Предложете ми каква дъска за гладене да си купя

  • 11 419
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
 След поредното 2-часово гладене на изтормозваща стара дъска,искам да ви питам-вие каква ползвате?
Още утре след работа искам да отидем с мъжът ми и да си купя нова.
Преди време се заглеждах бегло-ами те новите дъски са доста по-големи и като ,че ли и доста тежички.
От каква сте доволни,какво да гледам, когато купувам-моля предлагайте.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 073
здравей, ако има нещо от домашните задължения за което да кажа че мразя това е гладенето Laughingползвам най-обикновена дъска мисля че от практикер я купихме.това което наскро смених е ютията онази от рекламата на тефал и гладенето стана, ако не по-приятно, то поне значително по-бързо Mr. Green.а самата дъска струваше 8лв и затолкова още и взех тефлонов калъф.

# 2
  • Мнения: 95
И на мен ще ми трябва нова дъска. В момента съм с една малка изтормозена и адски паянтова и си късам нервите докато гладя!  Close Разглеждала съм дъски и мисля че ще се спра на най-обикновена българска, защото дъската и е от плътен материал, а всички останали вносни са от едни метални решетки с много тънък дунапрен отгоре и и мисля че ще ми се отбелязват тези малки дупчици на дрехите. Не знам дали го обясних добре, но дано сте ме разбрали!  Blush
А и цената все пак има значение за мен. На българските е около 15-20 лева все пак!

# 3
  • Мнения: 1 065
Момичета, благодаря за отговорите. А аз си мислих,че дъските са поскъпнали невероятно-аз съм виждала по около 50-60 лв и мислих ,че това им е реалната цена. Още утре съм на обиколка  по магазините и ще споделя.

# 4
  • Мнения: 167
Имам една руска ужасно тежка но стабилна и българска, която се клатушка и пружинира някак при гладене. Дано намеря нещо да се сгъва леко и да е стабилна при ползване Sad

# 5
  • Мнения: 672
Освен нова дъска, трябва да измисля и къде да я държа. Много мразя да ми се мотае пред очите. Единственото място, за което се сещам е под спалнята. Вие къде държите вашите?

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 17:22 от _Nat_

# 6
  • Мнения: X
От опит да кажа,че имах обикновена българска талашитена дъска. След ввреме от натискането н извития край / като гладя панталоните и др. / се изви надолу и не ставаше за нищо. След това си взех метална. Значително по-лека е,не остават никакви дупки и др.

# 7
  • Мнения: 325
Моята е на Vileda. От някакъв метал е ,но незная точно какъв.Много е устойчива.Към нея допълнително си взех и  тефлонова калъфка за по-лесно гладене. По-скъпа е от българските обаче ( не си спомням колко точно). Склоних да си я купя,защото на предишната дъска металната решетка се беше счупила и ми издраска покритието на ютията,а освен това наистина се отбелязваше решетката на дрехите. 

# 8
  • Мнения: 17 982
Моята не знам каква марка е, от Метро, към 40 лв май беше, с удължител на нея. Много съм доволна, височината се регулира, става и за "седнало" гладене дори, супер си е. Държа я зад врата на спалнята за съжаление, защото нямам друго място.

# 9
  • Мнения: 245
Не си спомням вече откъде я купихме, защото беше отдавна-  метална повърхността върху която се глади, но дупките й са по-нарядко, въпреки това й сложих 2 калъфа - един обикновени и един тефлонов. Краката й са иноксови. Аз много обичам да гладя/гладя и чорапи и бельо/, и я използвам постоянно. Когато няма къде да си разпъна шевната машина/било за да пазя тишина в другите стаи или пък да не бутам нечии вещи по масите/, ползвам дъската за гладене за маса за шиене, само я смъквам по-ниско.
Държа я вечно разпъната, защото ми трябва постоянно.

# 10
  • Мнения: 5 911
Дъските от талашит след време почват да се ронят от парата и влагата.Затова си купих с мет.решетка.Не ми става на дупки.Наистина дунапренчето е тънко,обаче всеки може да си сложи ново или допълнително.Стара е и беше някъде към 25 лв.На самата нея има контакт и там включваш ютията.Има,естествено и шнур,който пък включваш в мрежата.Това е удобство,защото можеш да гладиш и далеч от контакт, без да търсиш разклонител.
Относно мястото-виждала съм показани във форума такива, които се монтират в нещо като спретнат шкаф на стена и не личи, че там има дъска и ютия.И други, които се изтеглят от СКШ, например, и пак се прибират.Но те са по-къси.

# 11
  • Мнения: 17 982
Кажете повече за тези тефлонови калъфи, къде се продават, колко струват, стават ли за всички модели дъски?

# 12
  • Мнения: X
Има ги на Кауфланд например. Универсални са, но идват палко големички за моята дъска. Естествено не е поблем да си я подгънеш. Около 5-6 лв са, мисля,че бяха намалени напоследък.

Общи условия

Активация на акаунт