Има ли мами раждали наскоро в Шейново?

  • 3 214
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 432
Питането ми е, защото когато преди 4 години бях бременна с дъщеря ми, по погрешка ми направиха тест за HIV ,а когато отидох да раждам в Шейново ми казаха ,че там е задължителен.Сега поисках лекарката да ми даде направление пак да си направя (в лабораторията казаха че може да ми даде) ,но тя каза че той не бил задължителен и ако искам се плаща  newsm78. Ако има мами които наскоро са раждали в Шейново ,моля да ми кажат как седи въпроса с този тест-задължително ли ти го искат и въобще какви изследвания да си подготвя за там за да не бъда изненадана като тръгна живот и здраве да раждам.Защото миналия път ми липсваше някакво изследване и ми го правиха на място (не е за кръвната група макар че и за нея държат на място)

# 1
  • Мнения: 43
За раждане:

Направление № 7 от личния лекар;
Обменна карта, в която да са нанесени изследванията, правени в женска консултация.
Задължителни изследвания са Wass, HbSAg, пожелателно – HIV.
Лична карта;
Чехли, халатче;
Чаша, вилица, лъжица, нож;
Лични принадлежности;
Памперси в затворен пакет, мокри кърпички за тоалет на бебето.
  Това искат в шейново аз раждах там преди 5 месеца.За повече информация тел. 9659457.

# 2
  • Мнения: 6 274
Аз раждах там преди 1 година и половина, но ми искаха същите неща като на irka_ii .  Peace

# 3
  • Мнения: 9 973
а нощница от вкъщи искат ли?

# 4
  • Мнения: 1 512
а нощница от вкъщи искат ли?
Не, не искат и не разрешават да се носи. Дават техни. Peace

# 5
  • Мнения: 6 274
а нощница от вкъщи искат ли?
Не, не искат и не разрешават да се носи. Дават техни. Peace

На мен ми разрешиха, но не можеше да излизам от стаята с нея.
Т.е. само в стаята, а ако тръгнеш да излизаш по коридорите, обличаш тяхната.
  Peace

# 6
  • Мнения: 43
           Аз си носех и много майки също, защото понякога не стигат и ако ти се изцапа нощницата не могат да ти я сменят. Предлагам да си вземеш за всеки случай дори само в стаята да си я обличаш пак е нещо.Така поне ще се почувстваш човек защото техните са гадни скъсани на петна и т.н. Нощницата която ми дадоха нямаше копчета и я лепях с лейкопласт защото отвора беше до пъпа ми.

 

# 7
  • Мнения: 6 274
...... Аз си носех и много майки също, защото понякога не стигат и ако ти се изцапа нощницата не могат да ти я сменят........
 

Не е вярно.  Naughty
Ако си поискаш нощница, защото си си нацапала твоята, няма да ти откажат.
Освен това всяка сутрин минават с чисти нощници.
Аз не съм видяла нито една да е на петна, даже винаги съм се чудила с какво ли ги перат, та не остават петна.
Иначе за копчетата, да, права си, но първоначално това е замислено за удобство на майката, защото би ли ми обяснила как иначе ще накърмиш бебе, ако си с нощница, закопчана до гушата?
Друг е въпроса, че копчетатата на много от тях са изпокъсани, това не мога да го отрека.

# 8
  • Мнения: 196
Аз пък не мога да разбера как могат да те задължат да носиш нощница, която преди теб примерно някоя циганка е обличала, да не говорим, че все пак тия нощници се цапат с какви ли не телесни течности и колкото и да ги перат идеята е просто противна да се ползват за многократна употреба. Или да дават на жените нощници за еднократна употреба или да им разрешат да си ползват свои.

# 9
  • Мнения: 9 814
Zahira , същата е логиката с чаршафите. Как ще лежиш в чаршафи, в които са се въргаляли разни други жени и техните телесни течности? Или как бебето ти в болницата ще е облечено с дрехите, в които е било облечено ден преди това някое ромче?
Лежах в патогологията на Шейново и нощниците, които даваха са повече от прилични- чисти и приятни като материя и цветове.

# 10
  • Мнения: 6 274
...Лежах в патогологията на Шейново и нощниците, които даваха са повече от прилични- чисти и приятни като материя и цветове.

Абсолютно подкрепям - и в предродилно и в родилно също са такива.
Много сладки десени имаха, особено тези в родилно с мишоците и сиренцето.
  Wink Party

# 11
  • Мнения: 196
Zahira , същата е логиката с чаршафите. Как ще лежиш в чаршафи, в които са се въргаляли разни други жени и техните телесни течности? Или как бебето ти в болницата ще е облечено с дрехите, в които е било облечено ден преди това някое ромче?
Лежах в патогологията на Шейново и нощниците, които даваха са повече от прилични- чисти и приятни като материя и цветове.
Не съм искала никого да обидя или засегна с поста си, но да логиката е същата и заключенията са същите и за чаршафите. То така тръгват вътреболничните инфекции и никой после да не се чуди, защо има стафилококи, стрептококи и т.н. Не защото не ги перат ами, защото като знам санитарките в държавните болници на каква заплата са ми е ясно колко съвестно си вършат работата.

# 12
  • Мнения: 9 814
Zahira, санитарките не перат бельото и нощниците. Има специално перачно, където се ползват силни препарати за дезинфекция при изпирането и след това нещата се гладят на силни парни преси.

# 13
  • Мнения: 54
Родих за втори път в Шейново на 19.06. , така че давам прясна информация : теста за хив задължителен ; нощниците ги стерилизират в спец . барабани -нещо като огромни перални .Ако някой има други въпроси да пита.

# 14
  • Мнения: 43
  Джуличка аз казвам това за нощниците защото бях 6 дена в болницата и аз и другите 4 майки в моята стая се молехме всеки ден за нощници и така и не ни дадоха.Иначе снаха ми роди 1 г. преди мен и каза че ги сменят и ти дават когато си поискаш само че нас не ни огря.

Общи условия

Активация на акаунт