиците !
На мен на 2седмици закъснение сака ми беше 16,4мм нищо не се видя до 10г.с чакахме и така си остана...Ако си бях направила още тогава тест щях да знам, а аз до последно се надявах, но тогава не знаех, че мога и по друг начин да разбера дали всичко е наред.
Успех дано се наредят нещата  Praynig

# 73
  • Мнения: 1 325
Toche♥ 16,4мм  не са ли нормални за 6 г сед, аз след двуседмично закъснение бях в 6г сед. newsm78, иначе при мен плодният сак се образува едва в края на 5г сед.Все още не бяхме видяли ембрион в 7гс и няколко дни, но надеждата умира последна.Ще чакам до последно Praynig
Инача кръвният тест няма къде да го направя там , където се намирам сега.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 220
Може де си имала късна овулация, и това да е причината. Ще стискам палци всичко да е наред другата седмица  Praynig Hug

# 75
  • Мнения: 382
Ох и при мен са същите притеснения. В 5-та г.с. и 3 дена съм, плодния сак ми е 15 мм., но ембрион не се видя. И аз се надявам другата седмица да се види. Аз съм преживявала кухо яйце, тогава в 10 г.с плодния сак беше нарастнал на 40 мм., но ембрион нямаше  и последва кюретаж. Слава Богу с втората бременост всичко си беше наред и си имам един прекрасен син на 4 годинки, но сега пак тези притеснения, ужасно е. Тогава в болницата ми казаха, че кухите яйца не се повтаряли, но тук чета, че много момичета са имали няколко пъти кухи яйца.
Мари рус, трябва да мислим положително, че всичко ще е наред и да вярваме, че чудото ще е станало и при нас.  Hug
за съжаление се повтарят ,аз имам две,и ме е страх да не се повтори и трети път

# 76
  • Мнения: 382
С кръвен тест веднага може де се разбере дали е куха бременност.
Стойностите са ниски и не отговарят на седмиците !
На мен на 2седмици закъснение сака ми беше 16,4мм нищо не се видя до 10г.с чакахме и така си остана...Ако си бях направила още тогава тест щях да знам, а аз до последно се надявах, но тогава не знаех, че мога и по друг начин да разбера дали всичко е наред.
Успех дано се наредят нещата  Praynig
незнам  с каква точност показват кръвните тестове,но при мен при първата куха бременност ми правиха кръвен тест и не разбраха  че сам с куха временност,трябваше да чакам до 10г.с да ми направят вакум

# 77
# 78
  • София
  • Мнения: 1 220
Мисля че ясно съм го написала...  newsm78
Стойностите са ниски и не отговарят на седмиците ! Колкото и да са неточни, разликата е голяма и винаги си личи. При хубава имплантирана и добре развиваща се бременност теста на 3-4ден от закъснението трябва да е над 300.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Сърцето чухме в 7 - 8г.с. Така че имаш време.

# 80
  • Мнения: 8
Здравейте момичета. Да Ви разкажа на кратно моята история.Със мъжа ми правим оптити за бебче от 7-8 месеца, и най- нактая чудото стана но съм малко притеснена.Последният ми мес.цикъл беше на 25.10.2009 г.на 01.12.2009 установих че съм бременна.Цикълът ми обаче не е редовен има месеци в които ми идва  на 34,38,40,465 дни , абе когато си реши.И когато видях положителният тест направо не можах да повярвам че чудодто е станало.И так ходих на преглед на 06.12.09 и доки каза че не вижда нищо но каза че лигавицата на матката се е удебелила и так ме извика след 1 седмица.Отидох на 12.12.09 на преглед и установи бременостт в 5 г.с.Извика ме на перглед на 28.12 и като отидох ми каза 4е според него трябва да съм в 9 г.с а според ехографа съм края на 6 началото на 7 г.с .и не иска да дава прибързани отговори.Вика ме на преглед на  04.01.Мислите ли че тази разлика  от около 10 дни може да е от нередовният ми цикъл и късната ми овулация.Моля Ви отговорете ми че направо ще се побъркам.Блабодаря Ви и весели празници

# 81
  • Мнения: 526
Pnk, след като не ти е редовен цикъла наистина трудно се определя, още повече, че самите апарати не могат да отчетат до такава точност и дават някакво отклонение. И моя последен цикъл беше на 25.10, но при мен е точен (25 дни) и при това аз мерих ову и знам точно кога е станало. Въпреки това по измерванията от ултразвука плодния сак излиза с една седмица по-голям, а бебето със 4 дни по-голямо. Но това няма как да е вярно. Ходих и на друг апарат да ме гледат и там бебето си отговаряше на моите сметки, с точност до ден. Но и апарата беше по-хубав. Колкото по-стар е апарата, толкова по трудно се виждат дребните неща и в такава ранна бременност не винаги е точно. Мисля че след като си с късна овулация 2 седмици назад е нормално да върви бебчо Simple Smile

# 82
  • Мнения: 8
Честита Нова Година ! Желая Ви здраве, щастие, хубави мигове, много положителни емоции и радост през новата година.Благодаря за подкрепата .На 04.01 като отида при доки и ще видим дали малката точка расте (аз искарено се надявам да е така).Ще Ви пиша веднага след това за да Ви кажа какво е станало.Стискайте палци и много успехи през новата година.

# 83
  • Мнения: 1 325
pnk, ще стискам силно палци, само един съвет от мен, не се вкарвай във филми , не чети теми свързани с лош завършек!От личен опит го казвам!Всичко ще е наред чакаме добри новини скоро Hug

# 84
  • Мнения: 320
Здравейте моля за съвет днес бях на преглед и доктора ми каза че съм в 6г.с но има само плоден сак няма ембрион.Много съм объркана и разтревожена не знам какво да мисля дали е нормално да не се вижда все още

# 85
  • софия
  • Мнения: 1 201
На мен в 6 г.с също ми казаха, че се виждат засега само два плодни сака-в 8 г.с се видяха сърдечни пулсации и гинекологът ми каза, че по това съди, че в плодните сакчета има ембриони, така че според мен изчакай още 2 седмици и повтори прегледа
Успех, дано всичко е наред Hug Hug

# 86
  • Мнения: 613
В 6та г.с. може вече и сърце да се види.При теб обаче може и да е късна имплантация и още да е рано.От друга страна,може и да е прав д-ра.Той предполагам ти е казал след 1 седмица примерно пак да отидеш на преглед?Тогава би трявало нещата да се изяснят.Пожелавам ти нещата да се развият по най-добрия начин за теб! Hug

# 87
  • Мнения: 320
Благодаря много за успокоението надявам се наистина като отида след 1 седмица доктора да ме зарадва

# 88
  • Мнения: 382
най-добре се вижда в 8г.с

# 89
  • Мнения: 1 262
Аз отидох при док на 8дни закъснение в пета г седмица и един ден, на вагиналният ехограф се видя съвсем малко плодно сакче.Въпросът ми е на това закъснение 7-8дни да се вижда само съвсем малко плодно сакче?

# 90
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз отидох при док на 8дни закъснение в пета г седмица и един ден, на вагиналният ехограф се видя съвсем малко плодно сакче.Въпросът ми е на това закъснение 7-8дни да се вижда само съвсем малко плодно сакче?

Ами нормално е, в толкова ранна седмица друго няма какво да се види
Успех и съвсем скоро да чуете и сърчице Peace Hug

# 91
  • Мнения: 1 262
mozzi , благодаря ти мила, присенено ми е заради двата аборта, но вярвам че този път всичко ще е наред Hug

# 92
  • Мнения: 6
zdraveite momi4eta izvinqvaite 4e ne vi pi6a na kirilica ne za drugo,no q nqmam sega kupih pc-to ot IT.iskam da mi dadete suvet i malko podkrepa ili nqkoi s podoben slu4ai da spodeli ne6ti4ko.pravih testove za bremennost vsi4ki polojitelni edin den to4no predi pregleda pri doktora me zabolq mnogo mnogo silno korema otidohme tuka v It v burza pomo6t vednaga reagiraha kazaha mi 4e mojelo da sa bliznaci zatova da me bolqlo,no uvi ka4iha me i mi serviraha 4e imam prosto gramadna kista i ni6to drugo...kazah im 4e ima i drugo te napraviha testovete i ustanoviha 4e sum bremenna,no ni6to ne se vijda6e izvadiha 630 gr podobie na voda i mi kazaha da iz4akam za da vidim dali 6te se razvie ne6to...sled 3 sedmici se poqvi sak4eto kistata se vuzstanovi na novo sus su6tite si razmeri,trqbva da sum v deveta g.s. no samo sus sak4e koeto se ugolemqva i 4hg kakto trqbva da e normalno i se povi6ava....molq kajete mi kakvo da pravq da otivam li na bg ili da 4akam tuk

# 93
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Здравейте! Искам да попитам дали някой е бил в същата ситуация.Закъсня ми с 15 дни,направих си 2 теста-положителни,но като отидох на гинеколог се оказа,че има сакче,но няма ембрион,а уж съм в 6г.с. +2 дни.Тя нищо не ми обясни,не разбрах възможно ли е да е извънматочна бременност,освен това имах зацапване в началото на 6 г. с.,мисля,че вече и пулс трябваше да се улови,притеснявам се за кухо яйце,но тя ми изписа дуфастон и но шпа.Защо ми изписва хапчета за задържане,като ми казва,че няма ембрион? Каза,че сакчето е с размер като за 4 г.с.размерът е 01.26(каквото и да означава това),а съм в началото на седма.Тя си мисли за по- късна овулация,но на мен цикълът винаги ми е бил абсолютно редовен. Sad

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Нещата не звучат добре Thinking В 6 с и 2 дни  не е голяма драма да не се вижда ембрион, все пак най-рано сърце се вижда в 6 г.с., два дни несъответствие са в рамките на малко по-късна овулация например. Но това, че плодният сак отговаря на 4 г.с. не е нормално. Две седмици по-късна ову при редовен цикъл е почти невъзможна.
А за дуфастона- презастрахова се докторката, по-добре е така, отколкото да излезе, че не се е погрижила за теб. МОже би трябва да изчакаш още една седмица, но не и повече. Стискам ти палци.

# 95
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Само да кажа,че ходих на другия ден на друга лекарка,тя също се учуди,че последният ми цикъл е бил на 18.08,а не се виждаше нищо на коремния ехограф,направи ми вагинален,нищо не каза,много трудно видя нещо си,изписа ми същата схема лекарства,но каза,че матката ми била наобратно към таза разположена и затова се виждало трудно.За плод нищо не ми каза,докато първата беше категорична,че плод няма. CryИ да се поправя,то излиза,че съм била в ъв втория ден на 7 г.с. на първия преглед,а не 6,както съм писала.Първата докторка ми каза чак след 2 седмици,а втората ме вика утре. Sad

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
zlatttka, още по-зле звучи това със 7 г.с. Не мисля че положението на матката има общо с виждането. Моята все се "върти", ту е обърната, ту не е, а последният път беше настрани ooooh! Въпреки това в първия ден на 6 г.с видях сърце.
Първата ми бременност завърши с кухо яйце, видяно чак в 11 г.с. ПРосто докторката ми беше толкова некадърна, че все виждаше ембрион, който си расте и има сърдечна дейност. Чак в 11 г.с. взе да се чуди защо е малък. Е, оказа се, че то просто нямало такъв. Така че някои виждат или не виждат, според опита си. Иди утре и вземи решение с док.

# 97
  • Мнения: 13 800
Златка стискам палци. положението на матката наистина не е от значение, по скоро опита на доктора. Често и до 8-ма може да не се види сърдечна дейност обаче , освен всичко друго понеже положението ти зависи от овулацията ако не си с редовен цикъл или нямаш идея кога е била овулацията там също може да има отместване. Обаче ако цикъла ти е примерно 28 дена и си в 7г.с няма ли видим ембрион значи става въпрос за кухо яйце.

# 98
  • София
  • Мнения: 418
Миличка, не бързай да се притесняваш. Аз също съм с обърната матка и в 8 седмица с вагинален ехограф трудно ми видяха плода и отчетоха сърдечна дейност. Според мен изчакай една седмица. Стискам палци всичко да е наред!

# 99
  • Мнения: 9
Не се притеснявай,ако и на следващата ЖК лекаряти не вижда нищо.Отиди при по квалификациран-специалист.

# 100
  • Мнения: 140
Здравейте, писах в една друга подобна тема, но реших и тук да попитам. Надявам се, че няма да е проблем. Просто съм много притеснена и търся помощ, успокоение, някакво научно обяснение или не знам и аз какво точно, но имам нужда да говоря за това, че иначе ще се гръмна до понеделник.

Ситуацията при мен е следната: Последния ми цикъл беше на 06 октомври 2010. Цикъла ми е около 34-40 дни. Овулацията ми е между 14 и 17 ден. По моите изчисления съм забременяла около 20 октомври 2010. Положителния тест видях на 42 ден от цикъла и после още 1 на 43-тия.

В понеделник бях на лекар да потвърди бременоста и се видя плоден сак с размери 11 мм и жълто тяло около 3.5 мм. Обаче не се видя ембрион. Лекарката каза, че може би е твърде рано да се види, заради късната овулация и дългия цикъл. Каза ми да отида отво следващия понеделник и да видим какво е положението.

Ходя при д-р Коновалова в Клиниката на Щерев и мисля, че би трябвало да им е хубава техниката, а и нея я водят добър специалист.

На следващия ден звънях на една друга позната гинеколожка и тя ми каза, че според нея при плоден сак от 11 мм, няма как да се види ембрион и според нея тези размери говорят че съм в началото на 5-та седмица, т.е. зачеването е станало по-късно. И по тази причина не се е видял ембриона.

Така се психирах от видяното на ехографа при Коновалова, че излетях от кабинета на лекарката с рев. Нищо не чух от това, което ми каза. Малко тъпо беше от моя страна и сега го разбирам, обаче тогава, само исках да се махна от там... Много съм притеснена, само чета из нета и се надявам да прочета, че момичета в моя проблем са имали успешна бременност. Мненията обаче са 50/50. И така, продължавам да си се притеснявам и да си се чудя...

Какво мислите вие?

# 101
  • Мнения: 38
ПРИ МЕН СЕ ВИДЯ ЕМБРИОН И СЕ УСТАНОВИ ПУЛС ЕДИН МЕСЕЦ, СЛЕД КАТО ЗАБРЕМЕНЯХ.

# 102
  • Мнения: 3 066
ПРИ МЕН СЕ ВИДЯ ЕМБРИОН И СЕ УСТАНОВИ ПУЛС ЕДИН МЕСЕЦ, СЛЕД КАТО ЗАБРЕМЕНЯХ.
Честито! Дано и другите момичета да имат подобни добри новини.При мен беше на 7г.с.

# 103
  • Мнения: 38
КАКВО СТАВА misskapriss, ХОДИ ЛИ ПОВТОРНО НА ПРЕГЛЕД. КАКВО ТИ КАЗАХА? НАДЯВАМ СЕ ВСИЧКО ДА Е НАРЕД .

# 104
  • Мнения: 140
eldra Слава Богу всичко е ок. Имаме си ембрионче, даже сърчицето му видяхме. Мерси много че си мислила за мен и извинявай, че чак сега отговарям.  bouquet

# 105
  • Мнения: 38
eldra Слава Богу всичко е ок. Имаме си ембрионче, даже сърчицето му видяхме. Мерси много че си мислила за мен и извинявай, че чак сега отговарям.  bouquet
Честитио, лека и успешна бременност и много се пази. Никакви токчета, вдигане на тежко и резки движения. Първите 12 седм. са най-рискови.

# 106
  • Мнения: 47
еми  то до 2ри месец не се вижда ембриона почти,а само плоден сак.а ти иска6 на 12 ден да ти се вижда. нормално е.

# 107
  • Мнения: 4
Здравейте,
ще ви опиша ситуацията, в която се намираме.

Последния ден на цикъла на приятелката ми беше на 07.11., и започнахме инвитро, като на 20.11. беше пункцията, а на 23.11. трансфера на ембрионите.
На 06.12. направихме кръвен тест, който беше положителен, като втория тест на 09.12. също беше положителен.
На 10.12. тя получи зацапване и спешно беше приета в АГК, където с вагинален ехограф откриха плоден сак, но без ембрион.
На 15.12. сутринта е имала по-обилно кръвотечение и след повторен преглед с вагинален ехограф, доктора й казал да прекрати приема на лекарства. През деня направихме трети кръвен тест, който също се оказа положителен, и след консултация с инвитро  клиниката, решиха да изчакат още една седмица и продължиха с терапията за да успокоят матката. През деня кръвотечението й значително намаля, почти никакво.

Възможно ли е все още да има бременност, т.е., вагиналния ехограф да не открива ембриона

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Не разбрах вижда ли се плоден сак. Не съм наясно с ин витрото и не знам дали времето за поява на сърдечна дейност е еднакво с това на естествено забременяване. Във втория случай най-рано сърдечна дейност се вижда при две седмици закъснение.

Другият ми въпрос е какви са стойностите на ЧХГ. Това, че е положителен теста почти нищо не значи. НЕ е лошо да споделиш и при кои лекари ходите.

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 10:39 от desive78

# 109
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Здравейте,
ще ви опиша ситуацията, в която се намираме.

Последния ден на цикъла на приятелката ми беше на 07.11., и започнахме инвитро, като на 20.11. беше пункцията, а на 23.11. трансфера на ембрионите.
На 06.12. направихме кръвен тест, който беше положителен, като втория тест на 09.12. също беше положителен.
На 10.12. тя получи зацапване и спешно беше приета в АГК, където с вагинален ехограф откриха плоден сак, но без ембрион.
На 15.12. сутринта е имала по-обилно кръвотечение и след повторен преглед с вагинален ехограф, доктора й казал да прекрати приема на лекарства. През деня направихме трети кръвен тест, който също се оказа положителен, и след консултация с инвитро  клиниката, решиха да изчакат още една седмица и продължиха с терапията за да успокоят матката. През деня кръвотечението й значително намаля, почти никакво.

Възможно ли е все още да има бременност, т.е., вагиналния ехограф да не открива ембриона
[/i][/color]


tatko_69, какво стана наред ли е всичко?

лошото е, че отговора на въпроса ти, може и да е извънматочна бременност. ДАНО да НЕ Е това  Praynig. Кажи ако имаш възможност как се развиват нещата?

# 110
  • Мнения: 359
При инвитро процедури е възможно да се прокърви по рано дори и около датата за цикъл. Щом ЧХГ е с покачващи се стойности във времето е добре да се изчака още една седмица както са казали лекарите . Коремния ехограф колкото и да е добър вижда около60%  . 10 дни след закъснението от цикъл както горе долу го сметнах след трансфер е малко раничко въпреки че добър специалист ми е виждал малката точица и 2 дни след закъснение специално след инвитро
Дано не е извънматочмюна бременност но е рано да се определи на ехограф трябва отново да се повторят ЧХГ тестовет и техните стойности трябва да спадат +ехографии.
За съжаление има известен риск при инвитро процедури за извънматочна бременност

# 111
  • Мнения: 25
Здравейте момичета,

не знам дали някоя от вас може да ми помогне с информация, нито пък знам дали това е правилната тема за моя въпрос...
И така накратко на 06.12.2010 г ми беше пункцията, на 09.12.2010 - трансфера.
На 20.12.2010 - положителен кръвен тест за бременност 62 miu/ml.
На 29.12.2010г.- ултразвуков преглед, който потвърди наличието на гестационен сак в матката, но бил малко малък 5,1 мм./в този ден ниво на чхг 1300 miu/ml/.
Днес бях отново на преглед- сакът е пораснал - 8,5 мм, док не беше много доволна- малък бил, въпреки,че има жълтъчна структура ./чхг днес 4328 miu/ml.
Много съм притеснена, моля ви кажете според вас как изглежда всичко това?
Това ми е 3 опит. Ще ви бъда благодарна, ако можете да ми дадете някаква информация.
 

# 112
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Здравейте момичета,

не знам дали някоя от вас може да ми помогне с информация, нито пък знам дали това е правилната тема за моя въпрос...
И така накратко на 06.12.2010 г ми беше пункцията, на 09.12.2010 - трансфера.
На 20.12.2010 - положителен кръвен тест за бременност 62 miu/ml.
На 29.12.2010г.- ултразвуков преглед, който потвърди наличието на гестационен сак в матката, но бил малко малък 5,1 мм./в този ден ниво на чхг 1300 miu/ml/.
Днес бях отново на преглед- сакът е пораснал - 8,5 мм, док не беше много доволна- малък бил, въпреки,че има жълтъчна структура ./чхг днес 4328 miu/ml.
Много съм притеснена, моля ви кажете според вас как изглежда всичко това?
Това ми е 3 опит. Ще ви бъда благодарна, ако можете да ми дадете някаква информация.

БРЕМЕННОСТ !!! СТИСКАМ ПАЛЦИ всечко да е НАРЕД (според мен е така!)  Hug Praynig Praynig Praynig Praynig

# 113
  • Мнения: 359
Анни999 ЧХГ ти е СУПЕР . Ти си си бременна Просто не всички лекари гледат добре на ехограф а и много зависи от апарата . Бъди търпелива изчакай още една седмица и пак иди да те погледне .
Сигорна съм че всичко ще е наред.

# 114
  • Мнения: 314
Момичета помогнете направо ще се побъркам. От 7 г не мога да забремеенея имам 3 инвитро опита и сега докато чаках четвърти забременях нормално. На 24 ноември ми беше последната менст.  и на 29 декември разбрах че съм бременна . Тогава ходих на лекар и той каза че има бременност и каза след 12 дни да ходя. Днес ходих но доки вида че разсте но каза че още не вижда ембрионче. Нормално ли е това .

# 115
  • Малта
  • Мнения: 1 126
sandito_1234 , по мои изчисления ти си към 6`7 г.с, нали така???
По принцип е възможно още да не се вижда ЕМБРИТО, а само сака ... Но не е много нормално.... Мисля някъде още към 5 г.с. де се вижда ..
(за който вероятно д-ра е казал че расте) Обаче то при всеки е различно. Аз имах една приятелка при която в началото малко бебето изаставаше с милиметрите спрямо Г.С. , ама после всичко наред се оказа и сега и е Живо и здраво детенцето  Wink

След СЕдмица пак като отидеш и вече трябва да се вижда! А ЧХГ-то как е ?

# 116
  • Мнения: 2
Zdraveite momicheta , imam nujda ot vashata pomosht /
bremenna sam noi za sajamenie neznam tochno v koq sedmica se pada mislq che trqbva da e okolo 5tata ... predi 2 sedmici ustanovih tova radostno sabitie che sam bremenna , togava se vidq cherno petance ( na vaginalen ehograf) beshe s golemina 8 mm i dnes
takmo se varnah ot ginekologa si i tq mi kaza che se vijda samo sak no ne i embrion ( no e narasnalo do 1; 5 sm ) i sega mnogo se trevoja .. bihte li mi izkazali mneniq i saveti  momicheta Simple Smile

# 117
  • Мнения: 140
Gal_26, мен като ме гледаха за първи път сака беше 1.2 см и не се видя ембрион. Седмица и нещо по-късно, когато сака беше нарастнал 2.2 см се видя и ембриончето. Лекарката ми обясни, че не се видяло първия път, защото е било много мъничко и не е имало как да се види Simple Smile Така, че спокойно, изчакай още малко и сигурно ще се види. Някъде около 8-ма седмица се вижда ембриона. Не се тревожи, за момента няма за какво според мен Simple Smile Стискам палци всичко да е наред!

# 118
  • Мнения: 2
Blagodarq ti mnogo kaprizche , vdahna mi golqma nadejda !  Praynig  Hug

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
След като преди 2 седмици вече се е виждал плоден сак, сега е трябвало да се види и сърдечна дейност. Не може да си в пета седмица, точно заради визуализирания плоден сак преди две седмици. Би трябвало да си 6-7 минимум.
Кога ти беше последната менструация? Циклът редовен ли е?

# 120
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
След посещение при лекар за установяване на бременост се оказа, че я има, но не се вижда ембрион. Страхувам се да не  загубя това, което 15 години съм чакала. Сега съм на 35 г., с наднормено тегло. Не знам при кой лекар във Варна да отида, за да разчитам на качествена компетентност точно по този проблем!?
Надявам се да видя новия живот.  Cry
Изписаха ми Утрогестан. Дали има смисъл да ги поставям вагинално, при все че ми казаха, че ако до седмица не се появи ще ми го махнат с идеята, че го няма.  CloseМоже ли да Утрогестан да ми навреди, ако диагнозата е невярна,а ембриончето си е там? Вярно ли е, че е опасно да не ми го махнат?  #CrazyМного ме наплашиха...22 дни минаха от закъснението на менструацията. newsm78

# 121
  • Мнения: 129
Здравейте момичета,
След посещение при лекар за установяване на бременост се оказа, че я има, но не се вижда ембрион. Страхувам се да не  загубя това, което 15 години съм чакала. Сега съм на 35 г., с наднормено тегло. Не знам при кой лекар във Варна да отида, за да разчитам на качествена компетентност точно по този проблем!?
Надявам се да видя новия живот.  Cry
Изписаха ми Утрогестан. Дали има смисъл да ги поставям вагинално, при все че ми казаха, че ако до седмица не се появи ще ми го махнат с идеята, че го няма.  CloseМоже ли да Утрогестан да ми навреди, ако диагнозата е невярна,а ембриончето си е там? Вярно ли е, че е опасно да не ми го махнат?  #CrazyМного ме наплашиха...22 дни минаха от закъснението на менструацията. newsm78

Успокой се! Това е най-важното за бебо. Знаеш ли колко мои познати са със твоя случай. При повечето от тях, ембриончето се появява малко по-късно, защото са имали късно овулация. Не мисли за лоши неща...просто отиди след една седмица на лекар пак. До тогава си пии хапчетата стриктно. Утрогестана няма да ти навреди в никакъв случай. Много жени го пият включително и аз ( ударна доза 3х2 ). Мисли позитивно! Стискам палци страховете ти да са без основание.  Praynig

# 122
  • Мнения: 2


Успокой се! Това е най-важното за бебо. Знаеш ли колко мои познати са със твоя случай. При повечето от тях, ембриончето се появява малко по-късно, защото са имали късно овулация. Не мисли за лоши неща...просто отиди след една седмица на лекар пак. До тогава си пии хапчетата стриктно. Утрогестана няма да ти навреди в никакъв случай. Много жени го пият включително и аз ( ударна доза 3х2 ). Мисли позитивно! Стискам палци страховете ти да са без основание.  Praynig

От сърце Ви благодаря за подкрепата! Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 19
ЗДАВЕЙТЕ!
ПРЕДИ 2 СЕДМИЦИ ХОДИХ  ПРИ ГИНЕКОЛОЖКАТА..........  ПОТВЪРДИ НАЛИЧИЕТО НА БРЕМЕННОСТ
ВЧЕРА ВЪВ 7 Г. С. МИ КАЗА ЧЕ ИМА САК НО НЯМА ЕМБРИОН
ПРАЩА МЕ В ПЕТЪК ДА  МЕ ИЗЧИСТИЛИ        МНОГО СЪМ ОБЪРКАНА
ИМА ЛИ ВЕРОЯТНОСТ МОЕТО БЕБЧЕ ДА СИ Е ТАМ НО ДА НЕ СЕ Е ВИДЯЛО

# 124
  • Мнения: 129
Успокой се... Прегледай ми горния пост и силно се надямам и стискам палци бебчо да се появи. В петък вместо да отидеш да те "чистят", иди на второ мнение. Малоумни гинеколози под път и над път.   Hug

# 125
  • Мнения: 1 820
ani_sexy1    Писах ти в другата темата където си писала.

Аз мисля че има вероятност,да и то голяма.Не един или два са случаите.Потърси друго мнение преди да направиш толкова важна стъпка.Другото което е,че при кухо яйце е голяма вероятността да се изчисти сам организма.При мен така се случи,за съжаление в 6г.с.направих спонтанен аборт и най-вероятно е било кухо яйце,защото преди това бях ходила на преглед  и не се чуха тонове / с вагинален /
Потърси още едно мнение задължително.Може просто Овуто ти да е било по късно,за това да не се чуват тонове.Успех ти желая и всичко да е наред!Пиши как си !

# 126
  • Мнения: 19
ходих и при други двама------  всички са на едно мнение......   имало е ембрион   виждат се остатъци.....  но е спрял да се развива и организма е започнал да го изхвърля.....  но да не се натъжаваме....  другия месец ми предстои сватба. така че трябва да съм силна......  благодаря ви

# 127
  • Мнения: 1 820
Желая ти много  любов,щастие и попътен вятър Hug

# 128
  • Мнения: 2
Здравейте! От вчера и аз съм със същия проблем. Продължителността на цикъла ми е около 40 дни, като последният беше на 21 юни. Овулацията според мен беше на 14 юли, след което получих зацапване вечерта на 26 юли (може би имплантационно?). Положителен тест за бременност видях още на 24 юли с почти невидима втора черта. Тестът беше от тези за ранно отчитане. Правих тестове следващите няколко дни като чертата ставаше все по-наситена и на 27 юли вече се виждаше ясно. Реших да изчакам с ходенето на лекар докато на 2 август получих кафеникаво зацапване. На 3 август вече бях на лекар, който диагностицира бременност. За съжаление обаче се виждаше само плоден сак с размер 10.8 мм, което според лекаря е изключително малко въпреки късната ми овулация. Ехографът дори не успя да отчете в коя седмица съм, тъй като сакът бил прекалено малък, а аз би трябвало да съм в по-голяма седмица. Обясни ми, че не може да ми даде никакви гаранции и ми даде време до следващата неделя да видим дали ще има някакво развитие. Кафеникавото течение продължава и днес, въпреки че от вчера приемам Утрогестан 3х2 и Папаверин 3х2. Според лекаря организмът най-вероятно прави опит да се изчисти, но все пак реши да изчакаме седмица, за да видим дали няма да се види ембрион.

# 129
  • Мнения: 7
При мен също не се вижда ембрион, а съм в 7г.с. и 4 дни, АГ каза да изчакам още една седмица и ако не се появи или не прокървя съм за кюректаж.... Плодния сак е много добре развит и продължава да расте! Имам болки от самото начало, без кървене, като спазми и преди уриниране или изхождане. Уж беше от възпаление на пикочния мехур, но дори след прием на Амоксиклав и стерилна урина, спазмите си останаха - не толкова силни и не толкова чести, но ги има! Пия Прегнакеър витамини за преди, по време и след бременност, дуфастон от първия ден на закъснението по една таблетка и ношпа три пъти по едно. Съжалявам за всички,които имат подобен проблем! Пожелавам на всички много късмет!

# 130
  • Мнения: 226
Привет и от мен Simple Smile И аз съм леко притеснена. Последният ми цикъл беше на 05.05, направих си тест на 08.05 и се беше положителен с две ясни черти. Вчера ходих на преглед по спешност понеже имах бледо кафеникаво зацапване. Прегледаха ме на вагинален видеозон, но за жалост нищо не се видя като ембрион  Cry Изписаха му Дуфастон като превативна мярка и ми казаха да отида следващата седмица. Разтревожена съм че нищо не се видя, не знам според вас рано ли е за установяване на бременност? Минало е едва седмица от закъснението.

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 10:23 от els84

# 131
  • Мнения: 9
ЗдрАВЕЙТЕ аз съм много объркана,днес ходих на лекар и ми каза 4 г  седмица но не се вижда ембрионче,и ми изписа витамини и каза след една седмица да те прегледам пак. Много ме е страх. Преди седмица започнаха симптомите,взех си тест на 28.06 и положителен. За цикъл да не говорим той просто е нередовен и не може по него да се ориентирам. Направо незнам как ще изтрая до другата сряда.

# 132
  • Мнения: 47
ЗдрАВЕЙТЕ аз съм много объркана,днес ходих на лекар и ми каза 4 г  седмица но не се вижда ембрионче,и ми изписа витамини и каза след една седмица да те прегледам пак. Много ме е страх. Преди седмица започнаха симптомите,взех си тест на 28.06 и положителен. За цикъл да не говорим той просто е нередовен и не може по него да се ориентирам. Направо незнам как ще изтрая до другата сряда.
Малко късно пиша , но се надявам всичко да е наред при теб. Бях в 4 седмица като видяха само сакче, но след 2 седмици вече имаше и пулс. Така че спокойно .Моята матка е изкривена така ,че малко трудно го докараха на фокус с вагиналния ехограф , но на коремния се виждаше по добре.

# 133
  • Мнения: 126
Здравейте, момичета. Вчера бях на лекар, които установи бременност в 5 г.с, дори имам снимка, но освен плоден сак, не спомена нищо за ембрион. Просто каза, че бременност има и че е маточна. Следващ преглед след 2 седмици. Нормално ли е да няма ембрион все още ? newsm78

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Това е достатъчно за виждане в 5 г.с. Ембрион - след седмица.

# 135
  • Мнения: 20
здравеите на вси4ки искам да ви попитам нещто имам закаснение неска ми е 7 ден закаснение направих си 3 теста за бременост и излезнаха положителни днес ходих на гинеколог и ми каза 4е о6те ни6то не се вижда било о6те на траби4ката споделете моля ви

# 136
  • Мнения: 126
На 7ми ден закъснение, освен да ти потвърди бременност и да видите сакче няма какво друго. Поне на мен лично горе долу по това време ми потвърдиха бременността, видяхме сакчето, а след седмица и ембриончето. Успех  Hug

# 137
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На 7 ден закъснение на коя тръбичка го търси АГ-то, че не разбрах?

# 138
  • Мнения: 20
ми добре де немога да разбера 3 теста положителни  тя ми каза 4е било рано било вав траби4ката немога взимам  да се притеснявам ве4е незнам защто така каза след 10 дена пак да ида до нея

# 139
  • Мнения: 126
Моят съвет е да посетиш друг гинеколог.

# 140
  • Мнения: 20
Незнам сега какво да правя притеснено ми е незнам според вас 7дена закаснение. Дали трябва да се види плода

# 141
  • Мнения: 126
На 7ми ден закъснение може да се установи бременност, наличие на околоплоден сак и съответно дали бременноста е маточна. За ембрион е прекалено рано.

# 142
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ако ехографа е по стар може и да не се установи къде е плодният сак. Моя първи ехограф беше на 5-6 дни закъснение (бях по други причини е болницата, беше важно има или няма бременност). Нищо не се видя с коремен, едва по-късно прочетох че е било твърде рано пък и с коремен никакъв шанс. 7 дни по късно друг лекар пак в болницата намери сакчето в матката. Та възможно е да не се види толкова рано.

# 143
  • Мнения: 218
Здравейте, от всичко изчетено виждам, че има защо да се тревожа, но все пак бих искала съвет, защото се паникьосвам. Последен цикъл на 13 януари, на 10.02 положителен тест за бременност. На 12.02  сакче - 4мм. На 27ми имаше сакче 14,6мм, което било нормално за около 6та г.с. /макар по сметки вече да съм в началото на седма/, но нямаше ембрион. Много се тревожа... док. видя бяла тъкан вътре но не и ембрионче. Sad Нямам почти никакви симптоми, освен сънливост и напрежение в гърдите, няма зацапвания, нищо. До последния преглед просто бях решила, че съм късметлийка с много лека бременност. Единственото ми гадене беше в деня, в който се реших да си направя теста, все едно беше да ми каже "ехо, тук съм" и после - нищо.

Последна редакция: ср, 01 мар 2017, 11:39 от zia1

# 144
  • Мнения: 60
Зиа,здравей.Аз съм горе, долу в защото положение,днес ме гледаха двама гинеколози точно в,6гс съм и 15мм сак,обаче ембрион не се вижда,а от събота вечерта съм кафеникаво зацапване,не е монго но...пия утрогестан предписан по схема.Днес доктора каза да изчакаме още една седмица за да видим какво ще се случи.

# 145
  • Мнения: 218
Зиа,здравей.Аз съм горе, долу в защото положение,днес ме гледаха двама гинеколози точно в,6гс съм и 15мм сак,обаче ембрион не се вижда,а от събота вечерта съм кафеникаво зацапване,не е монго но...пия утрогестан предписан по схема.Днес доктора каза да изчакаме още една седмица за да видим какво ще се случи.
Здравей, искрено се надявам просто да си с късна овулация. Отиди на гинеколог да те види с вагинален. При мен така се видя сърдечна дейност, седмица преди на коремен и се поуспокоих. За съжаление две седмици по - късно сърчицето спря и се наложи да ми направят кюретаж. Получих зацапване часове след предполагаемото спиране на сърчицето.... Дано не се срещаме на тема "Кюретаж и забременяване". За съжаление аз съм вече там Sad. Успех! А да, и знам, че бъди спокойна не действа, изживей си го, както си го чувстваш, но най - важно е да знаеш, че ти трябва да си добре и дори да не се е получило този път... ще стане следващия. Има си пакет изследвания, които могат да предскажат проблеми и част от тях да се предотвратят, като тромбофилията например. За нея, както и други имунологични вече чакам резултат. Пусни си и на щитовидната за всеки случай. Колежки, преживели миссед, са пускали кръвен за чхг и така получават по - рано информация, а не чакат 2-3 седмици в агония има или няма ембрионче.

# 146
  • Мнения: 60
Зиа,миличка благодаря ти.Ние вече сме в една тема с теб,кюретаж и забременяване след това,аз имам мисед миналата год.сега съмнения за кухо.Изследвания след миседа бяха добри.Дано всички ние скоро достигнем до мечтата която имаме,прегръдки от мен.

# 147
  • Мнения: 218
Зиа,миличка благодаря ти.Ние вече сме в една тема с теб,кюретаж и забременяване след това,аз имам мисед миналата год.сега съмнения за кухо.Изследвания след миседа бяха добри.Дано всички ние скоро достигнем до мечтата която имаме,прегръдки от мен.
Да, видях те преди малко :/. Стискам все пак палци, още нищо не е загубено и след около 7 месеца да си на заглавната страничка в темата.

# 148
  • Мнения: 1
Здравейте! От скоро съм официално във форума, но отдавна чета вашите мнения и съвети и реших да се включа и аз. Последния МЦ ми беше на 07.04.2017г. Точно на 07.05.2017г. направих тест и той беше положителен. След седмица направих нов и беше отново положителен. 10 дни след закъснението отидох на лекар, за да установим бременността. Имаше плодов сак в 4 г.с и половина, но доктора каза, че е твърде рано да се види ембрион и че има вероятност да съм със седмица назад в зависимост от овулацията. Каза да отида след седмица отново. Тогава вече бях 5 г. с и половина и още не се виждаше точица. За съжеление ми каза да не пропускам факта, че може да бъде "кухо яйце". След още една седмица го посетих пак и съответно бях 6 г. с и 3 дни и плоден сак с размери 13, 2 и отново нямаше нищо. Изхвърчах от кабинета с рев и се изплаших много сега на 30.05.2017 г. съм отново на преглед, но за съжеление доктора каза, че няма голями надежди, че може да се появи, защото не било нормално в 6 г. с да не се вижда нищо, но въпреки всичко да не спирам да пия изписаните хапчета (Дуфастон, Неофолик, Аспирин протект). Дайте мнение моля ви да се надявам ли да стане чудо и има ли някой, който го е преживявал. Имала съм вече едно "къхо яйце" и преди 5 месеца на 09.01.2017 г. в 9 г.с ми направиха мисед аборт. Как е възможно отново 5 месеца по–късно да ми се случва същото. Някой казват, че след като си имал "кухо яйце" друг път не може да имаш, други казват, че се е случвало. Дайте ми съвет и ми кажете случвало ли се е на някой ембриона да се види в 7 г.с и дали мога да очаквам да го видя и аз. Благодаря предварително.

# 149
  • Мнения: 910
Според мен изчакай. Има много разкази на мами тук във форума,които са имали подобна история. Много зависи от апарата и кой стои зад него. Желая ти успех  Hug

# 150
  • Мнения: 218
Ван, иди и на друг лекар за второ менние. Преди моя миссед /при мен имаше ембрион/, първо не се виждаше сърдечна дейност и бях като теб в драма, но при втория доктор на следващия ден с вагинален се видя... чак седмица по - късно се засече и от първия лекар. За съжаление пак ещата приключиха с миссед, но по други причини.
Що се отнася до вероятността,  мисля че няма правила в тази игра. Има момичета с по няколко миссед и след това нормални бременности. Стискам палци утре да видите ембрион.

Общи условия

Активация на акаунт