Изправяне на зъби със зъбни шини

  • 61 616
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, ако на вас ви пречи или не ви харесва това, че този зъб е крив направете консултация с ортодонт и той ще ви каже по какъв начин ще може да се реши вашия проблем. Успех.

# 31
  • софия
  • Мнения: 2 542
     Да се включа и аз в темата , че в сряда ще са готови шините на дъщеря ми и нашето се почва. На нея са ѝ криви само горните два . Трудно ли се свиква?

# 32
  • Мнения: 1 983
     Да се включа и аз в темата , че в сряда ще са готови шините на дъщеря ми и нашето се почва. На нея са ѝ криви само горните два . Трудно ли се свиква?
Не, нашата щерка свикна бързо, за 2 дни някъде. Peace

# 33
  • Мнения: 594
Моето момиченце е почти на 9 години и постоянните й зъбки растат доста кривички. Водих я на преглед при ортодонт, който ни обясни че трябва да изчакаме да навърши 12 години и да изникнат постоянните зъби и да сложим направо брекети... Шините били бреме и за детето и за родителите и т.н... Мен обаче ме притеснява финансовата страна... Чудя се ако сега сложим шини постоянно ли ще трябва да ги носи докато изникнат всички постоянни зъби... Че това си е доста време...

# 34
  • софия
  • Мнения: 2 542
 Да докладвам. Днес взехме шините , само горни са. Но има ограничител на езика и засега ѝ е доста трудно да го държи на мястото , където трябва.

# 35
  • Мнения: 240
Здравейте! Препоръчайте свестен детски ортодонт за София

# 36
  • Мнения: 5
Аз пък заставам зад това , че да накараш едно дете да носи шини който се свалят и слагат постоянно е доста непосилна задача . Отиват на училище свалят ги и забравят да ги сложат фъфлят с тях и на тях не им е удобно . За мен най-добрия вариант е когато детенцето смени всички зъбки да се сложат брекети , те много бързо изправят и има доста голям видим ефект след 1 2 месеца

# 37
  • софия
  • Мнения: 2 542
   Дъщеря ми носи шини нощем и  времето вкъщи, колкото и да е. Не ги давам за в училище , точно заради ваденето за ядене, фъфленето и подхвърлянето насам - натам.. Изправяме само ротация на двата предни горни зъба. Засега това , което е постигнато може да я спаси от брекетите. Които са ужасяващо финансово бреме. А ги е носила само 3 месеца..
   Така че , ако детето понася шините нека да ги носи. Ако е невъзможно, защото има такива случай " просто детето не иска" според мен е безмислено да се измъчва. Като му "дойде акъла" ще е съгласно на всичко, пък да му мислят родителите. Пък ако нямат средства , да си слага брекети , когато ги надипли пачките. Те и на 40 имат ефект. Simple Smile

# 38
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Водих я на преглед при ортодонт, който ни обясни че трябва да изчакаме да навърши 12 години и да изникнат постоянните зъби и да сложим направо брекети...

Ами да, защо да не ви сложи "направо" брекети и "направо" пачка в джоба си Crossing Arms.
Големият ми син сложи шина/горна/  веднага, щом видяхме, че предните зъби излизат криви. Нощем предимно, и вечер - нито се е изтормозил, нито нищо. Решихме проблема без много средства, с малко постоянство.
И разни глезотии от рода на фъфлене и "не им е удобно" изобщо не ми минават, когато става въпрос за здравето!

 gabelas17, абсолютно съгласна съм с теб Peace!

# 39
  • Мнения: 87
Имам въпрос:
Има ли възрастова граница за шините?
 Hug

# 40
  • Варна
  • Мнения: 334
Зависи от това колко са криви зъбите, в някои случай могат да свършат добра работа, при други не.

# 41
  • Мнения: 1 812
 Привет!
 Макар, че темата е стара да се похвалим и ние, че вече 3 седмици носим шини за корекция на дълбока захапка и малки челюсти/от снимката личи, че ще и пораснат твърде големи зъбки за нейната челюст/. Освен това има допълнително и едно 2-ро зъбче, но този проблем ще го решим след 3-4 месеца при падане на млечния зъб.
  Дъщеря ми е почти на 8 години и носи шините сериозно и дисциплинирано Simple Smile Сваля ги на всяко хранене и после ги мие с четка и паста , както и зъбките. Много е важно да мотивираме децата и тогава не  приемат като бреме шината, а като необходимост. Непрекъснато я хваля и и казвам с колко очарователна усмивка ще се сдобие.     

# 42
  • Мнения: 353
Здравейте, издърпвам темата тъй като и на моята дъщеря й предстои поставяне на снемаеми шини. Интересува ме ориентировъчно цената - под 500лв, над 500?

# 43
  • Мнения: 64
аз да вмъкна , че в стоматологичния факултет студентите правят шини за 15 лв , преди година и половина една студентка ме помоли да заведа дъщеря си на преглед и ми обясни подробно
при нас не се налагаше корекция на зъбите  и не мога да коментирам  за качеството и ефекта
има такава тема тук , ако някой има финансови затруднения ще му е от полза

# 44
  • Мнения: 1 812
  Ориентировъчно нашата горна шина струваше 450 лв като в тази цена влязоха и прегледите за една година. Вече носим шината 1 година, по отношение на захапката/беше един от основните проблеми/ има голям напредък, разширихме челюстта, за да има място за новите зъбки. Имаме още зъбки, които да растат, така че продължаваме Laughing
  Даже днес ни предстои консултация с челюстен хирург, защото имаме допълнително 2-ро зъбче, което трябва да се извади. Така че продължаваме в посока красива усмивка Laughing

Общи условия

Активация на акаунт