AVO-3, Британика или Фарос ?

  • 90 496
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Мамита, какво ще кажете за Британика филиал Пловдив.Чувам, че цените били убийствени. Интересно, че никъде в сайта им не видях цени, или греша? Майките коментират и това, че много често текат обяви за нови учители там.

# 16
  • Мнения: 7 474
Аз записах в Британика пък ще видим.

# 17
  • Мнения: 1 073
Ние естествено пак в АВО - 3.

# 18
  • Мнения: 10
а някой може ли да ми каже какжи са цените за аво3 и цените на учебниците също

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз я записах в Европа. Цените са прилични, близо е до нас, но да видим какво ще е качеството..

# 20
  • Мнения: 2

Здравейте
тъкмо се регистрирах и тази тема много ме впечетли. Аз пратих детето си в Британско- български езиков и информационен център и съм много доволна. В часовете им влиза нейтив спеакър, а заниманията са доста интересно програмирани. През учебната година се организират много тържества за децата с английски стихотворения и песни, разиграват си и пиеси по приказки. А има и часове по музика. Навсичкото отгоре е и в сърцето на София. Преподавателите са много готини. Имат персонално отношение към всяко едно от децата.
Изобщо екипа е добър. Има ли някой друг с опит там??

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 820
Аз съм много доволна от Алианса дъщеря ми е 9 клас там .Всяка година се явявва на изпити които се проверяват в Англия и резултатите и са идентични с оценките на преподователите тука в БГ.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 131
След 7 и 1/2 години в Алианса/не броя предучилищната година/ дъщеря ми се прехвърли в АВО -3. Прехвърли се в средата на годината, защото виждаше, че само си губи времето/основния курс в Алианса е до 7 клас/. Съвсем скоро след като се прехвърли сподели, че досега/в Алианса/ само си е мислила, че учи. Сериозното обучение е в АВО. За другите школи не знам нищо. По-малката дъщеря също смятам да я запиша в АВО, за да вземе сертификат/и тя завърши основния курс на Алианса/. Все пак не забравяйте, че и в най-престижната школа може да попаднете на лоша учителка и обратното. Преди години позната беше си записала първокласничката в Европа/много престижно за времето си/ и веднъж и се наложило да вземе детето много време преди края на заниятията. Намерила децата сами да беснеят в класната стая, а учителката отишла да си върши някаква работа  Grinning. Беше бясна от ситуацията  Grinning. Но това не означава, че другите учителки са също така безотговорни.

# 23
  • Мнения: 256
kimbolina,
Не зная доколко е актуална темата, аз лично събрах доста положителни отзиви за Българо-Британския езиков и информационен център и записах Дребосъчка тази година там. На първо време ми хареса базата, отношението и това, че учителите не са се сменяли от 10 години.
Центърът е в непосредствена близост до 41 училище (което е предпочитано и от мен за първи клас).

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди години позната беше си записала първокласничката в Европа/много престижно за времето си/ и веднъж и се наложило да вземе детето много време преди края на заниятията. Намерила децата сами да беснеят в класната стая, а учителката отишла да си върши някаква работа  Grinning. Беше бясна от ситуацията  Grinning. Но това не означава, че другите учителки са също така безотговорни.
Дано нашите учители са свестни и да не ми се наложи да си местя детето в средата на годината.

# 25
  • Мнения: 6 031
kimbolina,
Не зная доколко е актуална темата, аз лично събрах доста положителни отзиви за Българо-Британския езиков и информационен център и записах Дребосъчка тази година там. На първо време ми хареса базата, отношението и това, че учителите не са се сменяли от 10 години.
Центърът е в непосредствена близост до 41 училище (което е предпочитано и от мен за първи клас).

Ние днес сме на тест в Българо-Британския езиков и информеционен център за определяне на нивото.

# 26
Здравейте, дами! Четох тази тема преди 2 месеца, когато избирах в коя езикова школа да запиша дъщеря си - второкласничка. Първата година тя учи английски в Британика, клон Бели брези и аз цяла година се борих с преподавателката и абсурдната методология да се пишат думата на английски и срещу нея да рисуват предмета, който тази дума означава; както и с факта, че госпожата им по никакъв повод не говореше на децата на български, с цел - да се създаде езикова среда. Резултата беше, че за една година детето ми научи как е "ряпа" на англ., но не и да каже 'аз се казвам.. и съм на 7 години'. И до края твърдеше, че нищо не разбира от песните, които пеят. Възпитано и категорично отказахме да я запишем пак в Британика и с мъжа ми много ги плюхме. Тази година записах дъщеря си Аво и честно казано това е едно огромно РАЗОЧАРОВАНИЕ. Фъфлеща преподавателка. Пет нови думи на урок. Не говорят с цели изречения, не учат изрази. Граматика - след 5-ти клас. Упражненията от работната тетрадка се пишат на дъската и децата ги преписват от там, в общия случай - без да знаят какво преписват. И като капак - когато поисках да отпиша дъщеря си скоростно от там, ми казаха, че според техните регламенти не могат да ми върнат парите, но ако искам, мога да спра да я водя. В потрес съм; сезирах комисията за защита на потребителите, но като цяло мисля да се консултирам и с адвокат, дали не мога да ги съдя. А колкото до езиковите школи, след това двугодишно ходене по мъките - благодаря, но за мен правилния вариант вече е само един - персонален преподавател по старата система - с учене на граматика и писане на новите думи по три реда!

# 27
  • Мнения: 4 458
Аз гласувах за  AVO-3 защото съм възпитаник на тази школа и имам много добри впечатления. Разбира се аз бях в първите им класове, когато започваха, но предполагам от тогава насам само са се подобрили  Peace

# 28
  • Мнения: 455
Хъм...тази година записах сина си в AVO- 3, ниво съвсем начинаещи ( не знам точно как го водят ). Моите впечатления са точно обратните, взимат минимум 10 думи на урок, вече са научили "Как се казваш?" и "На колко си години?", числата до 20, на мен даже ми се струва че прекалено много нови неща взимат за кратко време. Или вие не сте случили на учителка, или имате прекалено високи претенции и няма да има школа, която да ви "угоди".

# 29
  • София
  • Мнения: 4 397
kimbolina,
Не зная доколко е актуална темата, аз лично събрах доста положителни отзиви за Българо-Британския езиков и информационен център и записах Дребосъчка тази година там. На първо време ми хареса базата, отношението и това, че учителите не са се сменяли от 10 години.
Центърът е в непосредствена близост до 41 училище (което е предпочитано и от мен за първи клас).

Право в десетката с този център и щом е до 41 , нали сме там  Heart Eyes / писах ти и в нашата тема за училището/
Още проучвам и събирам мнения , догодина няма да е в Британика, тази го записах само и само да не забрави това което е научил.
Напиши малко повече инфо. доволна ли засега от това което учи, колко пъти в седмицата и по кое време се провеждат уроците и каква е таксата.

Общи условия

Активация на акаунт