Нетипични прояви на ВАРИЦЕЛА

  • 2 244
  • 1
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Събирам нетипични прояви на варицелата  Mr. Green

Малката ме съмнява, че прави някаква нетипична варицела, а и лекарката не е сигурна, но каза, че има и такава вероятност.
На следващия ден, следкато изтечен карантината на групата им в яслите, Рая вдигна температура.
Започна с 37,7. През нощта 38,8 и до сутринта я свали. Не съм давала нищо за понижавана на температурата, за да не спирам порива на тялото да се бори  Wink През цялото време докато беше с температура не беше и грам отпаднала, нито с намален апетит. На следващата вечер към 2 започна пак да вдига и за един час стигна 39 градуса, като до сутринта я свали - пак сама. А тази вечер нямаше температура.
Има някакви пъпки, но не са типичните варицелни, а по ското приличат на онези от претопляне. Вечерта преди да започне с температурата се появиха в зоната на памперса, а сутринта избледняха. После или просто по-късно съм ги забелязала, се появиха на вратлето. На следвашия ден и отпред на гушката и отново в зоната на памперса. Има единични пъпчици и по гръбчето коремчето и по бедрата. Не се чеше, освен по главата и вратлето  Rolling Eyes
Много съм озадачена какво се случва  newsm78

Чудя се дали има връзка и с това, че е на хомеопатия, както и това, че не давам антипиретици да и подтискам емергията  Rolling Eyes

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
можеш да и пуснеш серология - антитела срещу VZV (така се казва вирусът) във вирусологията на бул. столетов. така ще знаеш дали е варицела. имаче може да е 5-та или 6-та болест . там има също температура и обрив... но щом е имала контакт с варицела...е твърде вероятно да е това.

Общи условия

Активация на акаунт