Утрогестан

  • 761
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Някой може ли да ми каже нещо по подробно , за Утрогестан. Този месец ми откриха на 16 ден от цикъла уж шоколадова киста 34/42мм и това много ме изплаши, като прочетох че се премахва само оперативно и затова се грабнах и отидох в Тутракан при д-р Бойчев да ми каже какво ми е, неговата диагноза беше, че имам не спукан фуликул с размери 24/28мм и на 18 ден от МЦ все още съм нямала овулация, предписа ми Утрогестан от 19 ден до 26 ден по 2 по 2 капсули сутрин и вечер. Но притеснението ми е, че той ми каза, че като свърша с хапчетата, ще ми дойде до 1- 2 дена, а днес е 4 ден и все още нямам нищо, освен повръщане от време на време и боли в десния яйчник, където беше кистата. Въпросът ми е към всички, можели Утрогестана да е повлиял на кистата и тя да се е увеличила и за това да не ми идва или има някаква малка вероятност да съм бременна(нямам надежди, но ...).

# 1
  • Мнения: 4 589
vesi_koce до колкото знам шоколадовата киста показва данни за ендометриоза.
Утрогестана (микронизиран прогестерон ) се изписва след ИН-витро, ИКСИ или инсеминация за да спомогне процеса за задържане на евентуална бременност.
Ако не ти идва, имаш закъснение, гадити се, прсто си направи тест за бременност.

http://www.climacterium.com/bama/bul/bulletins/2_02/bull202_5.htm

# 2
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
vesi_koce ,
Ако не ти идва, имаш закъснение, гадити се, прсто си направи тест за бременност.
Тест или кръвен.

Общи условия

Активация на акаунт