Сметката за топла вода!?

  • 2 325
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
На фона на новините за намаляването на цената на газа с около 30% и уж намаляването на цената на парното и топлата вода,вчера получих сметка за 8 кубика топла вода- 74лв.,а досега цената на същите кубици беше 54лв.Това си е едно сериозно увеличение и ще съм благодарна,ако някой намери разумно обяснение на новата ми сметка. newsm78Не че е фатална за бюджета,ама нещо ми писна все от мен да мине. #Cussing out

# 1
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Хм, това си е добре, аз от 1 г. насам плащам по 11 лева на кубик.

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз плащам по 4,83333333333(в период) за 1 кубик, за месец май - 29 лв.

Защо цената на кубик е различна?

# 3
  • Мнения: 1 311
При нас е около 8,5 лв на кубик през зимните месеци. През летните е по-ниска.

Аз си го обяснявам с факта, че Топлофикация няма реално как да измери колко процента от това, което показва общия топломер на абонатната станция е изхарчено за загряване на вода и колко за отопление и затова взимат някаква хипотетична стойност. През лятото понеже няма отопление и топломера отчита само загряването на водата, тогава сметките са по-реални.

Не,  че не ми се вижда скъпо, де  Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Отчели са общия водомер на блока и това,което е като несъответствие с водомерите  в отделните апартаментите явно се разпределя на всички.
Аз пуснах темата да разбера дали е централно увеличена сметката на всички абонати на Топлофикация,но явно е само при нас,заради отчитането,което ме навежда и на други мисли... Thinking
Nansen,цената на кубик топла вода зависи и от абонатната станция на блока- по-новите водят до по-ниски сметки,поне това обясняваха веднъж по новините.

# 5
  • Мнения: 212
И на нас ни се случи същото...миналия месец 24,сега 85 при все,че тоя месец почти не сме се задържали вкъщи,че да имаме такова огромно потребление на водата...някак си тия според мен си правят гаври...

# 6
  • София
  • Мнения: 16 003
Преди време се загледах във фактурите и установих вода, подавана от 1 ТЕЦ с 2 различни цени.
В единия ми апартамент 8.50 лв, а в другия 12. Направих си разходка до Топлофикация Изток да ги питам защо така. Та ми обясниха, че по-високата се получава, защото някои съседи са декларирали спиране на топлата вода, а са се включили нелегално. Затова показанията на общия водомер се делят само на семействата, ползващи вода. Крадците се къпели за наша сметка.    Mr. Green  Казаха ние от блока да се съберем и да ги разобличим.
А иначе сметките не са високи. Все пак с бойлер ще платим същото, а ще се съобразяваме колко и кога да точим топла вода.

Общи условия

Активация на акаунт