Франкфурт на Майн

  • 5 209
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 976
Прегледах справочника за чужбина, но не намерих нищо за Франкфурт.
Моя приятелка се интересува, но пиша от нейно име, тъй като няма достатъчен брой публикации. Ще ходи там и се интересуваше какви интересни места за посещение има. Ще разполагат с 4 дни, в един от които ще посетят Хайделберг.
Мами, може ли да помогнете с инфо? Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 11:48 от милинка

# 1
  • София
  • Мнения: 5 247

Оправи заглавието - в Германия има 2 града Франкфурт - на Майн и на Обен. На Майн е по-известен, но за него
има адски много изписано като попиташ Гуугъл. За на Обен има по-малко, но пък не знам почти нищо за него  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 7 976
Мерси, ще поразровя и из Гугъла. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 175
Центъра и всичко около реката е по-интересно..
Във Франкфурт ( на Майн) има основно магазини и небостъргачи (банки и всякви други финансови).. Laughing
Карти със всички забележителности има навсякъде..

# 4
  • Мнения: 7 605

Оправи заглавието - в Германия има 2 града Франкфурт - на Майн и на Обен. На Майн е по-известен, но за него
има адски много изписано като попиташ Гуугъл. За на Обен има по-малко, но пък не знам почти нищо за него  Rolling Eyes


Не на обен (на горе) а на ОДЕР  Laughing

Магаренце хубаво го е казала, във Франкфурт няма много какво да се види. Рьомер, Цайл, скайлайна и магазини....
Препоръчвам екскурзия до Вийзбаден, може и до Майнц. На север в Таунус също е красиво.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 976
Много, много благодаря от името на девойката. Simple Smile   bouquet

# 6
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
а впечатления за Хайделберг някой ще сподели ли Simple Smile

ще пътувам до Франкфурт през Септември и съм си отделила един ден за посещение на Хайделберг..


# 7
  • Варна
  • Мнения: 208
Здравейте,

може ли да питам тук, за да не пускам нова тема?  Praynig

Ние ще сме в Източна Германия - близо до Лайпциг, разполагаме с една седмица - 5 дни. но ще сме с малкия и сме вързани малко с обедния сън, но това допълнително ще го мислим. Та, въпроса ми е къде си струва да се пообиколи? Харесала съм си Кьолни  Хайделберг  Wink но ни идват доста далече. Евентуално един ден бихме отделили да отидем до Бавария.

Мислим да посетим Дрезден, Берлин, какво още ще ми препоръчате?
Благодаря предварително.  bouquet

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
а впечатления за Хайделберг някой ще сподели ли Simple Smile



аз харесвам много Хайделберг  Crazy
обичам да се мотам по пешеходната зона. в края на пешеходната улица  се ходи към замъка и се открива гледка над града, разкошно е... Crazy

вътре в замъка има една огромна бъчва, може да се посети  Joy

незнам какви други забележителности има, на мен ми харесва атмосферата там и с удоволствие ходя Peace

Във Франкфурт могат да се посетят доста музеи при интерес...
препоръчвам Städel
по Mainufer (брега на Майн) има и доста други музеи...
може да се иде и в Sachsenhausen - старата част на града - и да се пийне една биричка  Mr. Green

иначе и аз харесвам повече Вийсбаден Flutter

# 9
  • Мнения: 7 605
иначе и аз харесвам повече Вийсбаден Flutter
Flutter Наитисна е по-красивия град  Peace

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В близост до Франкфурт е и Бад Хомбург (Bad Homburg). Препоръчвам да се посети. Аз останах впечатлена от това курортно градче.
До колкото си спомнням, има и метро от Франкфурт до градчето.

# 11
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
хм, хвърлихте ме в размисъл за Вийсбаден и Бад Хомбург... проблемът е, че ще сме само 4 дни във Франкфурт и един ден ще сме на автомобилното изложение...
иначе Хайделберг е подарък основно за племеницата ми, която учи в немската гимназия и искам да й покажа университетското градче, за да се запали и да реши да се насочи към висше образование в тази посока Wink
вече проверих какво е разписанието на Regular Bahn за неделя, но май ще погледна и за другите две градчета какво се предлага като пътуване и впечатления Simple Smile

в източна германия съм бях през 1995г. и основно в Naumburg се подвизавах (един ден имам и във Freiburg)... до Leipzig така и не стигнах Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 417
Записвам се тук,понеже обмисляме на зима едно пътуване до там,стига да има евтини полети или не много скъпи  Grinning

# 13
  • Мнения: 7 605
Записвам се тук,понеже обмисляме на зима едно пътуване до там,стига да има евтини полети или не много скъпи  Grinning

Следи сайта на Луфтханза, с малко късмет ще намериш полет за 99евро. Нискобюджетни няма до тук.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Записвам се тук,понеже обмисляме на зима едно пътуване до там,стига да има евтини полети или не много скъпи  Grinning

Следи сайта на Луфтханза, с малко късмет ще намериш полет за 99евро. Нискобюджетни няма до тук.
И на Bulgarian Air, понякога и те правят промоции. Peace

Общи условия

Активация на акаунт