Какъв праг на търпимост имаме?!

  • 2 199
  • 22
  •   1
Отговори
Въпросът ми е до колко търпите неуважително отношение без да реагирате, т.е. да поставите отсрещния на мястото му.
Провокации има ежедневно и навсякъде... но,  бихте ли реагирали на неща от сорта:

"Не прави така, а иначе!";

Постоянни поучения;

Гости, които искат да гледат ТВ, или идват заради масрафа, а повода дори го забравят;

Намеци, че си длъжна някому, заради негови добрини към теб;


Колко време ще търпите преди да отреагирате и как бихте поставили отсрещния на мястото му и очертали границите си?

Аз, сега си давам сметка , че твърде дълго търпях безмълвно, и хорото на главата ми стана голямо, но от веднъж ми преля търпението и станах друга-различна нетърпима и шокирах обкръжението си рязко. Сега ме гледат като че съм бомба.
Но и аз така се гледам?! Не мога да се позная, особено от както забременях, родих... така се промених, че за себе си съм непозната, какво остава за околните ми.
Познато ли вие или аз съм единак?!

# 1
  • Мнения: 672
Паля от четвърт и с годините все по-лошо става. И аз понякога се изненадвам от себе си.

# 2
  • Мнения: 2 556
Според мен наистина трябва да си длъжен на някого, за да го изслушваш, ако не си, как ще стане? Иначе аз самата имам различна търпимост към различните хора, някои търпя години наред, други изобщо не мога... Но ако си напълно независим от хора, които ти се натрапват, проблема да се отървеш от тях реално е никакъв. Аз моята търпимост я проявявам по сантиментални причини предимно.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 742
 Всичко зависи от това  в какво настроение съм.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Търпимостта ми се изразява в това да изслушам човека, който се опитва да ме поучава или да ми обясни какво съм длъжна. И след това си правя, каквото съм си решила/преценила. Това, което научих през годините е, че най-тъпото нещо, което мога да направя, е да влизам в безсмислени спорове.

# 5
  • Мнения: 593
Аз съм голям темерут, изобщо не си го слагам на сърцето, но ми е интересно да изслушвам и се опитвам да разбера какво е накарало човека отсреща да мисли по този начин. Ако намеря нещо полезно за себе си, си вземам бележка от разговора. Ако ли не - казвам "не, благодаря". При всички положения крайното решение си е мое.  Sunglasses Grinning
Излиза, че съм търпелива...
Е, ако човека стане много досаден, не ми е проблем да огранича контактите си с него.

# 6
  • Мнения: 22
    Всеки има право на мнение, но решенията ги взимам АЗ.  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 9 467
Хич не съм от търпеливите Mr. Green
Предходни лета например, винаги си търсихме компания за морето, но постоянното събразяване за плажа, заведенията  пр ми идва в повече, и редуцурирах семействата с които бих отишла пак Peace
С времето имаме приятели за заведения, за гости, за море и т.н....просто си спестяваме взаимно негативните емоции Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 840
Моят праг на търпимост е много висок, но това, за което ти говориш не е същото. Праг на търпимост е състоянието, при което безпроблемно и безболезнено приемаш дразненията. В твоя случай говорим за потиснат гняв и обида. Това е друго нещо.

# 9
  • Мнения: 2 070
като се замисля,аз изобщо нямам праг Grinning

# 10
  • Мнения: 156
зависи. по принцип не ми е по сърце да правя неща, които не искам. ако някой ми създава прекалено много дискомфорт, почвам да го избягвам - не се занимавам повече. има и хора, към които съм по-толерантна, понеже са ми близки. но не и прекалено.

# 11
  • Мнения: 2 448
По тези примери, които си дала прага ми на търпимост е много висок. Изслушам, усмихвам се и си правя каквото си реша.   Sunglasses   Simple Smile
Няма начин някой да ми вмени вина или задължение, ако аз не го чувствам.

# 12
  • Мнения: 289
Зависи как възприемам хората и ситуацията - ако простотията се проявява от някой, с когото не общувам често - в рамките на едно гостуване за няколко часа мога да изтърпя всякаква простотия  Wink
Ако обаче някой от близките ми ме дразни.. ограничавам контактите. Не обичам да се обяснявам и разправям - което ми е голям недостатък, защото понякога търпя..търпя - и в един момент човекът ме хваща в кофти настроение, и отнася контрата за всички, които са ме нервирали през последните няколко месеца  Embarassed мразя това, че не реагирам на момента, а събирам, и като ме хване кризата, го изливам наведнъж - понякога върху някой, който не го е заслужил съвсем..
Иначе праг на търпимост имам висок..
Съвети НЕ приемам - всичко сама обмислям, преценявам и решавам. И, също се промених откакто родих - особено през първата година, намалих обкръжението драстично.

# 13
  • Мнения: 580
 Не ми е голям прагът на търпимост. Не позволявам да ми се катерят на главата Naughty. Уважавам себе си и собственото си мнение, уважавам и това на околните, но когато е поднесено както трябва. Също така не си позволявам да натрапвам своето мнение на останилите и да се държа неуважително.
  Ако някой започне да ми преминава границите, бих му обяснила тактично, че трябва да спре. В другия случай бих изслушала до край, но след това бих направила, това което съм решила. Зависи от ситуацията.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Имам търпение, трудно изчерпаемо, за хората, които са важни за мен по някаква причина. Но до момента в който те са такива за мен.
Ситуациите, които си описала няма как да коментирам. Защото не зная какво е твоето отношение към съответните хора.

Общи условия

Активация на акаунт