Такса-вход !?

  • 10 658
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 492
Всъщност при нас разликата е 0.50 лв., ако реша да правя добро, мога да давам и повече от 0.50 лв., без значение на кой етаж живея newsm78

# 16
  • Мнения: 958
В нашия вход режийните се плащат от наема на магазин, но сега събираме по 5лв месечно на апартамент за козметичен ремонт на входа и има хора, които се дърпат ooooh!

# 17
  • Мнения: 239
Аз не съм с такива разбирания. И затова при нас всеки помага на другия и сме задружен вход? Какво значи някой мислил ли е за вас,а как си обяснявате поведението на вашите съседи?  Не искам да спорим,хич не ми допада как темите в БГ мама се превръщат все в място на полемики. Но Китана ,мислиш ли,че е добра постъпката на твоите съседи спрямо родителите ти,на тях не им пука и логично и на тебе вече не...Така ще стане и със следващите...
  А Не се сърди,човече ,защо не дават да се отваря вратата на етажа,заради въпросните 0,50 стотинки ли? Май не е за това,но не разбрах много добре,нали сте казали,че ще плащате... Не знам как може за такива неща да не могат да се разберат хората в един блок,това в Европа сякаш само в БГ го има... Със здраве и моля никой да не се сърди Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 00:01 от SweetCaty

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Досега беше по 3,50 на човек, без деца до 7г. (те не ползват асансьора сами), но 4 от 16 апартамента бяха офиси с висока посещаемост, те плащаха в троен размер. Включва чистачка 3 пъти седмично (метене и миене), консумативи за нея, фирма за миене на прозорците 3-4 пъти годишно, осветление, асансьор, епизодични ремонти, боядисване на общи части на 5г. Сега 2 от офисите се местят, та ще вдигнем таксата на 5лв.

# 19
  • Мнения: 46 492
... те плащаха в троен размер ...

Петорен трябва да е.
Ние въпреки, че сме с никаква посещаемост, пак плащаме петорен ...

# 20
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Да, ама едните държаха 2 офиса, с по 10 човека, златно щеше да им излезе... Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 13 204
Ами зависи на кой етаж живеш. При нас първите 2 етажа не плащат за асансьор (аз живея на 1 етаж). Сумата за чистачката се дели на апартамент. Тока и асансьора се дели на бр. живущи+кучетата  Wink
Аз плащам около 6 лв. на месеца и това от този месец, че вдигнахме сумата за чистачка с около 1,5 лв  Wink Нагоре има по 11-12 лв комшии плащат. Според новия закон децата над 6 г. се таксуват. не знам как е било преди. Моята щерка не са я таксували досега, ама май аз трябва да кажа на касиера  Rolling Eyes

Сумата, която съм посочила е обща. Водят ни трима - аз, мъжа и кучето  Wink

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 00:52 от Vache

# 22
  • София
  • Мнения: 13 204
Ех... с това "за асансьор не плащаме" ... Кога ли ще престанат хората за няколко лева да отежняват и другите... Все някога ще ви се наложи и вие да ползвате асансьора... Най-честият проблем е това между съседите в сградите с асансьори...

Ами аз го ползвам не повече от един път на 3-4 месеца  Wink, защо да плащам? А девойчето от четвъртия етаж трябва ли да плаща като за всички дето се влачат при нея... Така си е по закон!!! Първи и втори етаж не плащат за ползване. Плащам, обаче за ремонта, защото е обща част. А при нас пък таксата никак не е малка, щото има значение колко етажа са и колко апартамента на етаж  Wink Поддръжката на асансьора не зависи от това. Ако трябва да плащам за асансьор ще платя двойна сума. Така че не виждам причина да не се възползвам от ЗАКОННОТО си право и да не плащам за нещо дето не ползвам  Wink

# 23
  • Мнения: 46 492
Като каза за кучето, се сетих как чистчката ни се оплака, че помолила една съседка да изчисти след кучето си, което се изакало във входа, а тя отговорила, че щом плаща такса вход, кучето й може да си сере, където иска  Shocked Joy мъжът ми й каза следващия път да я пита дали може и той да го прави по стълбите, щом плаща такса вход  hahaha

# 24
  • София
  • Мнения: 13 204
Като каза за кучето, се сетих как чистчката ни се оплака, че помолила една съседка да изчисти след кучето си, което се изакало във входа, а тя отговорила, че щом плаща такса вход, кучето й може да си сере, където иска  Shocked Joy мъжът ми й каза следващия път да я пита дали може и той да го прави по стълбите, щом плаща такса вход  hahaha

Егати!!! Sick Sick Sick Моето куче днес има рожден ден...  Grinning става на 13 г. Слиза и се качва като дядо, изпуска се вкъщи, но във входа никога, ама никога не му се е случвало да направи такива неща. А ако направи съвсем чинно ще си го събера, а няма да чакам чистачката. Честно казано на мен ми е много чудно това с кучетата и таксите, обаче комшиите ми обясниха, че кучето цапало с лапите и аз като съм излизала вечер да го разхождам съм палела лампата  Crazy Crazy Crazy То кучето не знам как цапа точно като няма грайфери на лапите, ама реших, че няма смисъл да се конфронтирам и си плащам  Laughing

# 25
  • Мнения: 54
По-добре такса отколкото като при нас. При нас таксата е 0 лева, едва ли ще има друг с такъв отговор. Чистачка нямаме от 2 години, а ток от 2 месеца, тъй като 9 месеца не е плащан. На мен не ми е чак такъв проблем, защото съм на първи етаж и до нас си стигам лесно, но ми е много чудно как се качваш до 4-тия етаж като няма ток, а има и възрастни хора. Относно чистенето жената под нас мие стълбището до тях понякога и ние от нас надолу, но нагоре от 2 години не е мито нито веднъж. Няма боклуци, никой не хвърля, а и сме малко хора във входа, но си е прашно и доста неприятно на горните етажи.

# 26
  • Мнения: 282
Като ви чета се питам, на какво основание могат да ви откажат да отворят вратата за втория етаж при положение, че си плащате сметките.
Все пак асансьора е към общите части, на които вие също сте събственици и няма никаква причина да ви забранят достъпа до него, ако искате да го ползвате (освен за неплащане).
Мисля, че по-настоятелно трябва да си отстояваме правата на собственици.

За протокола - при нас таксата е 2,50 на човек (нямаме чистачка)
Кучета, деца и трудно подвижни възрастни не плащат.
 
 

# 27
  • Мнения: 883
4.лв на апартамент+ 3  лв. на човек/голямо куче и 1.50 за дете м/у 3 и 6 години и малко кученце. Абе имаме си равнопоставеност между децата и кучетата, демокрация  Laughing. Аз като попитах /ама само за спорта де Embarassed/, защо ще плащам и за дете което няма 6г. както е по закон  ми обясниха , че ползваме много повече осветление и асансьор от работещите които сутрин излизат и вечер се прибират. Ремонтите отделно.
 И при нас първите етажи не ползват асансьор.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
При нас първите 3 етажа не плащат за асансьор, но вратите са запечатани. Иначе останалите консумативи са на човек. Таксуват ми детето от деня на раждането - 6 лв. За чистач се заплаща отделно, не съм сигурна колко, но около 5 лв. мисля за апартамент. Предвидените разходи за планови ремонти се разпределят отново на апартамент. Не са включени в тези 6 лв.

# 29
  • Мнения: 6 860
Има значение и колко е голяма сградата. По-малко апартаменти по-високи вноски и обратното.

Общи условия

Активация на акаунт