Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 юни 2009, 09:56 ч.

MAРТенски мами 2010, хайде покажете се!

• 14 005
  • 286
  •   1
Отговори
Хайде мами, вече има положителни тестове!
Заповядайте тук! Hug

# 1
Леко бременнене и през март 2010г всички си бебоци на ръце.
 Hug  bouquet

# 2
  • Стара Загора
Лека и успешна бременност на всички МАРТенски мами 2010 година и от мен!

# 3
  • варна
И аз най искрено ви пожелавам всичко хубаво на вас бъдещи мами и очакваните бебоци  bouquet Hug

# 4
Прекрасни здравички и кротички бебоци ви пожелавам,мили мартенки 2010!!!Лека бременност! preggo Hug

# 5
Мами, ще им напълним темата на мартенските мами 2010...

Айде леко бременеене и красиви бебоци догодина!  bouquet

# 6
М ного се надявам и аз да бъда в тази темичка на 30  Praynig Още не съм правила тест но ми се гади и повръща
възможно ли е толкова рано да имам гадене  newsm78

# 7
На мен трябваше да ми дойде на 28 юни,а на 17 юни вече повръщах... Sick И заспивах седнала! Laughing Дано,стискам палци! Hug

# 8
Ей момичета,ще им напълним темата на новите мартенки Joy
Леко бремеенене и от мен, мили бъдещи мами Peace
Мечтаниестискам палци да си първата мама-мартенка 2010г smile3504
Целувки, от една мартенка 2009 Heart Eyes

# 9
  • ГО
Айде аз официално се записвам за 01.03.2010г. Laughing
Имам два положителни теста и два дена закъснение, но понеже имам и една загуба ми е още рано да се зарадвам.
Силно се надявам този път всичко да е наред.
Да се представя: Камелия на 25г, трета бременност, второ бебче Praynig и едно невероятно момче на 3г.

# 10
Леко бременеене и от още една мартенска мама2009 Hug Hug Hug
Хайде първата мама се записа Wink,пожелавам скоро да имаш голяма  компания от мартенски бременлийки Laughing

# 11
Верно ще им  напълним темата,но не се стърпях и аз!

kama4e честито мамче! Hug

Мечтание
ха дано ти си следващата!

С пожелание за  лека и безпроблемна бременност на всички бъдещи мартенски мами!  bouquetОт мама на 8-мо мартенска принцеса'2009.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 13:48 от БОДЛИВКА

# 12
  • София
kama4e  fingerscrossed дано това да е твоята дата!  И моят термин беше 1.03
Мечтание дано  EFP
И на всички други, които ще се запишат оттук нататък, от все сърце, пожелавам хубава и 9месечна бременност, и здрави бебчета през 2010 Flowers Four Leaf Clover
Не се притеснявайте да нахлувате при нас- Мартенските мами2009- с радост ще ви отговрим на всички притеснения и въпроси!

# 13
  • Варна
Честито и от мен (майка на последното мартенче 2009) на първата записала се мартенка с пожелание да има най-леката бременност (като моята)  Hug
Стискам палци и на Мечтание  Praynig
Хайде и дано се съберете весела и готина компания като нашата - на мартенки 2009

# 14
Хайде да не остана и аз по - назад ooooh!

Лека ,безпроблемна и изпълнена с хубави емоции бременност на всички мартенски мами 2010 пожелавам аз!

# 15
  • ГО
Ехооо,
как сте днес?
Има ли нови  EFP

# 16
  • София
Има, има, но се спотайваме  newsm56  И аз съм с термин 01.03  Peace На 28г, трета бременност, силно се надявам този път да е успешна  fingerscrossed Имам дъщеря на 2 годинки  Heart Eyes

# 17
  • ГО
Честито, бадем!
Дано всичко мине нормално и този път живо и здраво бебе на финала!

# 18
Здравейте момичета!  Hug

Лека и безпроблемна бременност! А догодина март - най-сладките бебоци да ви зарадват!

# 19
И аз като мама на мартенче да ви пожелая леко бременеене  preggo, а през март 2010 най-сладите бебоци  smile3504 .
Целувки от мама и бебе  newsm51

# 20
Здравейте!
И аз имам мартенче,но 2003-та и

Много се надявам и аз да бъда в тази темичка на 30  Praynig
само че на 1.07.Засякох ову-то и го оползотворихме. Praynig Моля ви стискайте ми палци,защото се борим за 2-ро детенце вече 2г. ..... Confused
Честито на първите бремелинки,лека и успешна бременност!  bouquet

# 21
Mam4е Стискам палци да имаш още едно мартенче  Praynig
И ние се борим вече 10 месеца за второ бебче  Praynig Имам всички признаци но ме е страх да направя тест да не се разочаровам Praynig
Честито на първите мами мартенки  Hug

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 15:13 от Мечтание

# 22
  • ГО
Стискам ви палци, момичета! fingerscrossed
Дано!

# 23
Моят тест показа две чертички рано сутринта днес Simple Smile Калкулаторите ми дават термин между 28 февруари и 2 март. Първа бременност ми е, нищо не ми е ясно още и имам час при гинеколога ми за след две седмици.

Mam4e, Мечтание, стискам  палци да се похвалите скоро!

# 24
  • Стара Загора
Арлина на днешният ден преди 1 година и моят тест рано рано сутринта показа 2 черти. Пожелавам ти да изкараш една безпроблемна бременност и едно здраво и пухкаво бебче на финала. На другите мами също - kama4e , Мечтание, Mam4е  Hug

# 25
Здравейте и от мен, мили мартенски момичета Hug, за сега и аз съм в групата на чакащите PraynigУсещам вече всички признаци, но ще изчакам за по сигурно да си направя теста на 30.
Ако ми покаже две чертички ще ми бъде да трети път, но понеже предната бременност не беше успешна, сега малко ме е страх. Моля ви, стискайте палци!
Аз ще стискам за Маm4е и Мечтание  bouquet

# 26
vesela_ps дано 30 да ти е щастливия ден  Hug и аз тогава ще правя Сутринта взех да си мия зъбите и повърнах Ама че кеф Peace
Хайде има ли още мартенки kama4e  повлече крак супер

# 27
  • Варна
Здравейте, момичета Hug От тази вечер имам два положителни теста за бременност Grinning Опити правим от декември 2007 г. и сега нямам търпение да стане понеделник и да отида на лекар. Цял ден си мислех, че ще ми дойде цикъла, даже снощи за по-сигурно преди да си легна си сложих и превръзка, за да не се ликьосам. Симптомите ми са същите, както когато очаквам да ми дойде - болки в гърдите и слабините.
Иначе, приятно ми е да се запознаем - Весела на 28 г., от Варна, първа бременност.

# 28
Хайде бъдещи мамчета, къде се криете?
Представям си с какви трепети сте изпълнени сега, като се сетя миналато година по това време какво ми беше. Стискам палци скоро да се съберете голяма дружина, да имате леки и красиви бременности и живот и здраве март да гушкате сладки бебоци Hug
 Стискам паци на всички ви fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 29
Здравей, Amalleira! Hug
Радвам се много за теб! Дано те зарадва днес доктора с потвърждаване на приятната новина(ще чакаме да докладваш) и дано бременността ти мине леко и безпроблемно. А през март да си честитим новите бебоци Laughing

# 30
Мамче, Мечтание, моля се силно за вас! Praynig Praynig Praynig PraynigДано да сте успели и март да бъде вашия месец. Да посрещнете пролетта с най-хубавия щъркел!

# 31
Искам да пожелая в тази тема да се съберът много мами.Да имат с лека и успешна бременност  . Дано догонина март месет всяка да гушне по едно малко човече.   bouquet

# 32
  • ГО
Добро утро на всички!
Как сте днес?
На мен от няколко дена мие много криво. Плачливо ми е. Толкова бързо се разревавам, че понякога сякаш сама си измислям причини да ревна. Толкова бързо след това и минава.
Иначе за гадене, не ми се гади толкова много. Само понякога от определени миризми. Не съм повръщала до сега. Иначе имам леки болки от време на време ниско долу. Мисля, че е нормално.
Интересното е, че като седя дълго време седнала или по-точно леко приведена напред и започва да ме подпира и не ми е комфортно. Нормално ли е е толкова рано?
Не съм ходила на лекар, искам да като отида направо да чуя сърчице.
Сега не ходя на работа, не знам като се чувствам по-сигурна може би ще почна пак.
Понеже имам една загуба в 5г.с. сега много ме е страх.
Това е от мен за сега.
Хубав ден на всички!

# 33
Добро утро и от мен!  bouquet
kama4e, хубаво е че ти се гади.И аз като теб имам една загуба във втори месец и отначало много се радвах, че не ми става гадно и не повръщам като първия път, но после докторката ми каза, че това е един от признаците за неразвиваща се бременност. А това дето те подпира и на мен ми ставаше така в началото на първата ми бременност. Не знам защо става, наистина е много рано да ти пречи плода, но по някога имах чувството, че не мога да дишам, толкова тежко ми ставаше.
Хубаво е че си стоиш в къщи. Пази се  почакай още малко и дано след няколко дена да чуеш сърчице Praynig
Не, че аз съм тази, която трябва да дава съвети относно търпението. В събота си купих тест за бременност и уж щях да изчакам до утре сутринта преди да го направя, но снощи не издържах и го напишках.  hahahaЕстествено, не отчете положително бременност, но като се има предвид че ми е 28 ден от началото на цикъла си е нормално.
Успокоява ме това, че все още много ме болят гърдите и продължава да не ми идва.
Не съм загубила надежда, само търпение! Embarassed

# 34
  • ГО
vesela_ps, дано! Стискам палци да се запишеш при нас!
Иначе и аз предната бременност нямах симптоми, само в началото, после изведнъж всичко премина, не чувствах нищо необичайно и изведнъж...
Та за това сега се радвам, че ми се гади, че ми се спи и т.н.
Аз тест си правих 4 дена преди цикъла с мнооого бледа втора чертичка, после един ден преди цикъла и пак същата чертичка, после пак Embarassed Embarassed Embarassed около 5-6 дена след закъснението и този път чертичката беше много наситена.

# 35
Е реших се и аз най-сетне да се запиша в темичката. Отдавна чета форума, но не съм писала преди. Още ме е страх да се хваля, но вчера видяхме с бъдещия татко двете чертички.  newsm09 Направо не можахме да спим от нетърпение и в 5 сутринта станахме да правим тест! Пак положителен беше и според изчисленията ще чакаме прекрасничето около 7ми март догодина.  baloni Първа бременност ме е, на 31 г. съм и много се притесниявам, че може нещо да се усложни. Часът за лекаря ми е чак на 21ви юли и сега се чудя дали да не се обаждам да се моля да ме приеме по-рано. То, какво ли пък може да ми каже толкова рано? Малко се притеснявам, понеже все още имам болки като истински ПМС... Thinking

Е, пожелавам на всички вече записали се лека и успешна бременност и прекрасни бебоци през март догодина! На тези, които още чакат добрите новини, пожелвам успех и дано да видят скоро  EFPHug

# 36
Здравейте и от мен!

Аз нямам проблеми с гадене и повръщане. 1-2 пъти ми се случи леко да ми се гади към обяд. После четох, че когато се правят дълги паузи между храненията стомаха започва да произвежда сокове, които дразнят и причиняват това гадене. Вече се мъча да хапна нещо на закуска (нямам навика да закусвам) и нямам такива проблеми. Майка ми каза, че с едната и бременност изобщо не е усещала гадене, а при втората дори е била в болница, толкова много е повръщала, явно си зависи.
Иначе имам лека температура (около 37 градуса), през деня ми е сънливо, но в същото време не спя добре и се будя рано. Други неразположения освен придърпването ниско долу нямам.

kama4e, аз се също се хващам, че ей така от нищото ми става криво, дори без причина.

Аз ходя на работа и да ви кажа ми е по-добре от колкото в къщи. Два дни бях отпуска да уча за изпити и по цял ден ми беше сънливо и сякаш повече се концентрирам върху неразположенията. Днес съм в офиса и ми е по-добре.

# 37
Арлина и аз като тебе с повръщане нямам порблеми. Малко гадене от време на време но слаба работа. Някоз по рано писа, че докторката казала че липса на гадене и повръщане показвало не добре развиваща се бременност и сега взех да се притеснявам.  newsm78

Това за ходенето на работа и спането и аз го установих... Събота и нделея спях на пресекулки по цял ден, сега в офиса ми е по-бодро.

Хайде стискаме палци и чакаме новини от vesela_ps, Мамче и Мечтание!  Praynig

# 38
Здравейте бъдещи мами!!!
Аз съм от мартенки 2009 и на днешния ден видях  EFP цялата се разтреперих от вълнение!!!! Пожелавам на всички ви една изпълнена само с положителни емоции бременност и най сладките и послушни бебенца през март 2010!  Hug

Tink моя термин също беше на 07.03  Hug

# 39
  • Burgas
Здравейте и аз да се включа преди няколко дни направих тест беше  EFP калкулатора показа термин 3.03, оттогава неспирам да мисля за това,това ми е 3та бременност,първа успешна-дъщеря Моника почти на 6г,втора-септември завърши още 5г.с,сега 3та надявам се всичко да е наред.Симптомите ми не са кой знае какви-но и с първата бях така-гърдите ме болят и определено станаха по големи,ниско в яйчниците отвреме навреме имам нещо като тежест,не повръщам,почти не ми се кади,но сутрин много рано се събуждам,по принцип обичам да си поспивам до последно,пък сега още от 6.00-6.30се събуждам и само дремя.Още не съм ходила на лекар,другата седмица,вие колко дни след закъснението смятате да ходите?
Лека и успешна бременост на всички.

# 40
Хехе, dilein,  дано и при нас всичко да мине наред и март догодина да си имаме едно прекрасно бебче! Дори да не дойде точно на 7ми няма да му се сърдиме... Heart Eyes

Лека и успешна бременност и на теб anik79!   Hug

По повод лекаря... аз успях чак за 21ви юли да запиша час и тогава ще ходя.

# 41
И аз би трябвало да съм Мартенка 2010-термин 11 Март . Направо още не мога да се освестя , ще направа още един тест за всеки случай Mr. Green Иначе един положителен тест Шуар Чек / от тази сутрин/-гледам го отвреме на време да видя да не се е променило нещо  Mr. Green Странно ми е ,че толкова бързо ми паказа - един ден закъснение , даже и един може да се каже ,че няма - трябваше в неделя или понеделник да ми дойде.

# 42
  • Burgas
И аз така го гледах моя тест през 5мин,случайно да не изчезне 2та чертичка.Честито zlobi дано всичко е наред.

# 43
Така и така прописах в тази тема заради Мамчето и Мечтание, сега искам да поздравя и Аник79 с двете чертички....Успешна бременност и здраво бебче на финала! Hug

Живи и здрави бебчета желая и на всички ви! Мислете позитивно, въоръжете се с търпение и лека полека март ще дойде.......

# 44
  • Burgas
Благодаря мамо цоци,на теб кога ти е термина?

# 45
Благодаря мамо цоци,на теб кога ти е термина?

Днес УЗ показа 03.01.2010г. - датата не ме вълнува особено, като и пола. Моля се всички бебенца да са живи и здрави - останалото са подробности!

# 46
Хей Zlobi  да ти пожелая и на тебе хубаво бременеене!  Hug

Аааааа хич не сте сами с това гледане на теста час по час... ама тя мойта чертичка по-тъмна стана колкото повече време мина. Сега даже се чудя дали да не ходя да си купя трети тест просто да съм сигурна, ама два лъжливи резултата в два поредни дни не ми се вярва.

# 47
  • Burgas
Хей Zlobi  да ти пожелая и на тебе хубаво бременеене!  Hug

Аааааа хич не сте сами с това гледане на теста час по час... ама тя мойта чертичка по-тъмна стана колкото повече време мина. Сега даже се чудя дали да не ходя да си купя трети тест просто да съм сигурна, ама два лъжливи резултата в два поредни дни не ми се вярва.
И на мен не ми се вярва,я си трай,стига толкова тестове,ясно е че си бременна.Мамо цоци и на теб лека и безпроблемна и на финала едно здраво бебче.

# 48
Аз вече успях и да повърна  Mr. Green с извинение  Embarassed , нещо което не ми се случи нито веднъж при предишната бременност.

# 49
Да се покажа и аз да не се крия, пети ден ми закъснява,днес вече си  взех тест и е положителен, предполагаем термин 01.03 , ще ми е втори беб, интересно, но цял ден откакто разбрах на обяд ме боли корема, защо ли?

# 50
Честито и на теб  Hug

... хмм може би е психосоматична болка? Мене ме боли корема от няколко дни но само от време на време и вече все по-рядко като че ли...

# 51
Честито на всички нови мартенски мами желая ви вълнуващи и незабравими девет месеца и здрави и послушни бебчета на пролет
Аз ще изчакам моя щъркел още един месец не ми е било писано  Embarassed Много се надявам да съм в съседната до вас темичка през април Peace
Мамче стискам палци за теб и за всички които се надяват и чакат Успех момичета Hug
Мама Цоцоланка   Hug винаги те чета с интерес януарки са щастливи че си сред тях  Hug Успех и на тебе от сърце през януари
Момичета ще ви чета и ще ви се радвам тайничко Hug Hug

# 52
zlobi, и на мен теста ми отчете един ден след закъснението. Но аз бях сигурна, че има нещо. Бях се подготвила ако се окаже, че не е бременност да ходя на лекар да види какво ми е, че две седмици съм с температура Blush

Въпреки това, докато не дойде 10-ти да отида на преглед все ще се съмнявам, че може да съм се объркала Laughing

Мечтание, стискам ти палци!

Забравих да ви питам - хапвате ли повече от преди? Аз четох доста за храненето по време на бременност и на всякъде пише, че организма има нужда средно от около 300 калории на ден в повече от преди бременността. Ясно ми е, че това не е рецепта за всички, а и аз лично не си броя калориите, но се притеснявам, че правя точно обратното - ям по-малко. Нямам апетит и се засищам с много по-малко храна. Мислите ли че е проблем и трябва да се опитам да променя това? На мен ми се струва, че ако организма ми има нужда от повече енергия щях да огладнявам и съответно да хапвам повече.

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 18:16 от Арлина

# 53
Изобщо не е нужно да се насилваш да ядеш. 300 калории става дума за към края на бремеността. През първите три месеца е дори нормално да отслабнеш малко. Не се притеснявай.  Peace

# 54
  • ГО
Добро утро на всички!
Добре дошли на всики нови попълнения в темичката ни!

Мечтание, много съжалявам, че този месец не се е получило, но се надявам да си ни комшийка при априлките!

При мен сякаш няма нищо ново, само дето вече си забелязах, че от цигарения дим ми става много гадно.
До сега където и да съм била и да се е пушело е било навън и не съм усещала толкова много, но вчера ходихме до един приятел и в офиса му се пушеше и направо не издържах, през цялото време чаках отвън.

# 55
Здравейте момичета!

При мен също няма нищо ново, освен че втора нощ ме гони безсъние и ставам в 5 сутринта просто защото 4 ми се струва твърде рано. Болките в корема вече минаха и се успокоих по този въпрос. Но пък и вече не ми се гади както преди няколко дни, та се чудя дали всичко се развива добре. Успях да си преместя часът за докторката за 15ти така че само 2 седмици още чакане за прегледа. Все ми се струва наложително да правя нещо, все пак такова грамадно събитие, такава новина, а то няма нищо за правене, само седене и чакане. Добре че е работата да ме разсейва, иначе сигурно щях да се побъркам. Вчера цяла вечер марширувах из вкъщи, не ме свърташе на едно място. Надявам се наистина всяко чудо да е за три дни и скоро да се поуспокоя...

Как върви при вас?

Прекрасен ден на всички!   bouquet

# 56
  • Burgas
Здравейте,как сте,днес от сутринта ми се гади,но сега на обяд си ходих до вкъщи и си направих един леко хладен душ и ми се отрази много добре,даже огладнях,и аз нямам апетит и страдам от безсъние.С първата си бременност постоянно ми се спеше,пък сега сутринто рано рано с ей такива очи Shocked

# 57
Арлина и аз като тебе с повръщане нямам порблеми. Малко гадене от време на време но слаба работа. Някоз по рано писа, че докторката казала че липса на гадене и повръщане показвало не добре развиваща се бременност и сега взех да се притеснявам.  newsm78

Това за ходенето на работа и спането и аз го установих... Събота и нделея спях на пресекулки по цял ден, сега в офиса ми е по-бодро.

Хайде стискаме палци и чакаме новини от vesela_ps, Мамче и Мечтание!  Praynig

А, здрасти.. аз само да те успокоя, че забременях на 35, а родих 3 дни след като навърших 36. Embarassed Срамота, ама така се случиха нещата в живота ми... та НИКОГА, през цялата бременност не съм повръщала. Малко ми се гадеше от миризми, но не съм повръщала. Бебето е една прекрасна госпожица сега и се роди с манекенски мерки - 3350 гр. и 51 см. Така че бремеността е индивидуална за всеки и не си пълни главата с глупости за недобре протичаща бременност... Най-важна е нагласата и положителното мислене. Peace

Лека и успешна бременност на всички мартенички от една мартенска-февруарска мама. Hug

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 17:04 от Tony_st

# 58
  • Burgas
С първата си бременност повърнах само веднъж и то от преяждане,толкова бях гладна и като седнах се натъпках като свиня и после всичко навън,не мисля,че е задължително да ти се гади и повръща.

# 59
 Аха! Много благодаря за успокоителните думи, по-спокойно ми е сега! Hug

Тони, ама изобщо не смятам, че е срамота. Аз съм на 31, а до преди половин година не щях и да чуя за бебе (при това съм омъжена от 7 години)! Сега пък толкова много го исках, че не можех да чакам да стане! На който когато му дойде мерака, стига да не е физически твърде късно, така е най-добре май.  Mr. Green

Аник79 значи заедно ще будуваме! Тук е отвратно време, жега и нечувана влага. Отидох на разходка в обедната почивка и се върнах мокра и цялата червена. Завиждам ти за хладния душ!  Joy

# 60
Сега за сега и на мен не ми се спи нещо много много-щевидим по натакък.Събудих се в 5 часа . Вчера ми се гадеше повече/даже повърнах малко/ днес не толкова , но всеки ден си е сам за себе си . Апетит нямам никакъв/дано остане така  Mr. Green ,че така и не успях да си възстановя предишните кг.Тъкмо почнах диета за да вляза във форма това лято и абременях  Mr. Green

# 61
А бе тва да ни епроблемът! Ще ги смъкваме килата в менопаузата...   Stuck Out Tongue Winking Eye

# 62
Здравейте!  bouquet
И при мен, като при Мечтание не се получиха нещата този месец.
Мечтание, мила, надявам се да се засечем при априлските мами Praynig
Момичета, полелавам ви леко бременеене, още по-леко раждане и чудесни бебоци да ви зарадват през март Hug

# 63
 Жалко! Но нищо, сега ще стискаме палци да се запишете с Мечтание в темата-съседка идния месец! Praynig  Praynig Praynig Praynig А дано скоро всички да сме дебеланки!   pregnant

# 64
  • София
vesela_ps, Мечтание   fingerscrossed априлската тема да е вашата  Hug

# 65
Здравейте, как сте днес?

При мен май няма нищо по-особено, само забелязвам наличието на малко по-голям бюст от 2-3 дни Simple Smile

Исках да ви питам четете ли някакви книжки за бременността? Аз си купих една за храненето миналата седмица и я прочетох вече. Научих някой полезни неща. Вярно е, че в интернет има много информация, но книгите са някак по систематизирани. Ако сте чели някоя, която ви е харесала ще се радвам да препоръчате. След 10 дни ми свършва сесията и ще имам повече време да чета.

# 66
  • Burgas
Здравейте,как сте,имали някой който е ходил вече на лекар,да сподели какво са видяли на видеозона,аз мисля другата седмица да хохя.

# 67
Добро утро и  bouquet

Изглежда всички сме ОК днес. Малко гадене, пак трудно спане, но нищо необичайно при мен.

Арлина н на мене една приятелка вече ми даде доста хубава книжка, която обяснява бременността седмица по седмица, но е на немски. Много ми хареса, сигурна съм че има подобни и в БГ? Сега съм си поръчала още една (на английски е обаче), която представлява нещо като книга - дневник, хем има за четене хем има и място за писане. Много ми хареса идеята.

Аник79 Аз съм на 15ти чак. Нямам търпение вече... Ти май си преди мене, така че първа ще разказваш.

Хайде, ако някой е ходил на доктор да споделя!  Hug

# 68
  • Burgas
В петък ще се обадя да запазя час,дано още в понеделник да ме приеме,че и аз вече нямам търпение.

# 69
Аз надничам при февруарските бъдещи мами, доста от тях вече са били на преглед. Ако ви е интересно четете там Simple Smile

Tink, тук също има доста книги, които са за бременността седмица по седмица, но още не съм си избрала. На място като отида в книжарниците и има доста по-малък избор от колкото в интернет книжарниците, а не искам да поръчам он-лайн, защото не искам да се разбира в офиса, а трябва да поръчам в офиса да ми я доставят.

# 70
  • ГО
Здравейте и от мен.
Днес също ми е доста изморено и ми се гади.
Снощи излизахме и предполагах, че днес ще се наспя при все, че малкия спа в баба си и тя го е завела на градина, ама не, пак се оцъклих рано.
Не лекар не съм ходила още, мисля другата седмица да ида.

Арлина, аз също надничам при февруарките Embarassed Моя термин почти навякъде ми го дават различно, от 27-28.02-01,02.03 та не се знае кога ще ни изненада бебчо.

# 71
Опаааа отивам и аз да подслушвам февруарките! Flutter

(а бе чудя се защо ми показва само 0 публикации на профила? много интересно...)

# 72
Защото мненията в някой подфоруми, включително отчетните не се отброяват. Можеш да прочетеш в правилата на форума.

# 73
Здравейте бъдещи мами! Hug На тази дата миналата година разбрах че съм бременна и резултата е налице.Успех и на вас!  bouquet

# 74
  • София
anik79, вчера бях на лекар. Гледа ме с вагинален ехограф, видя плодно сакче, което отговаря на седмицата  Peace

# 75
  • Burgas
anik79, вчера бях на лекар. Гледа ме с вагинален ехограф, видя плодно сакче, което отговаря на седмицата  Peace
HugСтрахотно,кога ти беше последния цикъл,да мога долу-горе да се ориентирам,в коя седмица си?

# 76
  • София
На 28.05 беше последният цикъл, 5г.с и 3дни

# 77
  • Burgas
Записах си час за лекар за сряда-8.07,моя последен цикъл беше на 27.05,значи като отида ще съм долу-горе в 6г.с.

# 78
Вие чувствате ли някакво напрежение доло в корема , то не е болка ,ми и аз незнам как да го обясна , вече незнам наистина ли чувствам нещо или си въобразявам-това от вчера. Въпреки ,че ми е втора бременност пак започвам с притесненията  Cry , така съм се настроила вече за второ бебе

# 79
  • Burgas
От време на време и аз чувствам такова напрежение,не знам но мисля,че с първата бременност не съм го чувствала,мен пък от вчера ме наболява кръста,не знам на какво се дължи,надявам се всичко това да е нормално за ранна бременност,все пак тялото и организма ни трябва да се адаптират за промените които настъпват.

# 80
Не съм била бременна толкова оттдавна - ама се очудих колко бързо се забравя.И аз като чели не съм усещала тези неща първия път или пък не съм им обръщала толкова внимание  newsm78

# 81
  • Burgas
Да ти кажа мисля,че първия път не сме обръщали внимание на тези неща,от много жени съм чувала,че втората бременност няма нищо общо с първата-от към усещания на майката с първата го няма още този майчин инстинкт както с втората.

# 82
Здравейте на всички и от мен!Историята ми е дългичка,но ще се постарая да не ви отегчавам.Имам вече три положителни теста,това би трябвало да ме включи в отбора на мартенските мами,ако всичко е наред.Интересното е,че миналата година забременях абсолютно по същото време,но за съжаление се оказа кухо яйце и ми направиха аборт във втория месец.Е,мина една година,физически възстановяването е бързо,но психически...Така или иначе май щастието се усмихва пак,още не съм ходила на док,защото е раничко,вика ме чак към 15 юли.Сега наблюдавам промените в тялото си,много ме болят гърдите,но иначе не ми се гади изобщо,което ме притеснява,защото и миналата година не ми се гадеше.Чудя се всички ли повръщате newsm78
Друго засега няма,успешна и лека бременност на всички,пишете,за да си помагаме взаимно!

# 83
  • София
Дени81 добре дошла  Hug
Аз не повръщам и не ми се гади, вече трети път  Peace Всичко си е до организъм и това няма отношение към протичането на бременността.

# 84
  • Burgas
И на мен не ми се гади,не повръщам,но и спървата успешна бременност бях така,мисля че не е задължително да ти се гади и да повръщаш.Успех.Между другото съм правила само един тест,мисля че е достатъчно,вие как мислите?

# 85
И на мен нито ми се гади (може би 1-2 пъти за каратко и според мен е възможно да е внушение, защото очаквам да ми се случи), нито повръщам.

Според мен няма смисъл от много тестове. Аз имам един положителен шуър чек, стига ми.

# 86
  • Стара Загора
На 28.05 беше последният цикъл, 5г.с и 3дни
Моят ПМЦ също беше на 28.05 и терминът ми беше 04.03. Е моята принцеса подрани и се роди 25 дни преди термина!

# 87
Здравейте и от мен ,също като повечето от вас и аз живот и здраве  Praynig ще съм мартенска мама,с второ детенце.Първото ми е момченце-Боби  и е почти на 7г. надявам се второто да е момиченце разбира се ,нооо по важното е всичко да е наред с мен и бебо а другото си е божа работа.Малко се позабавихме с второто но  така се стекоха нещата а и нали знаете че когато човек го мисли  и иска много , то не става по поръчка Laughing.
Моят последен цикъл също беше на 28.05.но нито съм изчислявала кога ще ми е термина нито знам кога да отида на лекар но ми се струва че има време.

# 88
бадем,Арлина,anik79 благодаря за бързото ви включване! Аз също мисля,че всичко си е до самия организъм,но няма как да не се притеснявам.Усещам и напрежението ,за което споменават някои от вас,особено вечер.Преди спях много добре,сега и със съня имам проблеми,но какво да се прави.Моля се само този път всичко да е наред Praynig Има ли пушачки между вас? Аз намалих цигарите до 3-4 на ден,но ми е трудничко,а и дори и от тях не ми става лошо,че да ги спра по-лесно.Луда работа Simple Smile

# 89
Добре дошли казвам на Дени и Малката Мама! Леко е щастливо бременеене!   bouquet

Това напрежение, за което говорите и аз го усещам особено като си легна вечер, може би защото тялото е в покой и повече му обръщам внимание... не знам. Изобщо не повръщам, от време на време ми се гади, но не е много и не често. До сега всички са ми казвали, че е много индивидуално и не означава нищо това. Мене и гърди не ме болят. Е може би са малко по чувствителни, но чак да болят - не. Решила съм, че няма какво да се притеснявам - каквото има да става ще стане. Правя онова, което мога, а другото - божа работа.

Дени, аз не пуша та нямам проблем с цигарите, обаче пък кафето как ми липсва! Направо едвам преминавам през дните си без кафе. Видях обаче, че една чашка на ден не била вредна и сега взех сутрин да си правя по едно супер слабо кафе, направо льочка дето никога иначе не бих пила.... но какво да направя като ужасно ми липсва!?

Сега обаче едно притеснение имам... трябва да ходя в края на юли по работа до Австралия, а от Франкфурт това са 20 часа път (в едната посока) с прехвърляне в Банкок. Изобщо не знам как ще издържа подобно пътуване и дали не е вредно за бебчо. Някой има ли понятие? Решила съм на 15ти като отида на лекар да я питам и ако каже че има дори най/минимален риск, направо да съобщавам на фирмата ми че съм бременна и да си седя на д-то следващите 8 месеца. Ама не ми се иска да им казвам толкова рано...

# 90
вчера видях двете чертички и още не мога да повярвам  след само 2 дни закъснение
по изчисленията ми термина ще е 10 март след около 10 дни добре ли е да отида на лекар да потвърди
имаче още в понеделник искам ама по-добре да изчакам какво ще кажете

# 91
  Добре дошла във мартенската темичка! И на теб пожелавам леко и щастливо бременеене и прекрасно бебоче-овенче! bouquet

Според мен не е късно след 10 дни да отидеш. Не знам дали в понеделник е рано... Аз съм с 5 дни закъснение вече, но ще ходя чак на 15ти...

# 92
Сега обаче едно притеснение имам... трябва да ходя в края на юли по работа до Австралия, а от Франкфурт това са 20 часа път (в едната посока) с прехвърляне в Банкок. Изобщо не знам как ще издържа подобно пътуване и дали не е вредно за бебчо. Някой има ли понятие? Решила съм на 15ти като отида на лекар да я питам и ако каже че има дори най/минимален риск, направо да съобщавам на фирмата ми че съм бременна и да си седя на д-то следващите 8 месеца. Ама не ми се иска да им казвам толкова рано...

Това е трудно решение... Бях бременна в 12 г.с., когато летях 2 часа и 40 мин. до Милано и 4 дни по-късно загубих бебето. Вторият път явно съм била в 4 г.с. пак летях до Брюксел и обратно и бебка е жива и здрава, само дето днес плака часа от зъби. Mr. Green Не съм сигурна, че е от това, но толкова дълъг преход... говори си с докторката, но мисля, че ще ти предложи да си останеш тук. Hug Каквото и да решиш дано всичко е наред с теб и бебето... Praynig

# 93
  • Burgas
Добре дошли на новите мами,лека и безпроблемна бременност.
Аз също съм пушачка,намалила съм ги до минумум и смятам в близките няколко дена да ги спра на цяло,немога изведнъж затова смятам постепенно,и на мен не ми се гади от цигарите,а ми се искаше да ми става лошо.

# 94
Ех,сега се поуспокоих малко за тези цигари.Знам,че е вредно,но не ми е лесно.Ще ги спра и аз,няма накъде.Tink ако всичко с бременността е наред не е забранено да се пътува,но все пак 20 часа ми се виждат множко.Ти трябва да си прецениш.А и за кафето...не знам,моята докторка ми каза,че едно сутрин не пречи,ако са повече могат да те изнервят.Аз пия по едно.От мен приятни събота и неделя,да си починем всички,защото все пак имаме нужда.

# 95
  • Burgas
С първата бременност много ми падаше кръвното и лекарката каза сутрин едно не много силно кафе може.

# 96
  • Варна
Здравейте на всички,

при мен нещата за съжаление не са много розови Sad Днес ме изписаха от болницата. В понеделник бях на гинеколог и се видя плодно сакче. Същата вечер получих кафеникаво зацапване. Айде на другия ден пак на лекар - оказа се че имам отлепване на плода. Приеха ме в болницата с диагноза повръщане и обезводняване, защото за задържане в толкова ранна седмица няма клинична пътека. Та така, днес ме  изписаха, но не защото всичко е окей, ами защото свърши пътеката и ми казаха айде вкъщи. Пия хапчета и пазя леглото. Ставам само за да отида до тоалетна и толкоз, дори се храня полулегнала в леглото. Искрено се надявам бебето да се закрепи.
Гърдите спряха да ме болят, не ми се повръща или гади, имам само леки като менструални болки. Аз също пушех, но ги спрях и не припалвам хич. Кафето - много ми се пие, но съм го ограничила до едно на ден. Спряла съм и безалкохолното. Сега от болницата ми дадоха 30 дневен болничен. Надявам се всичко да се оправи и да се върна на работа. Хич не ми се седи вкъщи, макар че мъжът ми сега се прехвърли да работи у нас, за да може да ми помага.
Моят термин е 1 март.
Приятна вечер на всички.

# 97
Amalleira, почивай си и дано се оправят нещата!

Аз не пуша и не пия кафе, но пия много черен чай. И за кафето и за черния чай четох, че до 1-2 чаши на ден може, но от както направих теста смених и чая с билков. В тази връзка ето една статия за билките и бременността: http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm

Въпроса с пътуването и мен силно ме интересува. Със сигурност ще говоря с лекаря си за това. Бяхме планирали една екскурзия из Европа с кола, която предполагам е добре да отложим, но си мислехме да отидем на море някъде, евентуално да пътуваме със самолет. За август месец става въпрос. За сега сме спрели плановете, за мен е най-важно какво ще каже доктора, а и как се чувствам разбира се. И тук да си останем пак ще изкараме добре отпуската.

charlie, според мен се обади на лекаря, разкажи му и той ще прецени кога е добре да отидеш. Аз така направих.

Знам, че стана много дълго, но последно да ви споделя, че безсънието при мен си отиде - цял ден съм сънлива и вечерта в 10 още много ми се доспива. Дано изкарам сравнително нормално сесията Crazy

# 98
  • Burgas
Аmalleira успокойсе,лежи си и не се напъвай за нищо,стискам палци нещата да се оправят,имаш ли още зацапване?

# 99
Amalleira почивай си повече и мисли позитивно! Стискам палци всичко да е наред и скоро да отминат притесненията!  fingerscrossed

Благодаря, че потвърдихте за кафето, значи по едно слабичко сутрин няма да навреди.

Аз установих две нови неща днес, първо и аз вече не будувам. Тая нощ се събудих само веднъж, за да ходя до тоалетна, а сутринта ако не беше часовника нямаше да се събудя. Второ днеска като се прибрах след работа мъжа ми като ме прегърна малко по-силно и разбрах, че гърдите яко си ме болят. Направо ме изби на сълзи!

Тони, стресна ме с разказа си. Ще говоря обстойно с лекарката да видим какво ще каже. Много се притесних. От работа хич няма да са доволни като им кажа, че не мога да пътувам, но бебчо е по-важен от всичко. Но ако докторката каже, че е ОК, а после имам проблем, няма да си го простя.

Арлина, това с пътуването с кола може да се окаже доста неудобно, ако трябва да спирате често често, за да ходиш до тоалетна. Не знам при вас как е, но мене много ме тормози това. Днеска в една едночасова среща на работа излизах два пъти да ходя до тоалетна и колегите ме гледаха на криво, чак ми стана неудобно, но не мога да стискам!

# 100
  • Burgas
Тинк какво работиш и задължително ли е това пътуване?На мен със самолет не ми се е налагало да пътувам,но със 1та бременностми се наложи да ходя до София бях в 5я месец,наистина по често спирахме,но иначе всичко мина ок.

# 101
Anik79 работя като търговски мениджър проекти. Имаме голяма среща с клиент, много важна при това.  Но дори да пътувам през Сингапур, което е по краткия вариант, първият полет е 12 часа от там до Пърт е още 5... Току що говорих с любимия и решихме, че в понеделник ще говоря с шефа си и ще му съобщя за бременността и че няма да ходя на срещата. Ще трябва да пратят някой друг. Да си кажа честно, в последните 2 седмици приоритетите ми тотално се смениха. Интересно колко бързо става!  newsm78

# 102
Амалейра,и аз имах такова зацапване кафеникаво,не го приех сериозно и после леко прокървих.Пиех утрогестан и но-шпа и си лежах и аз като теб известно време и всичко беше наред!Незнам дали е вярно,но съм чувала,че при момченцата е се получава често така.И в интерес на истината и на сестра ми се случи и на най-добрата ми приятелка-всичко се оправи и при тях!ПОчивай си и само положителни мисли! Wink

# 103
Здравейте,
надявам се и аз за први път да се присъединя към вас и тази тема. На 27г. съм и това надявам се ще ми е втора браменност. След два дни мога да говоря за закъснение, но пък симптомите са много ясни. Зная, защото преди три месеца с първата (неуспешна в 5г.с.) бремменост ги имах същите. В неделя смятам да направя теста. Дано да е  EFP .

Желая на всички вас леко бременеене и щастливи мартенски бебчета Heart Eyes

# 104
  • ГО
Добро утро, момичета!

impuls, добре дошла!

Вчера се бяхме засилили при доктора, че нещо ни обзе нетърпение да видим бебето, ама доктора бил почивка и в понеделник живот и здраве се надявам, че ще успеем да го видим.
Иначе вчера също така ходих и на зъболекар, че не съм ходила от ученическите години, Embarassed когато имаше задължителни прегледи.
Бях много притеснена, че все нещо ще ми има, ама притесненията ми се оказаха напразни. Всичко е ок.
Зъболекарката каза, че с напредването на бременността е възможно да започне кървене на венците и каза да не се притеснявам, че е нормално.

Аmalleira, надявам се нещата да се оправят, бебчо да се закрепи и март месец (догодина) да се радвате на здраво бебе!

# 105
Добро утро момичета! Добре дошла Impuls!   bouquet

Тази сутрин се събудих с доста гадене... сега обаче от време на време усещам болка в корема... продължава може би няколко секунди после спира. Нещо като менструална болка, но послаба. Случи ми се два пъти от сутринта насам... Притеснявам се  Thinking

# 106
  • ГО
Мисля, че е нормално от време на време да има нещо като "придърпване". Мисля, че се получава защото оплодената яйцеклетка се имплантира в матката.
Мен веднъж ме прерязва от ляво, веднъж от дясно.

# 107
  • Burgas
Здравейте,как сте днес,при нас е голяма жега.ходихме на разходка и преди малко като се прибирахме ми стана лошо от слънцето,напрово щях да повърна на улицата,но като влязохме вкъщи на хладно ми  мина,явно жегата и слънцето не ми понасят.
Impuls надявам се теста да е положителен,ще чакаме в неделя резултата,стискам палци.

# 108
Ето ме пак... имах нужда да се похваля, че успях да си уредя по-ранен час за докторката! Така че сега ще съм на 9ти другата седмица в четвъртък вместо чак на 15ти! newsm35 Много се радвам! И аз като kama4е не мога вече да чакам! 

# 109
  • Варна
Здравейте момичета, благодаря ви на всички от сърце за загрижеността.   bouquet
Аз продължавам да пазя леглото. Да чукам на дърво днес още нямам зацапване. В понеделник ще ходя при гинеколога, да видим закрепило ли се е бебето Praynig От време на време ми се появяват менструални болки и пия но-шпа.
Относно пътуването - аз летях този месец, но още не знаех че съм бременна. Полетът, обаче беше кратък. Предполагам, че толкова дълъг полет бих отказала. Всички планове за почивки пропадат за момента.
 welcome impuls , стискам палци за положителен тест.

# 110
Мен ме отпишете момичета, появи ми се зацапване вчера и веднага си направих тест и чертата беше много слаба, ходих на лекар и потвърди че в матката няма нищо. А така се зарадвах преди 5 дни, жалко, ще съм при априлките сигурно, пожелавам леко бременеене на всички  Hug
Амалейра пиеш ли нещо за задържане, аз и предната бременност бях така и ми предписаха УТРОГЕСТАН да пия  сутрин и вагинално вечер и някакви инжекции ми биха и така бях до 3 тия месец, прокървявах постоянно и обилно, но сега го виш в подписа ми, 2 годишен стана.

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 15:33 от moni 81

# 111
zdraveite!az sum nova tuk,no sum pritesnena ot edin fakt i iskah da popitam dali nqkoi znae ne6to pove4e po moq vupros;a toi e:po smetkite na dr-a i na kalendara trqbva da sum v 5g.s.,no dnes iznenadva6to za men po4uvstvah gurdite si nebolezneni i malko po-meki ot predi6nite dni...tova lo6 signal li e spored vas?za pruv put zabremenqvam i vsi4ko,i ne sam mn sigurna? Confused

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 23:27 от jiselle81

# 112
Здравейте
теста за съжаление е отрицателен и ми се появиха леки болки от ПМС. Засега са 2 капки, но май за съжаление няма да се отчета този месец...Ще следя до довечера какво ще е състоянието ми. Успех на всички...

# 113
  • Burgas
zdraveite!az sum nova tuk,no sum pritesnena ot edin fakt i iskah da popitam dali nqkoi znae ne6to pove4e po moq vupros;a toi e:po smetkite na dr-a i na kalendara trqbva da sum v 5g.s.,no dnes iznenadva6to za men po4uvstvah gurdite si nebolezneni i malko po-meki ot predi6nite dni...tova lo6 signal li e spored vas?za pruv put zabremenqvam i vsi4ko,i ne sam mn sigurna? Confused
Ако нямаш зацапване не се притеснявай,доколкото разбирам си ходила на лекар и той е потвърдил бременността.Ако се появи и съвсем леко зацапване се обади на лекарката да те види,успех.
Impuls съжалявам дано другия месец се получи,успех и на теб.

# 114
  • София
Здравейте, и аз да се запиша при мартенските мами  Hug . Калкулаторът ми показа термин на 06.03.2010г. ПМС ми беше на 31.05.2009, значи съм някъде в 5 седмица. Утре съм при личната лекарка да ми даде направление за изследванията. Като симптоми отчитам, че ми се спи повече, ходя доста по-често да пишкам (също и нощем, което никога не се е случвало), замаяно ми е, отнесено, не ми се гади засега, но нямам никакъв апетит. Понякога се насилвам да хапна нещо просто защото знам, че трябва.
Това ми е първа бременност, на 29г. съм.
Засега се чувствам сравнително добре, ходя на работа, но усещам , че тя ме напряга малко психически и физически.
Намалих също така умишлено кафето, пия сутрин само едно, защото иначе съм като парцал цял ден.
Пристеснява ме само липсата на апетит, защото аз и без това съм поднормена -170 см и 50 кг., да не би да се отрази на бебето.
Вие започнахте ли да приемате някакви допълнителни таблетки/добавки-Калций, Витамини и т.н?. Аз засега пия само фолиева киселина.

# 115
anik79 mersi za otg.dano da si prava i vsi4ko da e nared,no vse o6te se sumnqvam a imam 4as pri dr-a 4ak za vtornik.no kato 4e li izvednuj vsi4ki simptomi iz4eznaha :(dano da ne e tova koeto si mislq Praynig

# 116
jiselle81, ако нямаш кървене няма защо да се психясваш. Знам как се чувстваш. аз също само седя по цял ден и си наблюдавам симптомите. Трудно е да се избяга от това. Но липсата на кървене е много добър знак.  Hug Само ако можеш да пишеш на кирилица ще сме ти много благодарни!

# 117
  • Burgas
Антония добре дошла при нас,успешна бременност.И аз забелязвам,че нямамапетит даже изобщо не ми се яде и като хапна ми става тежко,но не се притеснявам защото в първите месеци се изграждат всички органи на бебето и то не качва почти нищо,много малко расте в смисъл само грамове,след 5я,6я месец започва растежа и тогава е по важно храненето.И аз пия фолиева киселина,нищо друго засега.

# 118
реших още днес да ида на ехо...да видим какво става.ето няма я латиницата Simple Smile...дано всичко да е ок Confused

# 119
  • Burgas
реших още днес да ида на ехо...да видим какво става.ето няма я латиницата Simple Smile...дано всичко да е ок Confused
PeaceДобре си решила,вместо да седиш и да се притесняваш,по добре да видят дали всичко е ок,аз нямам търпение да дойде сряда,тогава ми е часа при лекаря.Успех и да пишеш как е минал прегледа,стискам палци.

# 120
Здравейте Simple Smile

Пускам няколко полезни странички за бременността седмица по седмица:
тук и тук

Вчера си купих тази книга: http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=26764&cat=50, но още не мога да дам отзиви.

Antoniya The One, нищо не пия освен ФК, но задължително ще попитам на прегледа дали е добре да започна нещо. Уж се опитвам да се храня по-здравословно, но не съм сигурна, че мога само на това да разчитам за набавяне на нужните витамини. Аз писах по-рано, че също нямам апетит. Май е нормало за първите месеци. Вчера например хапнах малко повече на вечеря и после не ми беше добре.

Виждам, че някой от вас вече са били на преглед, на други им предстои в началото на седмицата, какво е важно да не пропусна да питам според вас?

# 121
  • Burgas
Според мен най важното е да се види на видеозона дали всичко е наред,дали плода по размери отговаря на седмицата в която си,ако си в 7-8 седмица може и сърдечна дейност да се чуе,аз задължитело искам да питам ако случайно ми зацапа какво трябва да правя и дали може ако се случи да и звънна по телефона за съвет по всяко време.Предния път на втория преглед май ми пуснаха изследвания.

# 122
 jiselle81 успех с ехографа! Кога ще ходиш? Утре ли?

Тук с прегледите е малко различно от в бг, има си установен ред, кога какво изследване се прави и не може каквото, когато ти хрумне, така че ще чакам да видя какво ще каже докторката в четвъртък. После ще разправям...

# 123
благодаря за пожеланията,каквото господ реши,това ще е...в бг е така,като си плащаш всичко може...незнам колко е хубаво това,но все пак...tink,мисля още днес да е,но ме е и малко страхSad

# 124
Според мен, направо отивай. След като може - възползвай се! Няма смисъл да седиш вкъщи и да се притесняваш! Айде стикаме плаци!  Hug

# 125
Добро утро момичета! Как сте днес?   bouquet

jiselle81 Отиде ли на лекар вчера?  Thinking Какво стана?

Antoniya The One  чак сега те видях, че се присъединяваш към нас! Добре дошла!  Hug

# 126
Добро утро и от мен!Добре дошли на всички нови мами и успешна бременност!  bouquet

# 127
  • Burgas
Добро утро,как сте?Как изкарахте уикенда,починахте ли си?

# 128
Ами аз лично изкарах уикенда в притеснения! Затова реших да чета по-малко по интернет. Като чете човек по форумите, направо да се учуди как има бебета на тоя свят с всичките ужасии, които се изписват. Събота вечер така се бях притеснила, че направо не можах да спя!  ooooh! Неделя бях толкова уморена, че почнах да си въобразявам какво ли не!  Tired Накрая реших вместо да се тормозя с безоснователни притеснения да почвам да гледам цените на разни бебочески дивотии - колички, легълца, и тн, за да се разсея. Много добре ми помогна това на настроението и днес съм доста по-бодра!  Peace

А вие как изкарахте?  

# 129
  • Burgas
Tink по добре наистина не се рови много,много из форума,защото човек на такива неща попада,че започва само за лоши неща да мисли.И аз оня ден разглеждах колички и много добре ми се отрази.

# 130
Здравейте,
да се запиша и аз Simple Smile в мартенските мами.
В четвъртък съм на лекар, но след 4 положителни теста и 7-дневно закъснение, по мои изчисления живот и здраве бебто трябва да се роди около  08.03.2010.
Ще следя темата с интерес Simple Smile!

# 131
  • Burgas
hiki miкi добре дошла,първа бременност ли ти е ?

# 132
Аз изкарах добре почивните дни. За мен не бяха много почивни, защото в събота бях на изпит и трябваше да уча и за следващия, но намерих време за кино и разходка. Доволна съм Simple Smile

Tink, ако толкова се стряскаш, според мен по-добре намали четенето. Аз лично чета много, но успявам да не се тревожа, искам да съм подготвена, а нямам близки приятелки с деца, тоест нямам с кого да се посъветвам, ако нещо ме притесни или някой който да ми даде насоки от какво да се пазя в началото например.

На мен ми е много рано да мисля за бебешки покупки. Изкушавам се да погледна по нещо в сайтовете докато търся книги или козметика за мен, но живот и здраве мисля есента да се загледам по-сериозно в списъци, цени и т.н. Simple Smile

Аз май ще отида на лекар късно сравнено с вас - 15 дни след закъснението и положителния тест. Като се сетя и нямам търпение, добре че имам много работа и изпити, не знам как щях да издържа иначе Laughing

# 133
Благодаря anik79 !
Да, първа бременност ми е, много желана.
В четвъртък съм на лекар, притеснявам се само да не е рано. тогаваа ще имам 10-дневно закъснение, а така искма да видя плодно сакче Simple Smile
Нямаме търпение да кажем на най- близките си, но изчакваме поне докато Док. каже, че всичко е ОК Simple Smile

# 134
hiki miкi добре дошла, мила!  smile3525  И аз според калкулаторите ще съм с термин 7-8ми март! Интересното е, че племенникът ми е също на 8ми март. Бе аз какво съм гледала миналата седмица та си мислех, че март са овни, като те са рибоци! Баба ми, вуйчо ми и племенникът са рибки, все в началото на март... Не знам защо се обърках така.

По повод четенето - аз си купих две много сладки книжки и си ги чета тях. Още една мисля да си купя, защото много хора ми я препоръчват. На български се превежда нещо като "Какво да очакваме, когато очакваме". И така смятам да си чета книжките, и по-малко форумите.

За бебешки покупки е рано да се мисли, ноооооо не пречи човек да разгледа ей тъй от любопитство ако щеш. На мен ми е кеф. Пък и е хубаво да знаеш какво да очакваш като цени... Аз като видях цените на някои от количките и се облещих!  smile3556 anik79 ти нещо хареса ли? Изобщо не разбирам от колички! Да беше кола по-щях да разбирам... newsm78

# 135
  • Burgas
Мисля че 10дни закъснение са достатъчни за да се види плодно сакче.И ние още не сме казали на никой искам първо да отида на лекар и тогава ще кажем.Имали други от Бургас?