Нещо с белтъци

  • 22 917
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 774
BIZCOCHO ,тази част :
Цитат
за КРЕМА

250 мл. прясно мляко
250 гр. захар
3 белтъка
1 ванилия

разбиват се на котлона,ври 5 мин.
след като поизстине се прибавя 350 гр. разбито масло
не я разбрах  Rolling Eyes ,и белтъците ли се варят ?
Не се ли пребиват ....и да стане целия крем  на парцали  newsm78.
И кое с кое се  се разбива  newsm78.Смесват  се,ли  имаш предвид или захарта с белтъците и после да се добави млякото ?
Само да не са ми много  тъпи въпросите   Embarassed,но наистина ми е много мътно...

# 61
  • Мнения: 411
разбива се вси4ко заедно без маслото,става като пяна и варя на слаб огън колкото да Шукне,разбитото масло прибавям когато е поистинал крема и продължавам да разбивам.


няма ниЩо обЩо с торта ГАРАШ,много разли4на е

# 62
  • Мнения: 9
Тука намерих един яйчен коктейл: http://medical.bg/recipe/125.html . Изглежда интересно, сега тъкмо го пробвам Simple Smile

# 63
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Тука намерих един яйчен коктейл: http://medical.bg/recipe/125.html . Изглежда интересно, сега тъкмо го пробвам Simple Smile
сподели после как е

# 64
  • Мнения: 2 774
разбива се вси4ко заедно без маслото,става като пяна и варя на слаб огън колкото да Шукне,разбитото масло прибавям когато е поистинал крема и продължавам да разбивам.

Благодаря   bouquet
КОгато се сдобия с добро количество белтъци ,ще я пробвам .
В този ред на мисли ...някой, ако има идея как мога да оползотворя 10 жълтъка  Laughing , да се обади моля  Joy

Всъщност BIZCOCHO , пробвала ли си крема и с други блатове ,освен тези тип целувчените ?
На мен честно казано,крема ми предизвика интереса ,освен да взема да го спретна , и да видя какво ще се получи...
Не разбирам само ,какво ще го сгъсти - имам чувството че ще стане като супа  newsm78

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 00:21 от polly

# 65
  • Мнения: 1 777
Всъщност BIZCOCHO , пробвала ли си крема и с други блатове ,освен тези тип целувчените ?
На мен честно казано,крема ми предизвика интереса ,освен да взема да го спретна , и да видя какво ще се получи...
Не разбирам само ,какво ще го сгъсти - имам чувството че ще стане като супа  newsm78

Поли слага се 350 грама масло в крема,след като маслото замръзне ще сгъсти и крема. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 411
ами не става като супа,става като бебе6ки крем,но много пухкав от белтъците.

не съм го пробвала на друга торта,мислила съм си го,но...

# 67
  • Мнения: 2 774
Поли слага се 350 грама масло в крема,след като маслото замръзне ще сгъсти и крема. Simple Smile
doh
Мерси , Пети    bouquet
ейййй,30 - пъти  го четох този крем и да взема да забравя маслото  ooooh!  Embarassed

BIZCOCHO , ти търси рецептата за кекса  Praynig ,че не ми търпи търпилото за тортата  Laughing,но 10 жълтъка - свиди ми да ги хвърля   Embarassed

# 68
  • Мнения: 411
рових и преравях и сигурно си е останала на БГ,заЩото не си спомням тук да съм го правила.
някой бе споменал за пухкави жълтъ4ени торти4ки.
ехооооо,4акаме ги

# 69
  • Мнения: 1 236

някой бе споменал за пухкави жълтъ4ени торти4ки.


Ето ти една:

8 жълтъка
1 ч захар
1\3 чл сол (може да се пропусне ако ви е странно)
3\4 ч масло
3 ч брашно
бакпулвер
3\4 ч мляко
настъргана кора от 1 лимон
ванилия
1 сл ром или коняк (може да се пропусне и замени с лимонов или портокалов сок)

Маслото се разбива със захарта да стане пухкава сес. Разбиват се жълтъците докато изсветлеят и се добавят към маслената смес. Бакпулвера и солта се омешват с брашното. Млякото и ароматите се добавят към брашното. Накрая се смесват маслената и брашнената смес.
Пече се около 45мин на 180С.
По желание, след като се опече, може да се намаже отгоре със сиропа от каквото и да е сладко, и да се поръси с млени орехи или стърган шоколад.

Общи условия

Активация на акаунт