Много суха кожа

  • 1 343
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 609
Здравейте майчета. Да ви запозная с моя проблем, който имам чувството че само на мен ми се случва:

Още от началото на бременността  кожата на коремчето и гърдите започна да се бели. Реших, че е от козметиката - смених я и си взех такава за бременни на Чико. За съжаление проблема не се реши. Може би трябва да уточня, че мажех само сутрин след баня. Реших да пробвам със зехтин - 1-2 дена мазах - пак без промяна.
В крайна сметка спрях всякакви мазила, като избягвах контакти на душ гела с гърдите и корема - около 1 седмица.
В резултат положението тотално се влоши, кожата взе да ми се бели, все едно съм изгоряла, става някак си на петна, много ме опъва, та от вчера започнах пак със зехтина - този път го мажа по 3-4 пъти(може и да си внушавам, но ми се струва, че има леееко подобрение.

Имам няколко подозрения на какво може да се дължи, а се притеснявам да безпокоя док (след седмица съм на преглед)  -
1. липса на витамини(много повръщам, и нямам апетит)
2.липса на мазнини(пак по горните причини Simple Smile
3. Да съм почнала да се разширявам(все още не ми личи, нямам коремче, а май съм поотслабнала дори, но...)

Ако някой може да ми помогне със съвет, искрено ще съм благодарна  bouquet


# 1
  • София
  • Мнения: 3 742
И аз бях така.А как сърби по-нататък ако знаеш....Мажи се нон-стоп със зехтин.

# 2
  • Мнения: 609
Магика, това предизвестие за стрии ли е, какво е Simple Smile?

# 3
  • Мнения: 2 013
Магика, това предизвестие за стрии ли е, какво е Simple Smile?

Да,сърбежа е предизвестие за стрии.Мажи се с олио за тяло или лосион. Peace

# 4
  • Мнения: 3 478
Абсолютно!!!! С един-два дни мазане няма да се реши проблема. Но не само мазане, а масаж с мазането!!! И все пак внимавай с масажа по коремчето Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
здравей, аз съм със много суха кожа, но през бременността ми се изсуши страхотно. Пробвах какви ли не мазила и накрая останах много доволна от Ексципиал Урея Липолосион с 4% урея. Това е медицинска козметика за суха и атопична кожа, от уреята се хидратира много добре. Просто от много отдавна не бях попадала на толкова подходяща за сухата ми кожа козметика. Препоръчвам ти я с две ръце. Peace Мен също от сухота много ме сърби и опъва кожата, даже чак ме боли. Не бих ти препоръчла да се мажеш с олио или зехтин, защото те само омазнявам без да хидратират кожата и нацепването ти е в кърпа вързано. Аз съм пробвала през годините да се мажа с какво ли не. За протокола, от двете ми бременности нямам нито една стрия, въпреки супер сухата ми кожа. Смятам, че с подходящата хидратираща козметика може да се избегне този проблем. Аз се мажех след баня цялата вечер, а сутрин само корема, гърдите, ханша и бедрата.

# 6
  • Мнения: 609
Възможно ли е отсега да се появят стрии?  newsm78 #Crazy При условие, че дори не съм напълняла??? Sad

# 7
  • Мнения: 5 026
Купи си Еудермол 8 от аптека, това успокои моите сърбежи. От кожен лекар ми е изписано-медицинска козметика, без лекарство вътре  Peace

# 8
  • Мнения: 3 478
Сухотата на кожата и нейната еластичност са донякъде свързани, но различни неща.
Аз също имам "люспеста" кожа, като крокодил съм, дори лятото...Изкарала съм 2 бременности , в които мажех единствено гърдите с бебешко олио, и нямам нито една стрия....Дружката се спука да се маца с какво ли не, хем и кила не качи докато беше бременна, а е цялата като баркод Sad

# 9
  • Мнения: 651
Вземи си това.Няма да съжаляваш.И аз съм с много суха кожа и ми помага доста

http://www.eucerin.bg/dry_skin/dry_skin.asp

http://www.eucerin.bg/sensitive_skin_body_care/ph5_shower_oil.asp

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 19:11 от Деянова

# 10
  • Мнения: 32
Mustela protiv strii.Nishto drugo ne mi pomogna.Kapeh se sas zehtin i nikakav efekt.Edinstveno Mustela mi pomogna.Kakvo li ne opitah.

# 11
  • Мнения: 2 013
Възможно ли е отсега да се появят стрии?  newsm78 #Crazy При условие, че дори не съм напълняла??? Sad

По-добре вземи мерки предварително,защото излязат ли тези гадове,това е!
То и с мазане няма да ги избегнеш,но поне ще са по-малко. Tired
За масажа на коремчето наистина не прекалявай,от акушерка знам,че прекомерното галене и масаж на корема може да доведе до контракции.
Успех в борбата! Peace

# 12
  • Мнения: 82
A някой пробвал ли е специалното масло на Eucerin против стрии, което препоръчват против стрии по време на бременноста? Аз имам същия проблем, и не зная какво да правя...

# 13
  • Мнения: 9 392
Вземи си някой дълбоко овлажняващ лосион.Както са ти казали вече,появят ли се веднъж стриите,няма оттърване.
Мустела е хубава козметика.Аз лично ползвах Мама Донна на Чико,но въпреки всичко имам малко стрии.

# 14
  • Мнения: 651
A някой пробвал ли е специалното масло на Eucerin против стрии, което препоръчват против стрии по време на бременноста? Аз имам същия проблем, и не зная какво да правя...
Аз мислех да си го взимам,но ми се видя малко като грамаж на висока цена!!!!Ползвам масло на Икаров-пшеничен зародиш много съм доволна.От началото се мажа само на корема и нямам стрии.

# 15
  • Мнения: 3 478
Възможно ли е отсега да се появят стрии?  newsm78 #Crazy При условие, че дори не съм напълняла??? Sad

По-добре вземи мерки предварително,защото излязат ли тези гадове,това е!
То и с мазане няма да ги избегнеш,но поне ще са по-малко. Tired
За масажа на коремчето наистина не прекалявай,от акушерка знам,че прекомерното галене и масаж на корема може да доведе до контракции.
Успех в борбата! Peace
Стимулацията на гърдите също!!! Полечка лечка масажирай Grinning

# 16
  • Мнения: 651
Аз от самото начало си мажа и гърдите и корема.Нищо ми няма!

# 17
  • София
  • Мнения: 30 085
Excipial U Lipolotion е точно за такива проблеми, които ти описваш!



Успех  Wink

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
За цялата си бременност аз качих 7 кг и стриите започнаха малко по малко да се появяват.В началото по гърдите, после и една на корема.А като родих вече станаха 3-4 по корема.След като видях двете черти започнах с мазане и то с какво ли не и нищо не помогна.Според мен си е до кожа.

# 19
  • Мнения: 718
Ох, и моята кожа откакто забременях се лющи и ужасно сърби  Tired Също не съм качила кг, имам малко коремче. На всичкото отгоре развих алергия към разни увлажняващи продукти и направо ме е страх да купувам нови  Confused Мазането със зехтин и на мен не ми помогна. Сега съм си взела от аптеката течен парафин (мирише гадно, но не ми предизвиква гадене), мажа се 2 пъти на ден и има подобрение.

# 20
  • Мнения: 609
Другата седмица ще ходя на кожен лекар, да видя какво ще каже и той.

Притеснява ме това, че допреди да забременея кожата си ми беше нормална и никога не ми се е случвало подобно нещо.

Благодаря за отговорите, и пожелавам успех в борбата със стриите   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 960
Възможно ли е отсега да се появят стрии?  newsm78 #Crazy При условие, че дори не съм напълняла??? Sad
Най-доброто ,което мога да те посъветвам от самото начало/както си в момента/да започнеш да се мажеш с козметика за бременни.
Аз лично не съм имала проблем със сухота на кожата/не ме е сърбяла/ ,но от самото начало започнах с кремчетата на Мустела..за тяло и за бюст.Намам никакви споражения от стрии/ нито по корем ,нито по гърди./Така ,че не пести усилия-мажи се  и дано имаш добър резултат.Все пак си мисля ,че донякъде всичко е до тип кожа и еластичност ,но да се погрижиш за себе си не вреди. Peace

# 22
  • Мнения: 718
Пиши после какво е казал док  Peace

# 23
  • Мнения: 2 334
Мажи се е нещо по мазно.Аз се мажех с какво ли не като се започне от мас и се стигне до крема на Мустела.Най добре ми действаше олиото против стрии на Икаров.Омазняваше ми добре кожата и не ми се появи нито една стрия.

# 24
  • Мнения: 1 107
Другата седмица ще ходя на кожен лекар, да видя какво ще каже и той.

Притеснява ме това, че допреди да забременея кожата си ми беше нормална и никога не ми се е случвало подобно нещо.

Благодаря за отговорите, и пожелавам успех в борбата със стриите   bouquet
и мочт съвет щеше да те види лекар- може да е нещо друго, несвързано с бременността. Дано всичко се оправи!

# 25
  • Мнения: 2 447
Магика, това предизвестие за стрии ли е, какво е Simple Smile?

Да,сърбежа е предизвестие за стрии.Мажи се с олио за тяло или лосион. Peace
Не е задължително...И мен ме сърбя корема,доста,а по корема нямам нито една стрия

# 26
  • Мнения: 1 354
И мен доста ме сърбя корема, а пък нямам стрии, но пък съм си се мажех постояно Peace с Мустела за стрии  Peace

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Аз съм си с проблемна кожа откакто се помня. На вид всеки ми се възхищава колко хубава кожа имам, но истината е, че е супер фина, супер нежна, супер чувствителна и все неприятности от този род. Абе изборът на козметика винаги ми е бил проблемен, една грешка и става страшно.  ooooh! За мой късмет и двете деца наследиха кожата ми, ама това е друга тема.  Confused По време и на двете си бременности си реших проблема с пречистена мас. И нямам нито една стрия. Не че те съветвам да ползваш мас. На мен конкретно това ми помогна и реши проблема ми. Че после и с децата. Мисълта ми е, че ако нищо друго не ти свърши работа, опитай и този начин. Маста се пречиства по специален начин, не се плескаш директно. Не мирише, не омазнява дрехите изобщо, защото попива веднага. Но задължително първо потърси лекарски съвет, защото проблемът може изобщо да не опира до кожата ти, а да е някакъв дефицит на организма или нещо друго. Хубаво си решила да отидеш при лекар. Стискам палци да не е нещо сериозно и скоро да намериш решение на проблема. Лека бременност. Hug

Общи условия

Активация на акаунт