Защо е тази агресия?

  • 4 249
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 513
През това време майка му, докато се занимава с домакинстване го разпитва.
Само на мен ли тази реклама ми действа влудяващо? Детето казва сбихме се с еди кой си, а тя го пита "И кой победи?"  Rolling Eyes
Идеята е, че като те поотупат, трябва да си 'апнеш шунка - бъкана със сол и консерванти и евентуално - не от месо.  Confused
За детската агресия - страшно мъчно ми стана за детенцето на авторката...  Cry Изпитвам ужас, че няма да успея да възпитам децата си (момчета) да не се превърнат в същите гамени. Да ви призная, малко като параноя ми е вече, не че засега децата дават повод, но все пак... Sad

# 61
  • Мнения: 1
От кога пък Слави е прост и вулгарен и откога да си пробивен е нещо лошо? И какво по-точно трябва да знам за Бойко?
Понеже питаш откога,ще ти кажа - винаги са си били такива и такива ще си бъдат,както и такива като теб,които харесват въпросните малограмотни люде.Тук не е мястото за това,а и щом ти приличат на интелигентни,няма смисъл да говорим.
   Исках да кажа само,че с мутренското поведение ,с просташки изказвания те успяват да привлекат на своя страна хора,които се държат по подобен елементарен начин,които не само че ги харесват,ами се стремят да им подражават.Това генерира съответното поведение в обществото - породено от чувството на ненаказуемост,и в крайна сметка се предава на нашите деца.
   Най - нагледният пример може да бъде забелязан всеки ден и навсякъде - скъпите лимузини хвърчат с 200,полицаите се правят,че не виждат...После хора с 15 - г. коли се опитват да им подражават ,а пък децата им,естествено,се опитват да подражават на тях.Толкова ли е трудно да се проумее,Ксения...Не искам да обиждам никого,но не мога да се примиря с толерирането на поведението на нашия "елит".

# 62
  • Мнения: 7 110
Винаги е имало по-щури деца. Аз съм била от тези вандалчета, които посягат да се бият, хапят без да е имало домашен модел за това. Сигурна съм в спокойният и толерантен дух, в който са ме възпитавали. Всички мои братовчеди, които гравитираха постоянно у нас бяха кротки, та чак неприлично. Определено у дома не поощряваха диващините ми. С говорене, с наказания, с пляскане като краен вариант (аз бих се самопребила, ако бях на мястото на нашите). Определено не се страхувах от каквото и да било. 
В крайна сметка си намерих майстора в лицето на една по-голяма от мен девойка, когато бях в първи клас (тя беше в трети). Понашляпа ме и на мен мераците ми да бъда агресорче ми минаха. 

# 63
  • Мнения: 1 788
Едно е да си щур, закачлив или дори заядлив, но съвсем друго е да си злобен или брутален...
Вчера от терасата гледах как една групичка момчета се караха с някакви цигани ли бяха, просто бедни хора ли бяха, мъж и жена - не разбрах, а и не се виждаше...
Момчетата бяха на не повече от 13-14-15 години. Не ме потресе това, че се караха с тях, а думите, които ползваха - то не бяха псувни на майки, бащи, лели, то не бяха епитети от рода, кой на какъв полов орган прилича и всякакви такива добре заучени фрази.
По едно време, едното от келешчетата реши да вземе камък и да замеря хората с него... Не прави сметка, че ще изпочупи наоколо паркираните коли или може да удари някой от случайно минаващите хора...
Просто не мога да се начудя на такова възпитание и потребност да се надуваш и ерчиш пред някой. Вместо да карат колелета някъде, скейтове или да ритат топка, те тръгнали да се занимават с глупости.
Не става дума всички деца да са кротки, а за това, че нито родителите, нито децата усещат къде е границата на нормалното и от къде започва бруталното и просташкото...

# 64
  • Мнения: 9 436
 Извади мединцинско на детето ти и с него право в съда.
Ако не го направиш,утре случката може да се повтори,както на твоето дете,така и на някое друго.

# 65
  • Мнения: 4 892
Извади мединцинско на детето ти и с него право в съда.
Ако не го направиш,утре случката може да се повтори,както на твоето дете,така и на някое друго.

А ненаказаното гаменче с още по-гаменски родители ще порасне и ще се чувства велико, понеже всички бягат, изселват се или се преместват заради бабаитлъка му, а и нищо чудно да не се задоволява с насинените очи на другарчетата си.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 22:50 от NinoTino

Общи условия

Активация на акаунт