нещо като зов за помощ...

  • 4 479
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 648
Съгласна съм с Ласи. Ще се промени като види, че си независима от него.

При нас номерата с излизанията и скайп-писанията с мъже не помогнаха. Нещата се обърнаха чак когато наистина изстинах и видял това в погледа ми. А ми е проличало чак, когато друг навлезе в живота ми, защото преди това, когато спря да ми пука, се държах по най-добрия възможен начин и човека неразбрал промяната.

# 46
  • Мнения: 2 175
Вени,
противорешиш си ..

Какъв е смисълът да си "играят" - след като в 99 % от случаите си личи, че е "напук"..А обикновенно номерът хваща, именно когато вече на страдащата страна спира да й пука..
И кво става - ти вече не го искаш, ама той чак тогава изведнъж се присеща..
И си заживяваме мирно и щастливо след това?? Как става, след като вече си го "прежалила"??
Егати и жертвите..
Не беше ли точно подобен и твоят проблем?

# 47
  • Мнения: 428
Да, спор няма ,че ще се промени, обаче дали в желаната посока?
Или като види , че и жена му си има "свой живот" няма да реши да "поразпусне" още малко, изхождайки от идеята "я, значи тя може така, а пък аз не..."
Това с меренето на кой е по-по-най хич не върви. Но едно е сигурно, че ще помогне и това е Ментолка да си излиза, ама не за да му накриви шапката , ами наистина да се забавлява, и да общува с повече хора, така ще успее да погледне на проблема от друг ъгъл и ще намери решение за себе си.
Тъжна ми е тая тема, като знам аз какво изживях си представям на ментолка какво и е..

# 48
  • Мнения: 63
Между другото - имам предложение да се срещнем другата седмица. Пуснах тема по въпроса. Така че ако искате - нека се видим и обсъдим положението  tete-a-tete Grinning

# 49
  • Мнения: 393
  Според мен това с промяната и социалните контакти би го отрезвило малко от самовлюбеното поведение PeaceГорещо подкрепям,защото между вас има чувства;не си повтаряй,че ти е писнало и си уморена,не си и сама,не си го втълпявай-една лъжа казана 100 пъти става истина...Бори се,нищо в живота не е лесно и малко неща идват наготово-готова ли си наистина да се откажеш от всичко,което имаш? Готова ли си да се простиш с любовта и мечтите си?
  Повярвай,това което би дошло на тяхно място никак,ама никак няма да ти хареса...а тогава вече няма мърдане...

# 50
  • София
  • Мнения: 17 259
 готова ли си наистина да се откажеш от всичко,което имаш?
  Повярвай,това което би дошло на тяхно място никак,ама никак няма да ти хареса...а тогава вече няма мърдане...

Малко офф - но истински щастлива се почувствах, когато се освободих от кошмара, в който живят (абс.същия като на Ментолка).
А живота ми в момента ... категорично мога да кажа, че не е имало период в живота ми, в който да съм се чувствала по-щастлива от сега. Никога нямаше да съм с мъжа, който е моя половинка точно като в приказките - ако не се бях оттървала от този, който ме караше да бъда нещастна.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 648
Що, магаренце, с какво си портивореча? Май не ме разбра! Или неясно го написах...?!

# 52
Вече имам нова коса Simple Smile. И като форма, и като цвят. Познайте - никой не забеляза!

Умнице, на срещата аз бих дошла с удоволствие, стига поканата да се отнася и до мен, нали съм "гост" Simple Smile.

Колкото до останалите коментирани неща бих могла само да кажа, че се страхувам точно от тези излизания, може пък да вземе да ми хареса...А аз не съм съвсем сигурна, че искам именно това, т.е. все още не съм убедена дали любовта си е отишла от мен /за него няма какво да мисля, щото там каквото и да е не мога да го променя/ или е само слънчево затъмнение. Тръгнем ли да си кривим шапките, да си натриваме носовети и т.н. неминуемо връзката ще се разпадне. На мен това вече ми се е случвало. Също ми се е случвало да се стремя всячески да си запълвам времето предназначено за любимия мъж, защото той работи, уморен е или има служебни ангажименти. И тази връзка се разпадна.
Ако съм убедена, че искам да сложа точка, то няма нужда от циркове, къде по-лесно е да си тръгна просто.

# 53
  • Мнения: 1 280
   Аз не исках да се изказвам по темата, първо защото доста вече се каза и второ не мога да преценя поведението му без да ви познавам. Но искам да кажа, че бях в същата ситуация, само че на неговото място. То не бе ревност, не бе чудо и аз постъпвах по същия начин. Дразнех го нарочно и той ми се връзваше и беснееше още повече. Може би наистина трябва да се опиташ да стиснеш зъби и да не показваш когато те е заболяло и ще спре  Peace 

  Честита прическа  Hug добро начало

# 54
  • Мнения: 51
Според мен нещата ще се променят ужасно много, ако започнеш работа. Това си е направо нов живот - колеги, среда, общуване, въобще излизаш изцяло от "цикъла". Работата може да те накара да искаш да се усъвършенстваш и да работиш в някаква посока, било то и просто да искаш да се докажеш там. В този момент наистина може да се каже, че ще започнеш да гледаш на нещата малко по-отгоре. Според мен проблемът може да е, защото той някак си омаловажава това, което правиш и си позволява по-язвително отношение.
Винаги съм смятала, че жената трябва да се стреми да има независимост и собствена среда, тогава се чувстваш определено по-уверена. А когато човек е уверен нещата, които изисква, имат по-голяма тежест. Тогава ще отпаднат и терзанията ти. Надявам се да имаш възможност да пофлиртуваш малко, ти си млада и харесвана жена, просто трябва да повярваш в това.

При всички положения ти пожелавам успех. Аз съм минала през нещо подобно и определено имаше за какво се съмнявам (оказа се в последствие). Решила съм да не се оставям мъж да ме кара да съм нещастна:) май успявам за момента.

# 55
  • Мнения: 63
Ментолка, във връзка със събирането - то и аз съм нова - така че ще се радвам да се запознаем Simple Smile
Иначе всичко се променя на този свят. Абсолютно всичко -хората променят законите си през 20 - 30 години  - обществото търпи развитие. Значи - и представите ни за брака ТРЯБВА да се променят. Съжителството също еволюира с времето. В наше време изкушението е навсякъде, либерализмът е във всичко. Е какво означава това, че когато човек погледне / поиска/посегне към изкушението - каквото и да е то - мъж, жена, алкохол, пове4е власт - с бракът му е свършено ?! Това са глупости. Да се изкушиш не значи да не обичаш партньора си. Обичта е нещо много по -дълбоко и всеобхватно - затова е и велико чувство, нали?Ментолка, ако излезеш навън и ти хареса - никой не предаваш. Ставаш по-независима, по-интересна и показваш че може да се оправяш сама - мъжете обичат да виждат това. Освен това помисли си когато партньорът поставя правила - когато казва - нямам нищо против колежката да ми маже гърба - тези правила би трябвало да важат и за ДВЕТЕ страни. Затова според мен - е необходимо да му покажеш колко безумни са тези правила. Защото ако му го кажеш - в самоувереността и себелюбието си няма да го разбере.
И още нещо - мъжете  търсят спокойствието - имам предвид тези които ходят на работа - вкъщи деца реват, жената мърмори - това кара повечето от тях да търсят някакъв паралелен свят. Мъжът обича като се прибере вкъщи да му е спокойно. Така че колкото и да ти е тежко, преглътни, усмихни  се и моят съвет е повече никакви скандали и подмятания за колежки и т.н.

# 56
Днес много ми се искаше да ви кажа, че всичко е наред, но то не е.
Нищо, свързано с предизвикване на ревност няма да ми помогне, това вече го знам със сигурност. Може би трябва да вдигна ръце - ако има някакво залитане, да си го изживее. Едниственото, в което не съм сигурна е, че ще ми стигне търпението да изчакам края. Но пък винаги и по всяко време мога да си тръгна. И после пък идва вторият въпрос - а ако има нови залитания? Всеки път ли ще трябва да търпя?...

# 57
  • Мнения: 63
Хеееееййййй, я по-ведро! Не се оставяй като повечето жени в днешно време - вдигаш ръце - пък каквото ще да става. Нищо не става отведнъж - необходими са малки стъпчици, за да постигнеш резултат. А ако е просто криза в брака?! Уверено, напред, Ментолка!

# 58
Ами аз наистина не знам какво да направя. Нямам рецепта. Според него, според мен също, ако тръгна на работа /щото засега не ходя/ нещата щели да се променят и нямало да се вторачвам толкова в глупости. А аз работа търся, но не знам кога ще намеря и кога ще си изляза от вкъщи за по цял ден. Станаха едни неща, за които сега не ми се пише. Ако дойда на срещата ще разкажа. Може би всъщност имаме криза на доверието. Как се преодолява това?

# 59
  • Мнения: 923
Преодолява се с доверие.
Стига си се тормозила с глупости я спретни една хубава романтична вечеря за двама и го изненадай.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт