предучилищна

  • 4 329
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
loritka,
аз също бих те посъветлала да не избързавш да даваш Орешка по-рано.Чисто технически се справят ,но психически не са дорасли в повечето случаи.Другата година живи и здрави и това ще стане .Това,че едно дете знае буквите и цифрите не значи ,че е готово за ученик.Дори моето лично мнение е ,че колкото по- малко обременено постъпи детето в училище ,толкова по-добре.
Така или иначе да са ни живи и здрави пък другото ще се нареди  bouquet!

# 16
  • Мнения: 282

Подготовката в училище е несравнима с тази в детската градина,въпреки че се работи по еднакви програми и всички покриват ДОИ.Защо е така ли?Защото:
-броят на децата е 15,а не 30

През последните 5г.,когато съм се интересувала за предучилищните групи в училище,никога не съм срещала такава от под 20 деца.Малкият ми син май месец завърши такава и в групата бяха 26 дечица. Peace
Според мен е по-добре да се кара предучилищна в училище,особено ако детето ще е в същото първокласник.Някакси по-лесно се адаптира.Но проблем е,че трябва да има свободен човек,който да е ангажиран с детенцето.

# 17
  • Мнения: 7 821
....Но проблем е,че трябва да има свободен човек,който да е ангажиран с детенцето.
Проблем е също и че много от училищата нямат предучилищна и ако детето до сега е ходило на градина за 3 години ще трябва да смени 3 различни учителки, колективи и среда.

Дани ще продължи в градината, смятаме че за него това е най-доброто решение. Това, че чете и смята свободно не го прави, според нас, готов за ученик. Тази година имах вече първолак, и се убедих, че най-малкия проблем в училищата е четенето.

# 18
  • Мнения: 64
 
loritka,
аз също бих те посъветлала да не избързавш да даваш Орешка по-рано.Чисто технически се справят ,но психически не са дорасли в повечето случаи.Другата година живи и здрави и това ще стане .Това,че едно дете знае буквите и цифрите не значи ,че е готово за ученик.Дори моето лично мнение е ,че колкото по- малко обременено постъпи детето в училище ,толкова по-добре.
Така или иначе да са ни живи и здрави пък другото ще се нареди  bouquet!
Може и да си права...Не зная Peace

Само да вмъкна още един аргумент в полза на училището Whistling
  Моята голяма дъщеря ,и не само тя,определено си запълва времето с глупости в градината.Явно са на самотек ,докато спят ,защото вчера Орешка се прибра жестоко нахапана по ръцете(5 пъти) от момченце,което с лягането заспива и после тормози спящите.Дъщеря ми беше в шок и описваше как се събудила и видяла 2 черни очи да я гледат ,а после въпросния Златомир(съсед по креват) й държал ръката да я хапе.Тя сигурно е викала-няма как да не е!
 Днес госпожата не знаеше за случката #CrazyЕ,добре,питам аз кой да държа отговорен Rolling Eyes и как да съм спокойна за нея!?А за това,че друго момченце я натискало да я ухапе някаква щипалка и сега пищи да не я оставам саама в банята(вече седмица) ooooh!
 Сега разбирам защо толкова настоява да я прибирам на обяд.Аз си мислех ,че е просто каприз Whistling
 Сори,че съм толкова обстоятелствена,но много се вълнувам по темата Mr. Green

 Определено безделието ражда пороци и затъпяваш!А в училището ангажираност поне не липсва!
 Ако имаше предучилищна в училището,което ми е под носа,сега нямаше да се терзая въобще!

# 19
  • Мнения: 485
И моята дъщеря ще бъде предучилищна идната учебна година.
Засега ще е в градината, много ми се искаше да я запиша в училище, но няма кой да я прибира на обяд, ако в предучилищната предлагаха и следобедна занималня нямаше да имам никакви колебания и вече щеше да е записана там (т.е. ако предучилищната беше целодневна).

В тази връзка имам един въпрос, ако детето е било половината предучилищна в детската градина, а за оставащите няколко месеца бъде прехвърлено в предучилищна в училище, нали няма да има проблем с тези свидетелства за завършена предучилищна група (не съм сигурна как се казват), защото всъщност тогава училището ли трябва да го издаде това свидетелство?
Дали някой ме разбра какво питам   newsm78

ПП
Паталинка  (в тази тема си по-активна) Hug  Благодаря ти     bouquet

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 11:59 от svetlat

# 20
  • Мнения: 87

svetlat
,
няма да има проблем с издаване на удостоверението за завършена подготвителна група  bouquet

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ооооо, я стига с това, че в училище подготовката била по-добра и дрън, дрън. Децата в класа на дъщеря ми, които са с най-добри резултати се оказа, че до едно идват от детска градина. Не е важно къде ще е, а какъв ще е педагога.

# 22
  • Мнения: 342
Дъщеря ми е родена в края на декември 2003 и трябва да тръгне на училище на 6г и 9м а пък на есен ще е предучилищна.Незнам дали е по-добре в училище но определено си мисля че ще стресирам моето чаве ако на 5г. и 9 месеца го пратя в училище.

# 23
  • Мнения: 64
Дъщеря ми е родена в края на декември 2003 и трябва да тръгне на училище на 6г и 9м а пък на есен ще е предучилищна.Незнам дали е по-добре в училище но определено си мисля че ще стресирам моето чаве ако на 5г. и 9 месеца го пратя в училище.
Вие добре си вървите с набора!Не виждам при вас нещо да налага да избързвате Rolling Eyes
А по-темата...
Не е важно къде ще е, а какъв ще е педагога.
  Peace Peace PeaceТой е ключът от палатката ...

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
  Аз категорично не съм съгласна с обобщението, че децат от детската градина са "по-неподготвени" /каквото и да се влага в това/, от тези, карали предучилищна в училище, както и да се вменява едва ли не вина на родителите, че ще провалят бъдещето на детето си, ако видиш ли го оставят в детската.
 
 Моето дете изобщо не е готово да смени изцяло и изведнъж средата и навиците си. Стресът от това би му причинил в пъти по-големи проблеми. Добавям и появата на брат му, все пак - не са му нужни чак толкова много промени накуп.
 Учителките му в детската градина са чудесни - много са привързани към децата и децата към тях, държат на обучението им и вярвам че ще справят и с предучилищните занимания.
 Отделно от това и в къщи се занимаваме много  - Мартин чете - вярно не гладко и къси текстове, но това на този етап е достатъчно, събира и изважда до 15, пише и т.н., но както някой по-горе каза това изобщо не го прави готов за училище. За взимането по обяд от училище аз мога да разчитам на майка ми, но предпочитам детето ми да е в градината, сред приятелите си, отколкото да стои половин ден в къщи с баба си.

# 25
  • Мнения: 1 517
Ооооо, я стига с това, че в училище подготовката била по-добра и дрън, дрън. Децата в класа на дъщеря ми, които са с най-добри резултати се оказа, че до едно идват от детска градина. Не е важно къде ще е, а какъв ще е педагога.

Точно така  Peace Моята щерка си остава в детската градина, въпреки, че от една година няма нужда от обедното спане.
Интересно ми е децата, които ходят в училище на предучилищна кой ги гледа половин ден??

ПП Много бързо искаме да ни порастнат децата, а няма смисъл. Няма да останат ненаучени на букви, цифри и т.н.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Моето мнение е ,че няма значение дали е в градина или в училище ,важни са учителките!
 Големият завърши 5 клас, и в тяхното училище едната паралелка е с деца от ПГ в у-ще /вървят си 6 год. заедно/. Ами децата там с нищо специлно не се открояват от другите ,които са били в ДГ.
 Малкият ми син също чете, смята, брои  не знам колко / сигурно и до милион може да стигне/, познава всички 4-рицифрени числа, но както някой по-напред беше казал - това не го прави готов  за у-ще!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Синът ми също есента ще бъде предучилищна в ДГ.
Не искам да го деля от приятелчетата му в групата, от учителките, които го харесват /и той тях/  Mr. Green, не искам толкова рано да сменя средата...
А и следобед, дори и да не спят, имат нужда от почивка. Освен това заниманията им са разпределени както в сутрешните часове, така и в следобедните след сън, за разлика от предучилищната в училище, където са само сутрин и, според мен, това ги уморява доста...

В училището предучилищната група не ги извеждат навън, стоят половин ден на чиновете, няма кът за игра на земята, където могат да седнат и до играят, а все пак, играта още е водеща дейност в тази възрастова група, учителката е много добра, но това означава смяна на познатите му учителки сега, и още една смяна следващата година, точно като свикне с учителката от предучилищната, трябва да свиква и с новата учителка от началния курс /в първи клас/.
Така или иначе, работят по една програма и знанията, които ще има едно дете зависят от педагога, който го обучава и от самото дете, не от това дали е в училище или в ДГ.

А и не виждам кой ще го гледа в следобедите и ще се ангажира с взимането му на обед. А ако си е вкъщи следобед, ако намерим "детегледач" някак си, ще пречи на сестра си да си подготвя домашните за следващия ден.... Wink

# 28
  • Мнения: 1 517
А в стемежа си да образоваме децата си колкото може повече и по-рано, не ви ли идва наум, че ни се изплъзва нещо много по-важно...
Много деца още преди да тръгнат на  училище четат, броят и смятат, а извън това са толкова неориентирани и хич ги няма, че...  ooooh!

# 29
  • Мнения: 544
Записвам се да следя темата, че и мен много ме вълнува. Още не съм взела окончателно решение, но май ще си го оставя в детската градина.
Дано да не бъркам.

Общи условия

Активация на акаунт