Идеи за забавление на деца, които за пръв път идват в София

  • 3 531
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Момичета, помагайте!  Praynig

Двете ми племеннички, съответно на 8г. и 10г., ще ни гостуват за пръв път в съзнателна възраст (идвали са като съвсем малки и не помнят нищо). Ще останат при нас около седмица. Моята дъщеря е още на 4 г. и съответно знам забавления за нейната възраст.

Дайте акъл кое и къде би им било интересно - за сега съм решила да ги заведем на 3Д кино, водните колела на езерото Ариана и Коколандия. Може би една екскурзия на Витоша с лифта? Сладоледената къща? Ще проверя и дали има цирк някъде из София сега. Нямам представа кое друго би им било приятно.

Споделете къде водите децата си на тази възраст  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 173
Зоологическата градина.
Винаги съм се вълнувала, когато ходя там. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 9 816
И аз щях да предложа Зоопарка.И моите племенници ще идват другата седмица и съм на сто процента сигурна,че там ще им е забавно.
Избери място,което го има само в София. WinkКолкото и да звучи тъпо,моите ще ги повозя на метрото Laughing,поне за една спирка,ще си умрат от кеф.Но те са и доста по -малки.
Може да покарате рикша в Южния парк,но да е през седмицата,че събота и неделя е ад.

# 3
  • Мнения: 8 999
Моите деца са на 9 и 8.5 г. и определено вече се интересуват от забележителности. Водих ги на разходка из центъра - Народна библиотека, СУ, Св. Ал. Невски, Парламента и други красоти на жълтите плочки. Бяха много впечатлени. Дори изявиха желание да си закупят едни книжки - "Стоте национални обекта" и каквото посетят, им слагат печатчета вътре.
Иначе децата от всички градове са си деца - дай им игра в някоя градинка и не ги мисли!

# 4
  • Мнения: 284
Повозете се на трамвай - това е атракция не само за хора извън София, ами дори за чужденци! Заведи ги и в метрото, обясни им как се влиза, как се маркира билетчето, разгледайте картата на перона - за тях със сигурност ще е емоция, че са се возили на метро.

# 5
  • Мнения: 1 086
Също подкрепям идеята за Зоологическата градина. Там и трите деца могат да се забавляват заедно. 

# 6
  • Мнения: 3 650
Заведи ги в Коколандия, точно като за тях е.
Можете да ги качите на Витоша с лифта.
Да ги заведете на детски театър или в някоя детска работилница.

# 7
  • Мнения: 480
Благодаря на всички, много добри идеи. Как можах да забравя зоопарка  ooooh!

baibibi , това опраделено ще го направим. Голямата се интересува много от история и за нея ще бъде наистина много интересно. Може би да скочим и до историческия музей... Благодаря за идеята!   bouquet

Мислех си за природо-научния музей, но не съм ходила там от ученичка и нямам представа какво му е състоянието. Предполагам, че на каките ще им е интересно, но пък се опасявам, че моята малката ще се втрещи от препарираните животни. Много е жалостива и ще има да пита защо са ги убили... Ходили ли сте там? Какво е положението?

# 8
  • Мнения: 137
Природонаучният музей е страхотен. Ще им хареса и на трите деца. Синът ми винаги се впечатлява..не изглеждат страшни препарираните животни..Има много красиви екземпляри....дори и аз се учудих какво разнообразие е постигнато.

# 9
  • Мнения: 574
И аз мисля, че Зоопарка и Природонаучния музей са добро решение за трите деца едновременно Peace Аз самата много обичам да ходя и да водя децата си на двете места. Не съм сигурна дали Историческия музей е добра идея за 4-годишното ти детенце newsm78. Освен ако имаш на кой да го оставиш и да водиш каките на забавления за по-големи. Лифта от Симеоново също звучи много добре Peace Един път сме водили синът ми и постоянно пита кога ще ходим пак Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 167
Може и до Панчаревското езеро да отидете и да хапнете там някъде или в Щъркелово гнездо.

# 11
  • Мнения: 1 650
Повозете се на трамвай - това е атракция не само за хора извън София, ами дори за чужденци!
Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 654
 
Природонаучният музей е страхотен. Ще им хареса и на трите деца. Синът ми винаги се впечатлява..не изглеждат страшни препарираните животни..Има много красиви екземпляри....дори и аз се учудих какво разнообразие е постигнато.
Да, това е любимо място и на моята дъщеря. Зоопаркът, Борисовата градина и лодките на езерото Ариана също. Ако пък вали, мисля, че 3Д киното е хубава идея Peace

Общи условия

Активация на акаунт