Треперене на крачетата при бебе на 2 м.

  • 8 665
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте, не знам дали при някои от вас се е случвало следното нещо. Дъщеря ми е на 2 м. и от време на време и потреперват крачетата, ту лявото, ту дясното. Случва се когато е спокойна и за кратко и по време на хранене се случва, като й пипна крачето спира. Все едно й се схваща леко крачето или по-точно като нерв. Не знам дали това е обезпокоително. Звънях на ортопеда и каза, че не е. Ако някоя майка е забелязала подобно нещо при своето бебе моля да сподели.

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Да случвало се е на малкия. Също съм питала и са ми казвали че е нормално съкръщаване на мускулите.

# 2
  • Мнения: 9 392
Не съм забелязвала подобно трептене при дъщеря ми.Щом лекаря ти казва,че няма нищо обезпокоително,не се притеснявай.

# 3
  • Мнения: 2 013
Случвало се е няколко пъти,когато дъщеря ми беше новородена.
Не е нищо обезпокоително. Peace

# 4
  • Мнения: 1 131
Според мен е нормално,ако се случи веднъж или два пъти,но ако е системно мисля,че трябва да потърсите и второ мнение от невролог.

# 5
  • Мнения: 188
 Simple Smile На малката се случи само веднъж. Но наистина ако е системно е хубаво и с друг лекар да се консултираш. На една приятелка на детенцето заради това потреперване й изписаха витамин Д, незнам колко е правилно, така решиха. Успех  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 354
Не съм забелязвала подобно трептене при дъщеря ми, не се притеснявай щом лекаря ти е казал, че е нормално Peace

# 7
  • Мнения: 251
При малкия ми син имаше на 2-3 м такова треперене, педи каза че е нормално. Няма място за притеснение. Сега по цял ден не сяда. Излишно се притесняваш. Laughing

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм забелязала подобно нещо при сина ми Thinking
Ак се случва често потърси и 2-ро мнение.

# 9
  • Мнения: 1 041
Не съм забелязала подобно нещо при сина ми Thinking
Ак се случва често потърси и 2-ро мнение.
Така мисля и аз  Peace

# 10
  • Мнения: 1 053
Здравейте, не знам дали при някои от вас се е случвало следното нещо. Дъщеря ми е на 2 м. и от време на време и потреперват крачетата, ту лявото, ту дясното. Случва се когато е спокойна и за кратко и по време на хранене се случва, като й пипна крачето спира. Все едно й се схваща леко крачето или по-точно като нерв. Не знам дали това е обезпокоително. Звънях на ортопеда и каза, че не е. Ако някоя майка е забелязала подобно нещо при своето бебе моля да сподели.
И на мойта бебка се е слу4вало и все докато яде.Не се притеснявам,не се притесняваи и ти. Peace

# 11
  • Мнения: 83
Ох, благодаря Ви. Днес се скъсах да звъня на всякакви доктори. Ще започна да й давам калций. И ми казаха, че не е обезпокоително.

# 12
  • Мнения: 20
моете дете след като се роди получаваше такива потрепвания. казаха ни че се наричат тремори и принципно означава че нещо в нервната система не е наред. абе честно да си кажа мнг ме бяха стреснали докторите, но ние имахме и други усложнения след раждането. обаче всичко отмина и вече не ги получава. с времето ще престанат. вече сме на 5 месеца и слава богу всичко ни е наред.

# 13
  • Мнения: 123
Каката имаше такъв проблем.
Дължи се на незряла нервна система и недостиг на калции.  Давах й калции предписан по схема от педиатъра.
Това е нормално до 3м. възраст на детето.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Това е нормално до 3м. възраст на детето.
И аз така съм чувала. Peace

Общи условия

Активация на акаунт