Покажете си детските стаи -7

  • 45 681
  • 339
  •   1
Отговори
# 45
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Да се включа и аз, макар че мноого трудно се получава с нашата детска.
Надявам се до края на седмицата да ни донесат леглото и да почнем полека лека да я нареждаме.
Голяма чуденка са ми прозорците - незнам какво да сложа. Имаме т.н. френски прозорци - от тавана до пода. Досега имахме пердета с релса по тавана, но много трудно се плъзгаше пердето и накрая се откърти на места.

Моля дайте идеии  bouquet

# 46
  • Мнения: 27
Змейковица:  Не е ли възможно отпред гардеробите и надстройката ти да са на една линия (ширината на надстройката ще си я избереш по-желание), както ти харесва, а назад двата гардеробите да са по-дълбоки(дълбочина колкото е необходимо за един гардероб)? По този начин по средата между гардеробите отзад (зад надстройката)ще остане кухина, но тя няма да се  вижда тъй като ще има гръб между леглото и надстройката, освен ако не гледаш  отгоре. И така хем ще имаш дълбоки гардероби, хем ще имаш по-тясна надстройка. Дано да съм го обяснила добре.  bouquet

# 47
  • Мнения: 1 561
Ние още не можем да си харесаме мебели, но нещата ще се уточнят след като живи и здрави забременея пак и се разбере пола на бебчето.

Радвам се на всички готови стаи и ще продължа да ви следя за идеи.

# 48
  • Мнения: 1 427
И аз да се включа тук Grinning Тази седмица ще правим детската, скоро ще кача и снимки. Идеята ни е стаята да е повече за игра, затова ще има минимум мебели, ще наблегнем на шаренийките - жълти стени, фототапет- картина, стикери, цветни килимчета...

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 13:04 от E.L.

# 49
  • Мнения: 126
Крен, и ние сме д френски прозорци, аз така или иначе исках да сложа не много плътно перде, детско някакво до земята да стига.
Само че девойката като се запъна за едни пердета на уинкс с дължина 2,20 - няма мърдане /на мен височината ми е 2.60/.
Та сега пердетата са доста къси, но пак не седи зле - все пак е детска стая и позволява по-нестандартно виждане по въпроса.
За пердетата купих и едни бели рози /от онези ластиците за коса, като отрязах ластиците и заших панделки/; през деня връзвам пердетата и седи много красиво.

Ето снимки на детската - ако се вгледаш ще видиш късото перде
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2635661060065641545XLIAyP

# 50
  • София
  • Мнения: 863
Nunchi, малко встрани от темата, но откъде си взехте шкафа за обувки в коридора?

# 51
  • Мнения: 126
Dani_frango шкафът е по поръчка заедно с вградения гардероб в коридора

# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 863
А ти от София ли си? Можеш ли да ми пишеш на лични откъде го поръча и колко ти излезе. Мерси в аванс  bouquet

# 54
  • Мнения: 44
Munchi обзавеждането вие е страхотно просто нямам думи Поздравления

# 55
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Крен, и ние сме д френски прозорци, ..............

да добре стои с пердета, но как е закрепено на тавана?
с корниз, релса или?
при нас и като екстра е и чупка - целия френски прозорец прилича на силно разкрачено "V"

а къщата ти е СУПЕР! Браво

# 56
  • Мнения: 126
Dani_Frango - писах ти на лични за шкафа.

Крен - пердетата са закачени на пластмасова релса - продават ги в Практикер, Бриколаж, Домко. Аз не исках корниз от тези стандартните, кръглите, от които пердето виси на халки, тъй като винаги остава грозен според мен луфт между тавана и корниза.
Релсата се закрепя с дюбели на тавана и пердето се закача с кукички, т.е ако се спреш на този вариант купи си и кукички заедно с релсата /за да си сигурна, че ще улучиш размера/. Като е добре надиплено пердето /шие се обикновено 2 към 1/ изобщо не се вижда релсата.
Ако имам време ще го снимам утре да ти покажа.
А за обзавеждането - мерси много, ама имам още детайли за доизпипване - аксесоари разни, килими и пр. Роди се бебето и докъдето бях стигнала дотам - след някой и друг месец ще дооправям.
А тая чупка на френския прозорец изобщо не мога да си я представя newsm78

# 57
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
nunchi за да си представиш френския ми прозорец си представи че разстоянието на което трябва да се сложи е по - малко отколкото е прозореца. Затова някъде на 1/3 от дясната стена е вгънато навътре /влиза навътре в стаята/. Така ми се получава нещо като тераса отвъншната страна, естествено за сметка на големината на детската.
Ще се опитам да снимам и да го покажа.
Изобщо този врато-прозорец от френски тип ми е най големия трън в детската. Заради това "влизане" в стаята се поличават едни ъгли.


# 58
  • Мнения: 126
Аха, доста завъртяно изглежда, на предполагам че с перде ще стои най-добре. Не мога да си представя щори или нещо подобно.
Ако намериш по разните му сайтове за обзавеждане подобен прозорец оттам може да ти дойде някоя идея.

# 59
  • Мнения: 79
Крен , не можеш ли да сложиш перденца с релси (както ти е казала Nunchi) от двете страни на V-то ?

Общи условия

Активация на акаунт