Когато децата са болни...

  • 5 694
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 171
Вентолина със сигурност помага при зачервено гърло...Миналата седмица синът ми..както му нямаше нищо и изведнъж започна да се задъхва, да не може да диша, да кашля и да повръща...съответно аз изпаднах в някакъв ужас и веднага с баща му го заведохме на лекар и ни изписаха "Вентолин"...и наистина за 2-3 дена се оправи детето...

 Shocked

Моля?
Вентолинът се изписва при белодробен спазъм.
Я не давайте мнение като не знаете, че току виж някой ви послушал ooooh!.



Не съм казала, че някой трябва да го купува...Казах на синът ми какво му е било когато му го изписаха първия път...и да със спастичен бронхит е...ама тази диагноза му я поставиха доста след това....но това не е темета на разговор тук...
Препоръчах на Мирама да си заведе детето за още едно мнение...от опит го казвам...защото е най-лесно да се отиде на лекар, да се изпишат антибиотици и готово....ама каква е причината за тази температура...никой не знае и никой не може да каже...

# 46
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

....ама каква е причината за тази температура...никой не знае и никой не може да каже...

Е хайде де, това да не е дупката в Царичина Laughing.
Разбира се, че има хора, които знаят - лекарите - и щом са назначили лечение, то е с цел да излекуват детето, не да го влошат, нали Wink?
Айде да не сме толкова черногледи и от една температура да правим световен проблем, целящ да оплюе лекарите.
Все пак на тях сме доверили здравето на децата си.

# 47
  • Мнения: 9 990
.. не, не се шашкам.Може би аз съм "повредена".

# 48
  • Мнения: 2 015
.. не, не се шашкам.Може би аз съм "повредена".
И аз така newsm78

# 49
  • Мнения: 337
На времето се чудех на една моя приятелка с малко дете, която искаше да запише второ висше медицина. Сега вече не се чудя. Въпреки че детето ми е здраво/да не чуе дяволът/ и е карало само леки вируси, и то сравнително бързо. Но още от самото раждане си знаех, че ще съм паника и съм точно такава. Естествено, че се научих да запазвам самообладание, нямам избор, при положение, че с месеци оставам сама с детето си. Искам, не искам, трябва да се справя сама, но ми е мнооого трудно. Целият ми свят се срива за минути. Няма да забравя, когато малката беше на 2 мес. и лекарката каза, че май я болят ушичките и имаше лека хрема точно за два дена...Що рев изревах, че не ставам за майка и съм си простудила детето, че е толкова малко, а ще го тровя с лекарства/стеримар и капки за уши Simple Smile/ Така е. Никой не се е родил научен да е родител, поне аз нямам такива претенции. Уча се заедно с детето си. Надявам се вървим по правилния път. Това не ми пречи да се стресирам само като видя кашлящо дете да доближава моето, но някои неща са по-силни от мен...А и вече ходи на градина, така че искам, не искам не мога да я "опазя". Има ли по-голяма радост за една майка от това детето й да е здраво и щастливо?

# 50
  • Мнения: 3 550
Сигурно се притесняваш толкова, защото боледува рядко. Като тръгне на детска градина и е една седмица там, две - у дома и се претръпва. Постарай се да се успокоиш. Припомни си как протича лечението, когато си болна самата ти. При мен например температурата също не спада още същия ден, а чак на втория-третия. Горе главата и дано болестите да минават бързо!

# 51
  • София
  • Мнения: 233
Ни най-малко не съм паника.
Бабите, обаче, ме вбесяват.
Майка ми : "Олеле, има температура, страх ме е да не се случи..."  ooooh!
Свекърва ми : "Детето не е добре, записала съм час при 10 специалисти" Shocked
Истината е, че всяка майка е  30% лекар. Нека не си мислим и не предизвикваме глупости Wink

# 52
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
.. не, не се шашкам.Може би аз съм "повредена".

Напротив, не ти, а останалите сигурно сме "повредени". При всички случаи е по-добре да се запази спокойствие - хем няма да прехвърлям на децата си страха, хем и умът ми ще е по-бистър и ще реагирам адекватно на ситуацията. И няма да изпадам в състояния, от които да се налага да се измъквам с лекарства. Нямаш представа колко искам да бъда като теб. Но поне засега не мога да се надвия, или поне не напълно.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 654
От настинки и температура не се притеснявам, но ако я заболи глава или пък ми се облаче от болки по ставите  ooooh! Започвам да мисля какви ли не неща, постоянно я разпитвам...Вече сме на 10, влизаме в пубертет и е нормално при растежът да има някои оплаквания, но нали сме майки...

# 54
  • Мнения: 323
Не се паникьосвам,запазвам самообладание,но вътрешно само аз знам какво ми е.Така че разбирам всички ви.До този момент си мислех,че само аз се страхувам от тези болести. Rolling EyesНай -големият ми кошмар е да не стигнем до болница,защото веднъж преживяхме такова нещо,когато детето беше на 1г.10м.Наистина беше кошмарно ooooh!Като се сетя,чак  ми се доплаква.Естествено и аз търся мнение различно от това на личната лекарка.Понякога като не мога да издържа повече психически,влизам в банята ,пускам силно водата и  smile3518.Не помага особено,но и нервите ми не са от желязо.Пожелавам много здраве на всички дечица и повече спокойствие на техните майки.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 099
Владея паниката и добивам формата на удобен диван за детето си (имам данни  Flutter).

Преди няколко месеца го налази рота вирус.  Tired Дрисък и пет (5) нощи Т към 40 градуса - бълнуване, треска, повръщане! Нищо не дадох, лекувам го с хомеопатия по принцип или нищо, но... тръгна да развива пневмония.  Tired Не можеше да отвори очички, не ядеше и лежеше отпуснат върху гърдите ми... Не мърдах с часове. Давах вода щом промърка и поставих ултиматум на хомеопата - 2 дни или влизаме в болница! (тоест, конвенционалния доктор, който го следеше успоредно, го постави!) Бабата и дядото мълчаха многозначително, баща му откровено изпадаше в лудост и паника, че действам като детеубийца... Подкрепа - от никъде! Но стана чудото. Издържах, а детето отърва сефтето с АБ и системи... Но.. не искам да си спомням всичката отговорност, която поех САМА!

# 56
  • Мнения: 2 478
ivonska завиждам ти за силата!

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз също.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 099
А, сила... на ръба си бях през цялото време... Но комбинацията добър хомеопат+брилянтен конвенционален лекар (разбиращ от вируси и знаещ къде е тънката граница), който го следеше нон-стоп ми помогнаха да не се предам на обичайно лесния прием в болница...

# 59
  • София
  • Мнения: 7 029
ivonska, поздравления от мен за избора ти на доктори и доверието в тях. Да ти е живо и здраво детенцето. Конвенционалният ти лекар частен ли е? От раждането на детенцето ти ли сте само на хомеопатия?

Общи условия

Активация на акаунт