Спирала НОВА Т380

  • 1 163
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,преди месец се реших да си сложа въпросната спирала ,и не мога да се оплача,но цикъла ми след поставянето стана 2 седмици ,а беше 5 дни най-много.Знаех естествено ,че ще се увеличи и че трябва време,но ми се струва страшно дълго.Иска ми се да се посъветвам с хора,които са я ползвали,дали ще се нормализират нещата след 2рия,3тия цикъл или няма надежда за това.Иначе нямам никакви други проблеми,съвсем леко зацапване по време на овулациято,но и това знам е нормално.Така че ще се радвам на отговори от хора с опит! Wink

# 1
  • Мнения: 111
Аз бях 5 години с copper T и нямах проблеми.Поставиха ми я 6 месеца след раждането. Само първият път цикъла беше обилен и продължи около 2 седмици, но вторият месец си беше нормално.

# 2
  • Мнения: X
За съжаление при всеки е различно, и неможе да се каже при теб как ще е. Аз си купих спирала  отидох да ми я слагат но гинеколога ме разубеди. При много от жените цикъла остава много продължителен, обилен и болезнен, при много също се усеща спиралата по време на полов акт, дори и добре поставената понякога се измества, а едно евентуално изместване без да разбереш води до забременяване, което пък от своя страна е възможно да доведе до извънматочна бременност, и освен всичко влагалището става два пъти поне по-податливо на инфекции след поставянето на спиралата.
 В спорове не желая да влизам с никого, и не ангажирам никого с моето мнение. Това са неща казани ми от лекар и слушани от приятелки ,които изкараха по максимум 4-5 месеца със спирали и ги извадиха.
Голям процент обаче от жените се чувстват много добре и много сигурни /нищо сигурно обаче няма:)))/, така може ти да си една от тях. Изчакай, но на конкретни отговори и съвети не се надявай. Един с един организъм не си приличат . Peace
Пожелавам ти да се чувстваш добре с нея и организма да успее да я приеме.

# 3
  • Мнения: 69
Да,наистина всички хора са различни и е нормално ,но аз просто исках няколко мнения,все пак има нещо общо.Аз така или иначе съм решила да изкарам няколко месеца и ако все така е по 2 седмици ще мисля какво да правя.А и все някак трябва да се пазим,аз 2 пъти пих лекарства и двата пъти не се чувствах добре,пък на други предпазни средства вече вяра нямам,така че реших да опитам и този вариант. Simple SmileБлагодаря ви! 

# 4
  • Варна
  • Мнения: 136
Coper T спирала сложих на два пъти и все проблеми и я махам,Сега докторката ми каза че трябва да почина месец два ако реша да слагам друга и се чудя дали да не пробвам с тази марка спирала,dessi78   ще следя темата и пиши как си,

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз съм с Нова Т380 вече почти 3 години.
Нямам никакви оплаквания, доволна съм.
От начало наистина имах по-продължителен цикъл и зацапване, но не всеки месец.
За около 4-5 мес. всичко се нормализира.
Определно, обаче, цикълът ми си остана по-продължителен. Преди беше около 6-7 дни, сега 8-9-10 дори.
Неприятно е, но предпочитам така  Peace

# 6
  • Мнения: 69
Здравейте!Най-накрая свърши и втория цикъл,определено по-кратък от първия-12дни,има надежда да се намали явно!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз съм с нова Т, този месец стават 3 години. Цикълът ми беше 3 дни, сега е по 6, но не може да се сравни с другите контрацептиви - не се притеснявам. Много е важно кой и как ще ти я сложи, а и гледам по-нагоре мнения на наплашени от "лекари", които не им се занимава или са некомпетентни. Аз съм доволна. Като изключим по-дългия цикъл, всичко друго е о.к. Ходя си редовно на профилактика, нито ме боли, нито я усещам при контакт, ни е изпаднала и т.н. И аз имам зацапване по време на овулацията.
Да не говорим, че е малко по-добре от хапчета/ които аз никога не бих пила, преди бях на лепенки/.

Общи условия

Активация на акаунт