Цветове за хол ?!...

  • 80 460
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 952
За щорите съм съгласна- ненавиждам ги.
А на какво викате бордюр?

По темата- домът ми е изцяло и само в бяло. Направих си спалнята в кафява, уж да ми е топло, но малко ме е яд, че  и там не заложих на бялото. Луда съм по него. Против шарениите съм, много бързо омръзват.
Скоро може и снимки.

# 61
  • Мнения: 1 422
...Против шарениите съм, много бързо омръзват. ...

За мен е тъкмо обратното - всеки ден се усмихвам на прекрасната комбинация от силни цветове удома. Аз съм експресивен човек и това ме привлича. Но............дюс големи парчета равен цвят - тапети не харесвам.... Причина е и факта с картините, които удома са планирани на стените с равен цвят.

# 62
  • Мнения: 4 380
А на какво викате бордюр?

Хартиената тапетна лента, която е показала.

# 63
  • Мнения: 1 952
Аха, разбрах. Аз му викам фриз на това.

# 64
  • Виена
  • Мнения: 725
Тедито, изхвърли тоя тъп бордюр- хипер демоде е! Sick  И вертикалните щори също изхвърли на боклука!
Зад диваните-тапет, зад секцята дюс в резеда.
Да го изхвърля,няма как да стане...Все пак не ти ще живееш в къщи,нали.Това ми харесва,това си слагам  Peace.
Да си махна щорите и да си сложа перденца ли?Ми на кой,както му харесва така да си го прави.Поисках съвет за цвят (и съм благодарна на момичетата,които ми дадоха такъв),не съм питала какво да изхвърлям.
Твоето предложение,обаче въобще не ми допада и ще го отхвърля,като вариант  Peace.

# 65
  • Мнения: 1 952
Не искам да взимам страна, но на интериора, който показваш, предложението, което xenia дава е доста удачна. Още повече, че нашите имат същите тапети, но в бежово и кафяво и честно казано доста бързо омръзват, а цветчетата меко казано ме дразнят след 1г.

# 66
  • Мнения: 4 380
Тедито, изхвърли тоя тъп бордюр- хипер демоде е! Sick  И вертикалните щори също изхвърли на боклука!
Зад диваните-тапет, зад секцята дюс в резеда.
Да го изхвърля,няма как да стане...Все пак не ти ще живееш в къщи,нали.Това ми харесва,това си слагам  Peace.
Да си махна щорите и да си сложа перденца ли?Ми на кой,както му харесва така да си го прави.Поисках съвет за цвят (и съм благодарна на момичетата,които ми дадоха такъв),не съм питала какво да изхвърлям.
Твоето предложение,обаче въобще не ми допада и ще го отхвърля,като вариант  Peace.

Играеш на ощипана госпожица ли? Можеш да харесваш още безброй безобразни неща (което не ги прави по-малко безобразни в очите на хора имащи елементарен вкус) . Аз ти казвам кое НЕ СЕ прави и кое КАК се прави. От гледна точка на естетика и дизайн.
Ако на теб ти харесва кич и демоде, време да работиш върху собствения вкус! Като не ти харесва да чуваш че такъв ти липсва, не искай мнения и не демонстрирай отсъствието му.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 311
Искам да ви изпратя ЛС,но ви се е изчерпал лимита и затова ще ви питам тук.
Понеже казвате Теди да изхвърли вертикалните щори а и аз съм се насочила към тях...какво бихте препоръчали.Искам ми се да е нещо модерно.Стаята ще е на латекс и мокет.Ще ви бъда благодарна,ако ми дадете някой съвет!   Hug

# 68
  • Мнения: 4 380
Искам да ви изпратя ЛС,но ви се е изчерпал лимита и затова ще ви питам тук.
Понеже казвате Теди да изхвърли вертикалните щори а и аз съм се насочила към тях...какво бихте препоръчали.Искам ми се да е нещо модерно.Стаята ще е на латекс и мокет.Ще ви бъда благодарна,ако ми дадете някой съвет!   Hug

Сега ще поразчистя кутията.

Лина, наскоро в друга тема казвах за вертикалните щори. Това е практически ЕДИНСТВЕНОТО решение за оформянето на прозореца, от което трябва да бягаш като дявол от тамян. За което нееднократно преподаватели по дизайн подчертават с огромни букви -не слагайте! Грозно е, непрактично е, демоде. Масово се слага от сульо и пульо. Всяка къща в която липсва и наченки на елементарен вкус е с такива. Shocked Видиш ли такива, знай авторът е опериран от чувство за естетика.

Пердетата са класически и най-естетичен вариант за оформяне на прозореца. Но всичко е въпрос на стил и уместност. Пердетата могат да бъдат съчетавани със щори -хоризонтални, рулетни, римски и прочее...Могат да бъдат самостоятелни, може и само щори, може и въобще без нищо на прозорците. Всичко може, само вертикални за бога не слагайте!

Има и една друга тенденция в България и Русия- пердета с разни драпировчици, ламбрекенченца и жабо. НЕ ГО ПРАВЕТЕ! Кич невероятен и демоде. Пердетата са изчистени и прави.

# 69
  • Виена
  • Мнения: 725
Тедито, изхвърли тоя тъп бордюр- хипер демоде е! Sick  И вертикалните щори също изхвърли на боклука!
Зад диваните-тапет, зад секцята дюс в резеда.
Да го изхвърля,няма как да стане...Все пак не ти ще живееш в къщи,нали.Това ми харесва,това си слагам  Peace.
Да си махна щорите и да си сложа перденца ли?Ми на кой,както му харесва така да си го прави.Поисках съвет за цвят (и съм благодарна на момичетата,които ми дадоха такъв),не съм питала какво да изхвърлям.
Твоето предложение,обаче въобще не ми допада и ще го отхвърля,като вариант  Peace.

Играеш на ощипана госпожица ли? Можеш да харесваш още безброй безобразни неща (което не ги прави по-малко безобразни в очите на хора имащи елементарен вкус) . Аз ти казвам кое НЕ СЕ прави и кое КАК се прави. От гледна точка на естетика и дизайн.
Ако на теб ти харесва кич и демоде, време да работиш върху собствения вкус! Като не ти харесва да чуваш че такъв ти липсва, не искай мнения и не демонстрирай отсъствието му.
Ето защо не обичам да пиша в теми.Винаги ще се намери някоя,като теб,която влиза в темите само да се заяжда и да развали приятелския тон.
Щорите сме ги слагали преди 2 години и още не са ми омръзнали,а напротив всеки път все повече и повече ме радват,пък нека били те грозни и демоде.Коя си ти да съдиш хората,че нямат вкус не знам,но с този тон определено няма да ги убедиш,че е така,бъди сигурна  Peace.Предпочитам в къщи да ми е уютно,пък било то и с немодерни мебели и щори.Кел файда,че ще ми е модерно пък неуютно.
Не те знам ти каква си дизайнерка  ли си,остани си със здраве.Определено заради такива хора,като теб се радвам,че не живея в БГ.
Аз приключвам да чета постовете ти,няма смисъл да си развалям настроението.
Лека вечер ти желая.

# 70
  • Мнения: 4 380
Не съм влизала за да ти развалям настроението, а за да ти дам съвет за който иначе хората пари плащат. Пък ти ако искаш се прислушвай. Нали съвет очакваше? Какво се цупиш тогава? Съвсем безплатен и дружески.
Мен знаеш ли колко ме интересува ти как ще се обзавеждаш и какво имаш на прозорците? Твоят дом ще създава впечатление за стопанката си и нейния вкус пред твоите гости. Които ще бъдат тактични да не ти кажат какво мислят за вкуса ти, но няма да ги спре да си го помислят.

Вертикални щори и уют са две понятия не особено съвместими предвид офисния вид който създават. Уюта се свързва с топлината на тъканите, хармонията на естетичната композиция и цветове.

п.с. Не съм в България, а ти обзавеждаш типично на български маниер. Във Виена лепят ли тапетни фризове?

# 71
  • Виена
  • Мнения: 725

Като,че ли не само във Виена да ти кажа...Разгледай,може да научиш нещо интересно,ако вече не го знаеш естествено  Wink-http://www.tapetenshop.de/pages/de/ausstellung/__rauminspirationen/jung.html

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 22:28 от Tedito_799

# 72
  • Мнения: 4 380
Tedito_799, производителите на тапети не се ръководят от тенденциите в дизайна когато визират масовия купувач. Те произвеждат всичко -от най-стария безобразен кич и до последен писък на модата. Както е и с мебели, осветителни тела, тъкани и т.н. Винаги на пазара ще намериш грозно, некачествено и демоде. Това че нещо се продава, не значи че е добро и приемливо. Не гледай картинките от каталозите на производител. Те са правени за да продават стоката. Отвори дизайнерски проекти и ако намериш ЕДИН с тапетен фриз, ела ми се обади!

# 73
  • Мнения: 126
Здравейте! Имам нужда от съвет и ще съм ви много благодарна ако ми помогнете. Предстои ми ремонт в дневната (хола). Харесах си модули в цвят венге (всъщност може да се каже, че съм ги купила, вече оставих капаро). Незнам какъв цвят да направя стенити и какъв цвят диван да си взема. Имам камина в стаята, същата каквато е на  bel1070 показана на снимка на страница 3 . Стаята ми е с теракот в бяло и сиво. Идея си нямам какъв цвят да направя стените  Tired , а и като боядисам дали трябва да боядисам и камината както е направила bel1070. Също така много се чудя дали да сложа и фототапет на едната стена, която ще ми остане празна, понеже модулите ще бъдат на стената на която е камината, а на отсрещната страна ще е дивана. Ще съм ви страшно благодарна ако ми дадете някаква идея или мнение.   bouquet
Благодаря ви много. 


Извинявам се на авторката, че така нахлух в темата й   bouquet

Последна редакция: пн, 03 авг 2009, 11:10 от Беки

# 74
  • Мнения: 2 803
Ей, Ксения пак се изказва с остър език! ooooh!

По мое мнение залагай на блредия цвят-шампанско/ванилия. Иначе ще стане претрупано. Според мене фриза е подходящ за по-големи помещения. Идеята за орнжево на мене не ми допада.

Аз също не съм привърженик на шарении, в къщи стените ми са бели и това ми създава чувство за пространство и чистота.

Общи условия

Активация на акаунт