Как се прави лека, пухкава панировка?

  • 73 999
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Тези панировки са ми голямо препятствие......не че в заведенията не съм попадала и на по-лошо направени от моите  Laughing
Преди години един готвач ми каза една панировка с бира, в която белтъците се разбиваха отделно на сняг но нещо сложно и дълго ми се видя, таа не съм я пробвала.
Моля за съветите Ви в света на панирането!

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
100 грама брашно,50 грама царевично нишесте,2 жълтъка,2 разбити на сняг белтъци и малко бира.
Всичкото се прави на каша,по гъста от боза и се прибавя сол и черен пипер.




Или потапяш първо в разбити яйца, после брашно или галета, яйца и пържиш.

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 16:30 от Lindita

# 2
  • София
  • Мнения: 1 341






Ето и моята панировка:
Първо се разбиват на сняг 2 белтъка.
След това с миксера се разбиват 2 жълтъка със 125 мл. пр.мляко.
Прибавят се 4 с.л. брашно, 2 щипки сол, черен пипер на вкус,
1 с.л. разтопено кр.масло.Разбива се пак с миксера.
Накрая се прибавят разбитите на сняг белтъци и съвсем леко се объркват с лъжица ( за да не спаднат белтъците).
С тази панировка работя вече повече от 30 год.

# 3
  • Мнения: 27 524
Патафри, тя е с бира, пухкава и много хубава  Simple Smile

Моята рецепта за нея е:

- два белтъка, разбити на сняг със сол, подправки, лъжичка сода и около 200мл бира.

# 4
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Патафри, тя е с бира, пухкава и много хубава  Simple Smile

Моята рецепта за нея е:

- два белтъка, разбити на сняг със сол, подправки, лъжичка сода и около 200мл бира.

 Peace Това е най-добрата панировка наистина  Wink
В заведенията  слагат и газирана вода и жълтъци. Разделят се яйцата на белтъци и жълтъци. Белтъците се разбиват на сняг, а жълтъците се разбиват с бирата и малко газ.вода. За да се посгъсти се прибавя и брашно .След това внимателно се събират двете смеси в една и веднага се започва панирането . Прилича на разбита сметана като консистенция и когато топя кубчетата кашкавал в панировката се образува едно рогче.  Laughing По принцип зависи какво ще се панира, но да кажем на 2-3 яйца се слага малка наливна бира (мисля, че тя е около 300 мл), една бутилчица газ.вода (от тези зелените Wink) и около две чаени чаши брашно. След това кашкавалчетата и сиренцата приличат на бухтички .  Laughing Аз лично набухвател не ползвам.

# 5
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Патафри  - два белтъка, разбити на сняг със сол, подправки, лъжичка сода и около 200мл бира.
Друга панировка не признавам Naughty

# 6
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
- два белтъка, разбити на сняг със сол, подправки, лъжичка сода и около 200мл бира.

А аз да попитам, при тази панировка овалват ли се в брашно? Може да ви звучи тъпо, но до сега никога не съм я използвала и ми звучи малко странно и имам чувството, че ще стане рядка, а ми се иска след малко да я изпробвам  Embarassed

# 7
  • Мнения: 804
При паниране вместо брашно използвам корнфлейкс,става много хрупкаво месото.
При меса,за да са по сочни и крехки към разбитите яйца прибавям 1ч.л. водка,а към брашното сол и чер пипер-ако нямам корнфлейкс.
Най-бърза е разбира се паста Патафри,като белтъците се разбиват с щипка сол на сняг и се прибавят накрая към разбитите яйца+брашно+подправки.

# 8
  • Мнения: 461
Японска панировка "Темпура"
1 жълтък
1/4  чаена лъжичка сода бикарбонат
щипка сол
300 мл ледена вода
4-5 кубчета лед
250 гр брашно

Съставките се разбиват на пяна, като брашното се прибавя накрая. Може да се остави на малки бучици.
Продуктите, които ще се панират е желателно да са добре изстудени така, че след панировката да се запази свежия им вид и оригинален вкус.
Пърженето е по-скоро маслена баня в кипящо олио за много кратко време.
Панировката не трябва да е с наслоена и с пореста структура като хляб, нито да е водниста, защото продуктите поемат много от мазнината и омекват бързо.
Темпура трябва да е златиста и хрупкава.



 

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 226
Продуктът се овалва в брашно, след това
в яйце, в галета. Оставя се да се овлажни
галетата - 10-15 минути, отново потапяне
в яйце и се пържи. Много съм доволна,
особено за печени и белени чушки.

# 10
  • Мнения: 59
И аз със същата панирам чушките ,веднъж пробвах и филе от бяла риба с нея ,стана много хубаво.

# 11
  • Мнения: 27 524
- два белтъка, разбити на сняг със сол, подправки, лъжичка сода и около 200мл бира.

А аз да попитам, при тази панировка овалват ли се в брашно? Може да ви звучи тъпо, но до сега никога не съм я използвала и ми звучи малко странно и имам чувството, че ще стане рядка, а ми се иска след малко да я изпробвам  Embarassed

Уф, че съм смотана патица, брашното се слага вътре в панировката, разбира се, сори  Hug

Ето тук намерих мнооого видове панировки  Simple Smile

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.1318.html

# 12
  • Plovdiv
  • Мнения: 303

Няма проблем, свенах се, че има нещо нередно  Hug

# 13
  • Мнения: 3 251
За калмари, миди, рапани правя старата Бургаска панировка /наричат я така, защото приготвяха с нея рибните деликатеси в "Рибарска среща"/-осолявам леко, овалвам в царевично брашно и после в много добре разбито яйце и пържа във фритюрника.
А за всичко останало правя Патафри.

# 14
  • Мнения: 206
Когато искам да направя мека и пухкава панировка овалвам само в брашно и яйце (2 пъти) Wink и след като панирам продукта захлупвам задължително да се задуши около 10 мин.

Общи условия

Активация на акаунт