МАРТенчето рита и се смее, в гимнастиката то дивее!

  • 9 879
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 69
благодаря многооо Hug  bouquet

# 46
  • Мнения: 88
veselina_s_p имаме тази - http://taftoys.com/view.php?itemid=10925   - любимата му е Simple Smile))
 а тази - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … b7960a7e401d52e27 - не е ли една и съща за коли4ка и за стол4ето  newsm78 и аз много я харесвам  Grinning

# 47
  • Мнения: 74
Цитат
Публикувано на: Петък, 19 Юни 2009, 16:05Публикувана от: БОДЛИВКА
Белла за да си пуснеш неползваната отпуска,трябва да се върнеш на работа за минимум 10 дни.Аз те съветвам да изчакаш,ако не ти се налага,защото ако ти вдигнат осигурителния доход,отпуската ще ти се изплати в/у него,съответно ще са повече парите.Но това ако се върнеш за поне 10 дни.Иначе-по старо му.Аз така направих като се върнах след майчинството с Дари.
E това вече беше важно- както винаги Бодливка носи куп важна инфо!И аз мислех да го правя -тъкмо съм събрала някой и друг ден!
Ама нас , за да не ни остават дни ни карат фиктивно да пускаме молба и после , когато можем да я взимаме- хич не ги обичам тия.

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да се вмъкна и аз тук  Crazy

Само Софи ли не посяга да хваща ефективно  Rolling Eyes Когато е на гимнастиката или на шезлонга ги бие яко или ги гали, но като й показвам играчките тя започва да се вълнува ужасно, да рита, пищи, разтваря ръцете...и аха да ги хване, но се разревава Tired

Вчера бяхме на преглед при детски невролог - д-р Литвиненко, по повод назначената ни терапия от светилото Чавдаров. Каза, че засега не вижда абсолютно нищо тревожно, което да налага тая терапия. Обясни ми, че на тази възраст - 3 месеца (наши коригирани) трябва да може 2 неща със сигурност -
1. Да си държи главата стабилно изправена и добре центрирана;
2. Поставена върху твърда повърхност - да има опора на стъпалата и да стъпва на цяло стъпало, разкрачена
.
И двете ги прави идеално. Не е задължително да се обръща още както и да е, а ние поне едното обръщане го владеем, така че това е даже плюс. Още - в следващите 2 месеца (най-късно до края на 5ия) трябва да може да се обръща навсякъде и да хваща играчки с 2 ръце едновременно. Не било добре да посяга само с едната. Ако не започне да прави тия неща, можем да отидем пак за консултация. А не като онзи - "...след месец пак елате" (да я помята малко за 60 кинта Rolling Eyes )

Та така, отдъхнах малко.

На въпросите на Зелено човече, за съжаление не мога да дам отговор, тъй като напуснах работа преди още да забременея, а пък ще започвам нова работа, живот и здраве, в Рим.

Приятни следобедни разходки на всички   bouquet

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 17:31 от ЛЮБИМА

# 49
  • Мнения: 74
Страхотна е! От къде е и за колко?
Подарък е, но е на Taf toys, и я има по електронните магазини, мисля, че струва около 30лв.

Честити 3 месеца на Божидар на Daytona  bouquet

# 50
  • Мнения: 13
И ПОНЕЖЕ МАЙ СЪМ БЛОНДИНКА ПОД ПРИКРИТИЕ(да не ми се сърдят русите дами Crazy)  И НЕ МОЖАХ ДА КАЧА СНИМКА НА НЯКОЯ ПИщНА ПОЧЕРПКА newsm78, ВИ ПРАщАМ ЛИНК НА МОЯТА ДОМАШНА ТОРТА С ЕДНО 'НАЗДРАВЕ ' ОТ НАС   chef, КАКТО И БЕБО ВЕЧЕ НА 3 МЕСЕЧИНКИ !  party023  cook
 nbirthday newsm67 НА ДНЕШНИТЕ БЕБОЦИ !!!


http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13013272

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 18:06 от Daytona

# 51
  • Мнения: 13
А сега малко по др.теми (как съм се засилила,малееее Crazy) :
-МАЙЧИНСТВОТО: моето е платено първата година според заплатата ми и е горе-долу добре,въпреки,че надскочих дохода с около 5лв и не се класирам за детски... #Cussing out,как после да не си расист за "ромките",които се редят по опашки и се оказват повече майки от мен... #2gunfire Twisted Evil
Втората година обаче 250лв. определено няма да ме оправят до никъде, ще разчитам на доходите на таткото повече,той милият още от сега се "стяга" Wink,честно казано не ми се връща пак на същата работа, много ме изтощи психически 7 г..... ooooh!, но....
ЗА ЯСЛИТЕ: при нас в провинцията също имаме проблем с приема,то са едни връзки,едни ''подаръци.''...днес разбрах,че вече трябва да подам молба за яслите, ако искам да се вредя.... newsm78
ГЛЕДАНЕТО от майка ми отпада,тя работи още(слава богу), ще търся други варианти....СВЕКИТО  пък е малко болнава и на нея за гледане до 3-тата година не мога да разчитам.... Confused
ОТПУСКАТА: ако се върна на работа,ще искам да си я ползвам естествено
и още за РАБОТАТА : с мъж ми се опитваме да се наложим на пазара в сферата на тунинга и дизайна,като аз рисувам,много ми се иска да успеем, така че...ПОЖЕЛАЙТЕ МИ УСПЕХ  Praynig Peace  ето го и сайта ни,който желае, може да го посети :  www.bdmotodesign.com

# 52
  • Мнения: 664
Здравейте
Бях се притеснила, че Ангела не си държи добре главичката изправена и сега като прочетох поста на ЛЮБИМА  и още повече се претесних.
Има и и други бебета на 3 месеца дето главичките им стоят на една страна и не са центрирани???
И какво се прави в такива случаи? На терапия ли се ходи?

# 53
  • Мнения: 1 187
А какво значи по -платената част от майчинството,защото аз май нямам такава?

Каква е разликата в заплащането  newsm78

По-добре платената част,това са онези 90% от брутния доход(това на което са ви осигурявали),тази сума ще взимате в продължение на 1г.Втората година-250лв. Peace

oki4
май на всички гумени книжки ръбовете не са много безопасни,нашата е на Canpol.

Едно заглавие за тема и от мен:Скоро МАРТенчетата ни всички,ще са седнали в колички!

Daytona аз сайта ви съм го посетила отдавна,нали е в подписа ти. Wink УСПЕХ в начинанието,аз си падам по такива неща! Hug

# 54
  • Мнения: 4 428
veselina_s_p имаме тази - http://taftoys.com/view.php?itemid=10925   - любимата му е Simple Smile))
 а тази - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … b7960a7e401d52e27 - не е ли една и съща за коли4ка и за стол4ето  newsm78 и аз много я харесвам  Grinning

Има разлика, защото тази за столчето е с кръгла основа, за ад прави вакуум на масичката. А тази за количката е с лепки, за ад се сложи на борда  Peace

# 55
  • Мнения: 8
Бодливка идеята ти за заглавие ме подсети за въпрос ,който искам да задам от няколко дни ама все забравям:КОГА МОЖЕМ ДА ЗАПОЧНЕМ ДА СМЕНЯМЕ НИВОТО НА КОЛИЧКАТА,ОТ ПЪЛНО ЛЕГНАЛО НАГОРЕ????
Ами моето синче голям е любопитко,но не смея още да вдигам количката. Затова всеки път като излизаме си взимам и кенгурото,че като почне да мрънка и иска да става направоооо ooooh!....
Daytona сега ви разгледах сайта newsm10

# 56
  • Мнения: 361
Любима и Елия не хваща много ефективно играчките. Вълнува се много, бие ги яко и като и ги подам или и покажа как ги хваща. Тя честичко си седи на гимнастиката и се забавлява. Аз съм на мнение, че всяко дете си е различно и това по книгите трябва да е ориентировачно. Ние например още от новородена си седи с изправена глава, но пък не иска да се обръща. Иска да става ил седи. За това не се впечатлявам какво може или не на 3-4 или 10 месеца. За сега се развива нормално и това, че не иска да хване нещо определено сама или, че не се е обърнала, не ме притеснява.

Ето ви една приятна история:
Златната хартия
Историята започва с това, как не отдавна една майка наказала своята 5 годишна дъщеря за това, че изхабила цяла ролка от скъпа позлатена опаковъчна хартия. Парите не им достигали и тя се ядосала още повече, когато разбрала, че детето използвало хартията, за да увие кутия, която сложило под Коледната елха.
Въпреки това, малкото момиченце поднесло кутията на майка си и й казало, “Това е за теб, мамо.” Майката се засрамила заради предишната си реакция, но гневът й отново я изпълнил, когато отворила кутията и видяла, че тя е празна. Тогава се обърнала към дъщеря си и със строг тон казала: “Млада госпожице, не знаеш ли, че когато подаряваш на някого подарък, се предполага, че в
кутията трябва да има нещо?"
Сълзи се появили в очите на детето и то казало, “О, мамо, но кутията не е празна! Аз слагах целувки в нея, докато тя се напълни." Майката била съкрушена. Паднала на коленете си и прегърнала малката си дъщеричка, молейки я да й прости за безсмисления йгняв.  Майката пазела тази позлатена кутия до леглото си през всичките години до края на живота си. Когато и да била обезкуражена или пък имала някакъв проблем, тя отваряла кутията и си взимала от невидимите целувки и си спомняла за любовта на детето, което ги било сложило там.

В действителност на всеки един от нас ни е била дадена Позлатена кутия, пълна с безусловната любов и целувки от нашите деца, семейство, приятели и БОГ. Няма по-голямо притежание, което някой някога може да има.

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 18:34 от Elg

# 57
  • София
  • Мнения: 263
Daytona , сега след почерпката, дай и рецептата, че така очи пълни -ръце празни- няма да стане  chef
А вашия сайт отдавна съм го разгледала  thumbsup

Бодливка, за да ми вдигнат осигурителния доход- да ми вдигнат заплатата ли трябва и как се отнася това към отпуската- заплащането по принцип трябва да е някакъв процент ли? Фирмата ни е частна и шефът не ги уважава много тия неща- но аз да знам.
Мерси много и извинявай, че така те разпинвам?
Количката я вдигам от както е на 3 месеца, но не я държа много продължитерно.

Ели Kissing Heart за кутията

# 58
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
kikoimery не се шашкай предварително, заведи я на невролог за консултация. Когато я изправяш за ръчички, как държи главата? Дори и да има проблем, рано е, ще се коригира  Hug

# 59
  • Мнения: 1 187
Бодливка, за да ми вдигнат осигурителния доход- да ми вдигнат заплатата ли трябва и как се отнася това към отпуската- заплащането по принцип трябва да е някакъв процент ли? Фирмата ни е частна и шефът не ги уважава много тия неща- но аз да знам.
Мерси много и извинявай, че така те разпинвам?

оkи4 по принцип трябва да те осигуряват на реалната ти заплата.Ама само по принцип. Mr. Green Или поне не може да получаваш по-малко от това,на което те осигуряват.Много частници все още не са го направили,за съжаление.Шефът ти както не ги уважава тези неща,така може да му се стъжни. Twisted Evil И моята шефка беше така,ама като взех да предприемам действия,които ще я засегнат, (нали водих люти битки,че искаше да ме уволни,като разбра че съм бременна)да видиш как се оправи. Twisted Evil
Подробно може би Мънки ще обясни,или питай в счетоводната тема.Или във форума на http://www.odit.info/?s=3 Peace


Айде аз да паля скарата,че голямото чаве пристига с баща си. Party Приятен уикенд на всички мами и бебоци! Hug

Общи условия

Активация на акаунт