~*~ Пловдив ~*~ Ла Лече Лига среща, събота 27 Юни, 10:30 ч.

  • 1 952
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 132
Под 1г не съм давала ядки. Сега яде слънчогледови и тиквени семки и орехи.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Много ме е яд, че не дойдох. От колко време се настройвам и само подпитвам и накрая когато стана срещичката, не можах  newsm45 За първи път ми беше неприятно, че трябваше да ходя на сватба.  smile3518Дано да имам късмет следващия път и да се видим.
Видях снимчиците, хубаво сте си изкарали, много се радвам. Клипчето само не иска да ми се отвори, ама нищо. Аз много, много рецепти незнам, защото общо взето експериментирам, но се опитвам да се храним здравословно. Дори цялото семейство така се храним и на диетолог ходих (мани, мани, не се пипам Simple Smile ). Доста майки ме критикуват, че то вече няма нищо качествено на пазара и нетрябва да ограничавам малкия от лакомствата, ама аз още не им се давам. Те да си тъпчат децата както искат, аз докато мога ще го ограничавам.

# 32
  • Мнения: 1 048
Здравейте момичета.Реших да споделя с вас рецептите на две от ястията,които ядем вкъщи и смятам,че могат да минат за здравословни.
1.Оранжева/червена леща(може и кафява,но я кисна от предната вечер във вода или вода и оцет) с кафяв ориз.
Може да се приготвят заедно(на ориза са му необходими около 45 минути и се вари в съотношение 1:4),а може и по отделно.В лещата аз слагам лук,морковче,понякога чушчица,чесън.подправки на вкус,аз обичам чубричка.Не правя запръжки,а направо варя и накрая може да се добави мазнина,аз вече почти отвикнах и не слагам въобще.
Ориза се приготвя лесно-просто чист ориз.Пропорции няма точни,по принцип винаги правя почвече леща,отколкото ориз.Много обичам леща,но се съобразявах заради малчо.
2.Мусака
Може би ще си кажете какво пък здравословно има в мусаката??Ние от извесно време не ядм свинско,не купуваме и кайма нито готова,нито мелена пред нас,но пък обичаме мусака и така един ден ни дойде на акъла,че можем да си направим такава с пилешко.
Така,нарязваме пилешки гърди/бон филе на ситно,нарязвам лук,доматки,понякога морков и слагам всичко в кухненския робот и ги правя на кайма,добавям подправки на вкус.После нарязвам картофчета  и слагам всичко във фурната.Мазнина не  добавям , пилето си пуска достатъчно.Заливка също не правя,не обичаме. Бързо,лесно и вкусно.
Може ли да споделите някоя рецепта за хляб?
А да попитам един,може би малко глупав въпрос-морската сол,с която готвите обикновена,едра на кристали ли е или някаква специална?
П.С. Чакам месеницата

# 33
  • Мнения: 1 048
Айде и аз да се разпиша.
Суровоядските топчета-бонбонки са от този сайт - http://www.zemianazaem.com/ . По-точно - http://www.zemianazaem.com/?p=37.

Сайта за доставка на био зеленчуци и плодове е този - http://biodarma.org/index.html. Днес ми донесоха праскови, кайсии, череши и моркови. Освен това взех да пробвам от хляба, който предлагат. Не е био, но се оказа много вкусен.

Иначе пазарувам предимно от Сани. Имат био щанд. Намира се до ядките. От там взимам разни зърнени като амарант, киноа, просо, елда и т.н.
Жени да те питам ка се плаща,при доставката ли?Смятам да поръчам някои неща по пощата.А хляба как разбра,че не е био?А и да те питам,знам че не ядете млечни продукти,но според теб каква е разликата м/у тези с етикет био и другите,под които пише гарантиран натурален продукт Thinking,май пак това се има предвид.Иначе гледам,че са сертифицирани.

# 34
  • Мнения: 175
аз знам мн хубава рецепта за пълнозърнест хляб но ще гледам да я пусна утре.

# 35
  • Мнения: 175
И така ето я рецептата гледах я на бон апети:
Хляб с овес

2ч.ч овесени смляни ядки
3ч.ч пълнозъресто брашно тип 1150
1/2 прясна мая или 1пак суха
1,2 с.л бяло брашно
1/2ч.л захар
1ч.л сол
5-6 с.л мазнина

Смесваме маята ,захарта с хладка вода оставяме да втаса. Смесваме пълнозърнестото брашно и овесените ядни прибавяме сол, мазнината и втасалото тесто. Омесваме и оставяме да втаса. По желание може да добавите към тестото 50гр кашкавал,извара или 2-3 с.л мед. слага се втасалото тесто във форма за кекс 27-28см, и пак се оставя да втаса, когато испълни формата се намазва с разбито нешисте отгоре и се поръсва с овесени ядки несмляни.Печем в загрята фурна 150 градуса за 30-40мин

# 36
  • Мнения: 175
Супа тиквички с царевица
1стр. пресен чесън
2стр. прессен лук
1бр червна чушка 2
250гр царевица
сол
куркума
копър
магданоз
6с,л мазнина
1,2 бр тиквички
1 с.л нишесте (царевично или пшеничено)
фиде

слагаме зеленчуците варим  в студена вода с мазнината и солат , вварим и по късно слагаме тиквичките, разбиваме нешистето в студена вода и прибавяме при супата. Слагаме фидето по желание може и просо, варим още 15мин и е готово зза сервиране.



снощи правих пиле с булгур бу ако можеш знам че ти го готвиш кажи как го приготвяш. Мажото го хареса Joy

# 37
  • Мнения: 1 048
mimsat ще напишеш ли рецептата за месеницата,моля те.

# 38
  • Мнения: 175
Аз правих сладките но с царевично брашно днес намерих пълнозърнесто, но с царевично са стрхотни. Е първите ги поизгорих малко  newsm47

# 39
  • Мнения: 1 048
mirela805 колко сладки се получиха от това количество и с каква големина,че смятам да правя утре и 12,както е писала mimsat ми се струват малко

# 40
  • Мнения: 175
Моите излязоха повече но по малки ги правих някаде към 20тина, но бяха мн сладки и сега слагам по малко захар, кафява разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт