ИЗЧИСЛЯВАНЕ НА БОЛНИЧНИ

  • 29 443
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Я и аз да попитам нещо - от 26.05 съм в болничен 45 дни преди термина. Вчера най - накрая ми се появиха осигуровките за месец май (става въпрос в сайта на НОИ) и е цифра различна от тази, която до сега излизаше като осигурителен доход. Ясно, че е заради майчинството, обаче не излиза друга сума, както едно мамче по - горе беше показала за един месец да има две суми. Там където се проверяват подадени документи нищо не ми излиза - да изчакам ли още малко или да звъня на счетоводителката да и дигам скандал?

когато си в болничен целия месец излизат само една сума-болничинят,който е осигуровката от НОИ.Излизат две сума,ако през месеца имаш болничен,имаш и работни дни.

При теб за май също трябва да има две графи-едната от НОИ другата от работодателя.В графата от работодателя има и работните дни в месеца.Така ги различавай.
Вече за юни трябва да имаш данни само от НОИ.Като графата от работадетля ще стои на сума 0,00 и работните дни за месеца

# 16
  • Мнения: 425
Я и аз да попитам нещо - от 26.05 съм в болничен 45 дни преди термина. Вчера най - накрая ми се появиха осигуровките за месец май (става въпрос в сайта на НОИ) и е цифра различна от тази, която до сега излизаше като осигурителен доход. Ясно, че е заради майчинството, обаче не излиза друга сума, както едно мамче по - горе беше показала за един месец да има две суми. Там където се проверяват подадени документи нищо не ми излиза - да изчакам ли още малко или да звъня на счетоводителката да и дигам скандал?

когато си в болничен целия месец излизат само една сума-болничинят,който е осигуровката от НОИ.Излизат две сума,ако през месеца имаш болничен,имаш и работни дни.

При теб за май също трябва да има две графи-едната от НОИ другата от работодателя.В графата от работодателя има и работните дни в месеца.Така ги различавай.
Вече за юни трябва да имаш данни само от НОИ.Като графата от работадетля ще стои на сума 0,00 и работните дни за месеца

Да това го разбрах, че има две графи. На мен сега ми излиза само тази с работните дни в месеца, тоест тази от работодателя. Ама ми е чудно тази от НОИ, която е с болничния кога ще излезе. Понеже до сега не съм ползвала болничен никога и не знам нормално ли е да не излязат по едно и също време?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
beru6ka ,дните от дните от май изплатени ли са от НОИ.Отнема време излизането на тази графа,но ще излезе.

# 18
  • Мнения: 425
beru6ka ,дните от дните от май изплатени ли са от НОИ.Отнема време излизането на тази графа,но ще излезе.

Благодаря ти за отговора.  Аз се притеснявах, да не би от счетоводството да са пропуснали нещо, но щом отнема време излизането на тази графа, ще почакам. Още нищо не ми е изплатено.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
beru6ka ,първа трябва да ти изплатят и чак след това да излезне тази графа. Peace

# 20
  • Мнения: 170
Elfita, виж аз какво полу4их от НОИ, от 25.05 съм в болни4ен (45 дневния преди раждане). Какви са тези суми? Полу4их тази от 143 лв, а каква е другата? Нищо не разбирам, извинявай за тъпите ми въпроси. А и кога ще разбера колко пари ще ми внасят на месец, в продължение на 1 година?Благодаря ти, предварително!
Актуален статус на документа: По случая са започнали плащания             

Извършени плащания до момента (общо 143.64 лв.):
за м.5/2009г.: 143.64 лв.
Доход, от който е определено обезщетението по месеци за периода на болничния лист:
за м.5/2009г.: 176.19 лв.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Elfita, виж аз какво полу4их от НОИ, от 25.05 съм в болни4ен (45 дневния преди раждане). Какви са тези суми? Полу4их тази от 143 лв, а каква е другата? Нищо не разбирам, извинявай за тъпите ми въпроси. А и кога ще разбера колко пари ще ми внасят на месец, в продължение на 1 година?Благодаря ти, предварително!
Актуален статус на документа: По случая са започнали плащания             

Извършени плащания до момента (общо 143.64 лв.):
за м.5/2009г.: 143.64 лв.
Доход, от който е определено обезщетението по месеци за периода на болничния лист:
за м.5/2009г.: 176.19 лв.

143,64 лв е сумата,която си получила от НОИ за месец май.Сумата 179,19 лв е тази,на кояот НОИ ще те осигури за дните в блоничен от май.
 Среднодневно за 410 те дни обезщетение за бременност и раждане ти е 23,94 лв.Тази сума я умножаваш на работните дни за месеци,за който искаш да разбереш колко пари ще получаваш.Ако приемем,че средно има 20 работни дни се получава 478,80 лв на месец

# 22
  • Мнения: 170
Elfita,много ти благодаря! Hug

Общи условия

Активация на акаунт